Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu

Azizi severim güzel diyaloglar kuracağız diyen insanın Galatasaray kulübü başkanı olması Galatasaray taraftarına hakarettir. GS tv'den taraftarla resmen dalga geçen biri seçimde başkan olursa yazıklar olsun.

2010-2011 Basketbol erkekler finali ile ilgili çıkan tapelerden fenerli yöneticilerle Recep Ankaralı arasında geçen konuşmalardan ve bu konuşmalar neticesinde Aziz'e verilen raporlardan haberi bile yok garibin. Bunlar Galatasaray'a yönetici olacak ha?

Aysal'a sallayanları sahneye alalım. Adam çıktı çatır çatır koydu lafları. Adnan Polat Yönetimi bu stadın tüm gelirlerini 3 yıllık temin etmiş. ve yemiş adam geldiğinde stat geliri bile yokmuş ULAN AYIP BE ! Birde TV TV gezip mali anlamda kötü durumdayız diyorlar. Ulan Allahsızlar anasını bellemişsiniz takımın kalkıpta yaptığınız şekle bakın sanki bir çivi çakmışlar kulübe. Ama Sabri ve Emre Çolak'a destek çıkan bir taraftara Adnan Polat müstehak !

Murat Temur;n887631' Alıntı:
Alp yalman resmen saçmalıyor. Ne demek "aziz Yıldırım'ın başımızın üstünde yeri var". Bu nasıl gibi kafa.

Alp Yalman kendi kuyusunu kazıyor.
Duygun Yarsuvat'ta Futbol Şubesi'nin başına Ali Dürüst'ü getireceğini açıkladı.
Alp Yalman böyle devam ederse Duygun Yarsuvat'ın Başkan olması daha da kolaylaşıyor.
Zaten şu anda da Duygun Yarsuvat'in başkan olması sanki kulüp için daha iyi.

Ünal Aysal beceriksizi ve yönetimi Mart ayında ki Mali Genel Kurul'da kesinlikle ibra edilmemeli ve yaptıkları fahiş hatalar nedeniyle hesap sorulmalıdır.Tek tek sayarsak:

1- Burak Yılmaz ve Selçuk İnan, yetersiz ve başarısız bir sezon geçirdikten sonra hem maaşlarına zam yapılmıştır.Ülke yıkılsa 2019'a kadar 8 Milyon Tl alacaklar ve bu paranın yüzde biri kadar oynamıyorlar bu sezon.Gelecek sezonlarda da oynayacaklarını hiç zannetmiyorum.

2- Umut Bulut gibi yukarıdaki ikili kadar ruhsuz ve vurdum duymaz olmamasına rağmen kesinlikle Galatasaray'da oynayayacak yeteneğe ve akıla sahip olmayan bir futbolcu da 2016'ya kadar 5.5 Milyon TL alacak.Ve bu paranın yarısını bile hak etmiyor.Anadoluya gitse bu paranın beşde birine oynar.

3- Salih Dursun transferi de yine yapılan fahiş hatalardan.2018'e kadar yıllık ortalama 1.5 Milyon TL alacak.Ayrıca bonservisine 8 Milyon TL verilmiş.Tarihe geçecek bu kontrat!

4- Daha maça çıkmamış ve Galatasaray'a gelene kadar Süper Lig'de oynamamış Umut Gündoğan'ın da kontratı 2018'de bitecek ve bitene kadar yıllık ortalama 1.6 Milyon TL alacak.Daha temiz yüzünü görmediğimiz bu arkadaşımızın da bonservisine 1.6 Milyon TL ödenmiş

5- Bu sezon oynadığı her maçta yetersizliğini gözümüze sokan Veysel Sarı'nın da kontratı 2018'de bitecek ve bitene kadar yıllık ortalama 2.7 Milyon TL alacak.Bonservisine 1.1 Milyon TL ödenmiş.

6- Şampiyonlar Ligi'nde ve ligde oynadığı her maçta bize fazlasıyla zarar veren kalecimiz Eray İşcan'ında kontratı uzatılmış.2018'de bitecek ve yıllık ortalama 850 bin TL alacak.

