Eurocup & Eurochallenge (2013-14)

TBL takımlarının ve rakiplerimizin de mücadele ettiği bu ligleri de ayrı bir başlıkta konuşmak gerekiyordu mutlaka. Erkek takımımız bölümünden değil de buradan devam edelim diğer takımlara artık.

Bu sene Eurocup'ta rakibimiz olacak takımlar çok fazla değil bence. Şampiyonluğa oynayabilecek takımlar hemen hemen herkesin ortak görüşüyle belli gibi bir şey. Benim bu sene bizim dışımızda iddialı gördüğüm takımlar Valencia, Bilbao, Spartak St.Petersburg, Lokomotiv Kuban ve UNICS. Sürprize imza atabilecek fazla takım göremiyorum Sassari, Cajasol, Kızılyıldız, Donetsk, Azovmash, Cibona, Banvit, Ulm belki yarı final yapabilirler.

Tofaş(Bursa) ve Karşıyaka(İzmir) aynı grupta olup rakipleri içerisinde Rum Kesimi takımı ETHA Engomi Nicosia var.

Geçmiş dönemleri gözümüzün önüne getirdiğimizde maçlar esnasında gergin anlar yaşanacağı kesin..

Triumph'ta oynayan Sergey Karasev nasıl bir oyuncudur? Tanıyan var mı?

Geleceği çok parlak, Cska'ya gitmesi olası yakında. 3-4 oynayabiliyor, en azından gençler turnuvasında 4 oynuyodu ama Rus liginde 3 numara daha çok oynuyor, dış şutu gençler seviyesindeki maçlarda iyiydi ama üst seviyede orada biraz eksik şu an.

Teşekkürler Başkan ve Administrator :)

İlk maçında en iyi performanslardan birini sergiledi de, biraz araştırdım. Bir yerlere gelecek sanırım. Fazla üçlük deniyor ve yüzdesiz atıyor genelde galiba. Ya da geliştirmek için çok deniyor galiba. İzlemek lazım kendisini.

Sergey Karasev daha önce aklında sadece Triumph Lyubertsy ve NBA olduğunu söylemişti bir röportajda Cska'ya gideceğini sanmıyorum...

1993 doğumlu 2013 draftı bu yıl yapılan drafttan daha etkili olacak bir draft bu yıl olmasa bile 2014 draftında kesin olacaktır...Avrupada kalması durumunda Euroleague efsaneleri arasında olacağına eminim...

Karşıyaka 3te 3 ile giderken,Tofaş'da 3te 2 ile gidiyor. İnşaAllah gruptan beraber çıkacaklar. Tofaş'dan açıkçası pek ûmitli değilim ama Karşıyaka'nin son dörde kalacağını düşünüyorum inşaAllah. Diğer takımlara gôre şampiyonlukta beklenilebilir aslında. Bu kupayi takip edip,Karşıyaka'nın neler yapabileceğin,favori takımların olup olmadığını bilen bir abim ya da kardeşim var mı acaba ? Bir analiz alabilir miyiz Karşıyaka ve bu kupa hakkinda acab ? Şimdiden teşekkûrler..

Karşıyaka evinde Tofaş'ı 78-56 mağlup ederek A grubunda 4te 4 ile grup birinciliğini garantiledi. Büyük bir başarı bekliyorum ben Karşıyaka'dan inşaAllah... Soner Şentürk'ün 12 asist ile oynaması dikkat çekiciydi...

Karşıyaka bence kupanın favorisi oynadığı oyun ve kadro yapısıyla. Rus takımı Krylia, Alman Oldenburg ve Bonn (Bamberg'in bile halini gördük Beşiktaş'a karşı, o ligde herkesi eziyorlar bir de.) Fransız Paris ve Gravelines kupanın diğer iddialı takımları kağıt üstünde.Bu rakiplerden en büyük rakipleri Gravelines ve Krylia olur bence.

Tanju Abi,yani Karşıyaka şu durumda son dörde rahat kalır diyorsunuz öyle mi ? Bu senede bu kupa Türkiye'ye gelse ne gûzel olur yahu...

Rahat kalır bence, Gravelines ve o dediğim Rus takımı zorlayabilir işte ama Karşıyaka lider çıktığı için sanmıyorum ki F4'e kadar onlarla eşleşsin.

Azovmash-Banvit maçı uzadı. Son iki hücumda önce Banvit sonra Azovmash değerlendiremedi fırsatı. Banvit'in yabancıları acayip istikrarlı yalnız. Karşıyaka da iyi durumda. Sevmiyorum bu takımları ama başarılı olsunlar Avrupa'da yine de.

Azovmash-Banvit maçı uzadı. Son iki hücumda önce Banvit sonra Azovmash değerlendiremedi fırsatı. Banvit'in yabancıları acayip istikrarlı yalnız. Karşıyaka da iyi durumda. Sevmiyorum bu takımları ama başarılı olsunlar Avrupa'da yine de.

Banvit deplasmanda Azovmash'ı 95-87 mağlup etti. Bence kendi sahalarında Valencia'yı da yenerler. Yabancilardan müthis katkı alıyorlar. Ama yerlilerinde eslik etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Azovmash'da Lyn Greer 28 sayı 3 ribaunt 10 asist ile dikkat çekici bir performans sergiledi.

Banvit deplasmanda Azovmash'ı 95-87 mağlup etti. Bence kendi sahalarında Valencia'yı da yenerler. Yabancilardan müthis katkı alıyorlar. Ama yerlilerinde eslik etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Azovmash'da Lyn Greer 28 sayı 3 ribaunt 10 asist ile dikkat çekici bir performans sergiledi.

İlk maçta Valencia'ya yenilmişti Banvit burda kazanabilir maçı. Zaten ilk maçıda hakemler katletmişti. Alakasız teknik fauller çalmışlardı. Hele 3 tanesi saçma sapan. Avrupada lobimiz sıfır... Lütfi Arıboğan, Turgay Demirel diyoruz hiçbirinin yararı yok. Bu arada Meija banviti sürüklüyor. Herhalde ligimizin en değerlilerinden birisi.

Banvit, son çeyrekte skor üretmekte zorlanınca lider Valencia'ya 84-70 yenildi ve grubu birinci bitirme şansını kaybetti. Gelecek hafta deplasmanda Alman Oliver Baskets ile karşılaşacak olan Banvit bu maçı kazandığı taktirde grup ikincisi olarak TOP 16'ya kalacak, aksi halde elenecek.

Eurocup maçları da bugün başlıyor.

Genel olarak baktığımızda haftanın maçı kesinlikle Galatasaray-UNICS maçı. Grubumuzun diğer maçı da çok önemli olacak yalnız. Ulm gruptan çıkamaz diyorduk ama onların deplasmanları çok önemli. Kızılyıldız oradan galibiyet çıkarırsa hem moral kazanır hem de avantaj yakalar.

Banvit de Kiev deplasmanına gidiyor. Ben onların sahalarında maç kaybetmeyeceklerini düşünüyorum. Bu yüzden deplasman maçları önemli. Banvit Kiev'den galibiyetle dönerse gruptan da çıkar bence.

Haftanın önemli maçlarından biri de Rusya'da oynanacak. St.Petersburg-Kuban maçı grup liderliği açısından çok önemli. Tabi iki takım açısından bakarsak alınacak fark da.

Güzel maçlar izleriz umarım.