Euroleague Fantasy Challenge 2013 - 2014

Fena sayılmaz; baktığın zaman benim ön gördüğüm oyuncu havuzundan 7 oyuncu barındıran bir kadro olmuş.
Oyunun stratejisini özümseyip kadroyu o şekilde şekillendirdiğin belli oluyor. Bu bile başarıyı getirmek için iyi bir başlangıç olabilir.
Hayırlısı diyelim başarılar ...

Zack Wright
Sergio Rodriguez

Emir Preldzic
Zoran Dragic
Blake Schilb
Vladimir Micov

Georgios Printezis
Derrick Brown
Sasha Kaun
Juan Palacios

Bu da benim kadrom. Bir iki tercih konusunda kararsız kaldım ama kadronun son şekli budur.

Bu da benim ilk takımım
PG
Sergio Llull
Daniel Schmidt
SF-SG
Kostas Papanikolaou
Stratos Perperoglou
Cenk Akyol
Huseyin Koksal
PF-C
Nenad Krstic
Shawn James
Linas Kleiza
Izzet Turkylmaz

Ali Çağrı;

İşte senin yaptığın gibi hatalar olmasın diye yardımcı olmaya çabalıyorum.
Sağlam adamları kadrona katmışsın gayet güzel ama o oyuncuları kadrona alabilmek adına kredilerini feda edip 3 adet SIFIR çekmesi sürpriz olmayacak oyuncuyu kadronda bulundurmak zorunda kalmışsın.

Kısacası sen bu hafta kendice iyi puan bekliyorsun belki ama bu kadro yapısıyla bu puanları 10 oyuncudan değil 7 oyuncudan bekleyeceksin. Oyunun stratejisine tamamen ters olan konu da bu işte.
Bu doğrultuda İzzet Türkyılmaz, Göksenin Köksal ve Daniel Schmidt' den ne umduğunu çok merak ediyorum açıkçası. Ayrıca Cenk Akyol ve Stratos Perperoglu seçimleri de bana kalırsa risk taşıyor.

Benim köşe yazımda ve forumda yukarıda paylaştığım oyuncu havuzunu dikkate alıp kadro oluşturmanı tavsiye ederim. Ha yok ben halimden ve kadromdan memnunum diyorsan diyecek birşey yok tabi :)

Bu da benim ilk takımım
PG
Sergio Llull
Daniel Schmidt
SF-SG
Kostas Papanikolaou
Stratos Perperoglou
Cenk Akyol
Huseyin Koksal
PF-C
Nenad Krstic
Shawn James
Linas Kleiza
Izzet Turkylmaz

Dengeli bir Kadro kurdum... Bu sefer Kafama Yattı :D Geçen sene ilk olması sebebiyle basit hatalar sebebi ile 5 hafta 100 puana bile ulaşamadığım haftalar olmasına rağmen Sezonu 7. bitirmişdim...

Sergio Rodriguez
Mantas Kalnietis

Blake Schilb
Keith Langford
Martynas Gecevicius
Emir Preldzic

Dejan Musli
Alexis Ajinca
Gasper Vidmar
Furkan Aldemir

Arda abinin tavsiyelerini uyarak kadromda 3 değişiklik yaptım.Tek takılı kaldığım nokta pivot mevkisinde Furkan mı yoksa J.Palacıos mu tercik etsem.

Sergio Rodriguez
Mantas Kalnietis

Blake Schilb
Nihad Djedovic
Kostas Sloukas
Martynas Gecevicius

Dejan müsli
Alexis Ajinca
John Bryant
Juan Palacios /Furkan Aldemir

Açıkçası Juan Palacios tercihi yapan arkadaşlar Lietuvos Rytas' ın elemelerdeki final maçını baz alarak bu kararı veriyorlar ama ben bu oyuncudan çok ümitli değilim. Zaten listeye de almadım.

Bununla beraber listeye almamama rağmen Olympiakos' da yerlerde sürünen ama kendi ülkesinde eski günlerine dönebilecek potansiyele sahip Marty Gecevicius ve Oğuz Savaş' ın yokluğunda FB Ulker' li Gasper Vidmar' da akla yatan isimler.
Bence kadron fena sayılmaz Mustafa. Ben Palacios yerine Aldemir' i tercih ederim ama ne olacağını bilemeyiz tabi.

Arda abinin tavsiyelerini uyarak kadromda 3 değişiklik yaptım.Tek takılı kaldığım nokta pivot mevkisinde Furkan mı yoksa J.Palacıos mu tercik etsem.

