New York Knicks

nba'de iyi bir takım olmak bazı organizasyonlar için yeterli değil.
76'ers mesela, ya da bobcats, iyi takım olmak isteyebilirler, bununla mutlu olabilirler, hedef yakalanmış sayılabilir,
lakin, ny için sonuncu bitirilen sezonların ardından bile, tatmini yakalatacak tek kelime şampiyonluktur.

Savaşcım;

Bu söylediklerinin hangisine cevap vereyim anlamadım ki.. Neresinden tutsam elimde kalıyor..

Bu sene Sixers 6. sıradan play-off'a girerse kendisini başarılı sayacak.. Kendi potansiyelimize göre konuşuyoruz.. Iverson varken biz de şampiyonluk diyorduk.. Şimdi kadromuz şampiyonluk konuşturacak kadro değil..
Biz de Amare ve Carmelo gibi iki adamı yan yana koyarsak yarın öbür gün, biz de şampiyonluk deriz..

Sen 76ers'i Bobcats ile yan yana koyuyorsun ya.. Bunu sakın NBA i gerçekten takip edenlerin yanında yapma bence. Gülerler..
Beğenmediğin 76ers, çok sevdiğin Knicks'ten daha fazla şampiyon olmuş, daha fazla konferans şampiyonu olmuş ve daha fazla yıldız parlatmış bir franchisedır..

30 yıldır Patrik Ewing masalı anlatırken siz, biz bu ligin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu Chamberlain ile, Doctor J ile, Moses Malone ile, Charles Barkley ile ve nihayet Allen Iverson ile boy gösteriyorduk..

Bizim için demişsin ya 6. olmayı başarı sayıyorlar diye.. Sen bak yukarıda kendi alıntını koymuşsun. % 50 yi geçelim 6. olalım demişsin daha durumunuz 9-9 iken.. Ayrıca Knicks için şampiyonluktan başka seçenek falan yok diyorsunuz ya.. Gören de sizi Lakers, Celtics falan sanır.. 80 senede 2 kere şampiyon olmuşsunuz, başka seçeneğimiz yok yazıyorsunuz, güldürüyorsunuz..Bu New York takımlarının hepsinde var gerçi.. Rüzgar yaparken çok güzel ama iş icraata gelince ortadan kaybolurlar.. Giants da böyle.. Normal geliyor artık.

76 ers rakip değil demişsin.. Bence de hala birbirimize rakip olamadık.. Hala bizim seviyemizde bir takım olamadınız.. 15 sene ligin dibini süpürüp, 10 sene aradan sonra play-off yapacak olunca insan, tabii kimseyi beğenmiyor.. Siz 5 nisanda sezon kapatırken, biz haziran sonunda david-goliat hikayeleri okuyorduk.. O yüzden rakip değiliz size..

Bence sen Sixers ve Knicks tarihlerini bir oku Savaşcım.. Sonra tekrar konuşalım.. Böyle yüzeysel olmasın.

ah be emre,
takılmaya karar verdigimde, ufak da olsa ciddi bir tepki verme ihtimalin olduğunu düşünmüştüm ama, sen tahmin ettigimden de hassasmışsın 76ers konusunda.
evet knicks'i keyifle takip ediyorum ama, gördüğün üzere klüp tarihi için önemli takaslardan birine bile 1 hafta sonra vakit ayırıp cevap yazabildim.
farklı dallarda sempati duyduğum takımlar ya da sporcular mevcut tabii, fakat galatasaray dışında hiç bir varlık için karşımdakini kırıcı ya da rekabete yönlendirici cümleler kurmamaya özen gösteririm ben, ki bobcats örneğini vermemdeki amaç da buradaki mübalağanın altını çizerek takıldığımı gösterebilmekti.
lakin sen yine de kusura bakma,
daha özenli yaklaşırım bundan sonra.

ya yok kırılmadım.. ben de senin kırılmanı istemem elbet..
evet sixers konusunda hassasım biraz..
rekabet olabilir elbet ama binlerce km uzaktaki bir rekabet için birbirimizi elbette kırmayacağız.
kırılan dökülen yok, sen yazmaya devam et.. ben sana cevap yetiştiririm, merak etme . ))
Knicks'e verilecek bir cevap her zaman vardır.

Cavs bu sezon aldığı 12 galibiyetin 3 ünü Nyk a karşı almış.:) Zaten kenardan yeteri kadar katkı alamıyoruz.Bunun üzerine takımın iki önemli ilk 5 oyuncusu Billups ile Turiaf ta bu maçta oynayamayınca yenilmişiz.(Tıpkı Lakers gibi!)

