New York Knicks

Denizcim ben anlamıyorum öyle salary cap hesapları falan,
ama şu takıma bir süper yıldız şart..

Deniz Baskın' Alıntı:
Chandler + Curry'nin biten kontratını ver biz de Carmelo'yu verelim deseler verşr mşydşn Savaş abi yoksa bu sene zırnık işlemez seneye nasılsa bende mi derdin :)

Ben olsam hiç düşünmem Chandler'ı verirdim Curry ile birlikte Melo karşılığında. Çünkü Melo gelince Galinari ile oynar ama Chandler ile zor oynar malum adamda şut tehditi az tıpkı Melo gibi. Ama Galinari olsa hem boş pozisyonda atar hem Melo'yu ve Amare'yi rahatlatır. Seneye de Azubike'ler filan gidince tam Paul'luk bir boşluk kalıyor :)

Danilo Gallinari geldiğinde, New York'ta çok fazla İtalyan asıllı vatandaşın olduğunu, İtalyan mahalleleri olduğunu, biraz da onların ilgisini çekmek için bu transferin yapıldığını yazmışlardı ama tam öyle değil.. En azından Gallinari sahada olduğu zamanlarda elinden geleni yapıyor ve sırıtmıyor, katkı veriyor..

Bazen salary cap hesaplarında şaşma olsa da bu konuda hoopshype en güvenilir kaynak hala bana göre..New York'un cap anlamında bir yükü yok , çünkü onlar 2010 yazında temizlenmeye göre ayarladılar kendilerini ama Lebron gelmedi..

Amare'nin kontratı malum, daha bu sene başladı ve ortalama 20 milyon usd civarı yıllık.. 2010-2011 senesi için üzerlerinde görünen kontratların toplamı 58 milyon usd hiç de yüksek bir rakam değil..Mesela Boston'da bu rakam 83 milyon.. Lakers'ta 95 milyon..

Takım içinde hiç bir operasyon yapmadan da Carmelo'ya Amare gibi bir kontratı rahatlıkla verebilirler.. 5 yıllık +100 milyonluk bir kontrat alır Melo.. Bence Knicks'in trade etmeyip beklemesi doğru olanı.. Kadro zaten derin değil, Melo'yu takasla almak için ne verebilirsiniz ki.. Denver'ı kimle ikna edeceksiniz.. Amareyi verecek haliniz yok.. Kalan adamlardan da 2-3 tane verip Melo'yu almak akıl karı değil..

Anlaşılan o ki Carmelo da gelmek istiyor.. Yazın FA olarak gelmesi Knicks için bence daha avantajlı olur..

Carmelo geldiğinde Chandler'ı da tutamazsın eğer alnında enayi yazmıyorsa ve günlük simit-ayran ikilisine oynamayacaksa :)
Hesaba girecek olursak ,
Randolph , Gallinari , Douglas, Walker'ın opsiyonları büyük ihtimal kullanılacaktır. Neticede hepsi FA olsalar bu opsiyonla alacakları paranın çok daha üstünde kontrat alacak adamlar. Turiaf'ın player option'ı var 4 -4.5 milyon usd olması lazım ki o da kullanır bu opsiyonu çünkü alacağı para budur en fazla. Bu şartlarda tam bir max'lık yeri kalıyor New York'un. Yani Azubuike ve Chandler ile yenileyemiyorlar. Tabi Mason , Curry ve Rautins ile de. Hatta yeni gelecek çaylağa bile yer yok. Bu durumda Mozgov'u Turiaf'la birleştirip paket yapabilirler ya da Randolph'un opsiyonu kullanılmayabilir. Mozgov , tuiaf ve Randolph bir hiç karşılığı (para olarak hiç yani oyuncu değil de gelecek draft hakkı karşılığı) gönderilebilirse bi 10 milyon usd daha yer boşalıyor. O da anca Melo ve elde tutulan Chandler demek. Eldeki oyuncular ise ;
Amare
Melo
Chandler
Gallinari
Felton
Douglas
Bill Walker
Bu da kötü bir iskelet olur takım forvet dolar bildiğiniz.
Ben olsam hayatta Chandler ile uzatmayıp Melo'yu alırım şimdiden Curry + Chandler karşılığı. Sonra da bütün opsiyonlarımı kullanır öyle çıkarım salary cap'in üstüne. Bu durumda yaza girerken kadrom
Mozgov
Amare Randolph Turiaf
Melo Gallinari Fields
Walker Mason Azubuike
Felton Douglas Rautins
Tarzı olur. Eder size 4ü dışında tümden takasa girebilecek bir takım. Bu küçük ve değerli parçaları birleştirip orta kontratlı orta düzey adamlar alınabilir.Yeter ki Carmelo , Amare , Felton ve Gallinari gitmesin gerisi her takasa açık. Ki daha drafttan gelecek biri elbet ve mid level filan da var. eğer Melo takası sezon ortası dediğim şekilde ya da dediğime yakın şekilde olursa 2011 draftında New York takas şöleni izleriz benden söylemesi.

