Sinan Güler

Bütün maçı oyun kurucu olarak oynadığı sürece, en kritik yerde top kaybedecektir, saçma sapan üçlükler deneyecektir. Futbolda Podolski'nin forvet oynatılması gibi bir durum. Podolski golcü olmadığından golcü olarak oynatılıyor ve bir çok net pozisyonu heba ediyor (yerinde Mario Gomez gibi bir golcümüz olsa şu anda ligin 1 numaralı şampiyonluk adayı olurduk), Sinan'da oyun kurucu yokluğunda oynatılıyor ve bir yerde saçmalamaya başlıyor(yerinde Wanamaker olsa belkide Kızılyıldız'ın pozisyonunda biz olurduk). En büyük sıkıntımız yönetimin doğru düzgün transfer yapamaması ve bunu telafi etmek içinde transferlere daha fazla para harcaması.

Bütün maçı oyun kurucu olarak oynadığı sürece, en kritik yerde top kaybedecektir, saçma sapan üçlükler deneyecektir. Futbolda Podolski'nin forvet oynatılması gibi bir durum. Podolski golcü olmadığından golcü olarak oynatılıyor ve bir çok net pozisyonu heba ediyor (yerinde Mario Gomez gibi bir golcümüz olsa şu anda ligin 1 numaralı şampiyonluk adayı olurduk), Sinan'da oyun kurucu yokluğunda oynatılıyor ve bir yerde saçmalamaya başlıyor(yerinde Wanamaker olsa belkide Kızılyıldız'ın pozisyonunda biz olurduk). En büyük sıkıntımız yönetimin doğru düzgün transfer yapamaması ve bunu telafi etmek içinde transferlere daha fazla para harcaması.
Yönetimin doğru düzgün transfer yapamadığına hiç katılmıyorum. Koç ne istediyse yapmaya çalıştılar bu yıl. Russ Dentmon 2 milyona yakın para yapıyordu alsaydı doğru dürüst bir guard. Bu sene yönetime kızılmasına anlamıyorum gerçekten, bütçemiz gayet yeterliydi top 8 için. Atamanın bütçe edebiyatı da ancak bilmeyeni kandırır, basketbolda Rus takımları hariç kimsenin oyuncu bütçesi abartıldığı kadar yüksek değil. Seneye Euroligte olmadığımız için A lisanslı takımları tercih ediyor oyuncular dese daha anlaşılır bir sebep olur. Sinanın bu zorlamaları maç başında da oluyor. Risk tutarsa çok iyi oynuyor tutmazsa takımı çok aşağıya çekiyor, yaklaşık 3 senedir oyun kurucu oynuyor ben onu artık oyun kurucu gibi görüyorum,hatalarını minimize edebilecek basketbol aklı da var onda

Son düzenleme:
Yönetimin doğru düzgün transfer yapamadığına hiç katılmıyorum. Koç ne istediyse yapmaya çalıştılar bu yıl. Russ Dentmon 2 milyona yakın para yapıyordu alsaydı doğru dürüst bir guard. Bu sene yönetime kızılmasına anlamıyorum gerçekten, bütçemiz gayet yeterliydi top 8 için. Atamanın bütçe edebiyatı da ancak bilmeyeni kandırır, basketbolda Rus takımları hariç kimsenin oyuncu bütçesi abartıldığı kadar yüksek değil. Seneye Euroligte olmadığımız için A lisanslı takımları tercih ediyor oyuncular dese daha anlaşılır bir sebep olur. Sinanın bu zorlamaları maç başında da oluyor. Risk tutarsa çok iyi oynuyor tutmazsa takımı çok aşağıya çekiyor, yaklaşık 3 senedir oyun kurucu oynuyor ben onu artık oyun kurucu gibi görüyorum,hatalarını minimize edebilecek basketbol aklı da var onda

Russ,Dentmon,Fitipaldo'ya ödenen paraya pekala Wanamaker alınabilirdi.Hee ilk etapta Wanamaker pahalı gelip yerine ucuz 2 tane oyun kurucu alalım mantığını kim kurmuşsa suçlu odur ,artık bu fikir yönetime mi yoksa Ergin Ataman'a mı aittir onu bilemiyorum. Ama bildiğim şu ki 1 kazanalım derken 5 kaybettiğimiz apaçık ortadadır. Sinan'ın geçtiğimiz senelerde ana oyun kurucunun sakatlığı veya parasızlıktan dolayı gidişinden mecburen oynadığı durumların dışında oyun kurucu olarak nasıl olsa bu görevi yapabiliyor deyipde bu senede oynatılması kesinlikle yanlıştı. Bu sene ne yapılıp edilip adam akıllı bir oyun kurucu alınmalıydı. Bu konudaki suçlular görevinden istifa etmeli.Ben yönetiminde suçlu olduğunu düşünüyorum ve Ergin Ataman ile beraber gitmeliler.

Russ,Dentmon,Fitipaldo'ya ödenen paraya pekala Wanamaker alınabilirdi.Hee ilk etapta Wanamaker pahalı gelip yerine ucuz 2 tane oyun kurucu alalım mantığını kim kurmuşsa suçlu odur ,artık bu fikir yönetime mi yoksa Ergin Ataman'a mı aittir onu bilemiyorum. Ama bildiğim şu ki 1 kazanalım derken 5 kaybettiğimiz apaçık ortadadır. Sinan'ın geçtiğimiz senelerde ana oyun kurucunun sakatlığı veya parasızlıktan dolayı gidişinden mecburen oynadığı durumların dışında oyun kurucu olarak nasıl olsa bu görevi yapabiliyor deyipde bu senede oynatılması kesinlikle yanlıştı. Bu sene ne yapılıp edilip adam akıllı bir oyun kurucu alınmalıydı. Bu konudaki suçlular görevinden istifa etmeli.Ben yönetiminde suçlu olduğunu düşünüyorum ve Ergin Ataman ile beraber gitmeliler.

Ya alınırdı ayrı bir olay ama gelir miydi adam bize Dacka yerine. Size basit geliyor vizyon yok bizde, kafana isteyeni alamazsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fark 3-4 sayıydı sanıyorum başladı yine saçmalama seanslarına bir anda 10'a çıktı. Maç sonunda Bjk'nin maçı salmasını iyi kullanarak 20 sayı attı, istatistik hanesini güzel doldurdu. Kaptanlık bunu gerektirir.

işte geldik sinan savunucularının dayanak noktasına. neymiş, beyefendi, örnek basketbolcu, galatasaray kaptanlığına yakışıyor vs. hepsi külliyen yalan. galatasaray kaptanı dediğin kendisine dirsek atan jan vesely isimli herifin elini sıkmaz, galatasaray kaptanı onu doğrayan hakemin yüzüne gülmez. galatasaray kaptanı her maç tribünlere hareket çeken melih mahmutoğlu ile kakara kikiri yapmaz. melih denen herif aptal röportajlarla galatasaray seyircisine sallayıp kendi seyircisini melek ilan ederken galatasaray ve milli takım kaptanı çıkar basında köpeklerin ağzını kapatır. sümsük olmaz galatasaray kaptanı, efendi adama efendi davranır, şerefsiz adama hak ettiği gibi davranır.

kaptanların kazanma hırsı olur. önce topu kaybedip, sonra hücumda sıçıp kenarda gülen adamdan kaptanın k'si olmaz.

sinan güler, tıpkı arda turan ve selçuk inan gibi "herkes beni sevsin." hastalığına yakalanmıştır. sinan güler'in işi kendini fenerbahçe seyircisine sevdirmek değildir. onun işi kendisi yüzünden her maç sezon ortalamasının 3 katı sayı atan melih mahmutoğlu'nu durdurmaktır, melih tribünlere el hareketi yaptıktan sonra sert bir faulle o eli kırmaktır. kaptan dediğin soyunma odası basan bülent korkmaz'dır...
Galatasaray Sözlük'ten alıntı.

