Carlos Arroyo

Beşiktaş tarafı resmi açıklamayı yaptığına göre başlığını açmakta zarar yok diye düşündüm: TBL

Domercant gibi çok önemli bir hücum opsiyonumuzu kaybetmişken, bu dönemde Arroyo'dan iyisini bulmamız çok zordu. Kalitesiyle takıma çok faydalar sağlayacağını umuyorum, hayırlı olsun.

Bu da geçen sezon TBL'deki istatistikleri:

lCFlE.png

Hayırlı olsun. Dedikleri gibi playoff'ta Domercant'ta dönerse, Arroyo-Domercant-Hawkins çok can yakarız. Ergin Hoca'nın istediği oldu. Hayırlısı olur ihşallah. Hacettepe maçına yetişebilir.

Selamlar. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki başından beri Carlos Arroyo transferine karşıyım. Gelmeden de tavrım buydu, geldikten sonrada tavrımda bir değişiklik olmayacak.

Herkesin kendine göre belli olan etik değerleri vardır bu hayatta ve bazı insanlar konu ne olursa olsun bu değerlerden vazgeçmezler. Ergin Ataman'ı sevmediğim gerçeğini hiç saklamadım. Bu meselenin de kesinlikle Ergin Ataman yada X hocanın ismiyle alakası yoktur. Üzülerek görüyorum ki Arroyo transferi ile birlikte geçen sene ki rakibimizin ilk 5'inde bulunan 3 oyuncuyu, koçunu ve 2 yardımcı hocayı transfer ederek,bazılarınız için değildir kesinlikle fakat benim etik değerlerimi tamamen çiğneyen bir transfer politikası uygulamıştır. Ben hiç bir zaman başarıya giden yolda herşey mübah anlayışına sahip olmadım, olamam da. Diğer kulüplerin ne yaptıkları hiç umrumda değil. Ben kendi kulübüme bakarım.

Sonuç olarak bu arma sevgisinin yüreğimdeki yeri ayrı fakat bu zihniyet Galatasaray'dan uzaklaşana kadar maçları izlememe, salona gitmeme ve takım hakkında yorum yapmama kararı almış bulunmaktayım an itibariyle. Zaten yazdıklarımdan rahatsız olan bir çok arkadaş vardı o yüzden üzülen olacağını sanmıyorum, bir süre okumak daha iyi gelecek sanırım. Görüşmek üzere.

Haziran'dan beri her gün basketbol takımımızla "bundan daha fazla utanç duyamam" şeklinde izlerken bu olay artık utancın dip noktası oldu.Madem gelişi Ergin Ataman'la birlikte oldu.Kovuluşuda sezon sonu Ergin Ataman'la birlikte olsun.

Bu takımın koçu,bu takımda oynayanlar ve bu takımı kuranlar yüzünden basketboldan soğuyacağım artık.Bu üçününde 2013 Haziran'ından sonra bizimle olmamasını diliyorum.Tüm kalbimle...

Çok sevdiğiniz (ki ben de severim) Oktay Mahmuti'nin Shipp, Gordon ve iki yardımcısını Efes'e götürmesini hakkında ne düşünüyorsunuz Erdal, Görkem abi? Hadi Görkem abi yazmayı bırakmış, iki satır rica etsem senden Erdal?

--------------------

Hoşgeldin Arroyo.

Benim anlamadığım zaten birini alacaktık oraya.. Ve bu ha Arroyo olmuş ha başkası niye bu kadar önemli? Kaldı ki Arroyo 6 ay önce Beşiktaş'ın oyuncusuydu şimdi değil ve ihtiyacımız varken de aldık işte.. Bu ihtiyacı daha iyi karşılayacak olan bir oyuncu olsa ona yönelirdik ama yokmuş demek ki.. He muhabbet yine Mahmuti'ye falan bağlanacaksa hiç girmeyelim zaten o topa.. Carlos hayırlı olsun, bence çok yerinde bir hamle yaptık..

Görkem iyi güzel diyorsun da basketbol dünyası avrupada, hele hele ülkemizde çok küçük. Bu tarz transferler çok normal.

Serhat
Cemal
Can
Tutku
Cevher
Muratcan

bunlarda önceden bizde oynadı. o zaman Beşiktaş da kapatıp gitsin dükkanı.

Çok sevdiğiniz (ki ben de severim) Oktay Mahmuti'nin Shipp, Gordon ve iki yardımcısını Efes'e götürmesini hakkında ne düşünüyorsunuz Erdal, Görkem abi? Hadi Görkem abi yazmayı bırakmış, iki satır rica etsem senden Erdal?