Cavs bu sezon aldığı 12 galibiyetin 3 ünü Nyk a karşı almış.:) Zaten kenardan yeteri kadar katkı alamıyoruz.Bunun üzerine takımın iki önemli ilk 5 oyuncusu Billups ile Turiaf ta bu maçta oynayamayınca yenilmişiz.(Tıpkı Lakers gibi!)

hüseyin, sen de mi Knicks taraftarı mı oldun şimdi ?
basketbolcuların takım değiştirmesi ile nasıl tutulan takım değişiyor ben anlayamıyorum..
lebron gittiğinde de yer değiştirmişti millet..
bu kadar kolay mı..

not: Knicks taraftarlarının bu forumda her türlü zorlukla karşılaşacağını biliyorsundur.. Bence bir daha düşün : ))

Abi New York un pek sevilmediğini biliyorum.Zamanında bende sevmiyordum.Hatta NBA bölümde bir konuda açılmıştı.'Nba de En Sevmediğiniz Takım' diye.O konuya bende nedeniyle birlikte New York Knicks yazmıştım.(http://gsbasket.org/forum/threads/4576-NBA-de-en-sevmediğiniz-takım(lar))
Ama artık aradan çok zaman geçti.O zamanlar New York ta çok fazla itici oyuncu vardı.
Mesela Mardy Collins(Boş turnikeye giden Jr. Smith i indirmiş daha sonra kavga çıkmasına neden olmuştu.)Nate Robinson zaten bir takımdan nefret etmek için başlı başına bir neden.
Ama birde şimdiye bakarsak Amare gibi herkesin hayranlık duyduğu ,Billups gibi herkesin saygı duyduğu oyuncular var.
Tabii herkesin takımı sevmeme nedeni farklıdır.Saygı dıyarım.Ama benim sevmeme nedenim oyuncu bazındaydı ve o olaydı.
Benim New York a geçmemdeki sebep Carmelo dur.Bu New York değil başka takımda olabilirdi.Denver ı tutmamı sağlayan Nba i takip etmemdeki en büyük etkenlerden biride yine Melodur.
Yinede Denver ın bende ayrı bir yeri var ama bundan sonra NEW YORK KNİCKS...:)

şöyle revize edeyim hedefi, miami heat çıksın play-off ilk turunda karşımıza.
normal sezondaki gibi olmayacaklar tabii play-off'ta,
neredeyse imkansıza yakın olası bir zafer böyle bir eşleşmede.
fakat takaslardan sonra büyük maçlara daha fazla adapte olan bir ny var,
üstelik marketing açısından da büyük bir eşleşme,
yıllar sonra play-off maçlarına ev sahipliği yapacak msg'nin misafiri lbj.
kulağa oldukça hoş gelmekte,
ve konferans yarı finalleriyle beraber tutmaya başlayacağım takım olan bulls'a olan sempatimi de kaybetmemek adına,
hayırlısı olan budur;
melo - lbj;
amare - bosh;
billups - wade;
uykusuz gecelere bahane..

Savaş abinin bahsettiği eşleşmede Miami'nin büyük parçaları bir adım önde gibi. Fakat New york'un da küçük parçaları daha iyi gibi. Çok güzel seri olur zaten bi yerde yazmıştım benim de hayalimdeki seri diye. Mükemmel olur

cleveland'a süpürülmeyerek iddiamızı ortaya koyduk. ne kadar övünsek az, msg cennet sayılmaz.
dilegim miami, sıra önemsiz.
boston'dan alınacak bir maça, miami'den alınacak olanı tercih ederim,
hele ki miami'de lebron'a yaşatılacak bir yenilgi, işte o paha biçilemez.

serideki 2. maçı alırız.
yeter ki turiaf dönsün, billups şut kaçırmasın, amare sakatlanmasın, melo 40+ yapsın, fields heyecandan titremesin, jeffries de lbj'yi durdursun.

Takım çok iyi gidiyor.6 maç üstüste yenildikten sonra 6 maç üstüste kazandık.Takım 7 sene sonra Play-off lara kaldı.Carmelo da formda.Tamda Play-Off öncesi umut verici gelişmeler bunlar.Amare de son zamanlarda bir düşüş var ama kendini play-off lara hazırlıyor gibi.
6. yada 7. olmanın bana göre pek bir önemi yok.Ama ben Boston u değil Miami yi istiyorum.Bu iki takım yarın çok kritik bir maça çıkacaklar.Eğer Heat 2. olacaksa 7.olalım,3. olacaksa 6. olalım.

Takım çok iyi gidiyor.6 maç üstüste yenildikten sonra 6 maç üstüste kazandık.Takım 7 sene sonra Play-off lara kaldı.Carmelo da formda.Tamda Play-Off öncesi umut verici gelişmeler bunlar.Amare de son zamanlarda bir düşüş var ama kendini play-off lara hazırlıyor gibi.
6. yada 7. olmanın bana göre pek bir önemi yok.Ama ben Boston u değil Miami yi istiyorum.Bu iki takım yarın çok kritik bir maça çıkacaklar.Eğer Heat 2. olacaksa 7.olalım,3. olacaksa 6. olalım.

Miami sahillerinde fazla güneşte kalmayın.. Yanığa yoğurt iyi gelir derler bir de zeytinyağı.

İndiana yı Carmelo nun müthiş performansıyla 110-109 yenerek galibiyet serisini 7 maça çıkardık.Carmelo maçın sonlarını ne kadar iyi oynadığını bir kez daha gösterdi.Önce 4.9 saniye kala basketi atıp takımını öne geçirdi,son topa ise bloğu koyup maçı kazandırdı.(34 sayı,5 asist,4 ribaund,3 blok)Amare bu maçta oynamamış.Daha önce kendini play-off a saklıyor demiştim.Sezonun son 2 maçındada oynamayacakmış.Doğru bir karar bencede.Bütün sezon boyunca en yorulan adam Amare olmuştur o uzun rotasyonunda.Dinlenip Play-off a en hazır şekilde girmesi en doğrusu.