Her tarafa öpücük dağıtan, her taraf ile iyi geçinmeye çalışan, tarafı Galatasaray olmayan herhangi bir sporcuyu Galatasaray'da görmek istemiyorum.

Şu adam Eurocup'ı aldığımız sezonda da aşağı yukarı şu an oynadığı gibi oynuyordu. Ben o zaman dahi deli gibi eleştiriyor ve bu yüzden forumda linç ediliyordum. Kusura bakmayın ama bu aralar takım kötü giderken Sinan'ı eleştirenlerin samimiyetine ve basketbol bilgisine çok inanmıyorum.

Yarın öbür gün takım toparlar, Sinan yine "Efendi" olduğu için unutulur arada kaynar gider. 900.000 dolarını almaya devam eder. Kimse de takım iyi gittiği için ağzını açmaz.
Kişisel bir eleştirim yok, kimse yanlış anlamasın ama skor taraftarı olmamak, sadece kaybedince gerçekleri görüyor olmamak lazım. Biz ne zaman ki şampiyon olurken dahi oyunu beğenmeyip daha iyisini ister, tepkisini koyar, kulübü bunun için zorlarız o zaman iyi takım ve iyi taraftar oluruz.

Sen git takım arkadaşına küfür edenlere teşekkür et maç sonu. Işıl Alben'in tırnağı olamazsın!

Zaten şikeci kulüp taraftarı bir Galatasaray kaptanına sempati duyuyorsa, orda bir sorun var demektir.

Sinan her maç en az 3 kere rakibin pas arası yapıp top kapması ile top kaybı yapıyor(al da topu çal diye pas veriyor).hepsi fast break sayısı olarak dönüyor.Her maç -6 -8 sayı ekliyor en az.

Son düzenleme:
Maaşında indirim yaparsa kalmasını isterim ama neredeyse 1 milyon dolara yakın aldığı para gerçekten çok çok fazla.

Sinan altın değerinde bir yerli. Gerçek bir hocanın oyun sisteminde çok daha fazla yararlı olur. Sinan'ın gitmesi Galatasaray'ın her anlamda havlu attığının da bir göstergesi olur...

Sinan, ne kadar saçma top kayıpları yapsa da, yerli olarak adı sayılabilecek en iyi oyuncularından biridir. Bayrak adamdır, Kaptandır.
Bu sene mecburiyetten 1'e devrilmesi sebebi ile sorunlar yaşadı. Ama bundan sonra yeri 1 numaradır. Ama Russ ve Justin'in 900 K Eu aldığı ortamda daha az ücret alması doğru olmazdı. Bu yönetimsel bir hata.

Ancak 4 M Eu bütçe varsa, ya daha az ücreti kabul edecek ya da, başka bir takıma gidecektir. Gitmesini istememem ancak, bundan sonra bu kontratı alabileceğini sanmıyorum. Eğer Daçka Fener birleşmesi olmazsa büyük ihtimalle onlar alır.

Sinan hakiki Galatasaraylidir. Hatta ligde oynayan en iyi (verimli) yerlidir. Kesinlikle bizde kalmalidir. Birazda büyük takimlar yabancilara yapacagi yatirimi yerlilere (altyapiya) yapsa daha iyi olur ülke adina.

Sinan kalitesinde yerli yok aldigi ucreti hakediyo. Sene basi yildiz diye alip tekmeye bastiklarimizin ikiside sinandan cok aliyodu. Indirim mindirim yapmaz. Sinandan iyi yerli soyleyin fenerdeki melihmi efesteki cedimi dackadaki birkanmi besiktastaki erkanmi banvitteki furkanmi yoksa genc yetenek okbenmi. Sinan hepsinden fazla kazanmayi hakediyo. Dusuk butcelere kalmaz takimda. Indirim yapacagina gider efese parasini gununde alip dinlene dinlene oyununu oynar.