--------------------

Hoşgeldin Arroyo.

Pek alakalı olmasada iki durum bende cevap vereyim.

Gordon'un sene içinde sözleşmesi uzatılmadı Mahmuti'nin ısrarlarına rağmen.Daha sonra da sözleşmenin açığından kendisi yararlandı.Hem kariyerinini en parlak yılını yaşayan Gordon'un kalmaması çok normal.

Shipp'e gelirsek koçumuz istemedi kendisini.Açıklamaları da var...

Bende bu seneyi yediremiyorum.Geçen sene futbolda şampiyon olamasak bu kadar üzülmezdim Beşiktaş'a elendiğimizde üzüldüğüm kadar.O elendiğimiz oyuncuları ve koçu alarak başarılı olmak,beni gururlandırmayacak ne yazıkki.

420bin dolar bonservis ödemek başarıdır BJK kapıyı 800binden açmıştı . Ancak BJK ya karşı oynarsa her maçta 25bin dolar gibi bir bedel verecekmişiz şaka gibi :(

--------------------

Hoşgeldin Arroyo.

Jamon Gordon geçen senenin yıldızıydı ve Ergin Ataman altında oynatılmayacak kadar değerli bir oyuncuydu ondan Efes'e aldı Oktay Mahmuti.Josh Shipp ise sezon ortasında başka bir isim bulunamadığı için alındı.

Jamon Gordon geçen senenin yıldızıydı ve Ergin Ataman altında oynatılmayacak kadar değerli bir oyuncuydu ondan Efes'e aldı Oktay Mahmuti.Josh Shipp ise sezon ortasında başka bir isim bulunamadığı için alındı.

Bu arada Twitter'da isim vermeden konuşmana gerek yok Semih.Buarada "Ergin Ataman apaçiliği" yapmanın gereği yok.Takım Eurocup 2. turda elenip,Türkiye kupasını kaybedip,ligde de Euroleague biletini almayınca zaten sezon sonu gidecek.Siz de "büyük hocam!" dediğiniz kişinin arkasından söveceksiniz.Ondan ikiyüzlü davranma.

Gecen senenin yıldızları David hawkins ve Carlos arroyoydu.İkisini de bu sene takıma kazandırdıgı ıcın Ergin hocaya minnettarım

Bu arada Twitter'da isim vermeden konuşmana gerek yok Semih.Buarada "Ergin Ataman apaçiliği" yapmanın gereği yok.Takım Eurocup 2. turda elenip,Türkiye kupasını kaybedip,ligde de Euroleague biletini almayınca zaten sezon sonu gidecek.Siz de "büyük hocam!" dediğiniz kişinin arkasından söveceksiniz.Ondan ikiyüzlü davranma.

Erdal yemin ediyorum alem adamsın. İsim verdik ya işte, doğrudan sana sordum. Twitterdan elbette genele yazacağım, transfere ordan giydirseydin, ordan cevap verirdim.

kesinlikle harika transfer
5-6 kere salonda canlı izledim
çeyrek final de feneri tek başına eledi diye biliriz
bizim seride de çok iyidi
lider ruhlu, skorer bir oyuncu
istemeyen arkadaşlar neden istemediğini anlamış
değilim
efes savanovic e ve barac ikilisine 3 milyon dolar verdi
efes bizden gordon ve shipp i aldı
biz beşiktaştan arroyo yu aldık
400 bin dolar çok yüksek bir maliyet değil
koca galatasaray bir adama 400-500 bin dolar verdi diye maddi sıkıntı yaşayacaksa
hiç transfer yapmayalım
benim tahmin iki yıllık anlaşma olur ve ergin hocanın ve hepimizin hayali
hawkisn, domercant, arroyo üçlüsünü yanyana oynatırız
ben çok sevindim
kesinlikle çok katkı verecek

ayrıca bu tranferle ortaya çıkan yapıda 2 oyunkuruculu (en azından domercant gelene kadar ki gelince jamon gordon 6. yabancı olacak tribündeki) sisteme geçiş demektirki bu beni sevindiriyor. Yer yer arroyo - engin yer yer gordon- ender pg-sg ikilisini oyunda tutacağız ilk durumda arroyonun sg oynamasını 2. durumda enderin sg oynaması mantıklı geliyor bana çünki şutları diğer iki oyuncuya göre daha iyi bu durumda bu ikililerle verimli olabiliriz sezon içinde. sezon sonu yani play off larda zaten KORKUTUCU 5 yabancı (ARROYO-DOMERCANT-HAWKİNS-MACVAN-NDONG) Rotasyonuyla şampiyonlk hiçte uzak görünmüyor.. Her haliyle harika bi transfer ...

Hala Mahmudi , Ataman kıyaslaması yapmanın bir anlamı yok. Takıma destek çıkalım. Domercant sakatlıktan dönerse play off tan önce mükemmel bir takımımız olur inşallah. Ayrıca Ataman ın bildigi basketbolcularla çalışması gayet normal bunu neden bu kadar büyütüyorsunuz anlamıyorum.

Ergin Ataman Beşiktaş'tan değil de Siena'dan veya Efes'ten gelseydi ve iki oyuncusunu getirseydi, pek çok koçu yaptığı gibi, yine ahlak, etik muhabbeti yapar mıydınız? Ve neden kimse Beşiktaş'a "Tutku ve Cevher'i aldınız etik mi bu yaptığınız" diye sormuyor? Pianigiani Siena'dan iki adamını getirdi, Oktay Mahmudi, Galatasaray'dan iki adamını getirdi, Erman Kunter eski oyuncularını getirdi, demek ki neymiş, her koç tanıdığı oyuncularla oynarmış. Ayrıca o oyuncuları Beşiktaş'a getiren kimdir? Abdullah Sözer denen kişi mi, Ergin Ataman mı?

Etik olmayan olay İlkan mevzusudur, Ülker'in Furkan ve özellikle de Göksenin'in kafasını karıştırmaya çalışmasıdır. İlkan'da başardıkları taktiği uyguluyorlar. Etik olmayan Beşiktaş'ın Cem Akdağ'a yaptığı saygısızlıktır.

Etik olmayan bu transferlerimize Beşiktaş yöneticileri minnettardır şu anda. Fakirin duasını almak nedir bilir misiniz siz?

Arroyo'ya gelirsek eğer formunu bulursa pek çok yaraya merhem olacaktır takımımızda.

Son bir spoiler; Zamanında Sabri Sarıoğlu da benim için bu forma bitmiştir demişti bir maçtan sonra. Bazı arkadaşlar klavyesinin başında neyin tribindelerse...

Düzeltme: Ülker demişim FB olacak o, başka bir mantık olamaz bunu düşünen.

Carlos Arroyo hayırlı olsun.

Ama yapılan Oktay Mahmuti-Ergin Ataman muhabbetine çevirmek burayı garip ve saçma.Jamon Gordon konusunda da birşey söyleyim Gordon'u tutmak istedik bu yıl için hatta onun durumuna göre transfer yapıcağını söyledi Ergin Hoca ama kendisi sözleşmesindeki maddeyi kullanarak A.Efes'e gitti. Beşiktaş'tan çok oyuncu aldığımız mı düşünülüyor şu an 3 tane.Beşiktaş'ta şu an geçen yıl bizde oynayan 3 isim var birisi sportif direktör görevinde sanırım.Arroyo-Hawkins-Ersin gibi 1 yıl Beşiktaş'ta oynamış isimler o kulüple özdeşleşmiş isimler değildir.Kadromuzda birçok Efesli isimde var ama kimse birşey söylemiyor.Yada Fenerbahçe'den Engin'i alınca hiç tepki yok ama geçen yıl yarım sezon Beşiktaş'ta oynamış Arroyo bize gelince Beşiktaş'la özdeşleşmiş oyuncu oluyor bende bunu anlamıyorum.

Resmi açıklama gelene kadar kilitli kalacak, prosedürler böyle.

Transfer başlığından devam edilebilir, oyuncu açıklanırsa bu başlıktan devam edilecek.

Bir oyuncunun transferi gündeme geliyor ve ilginç bir şekilde konu yine Ergin Ataman-Oktay Mahmuti tartışmasına dönüyor. Biz de çok seviyoruz Oktay Hoca´yı ama şu andaki antrenörümüz Ergin Ataman.

Ataman´ı sevmek zorunda değilsiniz ama burası Galatasaray forumuysa onun başarılı olmasını istemek, her şartta ona saygı duymak zorundasınız.

Ortak paydamız Galatasaray ve amaç kulübümüzün başarısı. Etik kurallar çerçevesinde başarılı olmaya çalışan her isme destek veririz. Başarılı olamazsa zamanı gelince o konuda konuşulur...