7- Menejer tavsiyesiyle İzet Hajrovic gibi macera bir transfer yapıldı.Transfere 10 Milyon TL harcandı ve İzet Hajrovic Haziran ayında parası ödenmediği için kaçtı.Hayali ihracat gibi duran bu olay için kimse de hesap vermedi.

8- Yine menejer tavsiyesiyle Arjantin'den Lucas Ontivero gibi macera bir transfer yapıldı.İkinci sezonda maça çıkamadan kiralandı.Bu arkadaşın kontratı 2018'de bitecek ve yıllık ortalama 1.2 Milyon TL alacak.Ayrıca bu arkadaşın bonservisine 5.5 Milyon TL ödendi.

9- Bu transfer döneminde Yasin Öztekin gibi tam bir anadolu topçusu alındı.Bonservisine 7 Milyon TL ödendi.Trabzonspor'da aldığı ücretin yaklaşık 6 katına yıllık ortalama 3 Milyon TL'ye oynuyor ve kontratı 2018'de bitecek.

10- 2013'de takımımıza kattığımız Oğulcan Çağlayan adlı genç ve yetenekli bir futbolcuyu yetiştirme parasını ödeyemediğimizden Gaziantepspor'a kaptırdık.Gaziantepspor'da şu ana kadar yeterince şans bulan 18 yaşındaki oyuncu belli ki Türkiye standartlarının üstüne çıkabilecek bir futbolcu.

Çok uzattığımdan Hakan Balta'nın ve Gökhan Zan'ın sözleşme uzatılması gibi olaylara girmeyeceğim.

Bu ve bunun gibi yapılan bir dolu fahiş hatadan dolayı Ünal Aysal mart ayında ibra edilmemeli ve gerekirse bazı hataları için [Mesela Hajrovic olayı] tazminat davası açılmalıdır.Ve hatta Galatasaray üyeliği elinden alınmalıdır.Bu hatalar Ünal Aysal ve ekibinin yanına kar kalmamalıdır.

Ünal Aysal nasıl bazı taraftarlarımızca efsane başkan ilan ediliyor ben hayretler içinde kalıyorum. Sırf şu futbolculara verdiği ekstra paralar, kulübün dinamikleriyle oynaması ve kulübü bir şirkete döndürme çabalarından dolayı bile benim için büyük bir hatadır ve hayal kırıklığıdır.

Bazı arkadaşlarımız hükümete karşı duruşundan bahsediyor da hükümete dik duracağız diye gerek ekonomik gerekse de manevi açıdan düştüğümüz durum da içler acısıdır. Elimize hiçbir şey geçmemiştir.

Kurumsal başkanı tebrik etmek lazım. Yıldız içinde yeni bir foto bekliyorum kendisinden.

Önceleri baya ümitliydim kendisinden Avrupalı zihniyeti, farklı tarzı, değişik yaklaşımları vs.. vs.. Gördük ki hepsi bir rüzgarmış.. Tanımadığımız, daha önce görmediğimiz, görenler de abarttığı için öyle sanmışız.

Geçen sene şampiyon olsak da 4. yıldız alıyorduk ama hiç böyle dillendirilmedi. Bu sene niye bu kadar dillendiriliyor? Cevap basit çünkü sen şampiyon olmaz ve Fenerbahçe olursa o takacak 4. yıldızı. Aslında amacı çok iyi olmak falan değil, Fenerbahçe'nin önünde olsa yeter. Bravo başkan!

En güzeli mali kurulda ibra edilmemesi ve tüm hesapların didik didik edilmesi. Transferlere ne kadar ödendi, menajerler kim karşı tarafın eline geçen para ile kulüp kasasından çıkan para aynı mı? aynı değilse aradaki fark kimlere gitti? Bu aradaki farkı alanların kulüp içinden birileri ile yakınlığı var mı?

“BEN OLSAM MAÇA ÇIKARDIM”

Erkek Basketbol Takımı’nın final serisinin son maçına çıkmaması konusuna da değinen Yalman, “Bu kararı ne sebeple aldıklarını bilmiyorum. Ancak ben olsaydım maça çıkardık. Galatasaray’ın maçı tamamlayamacağı şartların oluştuğunu görseydim tepkim de biraz daha farklı olurdu” dedi.

