#4 Zoran Erceg
Tesekkürler Tesekkürler:  0
Begeniler Begeniler:  0
Begenilmeyenler Begenilmeyenler:  0
#4 Zoran Erceg isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Administrator
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jan 2007
  Mesajı
  6.426
  Konusu
  112
  Yaş
  24
  Mekan
  İstanbul-4.Levent
  Teşekkür ve Beğeniler

  Er ya da Geç, Hoşgeldin Kadife Bilek  Jenerasyonunun en değerli parçalarından, yeteneklerinden biri; Zoran Erceg. 1985 doğumlu, 28 yaşında. Yakın jenerasyon olarak Novica Velickovic, veya aynı milletten olmasalar da Kleiza, Jankunas gibi isimler var. Erceg, Sırbistan’ın son dönemlerde yetiştirdiği “potansiyelli” oyunculardan biri, hatta fabrika çıkışı “şutör 4 numaralar” olan serinin üyelerinden biriydi. Zoran Erceg, Dusko Savanovic, Novica Velickovic, Milan Macvan, Nemanja Bjelica..

  Erceg basketbolu öğrenirken;

  Zoran Erceg - YouTube

  2.11 boyunda olmasına rağmen şut yeteneği ile dikkat çeken Erceg, ilk çıkışını Zeleznik’te yaptı. Zeleznik’in ULEB Cup’ta yarı final oynadığı 2006-2007 sezonunda takımın en değerli parçalarından biri olarak çıkış yapan Erceg, ertesi sezonda istikrarını sürdürüyor, kendini daha da ileri taşıyordu. O Zeleznik kadrosunda bulunan isimlerden bazıları; Milos Teodosic, Aleksandar Rasic, Branko Cvetkovic. Zeleznik’te parladıktan sonra o dönem Avrupa’nın en yüksek bütçeli takımlarından biri olan Olympiacos ile beş senelik bir kontrat yaptı. Potansiyeli bu şekilde adeta tescillenen Erceg, yüksek bütçeli Olympiacos kadrolarında düzenli şekilde istediği süreleri bulmakta zorlansa da arada sırada kendini ve potansiyelini hatırlatan performanslar gösteriyordu. Bu performanslardan biri de Top 16’da Fenerbahçe Ülker karşısında 5/9 üçlük ile ürettiği 19 sayılık performanstı. Olympiacos kariyerinde Nikola Vujcic, Linas Kleiza gibi isimlerin arkasında kalarak istediği süreleri bulamayan Sırp forvet, Panionios’ta kiralık geçirdiği dönemde yine kendini buluyor, Yunan Ligi’nde 28 dakika ortalama ile 15.9 sayı 6.1 ribaund gibi istatistikler yakalıyordu. Ancak Olympiacos’ta bir türlü istikrar yakalayamayan Erceg’in yolu, biraz daha Doğu’ya Türkiye’ye düşüyordu.

  İşte Fenerbahçeye karşı gösterdiği o maçı getiren özel performans;  Ergin Ataman’ın ısrarları ile Beşiktaş’ın kadrosuna katılan Zoran Erceg, Beşiktaş’ın tarihinin en iyi sezonunda kendisi de kariyer sezonunu yaşıyordu. Sezonu üç kupa ile bitiren Beşiktaş Milangaz’ın, en değerli oyuncularından biri olan Erceg; Arroyo, Hawkins ve Bonsu gibi oyuncuların önünde takımın en skorer ismi oluyordu. Türkiye Ligi’nde Play-Off’lar da dahil toplamda 41 maça çıkan Zoran Erceg, bu maçların 30’unda çift hanelere ulaşıyordu. Normal sezonu 14.45 sayı 4.66 ribaund 1.34 asist gibi ortalamalarla bitiren Erceg, Beşiktaş’ın sisteminde kilit rol üstleniyordu. Dış şut tehdidi sayesinde içeride alan açıyor, Bonsu’ya hareket imkanı yaratıyordu, ayrıca Beşiktaş’ın sıkıştığı anlarda devreye girip soğuk olsa dahi soktuğu kritik şutlar ile kilidi açan isimlerden biri oluyordu. Özellikle normal sezonda oynadığı bir Efes maçında 28 sayı atıp yıldızlaşmış, vatandaşı Savanovic’i adeta perişan etmişti. Sezon içinde özellikle kritik maçlarda daha konsantre bir oyun sergileyen ve önemli bir skor opsiyonu olan Erceg, aynı zamanda oyun aklı ile Beşiktaş için çok değerli katkılar veriyordu. Eurochallenge’ın finalinde Elan Chalon karşısında 25 sayı 15 ribaund gibi bir performans ile oynayan Erceg, Bonsu ile birlikte maçı ve kupayı getiren isim oluyordu. Ve genel olarak Beşiktaş’ta işler ters gittiğinde takımı rahatlatan, sakin kalan ve işini yapmaya devam eden oyuncuların başında geliyordu.

