BBL'de Transfer Hareketleri ve Sezon Hazırlıkları

Bazı haberler var şimdiden yazmaya başlayabiliriz. Semih Erdenin menejeri Semih için avrupadan bir çok transfer teklifi aldığını ama İstanbulda kalmak istediğini söyledi. Son çıkan haberlere göre Efes'le anlaştığı yazılıyor ne kadar doğru bilinmez ama Efes Semihe istediği miktarı verebilir. Barac yerine gerçekten iyi bir tercih olur. Efes yine anlaşılan baya çoşacak bu transfer döneminde yine yüksek bir bütçe hazırlamışlar.

Obradoviç bir Yunan radyosuna bu sene Pana ile son Final Four'um demiş ve İstanbula gideceğini söylemiş. Yunanlı yorumcular göre bu takımın ya Fener yada Anadolu Efes olduğunu söylüyorlar. Efes kesin peşindedir ve ülkere göre daha yüksek bir bütçeleri var.

Fenerde ise Vidmar, Gist, Kaya, Tomas, Finley gönderiliyor. Spahija'da gidenler arasında gösteriliyor.

Biz ile ilgili Kenan Sipahi ismi dolaşıyor forumdaki arkadaşlar belki bir bilgi verebilir.

Duyumları yazıyorum
- Ettora Messina Fenerbahçe haberleri var. Bu sene Messina Head koç olarak Lakerse gitmişti. Nba'de takım çalıştırmak istediği konuşuluyordu eğer Fenerbahçe Messinayı getirse çok büyük bir iş yapmış olur. Bu durumda bütçenin baya bir artması lazım. Düşük bir ihtimal görüyorum.

- Karşıyaka avrupalı bir koç, yunan bir oyun kurucu ve sırp bir 4 numara ile ilgileniyormuş. Karşıyakalı arkadaşıma göre süprizler olabilir kulüpde. Hayırlısı diyelim

-Obradovic ‘Türkiye’de çalışmayı düşünüyor musunuz?’ sorusuna ‘Elbette. Ama önümüzdeki sezon, ama sonraki sezon, mutlaka geleceğim’ cevabını vermiş.

-Fenerli Bogdanoviçi ise Nets'in istediği konuşuluyor. Bogdanoviç drafta Miami tarafından seçilmiş sonra Netse yollanmıştı. Sözleşmesinde böyle bir imkan varsa gidebilir.

Duyumları yazıyorum
- Ettora Messina Fenerbahçe haberleri var. Bu sene Messina Head koç olarak Lakerse gitmişti. Nba'de takım çalıştırmak istediği konuşuluyordu eğer Fenerbahçe Messinayı getirse çok büyük bir iş yapmış olur. Bu durumda bütçenin baya bir artması lazım. Düşük bir ihtimal görüyorum.
Öncelikle Messina Lakers'ta head coach değil. Onu da geçtim asistan koç falan da değil. Phil Jackson'ın Tex Winter ile olan ilişkisi gibi Mike Brown-Messina ilişkisi, head coach/danışman tarzı. Twitter'da haberi ben de gördüm ancak yazan arkadaş %99 yazdığı için pek inandırıcı gelmedi bana. Bildiğiniz gibi NBA Playoff'ları devam ediyor ve Messina Lakers'la birlikte favorilerden OKC karşısına çıkıyor ve bu dönemde Fenerbahçe'yle görüştüğünü hatta görüşmelerin %99 bittiğini hiç ama hiç sanmıyorum. Aklıma Messina'nın mutsuz olma ihtimali geliyor ancak öyle bir durumda Los Angeles medyasına mutlaka yansırdı, Lakers'ı yakından takip etmeme rağmen hiç böyle bir habere rastlamadım. Los Angeles gibi bir şehirde, Lakers gibi bir takımın staff'ında yer alıyor sonuçta, ben en azından bir sene daha Avrupa'ya döneceğine inanmıyorum.

obradovic muhtemelen önümüzdeki sezon efes yada fb ülker'in başında olacak...
ibrahim kutluay(her ne kadar zerre sevmesem de) seneye oly'nin dagılacagına dair söylemlerde bulundu ki yunan liginde uzunca süre yer aldıgı için bilgisinin saglıklı olma ihtimali yüksek...oly'den kopacak parçalara uzanmak gerek...

Öncelikle Messina Lakers'ta head coach değil. Onu da geçtim asistan koç falan da değil. Phil Jackson'ın Tex Winter ile olan ilişkisi gibi Mike Brown-Messina ilişkisi, head coach/danışman tarzı. Twitter'da haberi ben de gördüm ancak yazan arkadaş %99 yazdığı için pek inandırıcı gelmedi bana. Bildiğiniz gibi NBA Playoff'ları devam ediyor ve Messina Lakers'la birlikte favorilerden OKC karşısına çıkıyor ve bu dönemde Fenerbahçe'yle görüştüğünü hatta görüşmelerin %99 bittiğini hiç ama hiç sanmıyorum. Aklıma Messina'nın mutsuz olma ihtimali geliyor ancak öyle bir durumda Los Angeles medyasına mutlaka yansırdı, Lakers'ı yakından takip etmeme rağmen hiç böyle bir habere rastlamadım. Los Angeles gibi bir şehirde, Lakers gibi bir takımın staff'ında yer alıyor sonuçta, ben en azından bir sene daha Avrupa'ya döneceğine inanmıyorum.

