Home / Flash Haber / İnci Güçlü A Takıma Yükseltildi

İnci Güçlü A Takıma Yükseltildi

Basketbol altyapı oyuncularımızdan İnci Güçlü Galatasaray Odeabank A Takımına yükseltildi.

1999 Adana doğumlu 2,05 metre boyundaki oyuncu pivot pozisyonunda görev alıp geleceğin en önemli yıldız adaylarından biri olarak görülüyor. 15 yaşında olmasına karşın genç pivot takımımızın bu sezonki hazırlık kampının tamamında da yer aldı. Botaş formasıyla 2013 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda en iyi pivot seçilen İnci Güçlü Galatasaray’a transfer olduktan sonra 2014 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda da aynı ödüle layık görülmüştü. Güçlü 6 maçta 16 sayı 14 ribaund 2,6 blok ortalamaları yakalamıştı. 2014 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda da takımımız için mücadele eden İnci Güçlü bir kez daha en iyi pivot olmayı başardı. 16 sayı 10 ribaund 2,3 blok ortalamaları üreten Güçlü Galatasaray’ı üçüncülüğe taşıyan isimlerden olmuştu. Altyapı oyuncularımızdan oluşan Tercüman Lisesiyle de Liselerarası Türkiye Şampiyonluğuna erişen İnci Güçlü en değerli oyuncu ödülüne uzanmıştı.

16 Yaş Altı Milli Takıma da seçilen ve değerli performanslar ortaya koyan İnci Güçlü Galatasaray Odeabank’ta 15 numaralı formayı giyecek.

Kaynak: http://www.galatasaray.org/basketbol/bayan/haber/21362.php

About GSbasket.Org

GSbasket.Org
Son topa kadar!

Check Also

Galatasaray Kadın Basketbol Takımında Neler Oluyor?

Yönetim vaktinde bütçe çıkarmadığı için iyi transferler gerçekleşemiyor, iki senedir alınan yabancı oyuncular vasatın altında. …