  Beşiktaş’ta geçirdiği bu muazzam sezonun ardında yeniden piyasaya çıkan Zoran Erceg, yine o potansiyelinin ve yeteneğinin karşılığını alıyor; CSKA’nın yolunu tutuyordu. Üç kupalı Beşiktaş Milangaz’ın Avrupa çapında büyük bir kulüpten, hem de piyasaya en hakim kulüpten kontrat alan tek oyuncusu oluyordu; bu da Erceg’in ne denli değerli ve özel bir oyuncu olduğunun yeniden kanıtlanması anlamına geliyordu. CSKA’da sezona fena başlamayan Erceg, iyi katkı veriyordu. Ancak bu sefer de devreye sakatlık giriyor, Erceg’in “büyük takım” macerası yine sekteye uğruyordu. Zaten Avrupa’nın en derin kadrosuna sahip CSKA’da işi daha da zorlaşıyordu. Yine de CSKA’da geçirdiği bu sezonda gerek TOP 16’da, gerek Play-Off’larda iyi performanslar sergiliyor; takımına katkı sağlıyordu.

  Messina tarafından bu yıl 2 kez maç topu sokması için özel görevlendirilmiştir. İkisinde de başarısız olmuştur. Fakat bu dakikalarda soğukkanlı kalması bu özel şutların ona hazırlanmasını sağlıyor. İzleyelim;

  Zoran Erceg vs Anadolu Efes - YouTube

  Zoran Erceg vs Real Madrid - YouTube

  Beşiktaş sezonunda Arroyo “winner” apoletini takarken ona en yardımcı ismin Zoran Erceg olduğunu söyleyelim.Hawkins’in maç sonu heyecanı Efes karşısında iki kez mağlubiyete sebep olsa da Arroyo devreye girince neler olduğunu görmüştük.Gösterişsiz oyunuyla, sessiz sedasız attığı 3’lükleriyle Erceg onun en büyük yardımcısıydı, artık yan yanalar.

  Şimdi ise Erceg, kariyer sezonunu yaşadığı koç ile yeniden buluşuyor. Muazzam bir sezon geçirdiği koçun yanına dönmek ona ayrı bir motivasyon katacaktır. Onun yanına gelmek için kontratında indirme gideceğini de ekleyelim. Erceg, Avrupa’nın potansiyel anlamda en değerli uzun forvetlerinden biri; şut mekaniği ve istikrarı anlamında birçok kısadan daha iyi ve daha temiz bir bileğe sahip, bir uzuna göre çok iyi seviyede. Oyun görüşü yine bir Sırp için dahi üst seviyede, basketbol aklı gelişmiş, oyunu analiz edip, çözüm bulabilecek kapasitede bir oyuncu. Ve bu uygulamayı yapabilecek yetilere de sahip; pas yetisi gelişkin, kötü olmayan bir drive yeteneğine sahip. Ama esas olarak şutu üzerine kurulan oyunlar ve setler ile takımı adına çok önemli bir opsiyon olabilecek yeteneğe sahip. Bugüne kadar skor opsiyonu olarak öncelikli olduğu takımlarda hep iyi işler yaptı. Bizde de takımın önemli skor opsiyonlarından biri olacaktır, pota altı adına belki de bir numara olacaktır. Kariyer sezonunda hatırlayacağımız üzere takımın en skorer oyuncusuydu, bununla beraber takımın bozulma eğilimi gösterdiği, momentumun terse döndüğü anlarda karşı durabilen, ayakta kalabilen ve soğukkanlılık ile fark yaratabilen oyuncularından başında geliyordu; ki bu alanda belki de Arroyo ile takımı sırtlıyorlardı. Hücum anlamında takıma katabileceği çeşitlilikler anlamında daha bir çok konuya değinebiliriz. Ancak bir de Erceg’in handikaplarına bakmak lazım. 2.11 boyuna rağmen “cılız” ve “soft” kalan Erceg, işin savunma yönüne sertlik getirmekte zorlanıyor. Eğer takım halinde bir karakter oturtamıyor, yardımları, kısa savunmasını iyi yapamıyorsanız; Erceg’in savunmada sırıttığını ve aksadığını görebilirsiniz. Ve yine 2.11 boyuna rağmen beklenen ribaund agresifliğine sahip değil çoğu zaman, ancak bu konuda kötü olduğunu da söyleyemeyiz. Biraz da konsantrasyonu ile alakalı bir durum, iyi pozisyon alarak birçok maçta ciddi ribaund istatistiğine ulaştığını da görebiliriz.Bu açıklarını oyun zekasıyla kapatmaya çalışan biri Zoran Erceg.

