#4 Zoran Erceg

Ayrılıyormuş son haberlere göre
Kutlamaları ölçülü yapalım,bizim sevincmiz başka insanların acısına dönüşmesin
.AMAN DİKKAT

Ercegle zaten devam edilmemeliydi bence doğru karar.Her ne kadar zaman zaman hücumda kurtarıcı rolünü üstlensede savunma anlamında topa el kaldırma lüfunda bile bulunmadığı çok maç var.

1 M civarı para alıp savunmada elini kaldırmayan bir adamdı. O parayi çok daha efektif kullanabiliriz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunun aynı paraya elini kaldıran versiyonu çıkmış. Onu alalım. :D

Şaka bir yana, verdiği katkılar için teşekkürler. Yolun açık olsun Erceg...

Erceg bu takımda hem olumlu hem de olumsuz anlamda en çok konuşulan oyuncuların başındaydı. yeri geldi saç baş yoldurdu laaan elini kaldırsana dediğimi çok hatırlıyorum. Yeri geldi çok maç aldı tam gitti derken ERCEG ERCEG diye çığlık attığımı da biliorum. Bir pozisyonda takım çok sıkışmışken kaldırıp imkansız üçlük sonrası yaşadığım sevincin bir sonraki savunma oyununda tuttuğu adamın yanında sadece refaket ederek yedirdiği sayıyla kursağımda kaldığını da hatırlarım.
Yolu açık olsun ama bizim takımda bu bütçeyle olmuyordu şimdi onun yerine ne vereceği daha belli, savaşçı bir 4 numara alalım...
Ben genel olarak Ercegi çok savundum geçtiğimiz senelerde ama şimdi gitmesi en iyisi onun defolarını kapatan bir takımda şahane oynar ama onun için çok para lazım :)

Öncelikle tribünün Beşiktaş maçında yaşattığı zor anlar için kendi adıma özür diliyorum.Kendisi gibi ben de,bizler de yer yarılsa da içine girsek dedik.
Geldiğinde baya tepki vermiştim.Özellikle Cumhurbaşkanlığı Kupası finalindeki performansı gece uyutmamıştı beni.Kafamdaki 4 numara profili değildi,sahadayken savunma zaafı ve kırılganlığı defaten dile getirildi zaten.
Bunca olumsuz düşüncenin ve düşüncelerimi destekleyen başlangıcının üstüne zamanla ısınacağımı,gittiğinde bir yoksunluk hissedeceğimi hiç düşünmezdim.Abdi İpekçi'deki neredeyse tüm büyük maçlarda ciddi skor katkısı verdi.Salonun dolu olduğu günlerde attığı şutlarda tribünde oluşan beklenti ve enerji hayli değerliydi.2 sezon önceki pek de beklediğimiz Euroleague Top 8 ve final yolculuğunda;TBF'nin bizden çalıp rakibe verdiği şampiyonlukta unutulmaz hücum performanslarını izledik.
Her şey bir yana,6 kişiyle kazandığımız;İpekçi'deki galibiyet serisine bir yenisini daha eklediğimiz Fenerbahçe Ülker maçındaki performansı aradan 50 yıl geçse de değerini ve canlılığını yitirmez.
Menajerin ricasıyla oynadı,yoksa gidecekti falan diye zorlamayalım bence.Sezonu bitirme hikayesi böyleyse kendisine de menajerine de teşekkürler.Kendisi de gitseydi sahaya ilk 5 çıkartamayacaktık neredeyse.Şu halde play-off çeyrek final serisini de son dakikaya kadar götürdüysek kalan her oyuncunun payı büyük.Çevrede 30 milyon eurolar,abartı kontratlarla günü gününü tutmayan adamlar varken idari yapımız düzelene kadar oyunculardan önce Galatasaray yönetimlerine takılmalıyız.
Bilhassa geride bıraktığımız sezonki tüm katkıları için çok teşekkürler.

Bu sene en övülesi karakterlerden. Taraftarın ve yönetimin kıçını kaldırmadığı sezonda el kaldırmıyor diye eleştirmek haksızlık. Adamın ırkına kendi takım taraftarınca küfür edildiği maçta haftanın MVP'si olması, olağanüstü buzzeri falan destan yazılası bir performans. Bu sene basketbol şubemizin artı kutbunda yer alan nadir karakterlerden. Emekleri için teşekkürler.

Gelenin gideni aratmaması dileğiyle. Hoşçakal Erceg, Galatasaray açısından hücumu kolaylaştıran bir adamdı, Mecbur kalmadıkça savunmada elini bile kaldırmasan da yine de faydalı bir oyuncuydun. Geri kalanspor hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim.

Annem 71 yaşında bir gözü %10 diğer gözü 2 metreden parmak sayacak kadar görür. Babam 80 yaşında bir dizine protez yapıldı diğer diz berbat. İkisi de ilkokul mezunu. Benim Galatasaray Basketbol keyfim onları da sardı. Evde izlediğimiz maçlardan heyecanımızdan neredeyse oyuncuları ezbere bilmeye başladılar. Ömründe ilk defa onları Abdi İpekçi'de Galatasaray-Royal Halı maçına götürdüm. Hem daha az seyirci olur sıkıntı yaşamayız diye düşündüğümden hem de sanırım başka zaman fırsat bulamadığımdan. Soğuk bi gündü akşam sis de vardı. Annem Arroyo'ya tezahürat yapıyordu, bir yandan da Ender gönder diye bir tezahüratı vardı. Babam da oğlum o uzun nerde diye Erceg'i soruyordu. Kim ne derse desin kimi beğenip beğenmesek de emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Biz ailecek çok keyif aldık takımımızdan. Gidenlerin yolu açık olsun, yeni gelecekler de bize aynı keyfi yaşatsın...

Çok özleyeceksiniz. Bazen sinir oluyordum , uyuz oluyordum ama şu da bir gerçek ki çok özleyeceksiniz. Bu arada iş dönüp dolaşıp yeniden bağlanabilir bence. Çünkü Erceg istediği kontratı bulamazsa ve biz o zamana bir 4 numara bağlayamazsak tekrar buluşabiliriz gibi.

Çok özleyeceksiniz. Bazen sinir oluyordum , uyuz oluyordum ama şu da bir gerçek ki çok özleyeceksiniz. Bu arada iş dönüp dolaşıp yeniden bağlanabilir bence. Çünkü Erceg istediği kontratı bulamazsa ve biz o zamana bir 4 numara bağlayamazsak tekrar buluşabiliriz gibi.

Savunmasını değil de şutörlüğünü özlerim.
Beterin beteri var durumu ile karşılaşmayız inşAllah.

Başından beri karşı olduğum Erceg in gönderilmesine çok sevindim açıkçası. Erceg gerçekten de facia bir oyuncuydu, kendinden önce Songaila nın oynamaya hevesli olmayışı, Macvan ın gösterdiği kötü performans ve son yılında Shumpert taki düşüş yüzünden idare eder gibi göründüyse de ligimizde kendinin yarısı kadar alamayan forvetlerden bile çok daha kötü bir performans gösterdi.

Ben hiç özleyeceğimi sanmıyorum. Çok daha kötü şartlarda bile daha iyileri bulunuyor. Ne Wilkinson ne de Chris Owens ı alırken daha iyi durumda değildik zaten.

2-3 seneye diğer bir overrated Keselj ile aynı takımda buluşurlar.