Alp Yalman'ın Ntv Spor'da verdiği röportajdan bir kısım.
Alp Bey'in başkan olması bizi daha da geri götürecek gibi.

Şu anda Duygun Yarsuvat akla ve mantığa daha uygun geliyor. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak gibi isimlerin de listesinde olması ona olan muhabbetimi daha da arttırdı. Yalnız Bülent Tulun ile çalışacak olmasi da ayrı bir can sıkıntısı...

Evet, hataları oldu özellikle de basketbol şubesinde. Doğru isimlere emanet etmedi şube yönetimini, hasbel kader gelen doğru isimleri de uzaklaştırdı şubeden. Ama bütüne baktığımızda arayacağız Aysal´ın duruşunu.

Kolay değil bu dönemde mevcut diktatör iktidara karşı taviz vermemek; Gezi Parkı eylemcilerine sahip çıkmak, Twitter yasağında Twitter reklamı ile çıkmak yeşil sahaya, sonunu iyi getiremesek de erkekler basketbol finaline çıkmamak... Ama o kadar yaşanmaz hale geldi ki ülke, Aysal´ın bu duruşundan rahatsız olan iktidar, maşaları aracılığı ile bel altı bile vurmaya başladı, ailesiyle yaşadığı sorunu manşete taşıdı, gündemde tuttu.

23 sene sonra erkek basketbolunda, 14 sene sonra kadın basketbolunda, Kadıköy´de elde edilen şampiyonluklar için teşekkürler.

Onur Yavuz;n888012' Alıntı:
Evet, hataları oldu özellikle de basketbol şubesinde. Doğru isimlere emanet etmedi şube yönetimini, hasbel kader gelen doğru isimleri de uzaklaştırdı şubeden. Ama bütüne baktığımızda arayacağız Aysal´ın duruşunu.

Kolay değil bu dönemde mevcut diktatör iktidara karşı taviz vermemek; Gezi Parkı eylemcilerine sahip çıkmak, Twitter yasağında Twitter reklamı ile çıkmak yeşil sahaya, sonunu iyi getiremesek de erkekler basketbol finaline çıkmamak... Ama o kadar yaşanmaz hale geldi ki ülke, Aysal´ın bu duruşundan rahatsız olan iktidar, maşaları aracılığı ile bel altı bile vurmaya başladı, ailesiyle yaşadığı sorunu manşete taşıdı, gündemde tuttu.

23 sene sonra erkek basketbolunda, 14 sene sonra kadın basketbolunda, Kadıköy´de elde edilen şampiyonluklar için teşekkürler.

Onur Bey söylediklerinize tamamen katılıyorum.
Ünal Aysal ilk 2 yıl bu görevi başarıyla yerine getirdi.
Ama yönetim kurulu değişikliği ve Fatih Terim sürecinden itibaren geri dönülemez bir yola girdi.
Son bir senede ki hataları akıl alır gibi değildi.
Özellikle yönetim kurulu değişikliği ile yani Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak gibi isimleri yönetimden çıkarınca etkisiz bir yönetim kurulu ile ancak buraya kadar dayanabildi.
Yolu açık olsun...

Önce sana. Herkesin ağzına bir parmak bal çaldın ve herşeyi altüst ettin tebrikler. Nedense kendi işlerinde 100/100 başarılı olup servetine servet katarken klüpte tam tersi oldu. Maçlara gelip alkışlayıp gitmekle başkanlık olmuyor şu takımı bu hale getirdiğin için utanmalısın. Taraftarı takımı dünyaya rezil ettiğin için utanmalısın. Biz utanırken üzüntüden kalbimiz sıkışırken sen rahatmısın. Yazıklar olsun !!

Mevcut başkan beklentilerin gerisinde, belki baskın gücün Galatasaray´a zarar vermemesi için bu şekilde davranıyor ama taraftarın beklentisinin çok uzağında.