  İşin biraz da takım ile ilgili olan yönüne gelirsek; Erceg, Macvan’da arayıp da bulamadığımız dış şut özelliğini ve oyunu açma işini layığı ile yapabilecek bir oyuncu. Macvan da potansiyel olarak önemli bir oyuncu olsa da oyunun içine daha çok girmeye, daha çok süre almaya, daha pohpohlanmaya ihtiyaç duyan bir oyuncuydu. Erceg, daha kendini hazır tutabilen, soğukkanlı, düzen içinde kalmayı daha iyi beceren, oyun aklı ve şut yetisi daha gelişmiş bir oyuncu. Ergin Hoca’nın özellikle uzun forvetlerden beklediği dış şut performansları ile rakip defansları biraz daha genişleterek, pota altında alan yaratma isteğini karşılayabilecek bir isim. Ayrıca takımın genel olarak şut atabilen oyunculardan kurulu olmasını isteyen Ergin Ataman için Erceg çok değerli bir isim. Onun istediği oyun içi davranışları daha önce başarıyla yapmış, sisteme uygunluğu test edilmiş bir oyuncuyu takıma katarak riski daha aza indirgemiş oluyor. Erceg’in hücum anlamında takımı oldukça rahatlatacağını, oyunun sıkıştığı anlarda önemli bir opsiyon olacağını, Jawai ile sahada olduğu dakikalarda çok iyi işlere imza atabileceğini düşünüyorum. Jawai, Pick&Roll hücumunu oldukça iyi oynayabilen bir oyuncu; Arroyo da uzunlara bu konuda gerekli servisi yapabilen bir oyun kurucu. Bu ikilinin oynayacağı oyunlara yoğunlaşıldığı anlarda, ikili oyun sonrası potaya gidilmezse Erceg çok değerli bir opsiyon olacaktır ve bu şekilde çok ekmek yiyebiliriz. Bunun yanı sıra oyunu genişletip, pota altında alan açmasıyla beraber Jawai’nin de etkinliğini arttıracaktır. Keza Erceg’in oyun görüşü ile pota altını veya kısaları beslediği birçok hücum izleyebiliriz. İşin savunma yönünde elbette soru işaretleri var, ancak bununla ilgili nasıl çözümler bulunacağını göreceğiz. Euroleague’de yabancı sınırı olmadığı zamanlarda Markoishvili ve Gordon gibi savunmacı, baskı yapabilen kısaları aynı anda oynatarak bu sıkıntıyı biraz daha aza indirgeyebiliriz, yükü de hafifletiriz. Ama düşünülen defoların ne denli büyük olacağını veya aslında kapatılabilecek açıklar olup olmadığını zaman ilerledikçe görebiliriz.

  Kısacası değerli ve özel bir oyuncuyu, Ergin Ataman’ın sistemine uyumu(Türkiye’de 4 numaradan verim almak öncelikli olmamıştır antrenörler için) daha önce test edilmiş, yeteneği ve potansiyeli tescilli değerli bir ismi; Zoran Erceg’i kadromuza katmış durumdayız.

