Burak Yılmaz

Bu takımda Selçuk hariç ederini bulan herkes satılabilir.Burak ve Muslera'da buna dahil +20 milyon euro teklif geirse satılabilirler bir şekilde yerlerini doldururuz bu takımda yeri dolmayacak tek adam Selçuk.Üstelik yabancı piyasaya oyuncu satmanın şöylede bir avantajı vardır oyuncular gözünde Galatasaray'a bakış değişir çoğu oyuncu burayı son durak görüyor ve genç yaşta gelirse milli takıma seçilemeyeceğini Madrid-Manu gibi takımlara gidemeyeceğini düşünüyor bu bakış açısını değiştirmekte önemli.

Genç oyuncu iyi ise zaten ManU'nun, Madrid'in transfer listesine en tepeden giriyor. Hele bu ''Muslera iyi paraya gitsin'' cümlelerinizi hiç anlayamıyorum. Kaleci çıkmıyor, bulamıyoruz. Ha Muslera'ya teklif gelirse zaten gitmek ister tutamayız ama önceliğimiz göndermek olmamalı. Sırf Muslera'nın ayakları 10 eder, 20'leri geçelim. :(

Türk oyuncular zaten satılmamalı.

A sınıfı Türk Futbolcu sayısı bu kadar azken, Selçuk, Burak, Semih gibi ilk 11'e banko yazılacak olan adamları satacağımızı düşünmüyorum.. Yabancı oyununun yerini başka bir yabancı alabilir ama Türk oyuncu konusunda biraz daha cimri davranmak gerekiyor.. Muslera'yı da bu kategorinin içine alabiliriz. Onun dışında kim gitmek istiyorsa, yeri her türlü dolar..

Burak bahsedildiği gibi 25 milyon euro civarı bir paraya satılırsa Arda-Nuri-Gökhan İnler-İlkay Gündoğan gibi birinci seviye bir Türk oyuncu alınır zaten kontenjanda yer açmak için.Ben illa satılsın demiyorum ama ederini bulursa satılabilir.

Satılmamalı! Zaten yerli oyuncu almak zor, en ufak parlayan oyuncu için 5 milyon yurodan kapı açıyorlar.

Bizim meselemiz takımın itibarından çok ligin ve ülkenini itibarı. Bayern'den daha elit kaç takım var dünya'da. Lakin onlar bile lig yüzünden yeri geldi mi üst düzey oyuncuları tutamıyorlar. Misal yeri geliyor gelecek vaat eden bir oyuncu bizi değil Premiere ligden gerekirse düşmemeye oynayan bir takımı bile seçebiliyor. Yabancı sınırı kalksa bu kadar dert olmayacak. Ülke içindeki acayip bonservisler konuşulmaz olacak. Serdar Aziz'e 7-8 milyon avro isteniyor.

Bazı yorumcuların ve bazı arkadaşları mantığını anlamak çok zor, diyorlarki neymiş efendim 20 euro verirlerse satmak lazımmış, sanki yerine alacakları adam daha ucuz olacakmış gibi, bide bir kılişe var, neymiş yeri dolmayacak futbolcu yokmuş vaybe! Burak hem çok iyi futbolcu hemde Türk daha ne olsun, bu adam takımda kalmalı, Burak sadece gerçekten büyük bir takım isterse Manu, Barça, Real, Bayern, Chelsea vb. ve 30 euro yada üstü bir rakama kendisi isterse gidebilir, nasılki Burak'ın yarısı performansı göstermeyen adamlara 30 euro veriyorlarsa bizden oyuncu alırken bizede bu civarda rakamlarla gelmeliler, lütfen kendi yıldızlarımızın değerini düşürmeyelim arkadaşlar...

Bu adamı sevmeyeni anlayabilirim fakat saygı duymayana ben saygı duymam.Muhteşem bir gelişme gösteriyor.Falcao ve Cavani ile birlikte Avrupa'da şu an en iyi 3 forvetten biri benim gözümde.

Dunya'nin en iyi santraforlari arasinda olan futbolcumu satmam. Hersey para degil. En azindan 1 sene daha kalmali. Gidecekse o da bu sene degil seneye. Oyle Arsenal Liverpool olmamali. Real Madrid tam ona gore.

Zorla ne kadar büyük futbolcu olduğuna inandım Real Madrid maçına kadar.Fakat büyük hayal kırıklığına uğradım bu maçta,saha içinde oturup ağlasaydı daha iyiydi...

Zorla ne kadar büyük futbolcu olduğuna inandım Real Madrid maçına kadar.Fakat büyük hayal kırıklığına uğradım bu maçta,saha içinde oturup ağlasaydı daha iyiydi...

Yanıldığın bir konu var Ali Erdem kardeşim. Burak Yılmaz şu anda büyük bir futbolcu değil zaten. Burak Yılmaz çok iyi bir golcü. Kendisine büyük futbolcu dememiz için belli şeyleri başarması gerekiyor. Bence daha yolun başında sayılır ki Galatasaray forması ile üzerine düşeni fazlası ile yaptı an itibariyle. Büyük futbolcu olabilmesi için üzerine katması gereken konular belli. Öncelikle top kontrolü, top sürme, topsuz alanda ofsayt çizgisini takip edebilme, arkası dönük oynayabilme vb. özelliklerini geliştirdiği zaman attığı goller onu büyük bir oyuncu yapabilir. Dediğim gibi şu anda iyi bir golcü. Ben Burak'a inanıyorum kendini daha da geliştirecektir. Zaten şu anda Galatasaray onun için büyük nimet. Sezon başında kendisi için burası Trabzon değil orada attığının yarısına ulaşamaz diyenler şimdi nasıl çark ettiyse Burak için erken konuşmak senin için de sıkıntı yaratabilir..

Diger oyunculara da bakmak lazim Real maci icin. Adami dogru durust topla bulusturamadilar ki. Bir pozisyonu gol yapacakken penalti oldu. Onu da hakem yedi. Drogba bile gecen yil ki Chelsea performansindan uzak birsey yapamadi agir kaldi.

Son 75 lig maçında 65 gol, şampiyonlar liginde messiyle ronaldoyla kafa kafaya gitmek, milli takımda sürekli atmak... hala ''büyük futbolcu'' degil diyorsanız pes diyorum.

Son 75 lig maçında 65 gol, şampiyonlar liginde messiyle ronaldoyla kafa kafaya gitmek, milli takımda sürekli atmak... hala ''büyük futbolcu'' degil diyorsanız pes diyorum.

Dostum, ben de çok seviyorum Burak Yılmaz'ı ve takıma katıldığında ona olan güvenim şimdikinden hiç de az değil. Yukarıda yazdığım gibi çok iyi bir golcü kendisi. Ve kariyerine kanat daha doğrusu sağ açık olarak başlamış birisi olarak attığı goller yabana asla atılmamalı. Lakin büyük futbolcu demek bence o kadar kolay değil. Birşeyleri başarıp bunu sürekli hale getirdiği ve komple bir oyuncu olduğunda kendisine büyük futbolcu denilebilir. Bunun için daha erken, gelecekte inşallah bu da olacak ama şimdiden Burak için büyük futbolcu demek, diğer aktif veya bırakmış büyük futbolculara ayıp olur..