Minnesota Timberwolves

bagıra bagıra geliyoruz playofflara...ligin ikinci yarısında çok daha iyi olacak bu takım zira hem webster sakatlıktan döndükten sonra takıma ısındı hem de barea...beasley yine kenardan gelip skor yapmaya devam ediyor...

ama esas parantezi pekovic'e acmak gerek...burda defalarca yazmıştım 5 numaradan katkı almaya başladıgı anda minny playoff yapar ve bu konuda pekovice şans verilmesi gerek diye...peko önce rotasyona girdi sonra ilk 5 başlayıp 35li dakikalar alıp harikalar yarattı king love ile birlikte...

bu senenin sürprizi olacak minny...

bagıra bagıra geliyoruz playofflara...ligin ikinci yarısında çok daha iyi olacak bu takım zira hem webster sakatlıktan döndükten sonra takıma ısındı hem de barea...beasley yine kenardan gelip skor yapmaya devam ediyor...

ama esas parantezi pekovic'e acmak gerek...burda defalarca yazmıştım 5 numaradan katkı almaya başladıgı anda minny playoff yapar ve bu konuda pekovice şans verilmesi gerek diye...peko önce rotasyona girdi sonra ilk 5 başlayıp 35li dakikalar alıp harikalar yarattı king love ile birlikte...

bu senenin sürprizi olacak minny...

Kesinlikle katılıyorum, açıkçası Minny'nin bu seneki performansıyla bizim EL performansımız aynı gibi. Mütevazi kadroyla sağlam oynuyorlar. Umarım başarılı olurlar.

rubio sezonu kapatı....bu sezon başı brandon roy'un basketbolu bıraktıgı haberinden sonraki en üzücü haberdir şahsım adına...

elveda playoff...

Ricky Rubio
Kevin Love
Nikola Pekovic
Wes Johnson
Derrick Williams
Brandon Roy
Nicola Batum

Bu yıl,son yıllarda iyice zayıflayan Batı'da bence gayet ilk 8 yapabilecek bir rotasyon:)

Ricky Rubio
Kevin Love
Nikola Pekovic
Wes Johnson
Derrick Williams
Brandon Roy
Nicola Batum

Bu yıl,son yıllarda iyice zayıflayan Batı'da bence gayet ilk 8 yapabilecek bir rotasyon:)

brandon roy ile batum kesin mi?? minny'i bir süredir takip edemiyordum...roy daha 27 yaşında basketbolu bıraktıgında yıkılmıştım zira nba'deki en sevdigim oyunculardan biriydi...eger basketbola minny'de dönecekse vay bana vaylar bana :)

brandon roy ile batum kesin mi?? minny'i bir süredir takip edemiyordum...roy daha 27 yaşında basketbolu bıraktıgında yıkılmıştım zira nba'deki en sevdigim oyunculardan biriydi...eger basketbola minny'de dönecekse vay bana vaylar bana :)

chase budinger kadroya dahil edilmiş sadece resmi siteden kontrol ettim...onun dışında beasley,anthony randolph,anthony tolliver free agentlar şuanda...

rubio-ridnour-barea
wes johnson-wayne ellington
martell webster-chase budinger
kevin love-derrick williams
nicola pekovic-darco milicic

rotasyon bu şekilde...özellikle peko'yu yedekleyecek bir uzun bulmaları gerek milicic yerine...ha maç içerisinde takımı kısaltıp love 5 oynayacaksa eyvallah ona da gerek yok :)

nicolas batum için 1. tur draft hakkı ve minny'deki veteranların takasta kullanılacagı yazılmış...ridnour olabilir,brad miller olabilir hatta martell webster dahi olabilir veteranlara ek olarak...

martell webster serbest bırakıldı...brad miller draft hakkı karşılıgında new orleans'a gitti...darco milicic'ten de kurtulduk sonunda...peko'nun arkasına muhtemelen greg stiemsma gelecek takımın savunma direncini artıracaktır...batum için teklif yapıldı önerilen miktarı portland karşılamazsa batum minny'de...brandon roy ile ilgili yeni bir haber yok ama o da olursa tadından yenmez...

martell webster serbest bırakıldı...brad miller draft hakkı karşılıgında new orleans'a gitti...darco milicic'ten de kurtulduk sonunda...peko'nun arkasına muhtemelen greg stiemsma gelecek takımın savunma direncini artıracaktır...batum için teklif yapıldı önerilen miktarı portland karşılamazsa batum minny'de...brandon roy ile ilgili yeni bir haber yok ama o da olursa tadından yenmez...

Batum'a yapılan tüm teklifleri karşılayacağını söylüyordu Portland. Bir de Roy bırakmadı mı ya devam ediyor? Aldridge ile beraber Portland'ı sevme sebebimdi, öyle bir durumda Minnesotalı olabilirim :)

Batum'a yapılan tüm teklifleri karşılayacağını söylüyordu Portland. Bir de Roy bırakmadı mı ya devam ediyor? Aldridge ile beraber Portland'ı sevme sebebimdi, öyle bir durumda Minnesotalı olabilirim :)

batum öncelikli tercihim minnessota demişti...gelmesini çok istiyorum açıkçası ayrıca martell webster da batum'un gelecegi gözönünde bulundurularak serbest bırakıldı..chase budinger ile birlikte batum 3 numarada muazzam enerji katarlar takıma...
roy geçen sezon başında bıraktıgında yıkılmıştım hatta buraya da yazmıştım ama bu sene basketbola minny'de dönecegi konuşuluyor :)

Ricky Rubio
Kevin Love
Nikola Pekovic
Wes Johnson
Derrick Williams
Brandon Roy
Nicola Batum

eğer bu takım Batıda ilk 8 yapabilecekse NBA'e bir süre ara verilmeli bence...
çok ciddi anlamda kolejlerdeki basketbol ile ilgili sorunlar masaya yatırılıp çözüm aranmalı...

Roy ile iki yıl için 10 milyon USD karşılığında anlaşıldı.Fakat henüz resmi imza atılmamış.Batum,Minnesota'yı çok istiyor.Portland herhangi bir sorun çıkarmayacaktır bence.

Bu arada Barea'yı unuttuk sanırım.

Umut;

Bu takım belki Doğu'da hiçbir şey başaramaz.Fakat Batı,inanılmaz zayıfladı son senelerde.OKC,Lakers,Spurs,Memphis ve Clippers diğerlerinden bir adım önde.Belki bi de Dallas.Bunun haricinde Denver,Phoenix,Portland,Houston,Utah gibi takımlar da bir hayli zayıfladı,zayıflamaya da devam edecekler.Bu sebeple bence bu genç rotasyon fazlasıyla iş yapabilir.Yukardaki rotasyona Barea ve Budinger'ı da eklersek; bir de henüz bekleneni veremeyen WesJohn+Williams ikilisi biraz ritimlerini bulursa çok heyecan verici bir takım olabilir Minnesota.

Ayrıca bu takım;Rubio sakatlandığında Batı'da playoff potasındaydı bu sezon:)

Geçen gün bi yerlere konuşmuş;henüz tam anlamıyla iki tarafın da karar vermediğini fakat kendisinin yüksek ihtimalle NBA'i tercih edeceğini söylemiş.Minnesota da istekliydi en son.Ücrette anlaşılırsa bence Shved'i görebiliriz orda.

olay sadece Doğu - Batı eksen kayması değil şu yukarıdaki kadroya sahip bir takım 90 larda veya 2000 lerin başında bir takımda olsa mutemelen lig genelinde en iyi ihtimalle 30. sırada olurdu...
çok ciddi zayıflama var NBA'de özellikle kolejlerden oyuncu yetişmiyor artık nerdeyse...

olay sadece Doğu - Batı eksen kayması değil şu yukarıdaki kadroya sahip bir takım 90 larda veya 2000 lerin başında bir takımda olsa mutemelen lig genelinde en iyi ihtimalle 30. sırada olurdu...
çok ciddi zayıflama var NBA'de özellikle kolejlerden oyuncu yetişmiyor artık nerdeyse...

listedeki avrupalılar,avrupada pozisyonlarının en iyileri;rubıo,batum,pekovıc...
wes johnson,derrick williams çok enerjik ve potansiyelli gençler
brandoy roy zaten allstar bir guard
love'ı zaten anlatmaya gerek yok şuan nba'in en dominant 4 numarası...

bu rotasyona dahi olacak barea-shwed-budinger-stiemsma gibi üst düzey enerjiyle oynayan oyuncular var...

şu takım neye göre hangi über ligde 30. olurdu söyler misin?? 90lardaki takımlar chicago-utah ikilisinden ibaret degildi...

geçen sezon minny sakatlıklardan en çok çeken takımdı nba'de...bahsi geçen oyuncuların saglıklı olması durumunda bu takım batıda ilk 6da yer alacak...