  Zoran Erceg’e hoş geldin diyoruz, “sarı-kırmızı parçalı” forma altında başarılarla dolu bir kariyer geçirmesini diliyoruz.
  https://twitter.com/bugrylmz
  Galatasaray!
  LeBron James - Rafael Nadal - Ergin Ataman

 2. #2
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Apr 2011
  Mesajı
  2.630
  Konusu
  30
  Yaş
  22
  Mekan
  İstanbul
  Teşekkür ve Beğeniler

  Galatasaray Liv Hospital, Zoran Erceg ile 2 senelik anlaşmaya varmıştır.


  Zoran Erceg
  11 Ocak 1985'te Hırvatistan'ın Pakrac şehrinde dünyaya gelen Zoran Erceg profesyonel basketbol yaşantısına 2002'de Polet Keramika Novi Becej takımında başladı.

  ABD'nin Teksas eyaleti Dallas şehrinde düzenlenen 2003 Global Games'te bronz madalya kazanan Sırbistan & Karadağ Milli Takımı'nda forma giyen Erceg, Deron Williams, Kosta Perovic, Paul Davis, Jose Barea, LaMarcus Aldridge gibi isimlerle mücadele etti. Vlada Vukoicic yönetimindeki BC Reflex'e geçen Erceg Novi Becej'e kiralandı. Aralık 2003'te FMP Zeleznik'e (Reflex) geri dönen Zoran Erceg Mart 2006'ya kadar fazla forma şansı bulamadan burada geçirdi. 2004 Adriyatik Ligi şampiyonluğu ve 2005 Sırbistan Karadağ Kupası kazanan takımda yer alan Erceg Mart 2006'da sezon sonuna kadar Borac Cacak takımına kiralandı. 11 maçta 14,1 sayı ortalaması yakalayan ve dikkatleri üzerine çeken Erceg tekrar FMP Zeleznik'e döndü.

  2006-07 sezonu eski takım arkadaşı Milos Teodosic ile birlikte FMP Zeleznik formasıyla geçiren Erceg genç yaşına karşın farkını ortaya koymaya başladı. Eurocup yarı finali Lietuvos Rytas'a elenmeyi engelleyemedi ama 16 maçta 12,9 sayı 3,7 ribaund üretti. Bir kez daha Sırbistan Kupasına (Radivoj Korac Cup) uzanan takımın parçasıydı. 2007 yazı NBA Draftına katılan ancak seçilemeyen Erceg bir sezon daha Zeleznik'te kaldı. Eurocup normal sezonda Ergin Ataman'ın idaresindeki Beşiktaş'a rakip oldu ve önemli performanslar sergiledi. Elan Chalon'a karşı 26 sayı 10 ribaund ile oynayıp bu organizasyonda kariyer sayı rekorunu kırdı. Eurocup'ta maç başına 14 sayı kaydeden Erceg Sırbistan Ligi'nde 17 maçta 20,1 sayı 5,5 ribaund 2,0 asist ortalamalarına kadar çıktı.

  Yurtdışına açılma zamanı gelen Zoran Erceg Avrupa'nın en önemli basketbol markalarından olan Olympiakos ile anlaştı. Papaloukas, Pargo, Childress, Teodosic, Greer, Printezic, Vucjic gibi yıldız oyuncularla NBA takımını andıran Yunanistan temsilcisiyle Euroleague deneyimi yaşayan Erceg Final Four'da Spanoulis, Diamantidis, Jasikevicius üçlüsünün yer aldığı Panathinaikos'a boyun eğdi. Sonraki sezon Panionios'a kiralanan Erceg ligde 14,7 sayı ortalamasını yakalayınca tekrar Barış ve Dostluk Salonu'nun yolunu tuttu. Euroleague Top 16'da oynanan Fenerbahçe Ülker maçında 19 sayı kaydedip bu organizasyondaki kariyer rekorunu kırdı. Yunanistan Kupası kazanan takımda yer alan Erceg 2011 yazında Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Beşiktaş'a transfer oldu.

  Aynı sezonda Eurochallenge, Türkiye Kupası ve Beko Basketbol Ligi şampiyonlukları yaşayan Beşiktaş'ın ana parçalarından biri olan Erceg 31 Aralık'ta Anadolu Efes karşısında ürettiği 28 sayıyla TBL kariyer rekorunu elde etti. Normal sezonda 29 maç oynayan Zoran 14,4 sayı 4,6 ribaund ort. tuttururken playoff yarı final serisi ilk iki maçında takımımıza karşı yüksek şut yüzdesiyle 23 ve 21 sayı üretmişti. Ligde 41 maç oynayan ve yaklaşık 25 dakika süre alan Erceg Eurochallenge finalinde de Elan Chalon önünde 25 sayı 15 ribaund ile devleşti ve kupanın Türkiye'ye gelmesinde büyük pay sahibi oldu.