Okuduğum haberde head koç yazıyordu. Herneyse yakından takip ettiğiniz için özelliklede lakers'dan hoşlanmadığım (lakers ile ilgili haberleri takip etmem) için siz daha iyi biliyorsunuzdur. Tam olarak şartları bilmediğimiz için ne olacağını kestiremeyiz ama ciddi bir şekilde konuşuluyor. Eğer Fenerde istediği imkanları önüne koyarsa gelebilir. Fenerin bu sene için iyi bir bütçesi olacak. Önümüzdeki günlerde netleşir konu. Benimde görüşüm gelmesinin düşük ihtimal olduğu.

Obradovic ise Panadan ayrılırsa gideceği takım ya Real Madrid yada Efes olur. Fenerbahçeye gelme ihtimalini az buluyorum. Efes yine büyük bir bütçe kuracak ve bu bütçeyle Obradovice istediği imkanları sağlayabilir. Sezon içinde Yunanlılar tarafından Obradovic ve Diamantidisin Efes gideceği yazılmıştı. Efesin Obradovicin peşinde olduğu bilinen bir şey.

Keith langford, Aaron jackson, Justin Dentmon = Fenerbahçe
Pero Antic, Novica Velickovic= GALATASARAY.

pero antic'i yazdıgımda saydıranlar olmuştu fakat bizim sistemimize uyum saglayabilecek + alabilecegimiz oyuncular içerisinde resmen alternatifsiz...uzun kalın 4 numara-savunma zaafiyeti yok-rebo zaafiyeti yok - avrupa tecrübesi yeterli...harika transfer...

edit: bonsu ve hawkins keşke bize gelse muhabbetleri yapılırken söylemiştim;o takımdan alınacak tek oyuncu 'erceg'tir diye...bir erceg hamlesi olursa ona da hayır demem pek sevinirim hatta....

Transfer yok; ama BBL'ye "transfer" olan ilk takım Genç Telekom’u 54-81’lik skorla mağlup eden Optimum TED Ankara Kolejliler oldu.

Beşiktaş ile Efes sponsorluk için masaya oturacakmış...

Efes başkanı Tuncay Özilhan Beşiktaş kongre üyesi. Efes artık Türk basketbolunun en önemli ögelerinden birisi. Birleşmesini zor görüyorum. Nitekim bu da beşiktaş cephesinden gelen açıklama;
http://www.ajansspor.com/basketbol/tbl/h/20120517/besiktas_efes_ile_birlesiyor_mu.html

Yunan basını: Vassilis Spanoulis Galatasaray

Bizim başkanın Yunanlılarla arası iyi. Oradan alırsak alırız. Olimpiyakos başkanıyla iyi arkadaş. Spanoulisi en son Barcelonada istiyordu. İhşallah gelr.

Arkadaşlar ne Spanoulisi abarttık iyice ya . Buarada ban nedense bu yarı finalde Efes elenirse bu birleşme olacakmış gibi duruyo .

uro Challenge Kupasını Türkiye ye getirerek Avrupa da adından söz ettiren ve Türkiye'de de Şampiyonluk iddiası sürdüren Beşiktaş'ta yeni bir hareketlilik yaşanıyor.

Edinilen bilgiye göre Siyah-beyazlı kulüp, önümüzdeki günlerde Anadolu Efes'in bağlı olduğu Anadolu Grubu ile görüşüp, yeni sezon için sponsorluk hakkında bir dizi temaslarda bulunacak.

Kartalbakisi.com'un haberine göre; Basketbol takımının başarılarını sürekli kılmak için Cuma günü Anadolu Efes takımının Başkanı ve Beşiktaş Kongre üyesi Tuncay Özilhan ile görüşeceği öğrenilen Başkan Orman'ın Erkek ve Bayan takımı adına çok önemli konuları masaya yatıracağı belirtildi

Beşiktaş Efes'e Adım Adım
Bu görüşmenin ardından önümüzdeki yıl yapılanmaya gidip, hem Türkiye'de hem Avrupa'da ses getiren bir kadro kurmayı planlayan Başkanlar isim konusunda Beşiktaş Efes adı altında hem fikir

Beşiktaş Efes olması imkansız. Beşiktaş ancak sponsor ekleyebilir isminin sonuna. Beşiktaş Efes olursa o yeni bir takım olur. Beşiktaş Efes olması sponsorluk olarak da imkansız keza Efes ismi sponsor olarak kullanılamıyor. Beşiktaş Anadolu olabilir de Anadolu Grubu da Anadolu yazsın diye Beşiktaş'a bir dünya para vermez. Onların amacı Efes zaten.

Beşiktaş Efes olması imkansız. Beşiktaş ancak sponsor ekleyebilir isminin sonuna. Beşiktaş Efes olursa o yeni bir takım olur. Beşiktaş Efes olması sponsorluk olarak da imkansız keza Efes ismi sponsor olarak kullanılamıyor. Beşiktaş Anadolu olabilir de Anadolu Grubu da Anadolu yazsın diye Beşiktaş'a bir dünya para vermez. Onların amacı Efes zaten.

Anadolu Efes Ne? Bu sefer olacak gibi.