çok iyi bir performans, rakibiniz boston olmamasına karşın, fakat son topa da daha farklı bir oyun çizebilirmiş koç, neticede 0.4 sn.
bir heyecan var ortada, doğuda zaten iyi takım sayısı da sınırlı, buna rağmen mütevazi bir şekilde hedefi 6.lık olarak belirlemek bu sene için yeterli.
son olarak felton'ın ilk yarı bitirken ki üçlüğü kesinlikle izlemeye değer.

15 yaşındaydım, Knicks maçı izlerdim, Spike Lee ayağa fırlar, havlu sallardı.
30 yaşındayım, Knicks maçı izliyorum, Spike Lee ayağa fırlayıp havlu sallıyor.
Sadece saçı sakalı beyazlamış biraz..

İlk yarı skoru 57-57..
Gallinari 4/5 üçlükle 21 sayı atmış durumda , daha şimdiden..
Hem de Carmelo takasında Knicks'in O'nu da vermeyi kabul ettiği konuşulurken.
Genç İtalyanlar rahatsız..

Lebron yanlış izlemediysem 2. çeyrek tek bir sayı yapamadı..
Chris Bosh için de " overrated " diye bağırıyorlarmış, ayıptır..
Yorklular Amare'ye fena alıştılar, herkes overrated kalır bu seneki Amare'ye göre bağırılacaksa..

Valla bir Boston maçında oynadıkları oyuna bak, bir de Miami'ye karşı oynadıkları oyuna. Arada dağlar kadar fark var.

Billups hakikaten büyük oyuncu.Maçın sonlarında yaptıklarıyla maçın gelmesini sağlamış resmen.Özelliklede son dakikada takımı 2 sayı gerideyken attığı hiç beklenmeyen üçlük maçın kırılma anıydı.Bu üçlü daha çok can yakar.Nyk için önemli bir maçtı.Miami yi dışarıda yenerek dikkat çeken ilk galibiyetini aldı malum takaslardan sonra.

Carmelo 29 sayı,9 ribaund

Amare 16 sayı,10 ribaund

Billups 16 sayı,4 ribaund

9976.jpg

Mr.Big Shot...;)

Kasım'da yazılmış, artık Mart.
6.lık başarı mı, 76'ers rakip mi artık, tabii ki hayır.
fakat geride o kadar çok hayal kırıklığı mevcut ki, adım adım ilerlemek fikri daha cazip geliyor bu yakaya.

Takaslar çok tartışıldı, öyle güzel, birbirini tamamlayan bir ekip vardı ki sahada, ister istemez üzüldü insan o kayıplara. fakat şu da bir gerçek ki, nba'de iyi bir takım olmak bazı organizasyonlar için yeterli değil.
76'ers mesela, ya da bobcats, iyi takım olmak isteyebilirler, bununla mutlu olabilirler, hedef yakalanmış sayılabilir,
lakin, ny için sonuncu bitirilen sezonların ardından bile, tatmini yakalatacak tek kelime şampiyonluktur.
nba'de de öyle iyi bir takımla şampiyon olunmaz, yüzüğün yolu süperstarlardan geçer, carmelo da bunun namzetidir.
tercih yani, fırsat maliyeti büyük olsa da, bir tercih ve saygıyı hakeden.

Miami deplasmanı bir mesaj, keza cleveland kazası da öyle, bu takım bir süre dengesizliğini koruyacak,
fakat artık şehir geri döndü, hedef aynı, fakat taa ki play-off'a kadar,
ve orada herşey yeniden başlayacak..

9-9
akşam nets,
çıkalım yüzde ellinin üstüne, kalalım orada, 6. sıradan play-offa..