  2012 yazında CSKA Moskova ile anlaşan ve Rusya'nın yolunu tutan Zoran Erceg sezona büyük bir şanssızlıkla başladı. Euroleague ilk iki maçında 10 sayı 5,5 ribaund ort. ve % 54,5 üç sayı yüzdesi yakalayan Erceg Ekim ayında sakatlandı ve Ocak sonu parkelere dönebildi. Bir kere daha Final Four deneyimi yaşayan Erceg VTB Birleşik Ligi, Rusya Ligi şampiyonlukları gördü.

  İlk kez 2007 Avrupa Şampiyonası için Sırbistan kadrosuna seçilen Zoran Erceg 2,11 metre boyunda ve dört numaralı pozisyonda oynuyor. Sırp oyuncu dış şutlardaki isabeti, ribaund katkısı, uzun forvet bölgesinde rakiplerine karşı boy avantajı ve potaya yüzü dönük topu aldığında alçak post oyunuyla dikkat çekiyor.

  Hayırlı olsun

 3. #3
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Sep 2011
  Mesajı
  11
  Konusu
  1
  Yaş
  31
  Teşekkür ve Beğeniler

  Sırbistan milli takımı ve CSKA Moskova'da uzun forvet pozisyonunda oynayan Sırp basketbolcu.

  2002-03 sezonunda Polet Keramika Novi Bečej takımında forma giyerek porfesyonel kariyerine başladı. 2003-04 sezonu için Sırbistan Basketbol Ligi'nden KK FMP Zeleznik takımına transfer oldu ve Polet Keramika Novi Bečej takımına kiralandı. Aralık 2003'te KK FMP Zeleznik'e geri döndü ve 2006 yılına kadar bu takımın formasını giydi. Ancak 2006 yılının bir kısmını KK Borac Čačak'ta kiralık olarak geçirdi. Daha sonra 2006 yılında, KK FMP Zeleznik'e geri döndü ve 2008 yılında Olympiacos Piraeus ile 5 yıllık kontrat imzalayana kadar bu takımın formasını giydi.

  2008 yılında kendisini Olympiacos Piraeus oyuncusu yapan 5 yıllık anlaşmaya imza attı[1]. Olympiacos Piraeus'ta yabancı kontenjanına takıldığı için genelde yedek olarak bekledi ve Euroleague maçlarında forma şansı bulabildi. Bu durumdan dolayı 2009-10 sezonu için Panionios takımına kiralık olarak gönderildi. 2010-11 sezonunda tekrar Olympiacos Piraeus'e geri döndü. Ancak Bourousis ve Nesterovic gibi yıldız basketbolcuların arkasında kaldı ve yeterli süreleri alamadı. Bunun sonucunda Yunan ekinden ayrılmak zorunda kaldı.

  Olympiacos Piraeus'tan ayrılan Erceg, 2011-12 sezonu için Ergin Ataman'lı Beşiktaş Milangaz takımıyla anlaştı[2]. Erceg, boyu, oyun zekası, yüksek dış atış yüzdesiyle kısa sürede takımın en önemli oyuncularından birisi oldu ve Olympiacos Piraeus'ta aldığı süreden çok daha fazlasını almaya başladı.
  Erceg'li Beşiktaş Milangaz'ın ilk başarısı kulüp tarihi için de bir ilk olan 2012 Türkiye Kupası'nı, finalde Banvit'i geçerek kazanmak oldu.[3]. Daha sonra kulüp tarihinin ilk avrupa kupası olan 2011-12 FIBA Eurochallenge Kupası'nı, finalde Fransız takımı Elan Chalon'u Erceg'in de 25 sayı ve 12 ribauntluk katkısıyla 91-86 yenerek kazandı[4]. Ayrıca Erceg bu turnuvayı maç başına 12.3 sayı, 5.8 ribaunt, 1.2 asist ortalamalarıyla noktaladı[5]. Türkiye Kupası ve FIBA Eurochallenge Kupası'nda elde edilen başarılardan sonra, ligde de Erceg'li Beşiktaş Milangaz yolunda emin adımlarla ilerleyerek final serisinde Anadolu Efes'i 4-2 ile geçerek Beko Basetbol Ligi 2011-12 şampiyonu oldu[6]. Erceg ligde normal sezonda 29 maçta maç başına 14.6 sayı, 4.7 ribaunt ve 1.3 asist; play-off'larda ise 12 maçta maçbaşına 12.8 sayı, 4.8 ribaunt ortalamalarıyla şampiyonlukta büyük pay sahibiydi[7].

