Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu

Galatasaray Markası’nın olması gereken yerler: Uzakdoğu, Amerika

Galatasaray yönetiminin aklı: Afrika

Bu taraftar Galatasaray markasının büyüklüğünü bu yönetime öğretecek...

Kulüpte para yok deniyor ama 3 tane basketboldan sorumlu yönetici var. Neticede bu insanlar asgari ücrete çalışmıyorlar, değil mi? Para yoksa neden 3 kişiye maaş bağlanıyor? Eskiden olduğu gibi 1 kişi ile bu iş yapılamıyor mu? Bu 3 kişi, 1 kişinin yapamadığı hangi işleri yapıyor?

Kulüpte para yok deniyor ama 3 tane basketboldan sorumlu yönetici var. Neticede bu insanlar asgari ücrete çalışmıyorlar, değil mi? Para yoksa neden 3 kişiye maaş bağlanıyor? Eskiden olduğu gibi 1 kişi ile bu iş yapılamıyor mu? Bu 3 kişi, 1 kişinin yapamadığı hangi işleri yapıyor?

3'ünü topla 1 kişi etmiyor.

Edit: Basketbol bilgisi ve vizyonu konusunda diyorum. Yanlış anlaşılma olmasın...

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla,... bir bekçi işe almaya karar verir. Bir süre sonra düşünülür ; ''Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak'' Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750'şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.Bir süre sonra ''İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz'' diye düşünülerek, 1.000'er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar . Bir süre sonra'' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek '' diye tartışılırve 1.500'er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır. Bir süre sonra ;''Peki bunlardan kim sorumlu olacak.'' Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000'er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır. Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...!=)

Bir yerden tanidik geldi mi arkadaslar bu fikra ? Bizim Basket yonetimindeki 4 kisiye ne cok benziyor di mi =D

Bu konuyu daha önce de yazmıştım, Bora renkdaşımız hatırlattı. Nicelikten çok nitelik bazen daha önemlidir. İşte önemli olduğu anlardan birisi de bu. 3 tane vasıfsız yönetici yerine adam gibi vizyoner birisini getir, genel menajerlik denen gereksiz pozisyonu tek çatı altında birleştir, bunun bize kazancı yılda en az tam 720 bin TL. (aylık maaşlar en kötü 20 bin TL olarak değerlendirilmiştir) Belki çok büyük bir meblağ değil ama yine de paramız çarçur edilmemiş olur. Mesela Naci Cansun'u basketboldan sorumlu tek yönetici yap, yanına da 2 tane yardımcı (iletişim, küçük görevler, ayaküstü işleri yapanlardan) Hem israf etmemiş oluruz hem basketbolda yönetim bazında level atlarız.

Kulüpte o kadar çok gereksiz pozisyon var ki, bir senede milyon liralar sırf bu gereksiz kişilere gidiyor. Ondan sonra da diyoruz ki kulüp niye batık halde? Neden olmasın?

Ali Koç'un Fenerbahçe'yi, Fikret Orman'ın Beşiktaş'ı, Ahmet Ağaoğlu'nun Trabzonspor'u yönettiği bir zamanda Türkiye'nin en büyük spor kulübünün sıradan ve beceri yoksunu insanlar tarafından yönetilmesi, Galatasaray Spor Kulübü üyelerinin bir ayıbıdır. Lütfen bu ayıptan dönün ve işi ehiline verin.

Son düzenleme:
Ali Koç'un Fenerbahçe'yi, Fikret Orman'ın Beşiktaş'ı, Ahmet Ağaoğlu'nun Trabzonspor'u yönettiği bir zamanda Türkiye'nin en büyük spor kulübünün sıradan ve beceri yoksunu insanlar tarafından yönetilmesi, Galatasaray Spor Kulübü üyelerinin bir ayıbıdır. Lütfen bu ayıptan dönün ve işi ehiline verin.

Budur!
Kesinlikle katılıyorum.
Yönetim Kurulu üzerine düşeni yapmalıdır.
Yoksa bu yaşanılanlardan sorumlu duruma düşerler...

“Bir projen var mı, yok”. Bu zaten durumun özeti. Bunlar Dursun’u bile unutturamadı. Ben bunlar kadar acizlerini görmedim. Göreve geleli 8 ay olmuş elde avuçta 1 proje dahi yok! Parasal mevzular hiç öyle ivme falan da kazanmış değil. Mehmet Demirkol 2 gün önce söyledi maaşlar yatmıyor sıkıntı var diye. Şu an denilse ki ülkede futbola 1 yıl ara veriliyor, koskoca Galatasaray Spor Kulübü’nün iddalı olduğu TEK BİR alan dahi yok neredeyse, acınacak halde, bitmiş batmış. Dursun denen vasıfsız bi şark kurnazlığı yapıp Fatih Terim’i getirmese şu an fenerle kol kola girmiş halimize ağlıyorduk ligin dibinde. Biz söyleyince hain ilan ediyor sosyal medayadaki Galatasaray taraftarları. Onlara Moskova’ya 3 at, ligde lider ol akşam huzurla uyu, sabah iş yerinde arkadaşlarına caka sat yeterli, gerisi önemli değil. Ama ne diyim ki ülkesi böyle olanın taraftarı nasıl olur .. Bizim millet birine tapmaya, Allah kitap diye birini sahiplenmeye bayılıyor. Bizim halimiz Fener’den beter de aslında bakalım ne zaman farkına varacak millet.. Neyse umarım bu vasıfsızlara yetki falan verilmez en kısa zamanda da defolup giderler. Tabi yerine daha beteri gelmemesi kaydıyla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

29 Eylül'de yetki verilirse Galatasaray'la ilgili bütün umutlarım bitecek.Ünal Aysal başkan seçildiğinde vaadim " Başarı,başarı ve başarı " demişti,sözünüde tutmuştu.Galatasaray'ın futbol dışındaki branşlarını yük olarak gören hiç bir yönetim 3 yıllık görevini tamamlamamalı,kongre üyeleri erken seçim için gerekeni yapmalı.Ben Galatasaray başkanı olan kişinin kulübe faydalı olup olmayacağını basketbola verdiği önemden anlıyorum.Bir başkan basketbolu yok sayıyorsa mutlaka futboldada takım dibe vuracaktır.Basketbol'da iddialı takım kurmak Galatasaraysan zor değil bu iş basketbolu sevmekle alakalı.Bu branşa önem veren başkan ne yapıp eder iddialı kadro kurar her şey basketbolu sevmekle alakalı.Öte yandan birşeyleri anlatmaya çalışmaktan yoruldum,diğer platformlarda bunları yazınca tepki alıyoruz,basketten para gelmiyormuş ne gerek varmış yatırıma ! Bu tipler basketbolda bir şampiyonluk kazansak bizden daha çok sevinirler,olayı sahiplenirler ama bu kara günlerde mücadele eden bizleriz.

Sezen Aksu bir şarkısında " Kaç kişiyiz savunan sevdayı ? " diyor ben de " Kaç kişiyiz savunan yenilmez armadayı ? " diyorum.

Dün çıkıp yine 75 Milyon lira ödedik demiş. Güya iş yapmış. Hepi topu 10M Euro ediyor ama iş yaptım görülsün diye sürekli tl cinsinden büyütüyor rakamları.

Sporcuların maaşını zamanında ödeyerek evet baya baya iş yapmış. Bir çok eleştiri getirebiliriz başkan ve yönetime ama bu konuda istikrarlı olmalarını alkışlamak gerekli. İnşallah hiç bir sporcuda gecikme yaşamadan zamanında ödemeleri yapmaya devam ederler.

Çoğu zaman sevmediğimiz birinin ne yaptığına, dediğine vs bakmadan sadece vuruyoruz. Yanlış..

İş mi bu ? Görevi zaten, bunu mükafat gibi göstermiş. 8 ayda sadece “maaş ödedik” denmesini icraat kabul ediyorsanız sizin görüşünüz. Ayrıca her seferinde; yapılan ödemeleri işine gelince TL işine gelmeyince Euro bazında değerlendirmesinden sıkıldım.

Evet ben bunu bir icraat olarak görüyorum. Yıllarca ödenmeyen sporcu maaşları ile geçen yönetimlerden sonra bir yönetimin bu ödemeleri düzenli şekilde yapmasını büyük bir icraat olarak görüyorum.
Artık yapılmayan ödemeler yüzünden herhangi bir şikayet, transfer yasağı vs. görmek istemiyorum. Bunu başaran yönetimi de çıkar alkışlarım.

Bir market size et süt yumurta satmıyordur, yeni gelen market sahibi size artık et süt yumurta satıyorsa başarıdır. Saygı duyarım herkesin kendi görüşüdür.

Bakış açısı değil bir gerçek. bu kulübün en büyük önceliği mali yapıyı düzeltmek olmalı. Bu konuda atılacak her adım başarıdır. Bu kadar kötü bir mali tablo da ödemeleri düzenli yapabilmek başarıdır. Yani öyle süt ve yumurta satmak gibi alakasız bir örnek ile açıklanacak durum değildir.

Bu yönetimi ve başkanı eleştirecek bir çok konu var. Sponsorluk meseleleri, yapılamayan transferler, amatör branşlarda ki plansızlık. Ama bu yanlışları yapılan doğruları da görmezden gelmeyi gerektirmiyor.

Örnek gayet iyi bence. Biz ölümü görmüşüz ki sıtmaya razı oluyoruz, yapması gerekeni maharet sanıyoruz. Ödemeseydi zahmet etmiş, maaş ödemek senin benim bizim görevimiz zaten. Adam geleli 8 ay oldu ve geldiğinden beri yaptığı tek şey 3-5 kuruş maaş ödemesi. Onu da her seferinde çıkıp anlata anlata bitiremedi. Basketboldan kurtulmak için 3 milyon Euro’yu abarta abarta 22 milyon lira borcumuz var dedi. Ağzından inşallah maşallah, Allah’ın izniyle lafları eksilmedi ama hiç bir atılım, hiç bir PROJE yok. Şimdi kalkıp maaş ödüyor diye alkış mı tutucam. Yapmasaymış zahmet etmiş. Sağolun sporcuların alın terini ödediniz Allah razı olsun başkanım.
Ha Başkan olunca her dönem bi yıldız getiricem vs gibi vaatlerini hiç yazmıyorum bile.

Gördüğüm en boş başkan ve yönetim kurulu. Alp Yalman'ın başkanlığına benziyor biraz. O bile en azından futboldan anlardı. Bunlarda o da yok.