New York Knicks

Dünyanın en iyi yönetilen takımı değil,
Kadrosu iyi bir Euroleague takımınından daha güçlü değil,
Son 7 yıldaki toplam performansı 29 diğer Nba takımından daha iyi değil,
En güzel cheerleader ekibi de orada değil,

Fakat,
Spreewell, Starbury, Ewing
ve en çok da,
Madison Square Garden,
dünyanın en güzel bahçesine sahip takım,
kutsal.

Nets, geliyoruz..

Spree diyince akan sular durur , duran sular akar Poseidon bile ''bu sular benimdi'' diyemez susar oturur olduğu yere.
Charlie Ward
Allen Houston
Latrell Spreewell
Marcus Camby
Patrick Ewing
Nba ile ilgilendiğim ilk yıl sanırım. Çok net hatırlamıyorum zaten öyle şimdiki gibi yayın da yoktu. En net hstırladığım şey ise saçlarımın Spree gibi olması isteğiydi. Şimdi düşünüyorum da bu isteğimi büyümüşüm be :)

charles oakley, kurt thomas ve john starks unutulmuş.. new york'un iyi olduğu günlerden bahsedilecekse, bu adamlar ve pat riley de mutlaka hatırlanmalıdır..

emre abi amare-felton-chandler üçlüsü bu takımı play off yaptırmalı bence.doğunun hali berbat.ne sizin takım,ne pacers,ne detroit play off yapacak halleri yok.7.nci sıradalar ve 5 maç üst üste galip geldiler.bence fena kadro yok.
ama tabi her zaman yaptıkları hataları yapmazlarsa play off sürpriz olmamalı.

Tugay Eren' Alıntı:
emre abi amare-felton-chandler üçlüsü bu takımı play off yaptırmalı bence.doğunun hali berbat.ne sizin takım,pacers ne detroit play off yapacak halleri yok.7.nci sıradalar ve 5 maç üst üste galip geldiler.bence fena kadro yok.
ama tabi her zaman yaptıkları hata olmazsa play off sürpriz olmamalı.

Gallinari`de iyi bir tamamlayıcı oyuncusu.

Ocak 2005'ten beri ilk defa galibiyet sayısı, maglubiyet sayısını geçen bir Knicks, bu duygunun tarifi yok.
Aksam Hornets, zor ama eski NY yok artık.

Hedef doğuyu altıncı bitirmek, akabinde atalantaya karşı 4-2lik bir seri.
Sonrası için daha erken..

bugün toronto deplasmanı, takım iyi bir ivme yakaladı. nasıl olsa kaybederiz yakında bu ivmeyi, o yüzden bu süreçte alabildiğine maç kazanmalı takım. üstelik ne de olsa potansiyel rakip play-off için.
hedef belli;
6.sıra ve Atalanta..

savaş abi 6.ncı olsanız bile rakip atlanta olmaz bence.rakibiniz orlando veya biz oluruz.atlanta bana göre 5 olur.

tugaycim haklisin aslinda, fakat gonulden gectigi icin atalanta dedim, digerlerinden mac almasi cok zor new york'un play-offta.

aksam toronto misafir, takim hic beklenmedik bir yerde takilacak, ve tepetaklak bir dusus yasanacak ya kesin olarak, iste o zamana kadar kac galibiyet alinirsa kar. zaten doguda galibiyet yuzdesini artida tutan bir takimin play-off disi kalmasi neredeyse olanaksiz.

ny yine galip, ustelik play-off yolundaki rakiplerden biri, miami ile arada tek galibiyet fark var, doludizgin bir gidis, ve yarin rakip wizards.

evet belki fikstur avantaji, fakat ortada bu yil bir knicks gercegi,
simdi bu satirlarda, knicks icin bu yil yine ligin dibini supurur diyenler istifayi dusunur mu acaba :)

şu başlık açıldı açılalı takım kaybetmiyor neredeyse. Meğer bunca sene buymuş olay salary malary değilmiş :)

Savas Karadag' Alıntı:
ny yine galip, ustelik play-off yolundaki rakiplerden biri, miami ile arada tek galibiyet fark var, doludizgin bir gidis, ve yarin rakip wizards.

evet belki fikstur avantaji, fakat ortada bu yil bir knicks gercegi,
simdi bu satirlarda, knicks icin bu yil yine ligin dibini supurur diyenler istifayi dusunur mu acaba :)

yok düşünmüyorum istifayı : )) eğer sadece knickerbockers beklentim ters olsa düşünürdüm de zaten hepsi ters çıktı şimdiye kadar.. knicks ligin dibini süpürür lafı zaten beklentiden çok bir istatistik herkes için, çünkü daha iyi takımlarla girdiği senelerde bile öyle olmuştu, bu sene bir kıpırdama oldu.

aslında knick beklentilerin çok üzerinde değil ama rakipler beklentilerin çok altında kaldılar.. phily, indiana, detroit , jersey, washington.. hepsi birbirinden berbatlar. knikcs de amare'nin sırtına binerek de olsa bunu iyi değerlendirdi..

ama fikstür avantajı olduğu doğru.Yaptıkları işi küçümsemek için söylemiyorum , bunu yapamayanlar da var ama yendikleri takımlar, washington (2), toronto, jersey, detroit, charlotte, clippers, golden state, sacramento, chicago ve orleans.. son iki takım dışındakiler zaten yenilmesi gereken takımlar ama dedim ya, çok önemli değil..bu yapmış oldukları bile yeterli gelebilir play-off için..

pazardan itibaren ağır bir fikstür başlıyor zaten. Denverler, Bostonlar falan.. Ocakta 9 deplasman maçları var ki çoğu batıda.. Biraz daha işler karışacak..

MSG de Carmelo var..
Knicks-Nuggets maçının ilk yarısı 66-65 bitmiş..
skor yüksek, Amare kafadan 20 yapmıştır diyorum fantasy game'i düşünerek, sadece 6 sayı atabildiğini görüyorum, şaşırıyorum..
Amare ne olur kötü oynama hakkını bu akşam kullanma..
Maç sabah 12 de olunca uyanamamışsındır sen, ikinici yarı ısın, kimseye de pas falan verme, hadi koçum : ))

New York kelle kulak Denver'ı da yenmeyi başardı..129-125..
Nene Hilario da süper adam gerçekten, taktik faul yapayım derken sportmenlik dışı yapmış : )) Pozisyonu görmedim ama tam bomba işler bunlar..
İkinci yarı Amare uyandı ve 30 u buldu.
Wilson Chandler da çok kritik bir yerde soktuğu üçlükle maçı aldı..
Raymond Felton'ın 17 sayı neyse de 17 asisti dikkat çekici..
Knicks'in yürüyüşü sürüyor..

Batı'nın başaltı takımlarından birini yeniyoruz, üstelik amare ilk yarıyı 6 sayıyla kapatmışken.
Son 15 yılın en iyi galibiyet serisi, 15 yıl dile kolay, o zaman maçlar kanal-d, internet yok.
Evet hala çok büyük bir kadro farkı var yukarıdakilerle, bench fazlasıyla zayıf, evet bu takım bir noktadan sonra tökezlemeye başlayacak ama, sanki hafiften bir geri dönüş var, NY.
Önce Boston, sonra Miami, insan diyemiyor bu bir mesaj maçı, zira ilk 5 rakip degil, ama iste ne kopartılsa kar.
Son olarak, Curry gibi yüklerden de kurtulunca, olası bir Carmelo transferi, doğuyu daha da şenlendirecektir.

Chandler + Curry'nin biten kontratını ver biz de Carmelo'yu verelim deseler verşr mşydşn Savaş abi yoksa bu sene zırnık işlemez seneye nasılsa bende mi derdin :)