Minnesota Timberwolves

şöyle bir geçmişi taradım da pek kimse bu genç takımdan bahsetmemiş..halbuki seyri zevkli takımların başında geliyor kendi adıma...tabiki gençlerden kurulu olması gümüş kurtlara sempati duymamda büyük etken...
bu sezona 3 maglubiyetle başladıktan sonra üstüste hem dallas'ı hem san antonio'yu yenmeyi başardılar...takımda o kadar çok potansiyelli genç var ki rick adelman'ın elinde her biri parıl parıl parlayabilir bu sene

şuanda oynanan washington maçını önde götürüyor minnesota ve umarım kazanıp 3. galibiyetini alacak...j.j. barea ve beasley sakat martel webster zaten uzun süredir yok...buarada rick adelman'a nacizhane önerim pekovic'e süre vermesi...milicic'i severim iyi niyetli oynar ama bazen akıl almaz şeyler yapıyor...

Rubio NBA'de birşey yapamaz diye düşünüyordum fakat bir çaylak için saygı gösterilecek performanslar sergiliyor.

2 sene kalır avrupaya döner diyordum...izledikçe yahu ben neler demişim diyorum...derrick williamsla birlikte rookie sezonlarında takıma renk getirdiler...saglıklı bir barea ile birlikte ridnour-barea-rubio guard üçlüsü hiç fena görünmüyor...
buarada beasley'in sakatlıgında wayne ellington ilk 5 başladı ve harika katkı veriyor...bazen diyorum şu beasley'i seviyorum ama adam kara delik gibi ,aldıgı topu öldürebiliyor...:D

Adelman pas basketbolunu seven bir adam. Rubio bu yönden en iyi anlaşabileceği koçun eline geldi. Derrick Williams ve Love gibi uzunlar da tam Adelman'ın sevdiği uzun tipi. Takımda bir tane yırtıcı savnmacı eksiği var ; tıpkı Doug Christie gibi. Onu bulması lazım Minny'nin. Ne Ellington , ne de Webster o adam olamaz. Eğer oyun sistemlerini 1 level atlatıp , dediğim dış savunmacıyı bulurlarsa zevk veren bir takım olabilirler.

takımda 3 iyi guard var : rubıo,ridnour,barea
2 sg var: wayne ellington,wesley johnson
2 atletik ve şutu olan small forward: beasley,derrick williams
2 pover forward var ki biri çok potansiyelli digeri zaten king: antony randolph, KEVİN LOVE
2 pivot: darco milicic,antony tolliver

rotasyonu bu şekilde kuruyor hemen hemen adelman...bunun dışında ben saglıklı bir webster'in bu takıma katkı verecegini düşünüyorum...ayrıca güç konusunda kendini nba standartlarına çıkarabilen bir pekovic ile tadından yenmez gibi sanki...

takımda 3 iyi guard var : rubıo,ridnour,barea
2 sg var: wayne ellington,wesley johnson
2 atletik ve şutu olan small forward: beasley,derrick williams
2 pover forward var ki biri çok potansiyelli digeri zaten king: antony randolph, KEVİN LOVE
2 pivot: darco milicic,antony tolliver

rotasyonu bu şekilde kuruyor hemen hemen adelman...bunun dışında ben saglıklı bir webster'in bu takıma katkı verecegini düşünüyorum...ayrıca güç konusunda kendini nba standartlarına çıkarabilen bir pekovic ile tadından yenmez gibi sanki...
Minny şu an bence buzluktan yeni çıkan hazır pizza gibi. Potansiyel ortada ama pişmesi lazım. Aslında bu sene seçimleri iyi yapıp bi kaçını paketlemeleri lazım iyi bir oyuncu karşılığı. Bunu 2005 - 2006 civarı Chicago yapmadı ve o potansiyelli takımdan bi kafaya oynayacak kadro çıkmadı. Minny'nin aynı hataya düşmemesi lazım.

şuana kadar bütün karşılaşmalarını izledim.. en önemli problemleri fazla ve basit top kaybı yapıyor oluşları...kaybettikleri karşılaşmaları hep küçük farklarla kaybettiler ki böyle yakın giden karşılaşmalarda yapılan top kayıpları daha da önemli hale geliyor...

takımda bir tane winner var,kapanan savunmaları açabilecek rubio ve barea var,atletizmi üst düzey oyuncu zaten tonla ki bu oyuncuların şutu da var wesley,beasley,derrick williams gibi...2 numara ve 5 numarada eksik kalıyor gibi görünüyorlar ama 2 numaradaki oyuncular cidden potansiyelli o yüzden 5 numarada yapacakları küçük bir değişiklikle playoff yapabilirler.Milicic'i severim ama herif 9. sezonunu geçiriyor ve ondan alınacak maksimum verim bu, fazlası yok yani...

Ricky Rubio'nun trenine binen yarı yolda kalır. Bakmayın bu bahar rüzgarlarına. Fizik olarak çok yakında patlar, her akşam maç oynuyor. Tabii Minnesotta gibi bitikler bitiği bir takıma geldiği için iyi süre alıyor ama ben sanmıyorum böyle gideceğini.

Ricky Rubio'nun trenine binen yarı yolda kalır. Bakmayın bu bahar rüzgarlarına. Fizik olarak çok yakında patlar, her akşam maç oynuyor. Tabii Minnesotta gibi bitikler bitiği bir takıma geldiği için iyi süre alıyor ama ben sanmıyorum böyle gideceğini.

90lı bir oyuncu için fizik olarak yakında patlar öngörüsünde bulunmak...ilginç...tam tersi buralarda oynamaya alıştıkça fizik gücünün üstüne koyacak bu sırıtık ispanyol...

bitikler takımı yakıştırması da hadi yaş ortalaması yakında 40ı bulacak boston için yapılsa anlarım da minny için bitik demek...bu da ilginç oldu...takımın en yaşlısı luke ridnour o da 81li,ondan sonraki en yaşlı! oyuncu darko milicic..varın siz düşünün artık!!

bu takım hem gelecek demek hem potansiyel demek yeter ki dogru bir iki hamle yapılsın...

chıgago ve cleveland ile oynanan maçlarda aldıgımız 11er sayılık yenilgiler dışında ya 2 sayıyla ya 4 sayıyla kaybettik...atlanta'nın evinde oynanan bu geceki maçta da son topta kaybettik...rubio yine 18 sayı 12 asistle şovunu yaptı...pekovic süre aldı ve 7 sayı 3 rebo'luk katkı verdi...skor yapabilen 2 numara problemi yaşıyor minny ve tabiki ilk 5 başlayan pivotunun istatistikleri öldürüyor adamı...barea ve beasley döndükten sonra başka bir talihsiz sakatlık yaşamazsa güzel günler görecegiz umarım...

lHer çaylak, çaylak duvarına toslar. Rubio'da toslayacak ama bu onu ne kadar süre etkileyecek bu önemli. yoksa rubio'nun stili tam nba stili.

avrupa'da bulamadığı fırsatları nba'de buluyor..adamını geçtikten sonra direk turnikeye gidiyor veya çok rahat pas veriyor..allah var saha görüşü mükemmel,şuan için tek eksiği istikrarlı şut grafiği ve tabii zorlu nba maratonuna hazır bir beden..herşeye rağmen o bir ispanyol,o bir artis kırıntısı,o bir ağlak surat

son 4 maçta 3. galibiyetini aldı kurtlar..atlantaya da son topta kaybettik zaten...iyi yoldayız vesselam...
rubio triple double'a yakın ortalamalara aynen devam ediyor...
love zaten bildiginiz gibi king...
beasley'in sakatlıgında wayne eliington harika katkı veriyor
ve en önemlisi son 3 maçtır pekovic süre alıp rotasyona girip iyi katkı veriyor.milicic sadece ilk 5 başlıyor ama 7 ila 10 dk arası süre alıyor...kalan süreleri tolliver ve pekovic paylaşıyor. bu ikiliden son detroit maçında 22sayı 6 reboluk katkı aldı ki hep diyordum 5 numaradan yeterli katkıyı da aldıgı anda minny için herşey daha güzel olacak diye :)

işte gecenin galibiyeti!!! clippers'i kendi evinde king love'ın buzzer beater'ıyla yenmiş bulunmaktayız...son 5 maçta 4üncü galibiyetlerini aldı kurtlar...
detaylara geçersek;
beasley'in yoklugunda wayne ellington ve derrick williams 3 numaradan gerekli katkıyı vermeye devam ediyorlar benchten gelip.
adelman son maçlarda çift guardla maça başlıyor;rubio ve ridnour ikilisiyle ve işe yaramış görünüyor zira 2 numara oynayan oyuncularından gerekli katkıyı alamıyordu..ayrıca rubionun bu gece buldugu tek saha içi isabetini son 20 saniye içerisinde üstelik de 3 sayı çizgisinin gerisinden bulmuş olması önemli ve hoş bir detay...
esas benim hep üstünde durdugum nokta ise 5 numaradan alınan katkıydı ki bugün milicic onu niye sevdigimi gösterdi(gerçi solak pivot oldugu için seviyorum esasen ama) griffin azmanını da 2 kez bloklaması da kadayıfın üstüne kaymak oldu adeta...griffin balyozu vuracak pozisyonu bulamadıgında böyle maymun oluyor işte...kısaca love>griffin
pekovic de yine rotasyona dahi oldu ve 11 dakikada attıgı 8 sayıyla bench warmer'dan role player olma yolunda ilerledigini gösteriyor artık...

aynen devam minny...

king love'un istedigi maksimum kontratı vermedi minny...eger seneye love bu takımda olmazsa şahsım için de minny defteri kapanır...bu genç takımın en önemli parçası çünkü love...

utah ve houston maglubiyetlerinden sonra dallası kendi evinde yenmek çok iyi oldu...hazır nowitzki ve cartersız yakalamışken kaçırmamak gerekiyordu ki öyle de oldu...ama minny elindeki 3 guardının yalnızca birinden yararlanabiliyor zira bareanın sakatlıgının yanısıra ridnour bugün süre almadı umarım bir sakatlıgı yoktur...buarada pekovic 20dk da 13sayı 7 rebo ile çok iyi katkı verdi...

Sağlam draft yapamayacağımız zamanlarda lig sonuncusu olmak, sağlam draftlarda da play-offlara katılmak.. Evet, tam minnesota'dan beklenen bir hareket. Alıştık gerçi Minnesota'nın böyle olmasına. Zaman zaman niye Lakers, Boston gibi takımları sevemediğimi düşünüyorum hep. :)