  Beşiktaş Milangaz ile 3 kupa kazanarak geçirdiği sezonun ardından Avrupa basketbolunun büyük kulüplerinden CSKA Moskova ile 3 yıllık sözleşme imzaladı[8].

  Şimdi GALATASARAY'ımızda!!!

 4. #4
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Apr 2011
  Mesajı
  2.327
  Konusu
  17
  Yaş
  37
  Mekan
  İstanbul
  Teşekkür ve Beğeniler
  Geçmiş olsun.

 5. #5
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Aug 2012
  Mesajı
  1.987
  Konusu
  8
  Yaş
  25
  Mekan
  iSTANBUL
  Teşekkür ve Beğeniler
  Follow Emre Çelik On Twitter
  İlk sayfa'da yerimizi alalım.
  Sana güveniyorum Zoran Erceg HOSGELDİN
  Galatasaray'ı biat eden duygusal taraftarlar değil eğilmeyen realist Galatasaraylılar kurtaracaktır.

 6. #6
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Oct 2007
  Mesajı
  2.522
  Konusu
  37
  Yaş
  43
  Mekan
  İSTANBUL
  Teşekkür ve Beğeniler
  Follow Mithat Duran On Twitter
  Hayırlı olsun
  Murat ÖZYER sen evine marketten ekmek bile alamazsın torpil sayesinde bu makamdasın

 7. #7
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jul 2011
  Mesajı
  743
  Konusu
  16
  Yaş
  31
  Teşekkür ve Beğeniler
  Basketbol sevdalısı Beşiktaşlı bir arkadaşımın Zoran Erceg yorumu:

  Öncelikle şunu söyleyeyim, yılın transferini yaptınız. Üç kupalı sezon tüm maçları salonda izlemiştim. Ne Arroyo, ne, Hawkins, ne de Bonsu beni Erceg kadar etkilemedi. Adam inanılmaz soğukkanlı ve müthiş zekiydi. Gösterişsiz oynamasına rağmen o takımın en faydalı oyuncusuydu. Sahada var mı yok mu anlamazdık, bir bakardık Erceg 20 sayı 8-10 ribaund yapmış. Dediğim gibi müthiş bir oyun zekası vardı Erceg'in. Özellikle bazı büyük maçlarda Hawkins ile Bonsu kafaca dağılırken Erceg normal performansını yukarı çekip daha iyi oynardı, takımın neye ihtiyacı varsa onu yapardı. Ben Beşiktaş'ta Erceg kadar temiz şutu olan değil uzun, kısa bile hatırlamıyorum. Şut konusunda El-Amin'den aşağı kalmazdı... Adam zaten 2.10, şutu kalktımı durduramıyordu kimse; müthiş bir bileği vardı. Zaten dikkat edersen Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra tek büyük transferi Erceg yaptı. Hawkins'i Galatasaray ile Fenerbahçe Ülker istedi, Arroyo epey zaman NBA takımı aradı boşta kaldı, Bonsu Maccabi'yle anlaştı sakatlandı, sadece Erceg CSKA'ya gitti. Ki, biz bekliyorduk Erceg'in büyük bir takıma gitmesini. Dediğim gibi, adam inanılmaz faydalıydı, o takımın belki en arka planda kalan yabancısı gibiydi ama, bence en kritik anlarda en çok iş yapan adamdı.