Sergio Rodriguez
Mantas Kalnietis

Blake Schilb
Nihad Djedovic
Kostas Sloukas
Martynas Gecevicius

Dejan müsli
Alexis Ajinca
John Bryant
Juan Palacios /Furkan Aldemir

Çok fazla alternatif birde sınırsız değişiklik olunca çok kararsız kalıyorum.Süpriz isimlere yer vermeyi düşünüyorum.

Chevon Troutman ve Blake Ahearn'a kadromda yer vermeye karar verdim sizce nasıl bir tercih fikri olan var mı?

Birde 2 Takımla katılma falan deniliyordu 2 takım serbest mi şu anda?

Sercangs35, bu sene de yerimizi aldık, geçen sezon askerlikti ondan sonra uzmanlık sınavıydı derken fazla ilgilenememiştim hatta 1-2 hafta takım kuramamış gerilere düşmüştüm bu sene daha fazla ilgileneceğim zaten bizim de bu sene EL de olmamız işi daha da zevkli hale getirecek. Bu da takımım, uzunlar konusunda çok kararsız kaldım yorumlarınızı bekliyorum.

Ben de bir takım kurdum zor da olsa. İlk deneyim olacak. Arda beyin yazısı oldukça yararlı olmuş.
teşekkür ediyorum.

Kralınabademsuyu
Tek takım kurdum sonra kafa karışıyor iyice sapıtıyor takımlarım.

Leo Westermann

Zoran Planinic

Blake Schilb

DaJuan Summers

Yogev Ohayon

Krunoslav Simon

Sofoklis Schortsanitis

Georgios Printezis

Kerem Gonlum

Furkan Aldemir

Nasıldır bu takım ? Summers'e güveniyorum. Siena istatistiği yanıltıcı olmasın. Bu sene esas oğlan olabilir.

Kralınabademsuyu
Tek takım kurdum sonra kafa karışıyor iyice sapıtıyor takımlarım.

Leo Westermann

Zoran Planinic

Blake Schilb

DaJuan Summers

Yogev Ohayon

Krunoslav Simon

Sofoklis Schortsanitis

Georgios Printezis

Kerem Gonlum

Furkan Aldemir

Nasıldır bu takım ? Summers'e güveniyorum. Siena istatistiği yanıltıcı olmasın. Bu sene esas oğlan olabilir.

Kerem Gönlüm sakat onu değiştir istersen

Yeni oynamaya başlayanlardanım bende kurallarda şu bölümü tam anlamadım : A player's price may not go up or down more than 15% from one week to the next, although his average index rating may keep his price rising or falling. No player's price can fall below 5 credits.

Diyelimki 10 kredili Birkan 100 sayı attı bu hafta ..Yinede haftaya yüzde 15'ten fazla artamayacağı için en fazla 11.5 kredimi olacak?

hala %100 şekillenmedi gibi ama şu anki haliyle;

pg: lukasz koszarek, zack wright
sg/sf: matt lojeski, blake schilb, nemanja bjelica, nikos pappas
pf/c: bryant dunston, erwin dudley, gasper vidmar, john bryant.

artan 43 kredi var. pappas'ın 15-20 dakika süre alacağını düşünüyorum, şansımı denemek istedim. bjelica da kısmen riskli duruyor ama o krediyle riske değer gibi.

Yeni oynamaya başlayanlardanım bende kurallarda şu bölümü tam anlamadım : A player's price may not go up or down more than 15% from one week to the next, although his average index rating may keep his price rising or falling. No player's price can fall below 5 credits.

Diyelimki 10 kredili Birkan 100 sayı attı bu hafta ..Yinede haftaya yüzde 15'ten fazla artamayacağı için en fazla 11.5 kredimi olacak?

aynen öyle.

teşekkürler Emirhan o zaman çokta düşük oyunculara yatırım yapmanın manası yok sanırım çünkü kazandırdığı kredi az oluyor...Hem beklemek hemde oyuncunun 6-7 hafta üst üste iyi performans göstermesi lazım....35-50 civarı potansiyelli oyuncular yakalamak en ideali..ilk haftadan 5-8 kredi artışı söz konusu olabilir...

teşekkürler Emirhan o zaman çokta düşük oyunculara yatırım yapmanın manası yok sanırım çünkü kazandırdığı kredi az oluyor...Hem beklemek hemde oyuncunun 6-7 hafta üst üste iyi performans göstermesi lazım....35-50 civarı potansiyelli oyuncular yakalamak en ideali..ilk haftadan 5-8 kredi artışı söz konusu olabilir...

kredi artırımından bahsediyorsan yok tabii. ama 20 kredilik bi oyuncudan 15 rkg falan bekliyorsan da alabilirsin. jaka blazic geçen sezon o tarz işler yapmıştı mesela.

Evet ama diğer hafta kötü bir performans sergilese bile kredisi artıyor diye biliyorum ben.