2018/2019 EuroCup
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu
2018/2019 EuroCup isimli konuyu okuyorsunuz.
    Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Eylül.2016
    Mesajı
    1,831
    Konusu
    102
    Mekan
    Liverpool
    Teşekkür ve Beğeniler

Takımımız bu sezon da EuroCup'da oynayacak.

11 ülkeden 24 takımın katılacağı 7DAYS EuroCup’ta mücadele edecek takımlar şöyle:

Crvena Zvezda, Cedevita Zagreb, Mornar Bar, Partizan, AS Monaco, Limoges, ASVEL Villeurbanne, FC Bayern Munich, ALBA Berlin, Brose Bamberg, ratiopharm ULM, Dolomiti Energia Trento, Brescia Leonessa, Fiat Turin, Rytas Vilnius, Asseco Gdynia, Zenit St Petersburg, UNICS Kazan, Lokomotiv Kuban Krasnodar, Valencia Basket, MoraBanc Andorra, Unicaja Malaga, Tofaş ve Galatasaray.

24 takımın yer alacağı EuroCup’a katılacak bir takım daha sonra açıklanacak. 2018-2019 7DAYS EuroCup kura çekimi ise 6 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Galatasarayımız'a bu zorlu turnuvada başarılar diliyorum, umarım iyi bir kadro kurarak bir kez daha bu kupayı alacağız.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    27.Mayıs.2012
    Mesajı
    6,781
    Konusu
    10
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Follow Muhammed Selçuk On Twitter Add Muhammed Selçuk on Facebook
    Hadi hocam kazanalım şu kupayı bir kez daha ve seneye eurolig için güzel bi kadro kurarak iyi bir takım kimyasıyla yeniden şahlandığımız günlere dönelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Begeniler Mert Güler bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    18.Şubat.2013
    Mesajı
    3,182
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler
    Bayern ve Alba'dan biri EL'ye gidecek.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    15.Mayıs.2007
    Mesajı
    4,781
    Konusu
    48
    Teşekkür ve Beğeniler
    Bu kupayı kazanmak zor mu ? Bizim gibi büyük kulüpler yatırım yaptığında zor değil,arkanda taraftar gücü var çünkü fakat yönetim vizyonu var mı ????

Yapılacak şey basit 7 - 8 milyon $ 'lık bir kadro kurup,teknik kadroyuda en iyi isimlere emanet edin,gerisi kolay,ötesi Euroleague
    Yolum Tevfik Fikret'in yoludur ..

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    16.Nisan.2011
    Mesajı
    2,892
    Konusu
    34
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Niye oynuyoruz ki. 3 milyon bütçeyle mi takım yapacağız da hem ligi hem Eurocup'u oynayacak?

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Eylül.2016
    Mesajı
    1,831
    Konusu
    102
    Mekan
    Liverpool
    Teşekkür ve Beğeniler
    Euroleague'nin bile seviyesi acayip düşmüşken 2 numaralı kupada oynamak da ne bileyim fuzuli geliyor. Euroleague'yi burada maddi manevi hiçbir kazanç vermiyor diye yeriyoruz ama Eurocup ondan daha beter.

Fiba ŞL'ye gitmeliydik bence. Çünkü yakın zamanda bence büyük takımların bir kısmı buraya katılacak ve biz bu tunuvaya daha önce katılarak öncelikli bir statüye sahip olabilirdik ayrıca Eurocup'tan daha fazla prim ve ödülleri var. O yüzden ŞL'ye katılıp bu kupayı ilk kez Tükiye'ye getirebilirdik.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    18.Şubat.2013
    Mesajı
    3,182
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Yasin Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euroleague'nin bile seviyesi acayip düşmüşken 2 numaralı kupada oynamak da ne bileyim fuzuli geliyor. Euroleague'yi burada maddi manevi hiçbir kazanç vermiyor diye yeriyoruz ama Eurocup ondan daha beter.

Fiba ŞL'ye gitmeliydik bence. Çünkü yakın zamanda bence büyük takımların bir kısmı buraya katılacak ve biz bu tunuvaya daha önce katılarak öncelikli bir statüye sahip olabilirdik ayrıca Eurocup'tan daha fazla prim ve ödülleri var. O yüzden ŞL'ye katılıp bu kupayı ilk kez Tükiye'ye getirebilirdik.
    ŞL'yi kazanan Eurocup'a katılıyor.
    Begeniler Mert Güler bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    10.Temmuz.2016
    Mesajı
    161
    Konusu
    2
    Teşekkür ve Beğeniler

Daha fazla ödül dediğiniz 50.000 $ geçmez Yasin Bey. Ayrıca arkadaşların da dediği gibi EuroCup Avrupa coğrafyasının 2 numaralı kupasıdır. Şu an dahi geçen sezon EL'de mücadele etmiş 4-5 takım burada. A lisanslı takımlar dışınds sürekli el değişiyor. Euroleague'den seviye olarak çok altta kaldığını sanmıyorum.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Eylül.2016
    Mesajı
    1,831
    Konusu
    102
    Mekan
    Liverpool
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Murathan Kalkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha fazla ödül dediğiniz 50.000 $ geçmez Yasin Bey. Ayrıca arkadaşların da dediği gibi EuroCup Avrupa coğrafyasının 2 numaralı kupasıdır. Şu an dahi geçen sezon EL'de mücadele etmiş 4-5 takım burada. A lisanslı takımlar dışınds sürekli el değişiyor. Euroleague'den seviye olarak çok altta kaldığını sanmıyorum.
    Bu sezon ŞL şampiyonu Eurocup şampiyonundan 550 bin € daha fazla kazandı 50 bin değil. Seneye daha artması bekleniyor. Biz de biliyoruz 2 numaralı kupa olduğunu lakin birkaç sene sonra Fiba'nın düzenlediği turnuva bence daha çok değerlenecek. Panathinaikos mesela seneye ŞL'de olacak, yavaş yavaş diğer takımlar da EL denen hırsızlık organizasyonundan çekilecek. Biz de bu sistemden memnun olmayan takımlarla birlikte hareket ederek Fiba'nın düzenlediği turnuvaya seviye artırabiliriz. Bunu diyorum. 2 numaralı kupa olması onları temize çıkartır mı? Euroleague sponsoru bile tadım kuruyemiş, sek süt falan. Artık bir prestijleri kalmadı sadece isim olarak varlar.

Lig şampiyonu Tofaş olsa Eurocup'a gidecekti ee hani nerde bunun ödülü? O yüzden isterse 1 numaralı kupa olsunlar haksızlık yapılıyorsa karşısında durmamız gerekiyor. Galatasaray'ı da unutmasınlar bu ülkeye basketbolu getiren, namağlup şampiyonluklar yaşayan, 2016'da aldığı kupayla o zamana kadar Türkiye'ye getirilen en değerli kupa sahibi olan, Avrupa takımlarının cehennem olarak lanse ettiği bir tribünü olan takımımız var. Biz de az buz bir kulüp değiliz.
    Konu Yasin Yıldırım tarafından (16.Haziran.2018 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    10.Temmuz.2016
    Mesajı
    161
    Konusu
    2
    Teşekkür ve Beğeniler
    Bu sezon ŞL şampiyonu Eurocup şampiyonundan 550 bin € daha fazla kazandı 50 bin değil. Seneye daha artması bekleniyor. Biz de biliyoruz 2 numaralı kupa olduğunu lakin birkaç sene sonra Fiba'nın düzenlediği turnuva bence daha çok değerlenecek. Panathinaikos mesela seneye ŞL'de olacak, yavaş yavaş diğer takımlar da EL denen hırsızlık organizasyonundan çekilecek. Biz de bu sistemden memnun olmayan takımlarla birlikte hareket ederek Fiba'nın düzenlediği turnuvaya seviye artırabiliriz. Bunu diyorum. 2 numaralı kupa olması onları temize çıkartır mı? Euroleague sponsoru bile tadım kuruyemiş, sek süt falan. Artık bir prestijleri kalmadı sadece isim olarak varlar.

Lig şampiyonu Tofaş olsa Eurocup'a gidecekti ee hani nerde bunun ödülü? O yüzden isterse 1 numaralı kupa olsunlar haksızlık yapılıyorsa karşısında durmamız gerekiyor. Galatasaray'ı da unutmasınlar bu ülkeye basketbolu getiren, namağlup şampiyonluklar yaşayan, 2016'da aldığı kupayla o zamana kadar Türkiye'ye getirilen en değerli kupa sahibi olan, Avrupa takımlarının cehennem olarak lanse ettiği bir tribünü olan takımımız var. Biz de az buz bir kulüp değiliz.
    http://*****************************...lde-ediyorlar-

Bir de şu linke bakmanızı tavsiye ederim.
    �� Sizin dediğinize göre 550.000€ çok büyük bir fark basketbol için. Fiba daha fazla para dağıtsa bile emin olun EuroCup ile arasında 500.000 euroluk bir skala olamaz. Bu basketbol için tekrarlayayım büyük para. Fiba'ya geçme meselesine geleceksek ben Fiba'ya geçmenin vizyonsuluk olduğunu düşünüyorum. Panathinaikos emin olun seneye Fiba'da falan mücadele etmeyecek. Yem atıyorlar 11 yıllık bir sözleşmeleri var. Ben de bu EuroLeague gibi haksız organizasyondan çıkmalarına sevinsem de bu olmayacak görün��
    Local başarıya göre EL'in takımları turnuvaya katılamaması sitemininizi ben de haklı buluyorum. Zira Maccabi 2-3 senedir bunun ekmeğini iyi yedi. Her ne kadar kalitesiz sponsorluklar da olsa EuroLeague ve EuroCup bu toprakların en iyi basket organizasyonlarıdır ve bu 6-7 sene daha devam eder.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Eylül.2016
    Mesajı
    1,831
    Konusu
    102
    Mekan
    Liverpool
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Murathan Kalkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://*****************************...lde-ediyorlar-

Bir de şu linke bakmanızı tavsiye ederim.
    �� Sizin dediğinize göre 550.000€ çok büyük bir fark basketbol için. Fiba daha fazla para dağıtsa bile emin olun EuroCup ile arasında 500.000 euroluk bir skala olamaz. Bu basketbol için tekrarlayayım büyük para. Fiba'ya geçme meselesine geleceksek ben Fiba'ya geçmenin vizyonsuluk olduğunu düşünüyorum. Panathinaikos emin olun seneye Fiba'da falan mücadele etmeyecek. Yem atıyorlar 11 yıllık bir sözleşmeleri var. Ben de bu EuroLeague gibi haksız organizasyondan çıkmalarına sevinsem de bu olmayacak görün��
    Local başarıya göre EL'in takımları turnuvaya katılamaması sitemininizi ben de haklı buluyorum. Zira Maccabi 2-3 senedir bunun ekmeğini iyi yedi. Her ne kadar kalitesiz sponsorluklar da olsa EuroLeague ve EuroCup bu toprakların en iyi basket organizasyonlarıdır ve bu 6-7 sene daha devam eder.
    Verdiğiniz link çalışmıyor. Benim kaynağım;

https://twitter.com/SozcuSkor/status...38323975446529

Ve elbette ŞL'nin daha fazla ödül verdiğini yazan yabancı kaynaklar da var. Euroleague ve Eurocup en büyük 2 turnuva olabilir ama haksız katılım şartları, gün geçtikçe düşen prestiji, gelirlerin çoğunun İspanya'ya gitmesi (geçen sene 16 takımlı ligde 5 İspanyol takımı vardı resmen yarı İspanya Ligi), eyyamcı hakemler, her sene şampiyonun sırayla belirlenmesi, en büyük turnuvalar olmalarına rağmen verdiği komik ödüller vs. bu gibi dezavantajlar varken ben açıkçası bu şirketin düzenlediği turnuvalara katılmak istemem. En iyi 2 turnuva olmaları bu kadar dezavantajı ortadan mı kaldırıyor? Bence de bu turnuvalar birkaç sene daha devam eder ama Fiba yavaştan güçlenirse oradaki büyük takımlar buraya kayabilir. Panathinaikos blöf yapmıyor hatta Fiba'nın seneye F4'ü Atina'da düzenleyeceği bilgiler var. Yani ben yönetici olsam belki şu an olmasa bile ileriki yıllar Avrupa'nın en önemli ligi olacağı bir turnuvaya katılırdım. Hem belli mi olur belki ilk yıllarında katıldık diye bize ayrıcalıklı bir statü verirler lisans gibi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    22.Kasım.2017
    Mesajı
    159
    Konusu
    0
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Euroligin ptestijinin dustugu falan yok. Bazi degisiklerin kendi hayal dunyalarindaki sanrilarindam ibaret. Avrupa basletbolunun en ust seviyesi, izlenme oranlari seyirci sayilari artmaya devam ediyor. En baba takimlar burada. A lisans ile de daimi yatirim yapan takimlari kacirmamak amaclaniyor. Amac bazi takimlara torpil yapmak degil, basketbola yatirimim surekliligini saglamak.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Eylül.2016
    Mesajı
    1,831
    Konusu
    102
    Mekan
    Liverpool
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Kemal Celik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euroligin ptestijinin dustugu falan yok. Bazi degisiklerin kendi hayal dunyalarindaki sanrilarindam ibaret. Avrupa basletbolunun en ust seviyesi, izlenme oranlari seyirci sayilari artmaya devam ediyor. En baba takimlar burada. A lisans ile de daimi yatirim yapan takimlari kacirmamak amaclaniyor. Amac bazi takimlara torpil yapmak degil, basketbola yatirimim surekliligini saglamak.
    Değişikler kim yaz da bilelim? Böyle ortaya laf söylenmez bu forumda.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    10.Temmuz.2016
    Mesajı
    161
    Konusu
    2
    Teşekkür ve Beğeniler
    FIBA bu sene zaten F4'ü Atina'da yaptı sanırım. Seneye de olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca biz Fiba'ya geçsek dahi bize imtiyaz tanımazlar çünkü Fiba'nın güzel olan yanı bu zaten. Ligdeki başarına göre alırlar ve yerin belli değildir. Lisans mevzusu 1960'lardan beri FIBA'da olmuyor. Doğrusu da bu bence. Ben de A lisansı ve EuroLeague'nin garip sistemine karşıyım ama Kemal Beyin dedigi gibi olay bir yandan da basketbolda yatırımı sağlamak. Çünku bu topraklarda 4-5 ülke dışında kimse basketbola önem vermiyor.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    10.Temmuz.2016
    Mesajı
    161
    Konusu
    2
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Cem Yılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat bey. Barcelona'nın Real in Cska nın Fener in Milano nun Zalgris in Baskonia nın olduğu yer Avrupanın en üst ilgidir.. Bizim amacımız Amerika yı yeniden keşfetmek değildir. Bizim amacımız şuan Varolan Avrupanın bir numaralı kupasında mücadele edip orada kendimizi ispatlamamızdır
    Ben de zaten sizin gibi düşünüyorum Cem Bey. Önceki mesajlarımı gördüyseniz Fiba CL mücadele edeceksek bu sezonu hiç oynamayalım demiştim. Hala fikrimin arkasındayım.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş

Giriş