Başkan Yardımcısı desen daha beter. Bir yönetici, daha önce transferle ilgili açıklamaları SPK´ye bildirmeden yapması nedeniyle kulüp ceza almışken aynı hatayı tekrarlayan bir yönetici! Yönetim Kurulu Galatasaray´ı düşünüyorsa ilk toplantısında -hukuka uygun şekilde- hiç tereddütsüz SPK´nin verdiği/vereceği 200.000 Euro cezayı Albayrak´a rücu etmelidir.

Bu durum Albayrak´ı akıllandırır mı, asla. Onun amacı zaten medyada görünmek, reklam yapmak... Ama taraftarın ciddi bir bölümü onu seviyor, futbol şubesinin kurtarıcısı olarak görüyor. Bu da bana çok garip geliyor.

Dursun Özbek yönetimi gitmediği sürece hiçbir şubede işini bilen işini yapan hiçbir kişi de olmayacaktır. Özbek de Türkiye şartlarına uygun bir profil olduğunda her türlü başarısızlıkta bile koltuğu bırakmayacağını zaten gösterdi bize.

Basketbol şubesinde Ergin hocaya hesap soracak yaptırım uygulayacak tek bir kişi bile olmadığı çok açık zaten. Hem de elinde dokunulmazlığının nişanı bir Avrupa kupası varken. Düşünün bütçeyi bile tamamen hocaya bırakan bir yönetimden bahsediyoruz. .

Sadece başarı gelince ortaya çıkan şube sorumluları başarısızlıkta tamamen yok olan bildiğin iyi gün yöneticilerini de Dursun Özbek sayesinde görmüş olduk.

Türkiye'nin Dünyadaki tek markası Galatasaray'ın futbol takımına TD bulamayıp altyapıya getirdiği bir hocaya teslim eden, voleybol da vizyonu olmadığı için yardımcı hocayı başa getiren bu yönetim değil mi?

.Bu yönetim gidene kadar futbol, basketbol ve voleybol gibi ana branşlarda asla sistemimiz olmaz...olamaz...!

çok az da olsa arada bir güzel şeyler yapabiliyorlar.
Resmi sitemizdeki açıklama;

Galatasaray Spor Kulübü olarak dün İzmir’de meydana gelen alçak terör saldırısına tek başına meydan okuyan ve canı pahasına onlarca insanımızın hayatını kurtaran kahraman polisimiz Fethi Sekin’e bir kez daha Allah’tan rahmet; eşine, üç evladına, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve milletimize sabır diliyoruz.

Bu elim olaydan sonra, rahmetli Fethi Sekin’in çok iyi bir Galatasaray taraftarı olduğunu, oğlu Burak Tolunay’ın da Altınordu altyapısında futbol oynadığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Galatasaray, bugüne kadar kamuoyunun bildiği ya da bilmediği pek çok toplumsal olayda, bu ülkenin temel taşlarından biri olmanın sorumluluğu ile hareket ederek üzerine düşen her görevi yerine getirmiştir. Bu sefer de yapacağından hiç kimsenin endişesi olmamalıdır.

Biliyoruz ki Sekin Ailesi’nin acısı henüz çok taze. Bu tür kararları almak için vakit çok erken. Ancak tüm kamuoyunun şunu bilmesini isteriz: Galatasaray altyapısının kapıları, şehidimizin emanetine ardına kadar açıktır. Bu konuda eğitim bursu verilmesi dâhil her türlü imkan Galatasaray camiasının Sekin Ailesi’ne ve Türkiye’ye sözüdür.
Galatasaray Spor Kulübü

