Carlos Arroyo

KSK maçındaki Arroyo'yu izleyince derin bir 'of' çektim. 4/4 üçlük bir yana Lawal'a verdiği alley-oop pasını görünce Dorsey'in neler yapabileceğini hayal ettim.

İstanbul günleri ve Galatasaray’ın son durumu hakkında: “Türkiye’ye ilk geldiğimizde dilini konuşamadığımız bir ülke olduğu için zorlanmıştık. Sonra ise alıştık. Açıkçası benim evim gibi olmuştu İstanbul ve inanın çok özlüyorum. Türkiye’deki arkadaşlarımla bağımı hiç koparmadım. Orada kurduğum ilişkiler sonsuza dek devam ettireceğim türden.
Sinan, Ender, Engin, Furkan, Göksenin en sık görüştüğüm arkadaşlarım hatta kardeşim gibiler. Ergin Hoca’yla her zaman özel bir diyaloğum vardı. Bazen eleştirilerin odağı oluyor ama bana göre çok özel bir insan ve antrenör. Hepsini çok özledim. Bu arada senin vesilenle hem Galatasaray’ı hem de Ergin Ataman’ı tebrik etmek istiyorum. Hem birlikte yakaladığımız başarılar hem de bu sezon yaptıkları gurur verici. Takımı takip ediyorum ve çok iyi iş çıkarıyorlar. Taraftarın da hakkını teslim etmek lazım payları büyük.”
Taraftarlar hakkında: “Galatasaray taraftarlarını dünyanın hiçbir yerindeki taraftarlarla mukayese edemem. Gerçekten çok özel bir topluluk. Takımlarına çok sadıklar. Aynı zamanda çok yüksek enerjili ve takımlarına tutkulular. Maç boyunca yerlerine bile oturmuyorlar. Bazen salona niye koltuk koymuşlar ki taraftarla asla oturmuyorlar diye düşünüyor insan. Durmadan alkışlayıp tezahürat yapıyorlar ve maçın bir parçası oluyorlar. Mental olarak takıma çok büyük destek veriyorlar. Yani onları kimseyle kıyaslayamazsınız.”
Türkiye Ligi hakkında: “Bence Türkiye ligi çok mücadeleci, yetenekli ve fizik gücü yüksek takımlardan oluşan bir lig. İspanya Ligi, NBA’den sonra en iyi ikinci lig olarak gösterilir her zaman. Ancak ben Türkiye’den İspanya Ligi’ne gelmiş bir oyuncu olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, eş değer hatta daha iyi bir lig Türkiye Basketbol Ligi. Güçlü takımların olduğu çok zor bir lig. Bu sene 4 takım vardı ve bazıları uzun kalamadı ama gelecek yıllarda çok daha iyi olacaklar şüphesiz. Çünkü bence çok sert ve İspanya Ligi’nden daha zor bir lig.”
Arda Turan hakkında: “Barcelona’nın futbol maçlarına elbette takip ediyorum. Bu sezon Arda da Barcelona’da oynuyor. Bir türlü denk gelip görüşemedik. Ama birbirimizi Türkiye’den ve Galatasaray’dan tanıyoruz. Ortak arkadaşlarımız da var. O da basketbolu seviyor biliyorum. Umarım en kısa zamanda Arda’yla da bir araya geleceğiz.”

Dyo2Oz.png