  Lafa girdim, yılın tansferi dedin, FB Ülker üç ses getiren transfer yaptı, onlar için ne diyorsun? Benim fikrim Kleiza dışında kalan Zoric ve Bjelica'nın çok üst düzey oyuncu olmadıkları yönünde. Hani diyelim Bjelica'nın yaşı genç, gelişebilir ama, Zoric'i 27-28 yaşına kadar kim tanıyordu? Kleiza dersen ona tamam, yıldız Kleiza ama bildiğim kadarıyla bayağıdır oynamıyordu o da. Bir de Kleiza'ya verdikleri para çok büyük. Yani ben Erceg'e yılın transferi derken sahaya vereceği katkı ve alacağı parayı da düşünüyorum. Göreceksiniz bu adam sessiz sedasız gelmesine rağmen çok gürültü koparılan oyunculardan daha fazla iş yapar. Eğer bizde geçirdiği sezonki oyununu oynarsa hayran kalacaksınız Erceg'e.
  Bu görüş sonrası çok fazla yorum yapmadan, Ergin hocanın geçen sezonun başında beri istediği Erceg'i bakalım biz nasıl değerlendireceğiz...

  Hayırlı olsun.

 8. #8
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jan 2011
  Mesajı
  2.437
  Konusu
  3
  Yaş
  23
  Mekan
  İstanbul
  Teşekkür ve Beğeniler
  Hayırlı olsun.Skor yönünde katkı vereceğine hiç şüphe duymadım zaten.Umarım ribaunt-savunma konusunda daha iyi bir Erceg izleriz.Mutlaka geçen yılki Macvan'dan çok daha fazla katkı verecek orası kesin gibi

 9. #9
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Apr 2011
  Mesajı
  2.630
  Konusu
  30
  Yaş
  22
  Mekan
  İstanbul
  Teşekkür ve Beğeniler
  Çok doğru bir noktaya değinmiş Beşiktaş'ın en faydalı ama en arka plandaki oyuncusu Erceg'dir sahada çok ön plana çıkmaz ama bir bakarsınız 15 sayıyı bulmuş, Macvan'dan daha hareketli ve savunma gayreti olan bir oyuncu çok iyi bir şut mekaniği var ilk 2 maçta 10 sayı 5,5 ribaund ortalamaları vardı. Beni Erceg'den çok Jawai düşündürüyor nedense.. hayırlı olsun..

 10. #10
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Sep 2004
  Mesajı
  894
  Konusu
  32
  Yaş
  34
  Mekan
  İstanbul
  Teşekkür ve Beğeniler
  Şu anki durumda, alınabilecek en iyi 4 numaralardan biriydi Erceg. Şayet bu sezon eski hocası Ergin Ataman ile birlikte Beşiktaş performansına kavuşursa bizim için mükemmel olur, umarım da öyle olur.

  Hayırlı olsun.

 11. #11
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jan 2009
  Mesajı
  1.019
  Konusu
  11
  Yaş
  33
  Teşekkür ve Beğeniler
  tam nokta transfer yaptık. Jawai'nin de verimini artıracaktır.
  Mazhar ÖZSOY

 12. #12
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Aug 2012
  Mesajı
  1.987
  Konusu
  8
  Yaş
  25
  Mekan
  iSTANBUL
  Teşekkür ve Beğeniler
  Follow Emre Çelik On Twitter
  Aç kapıyı veysel Efendi Zoran Erceg geldi.
  Galatasaray'ı biat eden duygusal taraftarlar değil eğilmeyen realist Galatasaraylılar kurtaracaktır.

 13. #13
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jun 2013
  Mesajı
  6
  Konusu
  0
  Yaş
  21
  Teşekkür ve Beğeniler
  Follow Mesut Y?lmaz On Twitter Add Mesut Y?lmaz on Facebook
  Hayırlı olsun. Faydalı olacağı görüşündeyim. Dış şutlarıyla bize baya büyük bir artı sağlar.

 14. #14
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jun 2011
  Mesajı
  1.167
  Konusu
  1
  Yaş
  22
  Mekan
  Kdz.Ereğli / İzmit
  Teşekkür ve Beğeniler
  Follow Alper Atabey On Twitter
  Hayırlı olsun.Böylelikle 1-2-3-4 hepsi şutuna güvenebileceğimiz bir takım olduk

 15. #15
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Feb 2013
  Mesajı
  2.944
  Konusu
  29
  Yaş
  35
  Mekan
  Türkiye
  Teşekkür ve Beğeniler
  Hoş geldin Zoran'ların adamı... Hayırlı olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş