Sinan Güler

Göksenin sezona sağlıklı bir şekilde girecekken ( hocanın söylediğine göre ) bu hamle beni şaşırttı açıkçası. Göksenin'i daha arka planda göreceğiz bu sezon sanırım. Ergin Ataman'ın vardır bir bildiği elbet. Daçka'da Sinan'ın parlayışını görüp Beşiktaş'a kazandıran Ergin Hoca oldu zaten, keza ertesi sezonunda Efes'e giderken de yanında götürmüştü Sinan'ı. O açıdan içim rahat. Umarım faydalı olur takıma, hayırlı olsun ilk transferimiz.

hücumda istikrarlı olmadı ne kulüp ne milli takım kariyerinde...bazen öyle bir sinan izletir ki penetresiyle şutuyla mest eder bazen de tuğla misali attıgı şutlarla krize sokar..

savunmadaki direnci ise tabiki önemli...

bütüne baktıgımızda aman aman begendigim tarzda bir oyuncu degil solak olmasına ragmen. ama rotasyonda yerini alıp mutlaka katkı verecegi maçlar olacaktır..

bugün 14.00de imzalıyor. İmza töreni Ulus liv hospitaldeymiş.
Gitmeyi düşünüyorum. Zamanında Gurovic, Zizic, Milojevic, Gravesin imza törenleri olmuştu çadırda.

İmza töreninde sohbet etme imkanım oldu. Öncelikle GS'ye geldiği için çok mutlu. Zaten GSli olduğunu biliyoruz.
Takımdaki Türk oyuncularla yakın dost olduğu için takımın çekirdeğinin çok uyumlu olacağını söyledi. Sinan-Cenk-Ender ve Engin takımın kalbi olacak. Gençler abilerine ayak uyduracak, yabancılarda bu sinerjiden etkilenecekler.
Çok hırslı ama bir o kadar ahlaklı bir oyuncu Sinan Güler. Hayırlı olsun tekrardan.

Cenk'in olmadığı bir günde bile 2 dakika süre aldı.Daha Engin iyileşecek.Ender formsuz geçen yılki çizgisini bulursa süresi artacak.Şu durumda bile Sinan süre alamıyorsa benim saydığım olaylar gerçekleşince Sinan nasıl süre bulacak ki?
Şu şartlarda Sinana ihtiyaç duyulmuyorsa demek ki bu takımda komple Sinana ihtiyaç yok demektir.Galatasaray forması giyen her oyuncuya desteğimiz var lakin son şampiyon Olympiakos 300 bin civarı paraları ciddi süreler verdiği Lojeski,Petway gibi isimlere ödüyorsa bizim durumumuz ancak savurganlıkla anlatılabilir.Yabancı sınırının olduğu platformda kısa rotasyonunda 2 yerlin sakat,1 tanesi formsuz Sinan yine de süre alamıyor ama Euroleague şampiyonunda ilk 5 oynayan 2 ismin toplamı kadar para alıyor. Bana Arap'ın yağı fazla bulduğu atasözünü hatırlattı bu tablo

Göksenin varken gereksiz bir transferdi. Eğer ki sakatlıktan iyi dönemez diye alınmışsa tamam da döneceği biliniyorken alınmışsa cidden gereksiz israf. Yani sianna verilen para Erceg'e verilenin üstüne konup daha iyi bir uzun alınabilirdi. Sinan gibi hücumu çok kısıtlı adamların bi takımda en fazla bir tane olması lazım.

Sinan hakkında fikrim ise Çok acayip bir oyuncu . Ya inanilmaz disiplinli ve profesyonel ya da paramı alıyorum bu bana yeter havasında. 5-6 senedir adam doğru dürüst süre almıyor bir kere bile takımlarında lan beni niye oynatmıyorsunuz. Ben gidicem falan demedi. Gıkını çıkarmadı bizde de yine öyle.

Abi,bu adam ne iş yapar? Hadi kendi kendine pozisyon yaratıp,3 kişi arasından şut sokmasını beklemiyoruz ama bir zahmet boş şutları da soksun yahu. Şu Banvit maçında bizden çok rakibe çalıştı.

Göksenin daha iyi durumda diyerek Göksenin'e haksızlık yapılıyor. Adam bugün 3-2 attı ki öyle çok kolay şutlar da değildi. Çok ciddi bir hayal kırıklı şu ana kadar. Bir oyuncu sadece savunma yaparak büyük takımlarda oynama lüksüne sahip olmamalı.

Göksenin daha iyi durumda diyerek Göksenin'e haksızlık yapılıyor. Adam bugün 3-2 attı ki öyle çok kolay şutlar da değildi. Çok ciddi bir hayal kırıklı şu ana kadar. Bir oyuncu sadece savunma yaparak büyük takımlarda oynama lüksüne sahip olmamalı.

Göksenin 2/5 üçlük attı ve attığı şutların 4 tanesi Sinan'daki gibi bomboştu.O kadar rahat pozisyonda çogu kısa atar zaten.1 tane de bomboş turnike kaçırdı.Bu iki oyuncu zaten içerden de neredeyse hiç 2 lik şut atamıyor , anca bulurlarsa boş penetre atarlar fast breakte ya da önlerine kalırsa.Savunmaları abartılı bi katkı vermiyor bu iki oyuncu olmasa Cenk ve Ender sağlıklı olup 30ar dk oynamak zorunda kalsalar , bakın zorunda kalsalar diyorum , bu bile bizim için daha hayırlı olur.Bize bu kadar şut özürlü oyuncular lazım değil bu oyuncular sayesinde Ender'in Cenk'in süreleri azalıyor bu da takımı olumsuz etkiliyor.Hani biraz iyi savunma yapsalar bile - ki savunmaları 5 maçın 4 ünde vasattır - , hücumda bu pasiflikle takıma bu kadar zarar veriyorlarken verdikleri ufacık savunma katkısını ne yapalım ki ? Ender'in en kötü hali bile en azından bi oyun kurma , penetre etme olanağı sağlar.Cenk'in en kötü hali bile bi şut tehditi olur.Bunların süresini bu iki oyuncu yiyor.(bu maça özel söylemiyorum).Bana göre takımdaki en büyük problem , bu kadar pasif oynamamızdaki en büyük sebep bu ikisidir.Bu sebepten ötürü zaten asıl şutörlere iyi pozisyon bulma fırsatı da gelmiyor.Rakip takımlar Sinan ve Göksenin'i sürekli riske edip diğer oyuncuları savunuyorlar.

Sinan, şu ana kadar beklentilerin çok altında kaldı. Kendisi gibi tecrübeli bir oyuncunun bu kadar tutuk olması ve sorumluluk almaktan çekinerek oynaması düşündürücü. Çok daha iyisini yapması lazım.

Sadece savunma yaparak Galatasaray'da oynayamazsınız Sinan bey! Bu kadar kötü şut atılmaz. Kontratı kaptım artık yatarım diyorsan yanılırsın.