Euroleague 30. Hafta | Brose Baskets 79-84 Galatasaray - Sayfa 2
Tesekkürler Tesekkürler:  0
Begeniler Begeniler:  0
Begenilmeyenler Begenilmeyenler:  0
Euroleague 30. Hafta | Brose Baskets 79-84 Galatasaray isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #16
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Apr 2011
  Mesajı
  2.627
  Konusu
  30
  Yaş
  22
  Mekan
  İstanbul
  Teşekkür ve Beğeniler
  "Eric McCollum konusunda; Errick'in sözleşmesini uzatma görüşmeleri sırasında Filipinler'deydim. Eğer bastırsaydık, Errick'i tutardık" cümlesinden sonra nasıl bir kurumsal yapıdan bahsedebiliriz ki? Biz sene başında söylüyorduk bu yıl Euroleague'deyiz her oyuncu konusunda ince çalışmamız lazım ama hocamız milli takımda bunun yanında staff'ı da nispeten zayıfladı bunu söylediğimizde bile tepki gördük ama nedense bizim başta söylediklerimizi Ataman şimdi söyleyince hatasını kabul etmiş oluyor. Tren geçerken istasyonda oturup, zaman geçtikten sonra treni kaçırmışım demenin kimseye faydası yok ki. Evet katılıyorum Ataman düzgün bir yapıda çalışmayı hakeden bir koç ama düzgün bir yapıda şu takımla sezonun yarısını göremezdi tıpkı Russ Smith gibi. Russ Smith'in nasıl alındığı, bir Euroleague takımının transfer mantalitesinin nasıl olmaması gerektiğinin kanıtıdır bana göre.

  Brose'nin en iyi oyuncularından birisi olan Causeur ile Brose ağustos ayında sözleşme yaptı. Stefan Markovic Ağustos ayının 2.haftasında gitti. Larkin 10 Ağustos'ta Baskonia ile imzaladı. İyi oyuncu her zaman bulunur yeter ki aramasını bilmek lazım. Haziran ayında Krstic'le sözleşme yaptığımızda bu sezondan hiçbir şey olmayacağı belliydi. O zaman da hep yazdık bunları. Geçen yıl Eurocup'un kazanmasında en büyük pay sahibi Errick McCollum Eylül ayında geldi. Kulübe sokmam(?) dediği Arroyo'yu getirmeye çalıştı. Ataman hiçbir zaman B planı olan bir koç olmadı hep günlük yaşadı.

  Milli Takım yüzünden GS'ye konsantre olamamak en güzel zamanlarını GS Basketbol Takımı için forumlarda yazan insanlara hakarettir bir defa. Ben bunu hakaret kabul ediyorum. Eğer bir kulüp başkanı salladığında senin federasyon başkanın seni korumak yerine diğerine hak veriyorsa ve sen hala oturup düşünmüyorsan kusura bakma ama milli takım sürecinde yaşadığın her şeyi hakettin demektir.

  Hatalı transfer her zaman olur. Evet Bernard James'in alınması akabinde yaşanan sorunlar nedeniyle uzunsuz kaldık ama Mart Nisan ayında boşta, çember koruyabilen bir oyuncu arıyorum deseniz Bernard James ismi ilk 3'ten girerdi o listeye. Tutmuyor olması tamamen şanssızlık. Basketbolu bırakmış Chuck Davis'i basketbola döndürdük kupa kazandı. Baktığımız zaman bu da plansızlık ama neticesi Eurocup oldu. Transferde hata her zaman olur. Bir takım hem Darius Adams'ı hem Goudelock'u istiyorsa sıkıntı orda başlar.
  Konu Furkan Dillice tarafından (07-04-2017 Saat 01:21 ) değiştirilmiştir.

 2. #17
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jan 2008
  Mesajı
  100
  Konusu
  0
  Yaş
  28
  Teşekkür ve Beğeniler
  Ergin Ataman'ın en kötü şartlarda çalışan koç olmasının sebeplerinden biri yine kendisi olabilir mi peki?

  Aşağıya Obradovic'in eski bir röportajından kesit koyuyorum.


  Her şey için zamana ihtiyacınız vardır. Mesela ben takıma çok geç katıldım. Temmuz ayının sonlarıydı... Geldiğimde gördüm ki, burada bazı değişiklikler yapmam gerek. Oturdum ve bir plan çıkarttım. Planımı yönetime sundum ve eş zamanlı olarak bize yardımı dokunabilecek bazı insanlarla görüşmeye başladım. Tabii kadronun güçlendirilmesi de bu plana dâhildi. Neyse işte, dediğim gibi temmuz ayının son bölümündeyiz. Takımların büyük bölümü kadrolarını tamamlamış. Transfer edilme ihtimali bulunan oyunculardan oluşturduğum listeyi yönetime sundum. 'Tamam bunlar olur, diğerleri olmaz koç' dediler. Mutabakata vardık. Ardından ben de yaz ligini izlemek için ABD'ye gittim.

  Benim ABD seyahatim esnansında, basketbol şubesinde bazı değişiklikler oldu. Döndükten sonra yeni bir liste oluşturmam gerekti. Tekrar konuşmaya başladık. O yüzden Fenerbahçe'de ilk sezonumda, zaman zaman transfer edilme ihtimali bulunan oyuncularla ya da başka takım yöneticileriyle direkt iletişim kurmam icap etti. Ancak benim işim transfer görüşmesi yapmak olmamalıydı.

  Gelir gelmez bunları yaşadıktan sonra, yönetime 'Gelecek dönemde 24 saat arayabileceğim, iletişim hâlinde olabileceğimbirine ihtiyaç duyuyorum. Taleplerim ve takımın iyiliği için...' dedim. Yönetim de zaten benimle aynı fikirdeydi ve altı ay dolmadan Maurizio Gherardini göreve başladı. Onunla, daha 90'larda tanıştığımız günden beri aynı çizgideyiz. Maurizio ne düşünüyorsa, ben de aynı paraleldeyim.


  Hadi önceki seneleri geçiyorum. Bu sezonun başına dönelim. Koç Galatasaray'da 4 seneyi devirmiş, 1 lig, 1 de Eurocup şampiyonluğu kazanmış, camiada rüzgarı tamamen arkasına almış. Yaşanan maddi sorunlara rağmen 9 milyon euro bütçe isteği geri çevrilmemiş. Şu ortamda Gherardini benzeri birini istese karşı çıkabilecek bir mekanizma var mıydı? Basketbolda kurumsallaşmayı akıl etmesi gereken kişi Ergin Ataman mıdır diye tartışabiliriz. Ben de bunu yönetimlerin uygulamaya geçirmesi gerektiğini düşünüyorum ancak Fenerbahçe örneğinde olduğu gibi koç isteseydi bugün bizde de benzer bir yapılanma olabilirdi.

  Diyeceğim o ki, bu tarz insanları iş hayatında da sıkça görebilirsiniz. Bir işin kendilerine bağımlı olmasının yegane sebebi yine kendileridir. Bir taraftan yoğunluktan, yetişememekten şikayet ederler; öteki taraftan da asla yanlarına yeni birini istemezler. Dışardan bakınca oldukça fedakar bir yaklaşım olmasına karşın, içi çalıştığı kurumu yakar.

 3. #18
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  May 2012
  Mesajı
  5.950
  Konusu
  10
  Yaş
  23
  Mekan
  İstanbul
  Teşekkür ve Beğeniler
  Follow Muhammed Selçuk On Twitter Add Muhammed Selçuk on Facebook
  Olympiakos Barcelona Brose deplasman galibiyetleri. Takımın kafa rahat olunca böyle oluyormuş demek ki.


  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

 4. #19
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Jul 2016
  Mesajı
  226
  Konusu
  1
  Yaş
  28
  Mekan
  Trabzon
  Teşekkür ve Beğeniler
  Trinchieri'nin Brose'si aslanlar gibi savaşırken, biz şamar oğlanı oluyorduk. Basketbolda her şey sonuçtan ibaret değil. Keşke her maç savaşan, elinden geleni yapan, taraftarına zevk veren buna rağmen alt sırada bitiren taraf biz olsaydık.

 5. #20
  Durum
  Çevrim Dışı
  K.Tarihi
  Apr 2014
  Mesajı
  64
  Konusu
  36
  Yaş
  26
  Mekan
  Bursa
  Teşekkür ve Beğeniler
  4.periyodun videosu var mı ? İzleyememiştim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Giriş

Giriş