RT Radyo Haber’de Ahmet Fisunoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Açık Tribün programına Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal telefon ile katıldı.
Ünal Aysal, Galatasaray taraftarlarının başlatmış olduğu imza kampanyası, Riekerink, Drogba ve Riva-Florya protokolü üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
“ELEKTONİK POSTA HESABIMIZ MESAJLA DOLDU”
Sözlerine taraftarın başlattığı imza kampanyasına değinerek başlayan Ünal Aysal, “Sabahtan beri serverlarımız kitlendi. E-mail adresim mesajlar ile doldu. Buradan taraftarlara teşekkür ederim.” dedi.
“HER YİĞİDİN YOĞURT YİYİŞİ FARKLIDIR”
Ünal Aysal, “Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Benim seçtiğim teknik direktörler ile yeni yönetimin teknik direktör seçme tarzları farklı. Riekerink konusunda yorum yapmam doğru olmaz ama ben büyüme taraftarıyım. Geriye giderek, sermayeden kısarak başarıyı getiremeyiz. Benim olduğum dönemde kimleri aldığım ortada. Söylenilenin aksine geldiğim zaman ve gittiğim zaman zararlarda büyük bir artış yoktu.” diye konuştu.
“TARAFTARLAR ÇOK ÖNEMLİ”
Taraftarların Galatasaray Başkanlığına geri dönmesi için yağpığı büyük baskı için Aysal, “Taraftarlar çok önemli. O koltuklarda oturanlar taraftarı dinlemek zorunda. Galatasaray’da seçim var, kurallar var. Ünal Aysal, istedi geliyor diye bir şey olamaz.” ifadelerini kullandı.
YÖNETİCİ DROGBA
Didier Drogba’nın Galatasaray’a gelmek için mesaj yolladığı ancak Galatasaray Yönetiminin kabul etmemesi üzerine de konuşan Ünal Aysal, “Bakın futbolda başarılı olan çoğu sporcu artık yönetici olarak çalışıyor. Drogba’yı ben yönetime eklemek için getirirdim.” diye belitti.
“BU ANLAŞMA TEHLİKELİDİR”
Ünal Aysal, Riva ve Florya protokolleri için tehlikeli ifadesini kullandı. Aysal, “Ben Riva ve Florya için uyarıyı Genel Kurul izin vermeden söyledim. Bu kontratı tekrar gözden geçirmeliler. Riva ve Florya için yapılan anlaşma tehlikeli bir anlaşmadır. Galatasaray, yapılan anlaşma ile her şeyini verip, hiçbir şey almadan masadan kalkabilir.” dedi.
“YÖNETİM İYİ BİR PERFORMANS SERGİLEMEDİ”
Dursun Özbek hakkında da konuşan Ünal Aysal “Galatasaray’da çare tükenmez. Baktığınızda Galatasaray içerisinden 8-10 tane başkan adayı çıkabilir. Dursun Özbek muhakkak Galatasaray’a faydalı olmak istedi ancak şu ana kadar yönetim iyi bir performans gösteremedi.” ifadelerini kullandı.

Gelsin de vizyona doyalım...

Allah bize sizin bu kulübün başından gittiğiniz gösterir inşallah.Her branş fiyasko her branş rezillik.Bu yıl sonu inşallah kurtulacağız sizden.

Allah bize sizin bu kulübün başından gittiğiniz gösterir inşallah.Her branş fiyasko her branş rezillik.Bu yıl sonu inşallah kurtulacağız sizden.

Buraya en sonra 1 ay önce yazmışım 1 ay sonrada değişen hiçbir şey yok günler,haftalar geçiyor düzelme anlamında hiçbir şey yok!!
Bir kulübün tüm branşları dökülürmü yahu nerde gülsün bu insanların yüzü hafta için bayanlarda tarihi fark yiyorsun bu gece futbolda eziliyorsun ,erkek basket desen onun durumuda ortada büyük olasılık kaybedecek! Neye tutunsun bu taraftar hangi branşı izlesin oturup??

Ceza almaya razıyım ben. Allah sizin cezanızı versin! Bir kulüp düşünün ki A dan Z ye bütün branşları yerlerde sürünsün ve bu kulüp o ülkenin en büyük başarılarını kazanmış kulüp. Erkek futbol hezimet, erkek basketbol rezalet, 3 kupalı bayan takımı 50 sayı üstü fark yiyor, voleybolları saymıyorum zaten. Engelsiz aslanlar vardı onu bile yenilir kıldınız. Merak ediyorum defolup gitmek için daha başka başaramadığınız ne kaldı. Sayenizde takip ettiğim 1 branş bile yok. Her hafta Efes'in, Fenerin maçlarını izliyorum kendi takımım yokmuş gibi. Şu duruma dur diyecek kimse yok mu koca kulüpte!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi