2017-2018 Hazırlık Dönemi - Sayfa 5
5. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var Birinci ... 34567 ... Sonuncu
2017-2018 Hazırlık Dönemi isimli konuyu okuyorsunuz.
    Durum
    Çevrim İçi
    K.Tarihi
    Aug 2012
    Mesajı
    354
    Konusu
    0
    Mekan
    Çorum
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Kamil Sarper Özsefer 'dan Alıntı Mesajı göster
    Takımımıza Semih Erden şart ben onu bilirim arkadaş tabi gelirse-bize bırakırlarsa
    Semih oyuna katkısı inanılmaz düşük seviyede oyuncu. Gerek yıllardır süregelen oyun tarzı, gerekse geçirdiği sakatlıklar sonrası savunmada ayakları hiç gitmiyor zaten. En iyi attığı günde bile genelde yedikleriyle dengeliyor oyunu. Eurobasket'te şu ana kadar Avrupai savunma yapan uzuna karşı oynamadığı için yine çok kötü görünmedi de bu kıtada, özellikle Avrupa kupalarında topu o kadar kolay da yere vurdurmuyorlar artık. Şu anda oldukça şans bulduğu post up zorlamalarını, ayak oyunlarını Eurocup-Euroleague seviyesinde yapabileceğini hiç sanmıyorum ben. En basitinden Rakeem Christmas'tan beklediklerimizi görürsek ilk birebir eşleşmesinde perişan eder Christmas, Semih gibi oyuncuları. Zaten son yıllarda Avrupa basketbolunu domine eden uzunları göz önüne alırsak da oyunun Semih tarzı oyunculardan ne kadar uzaklaştığını görebiliriz. Aldığı yüksek paralar, sıkça yaşadığı omuz sakatlıkları işin tuzu biberi zaten.

Ben illa Rakeem'in arkasına biri alınacaksa yine aynı tarzda ama daha potansiyelinin peşinde bir adamı tercih ederdim. Keşke şu dönemde bir Patric Young çıkarabilsek ama zor tabii. Ki Young'ın ilk bize geldiğinde yokluktan 30 dakikalar aldığını düşünürsek, bugünkü kadroda 15-18 dakika arasında akılalmaz bir katkı verirdi. Hendrix'ten yana ciddi şüphelerim var ama onun da oyuncu aklına ve yeteneğine güveniyorum. İnşallah son Tel Aviv günlerinden beri pek yapmadığı üzere bizle basketbolu yeniden mesleği görür de gerekli ölçüde üzerine düşer yaptığı işin. Onu kazanabilirsek pota altında pek sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum zaten.
    Tesekkürler Kamil Sarper Özsefer bu mesaj için teşekkür etti.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Feb 2013
    Mesajı
    2.894
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Burak Yıldırım 'dan Alıntı Mesajı göster
    Summer sakatlik yaşamasaydi belki daha üst seviye bir oyincu olurdu. Ama sonuç itibariyle o sakatlığı yaşadı.

Karşıyaka'ya gelmeden önce Canaria'da dahi kendini gösteremedi.

Rudd'a gelince Novgorod sezonunu hepimiz yakından biliyoruz. Geçen sene Goudelock, Weems gibi çok top kullanan adamların yanında ve dökülen Maccabi takımında bile göze hoş gelen işler yaptı.

2017-2018 sezonu itibariyle ben Rudd yerine Summers'i takımımda görmek isterim diyorsanız size diyecek sözüm yok, tercihiniz sonucta. Ama benim önümde iki opsiyon duruyorsa Rudd'u seçmek için düşünmem bile.
    Novgorod dediğiniz takım Avrupa basketbolunda hiç bir başarısı olmayan, kendi liginde play off mücadelesi veren, bizim Gaziantep gibi bir takım... Rudd gibi savruk oyuncular ancak bu tür takımlarda verimli olabilir. Bu yüzden tarihin en kötü Maccabi'sinde bile tutunamadı ve sezon boyu iyi istatistikler yapmasına rağmen, sene sonu kadroda istenmedi ve Antep'e geldi.

Summers hayran olduğum bir oyuncu değil, ancak Rudd'a her türlü tercih ederim. Bu bütçe ile Summers'tan daha iyi alternatifler olabilirdi tabi, orası ayrı...

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Feb 2013
    Mesajı
    2.894
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Oct 2011
    Mesajı
    1.185
    Konusu
    0
    Mekan
    Ankara
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Bora Akatan 'dan Alıntı Mesajı göster
    Novgorod dediğiniz takım Avrupa basketbolunda hiç bir başarısı olmayan, kendi liginde play off mücadelesi veren, bizim Gaziantep gibi bir takım... Rudd gibi savruk oyuncular ancak bu tür takımlarda verimli olabilir. Bu yüzden tarihin en kötü Maccabi'sinde bile tutunamadı ve sezon boyu iyi istatistikler yapmasına rağmen, sene sonu kadroda istenmedi ve Antep'e geldi.

Summers hayran olduğum bir oyuncu değil, ancak Rudd'a her türlü tercih ederim. Bu bütçe ile Summers'tan daha iyi alternatifler olabilirdi tabi, orası ayrı...
    İyi ya işte Novgorod gibi sıradan bir takım Rudd'un önderliğinde Eurocup'ta dikkat çekici maçlar çikardı, yanlış hatırlamıyorsam çeyrek finalde elendi.

Maccabi'de tutunamadığına katılmıyorum.Geçen sene en istikrarlı katkı veren oyuncularından birisiydi. Ha neden gönderildi derseniz Maccabi kadroyu baştan aşağı değiştirdi. Goudelock da takımdan ayrıldı, ona da mı tutunamadi diyelim?

Bu arada Rudd savrukta, Summers değil mi? Maç başına 5.5-6 üçlük atan bir power forvetten bahsediyoruz. Bunların yarısı dripling üstü, el üstü falan
    Konu Burak Yıldırım tarafından (09-09-2017 Saat 12:39 ) değiştirilmiştir.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Feb 2013
    Mesajı
    2.894
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Burak Yıldırım 'dan Alıntı Mesajı göster
    İyi ya işte Novgorod gibi sıradan bir takım Rudd'un önderliğinde Eurocup'ta dikkat çekici maçlar çikardı, yanlış hatırlamıyorsam çeyrek finalde elendi.

Maccabi'de tutunamadığına katılmıyorum.Geçen sene en istikrarlı katkı veren oyuncularından birisiydi. Ha neden gönderildi derseniz Maccabi kadroyu baştan aşağı değiştirdi. Goudelock da takımdan ayrıldı, ona da mı tutunamadi diyelim?

Bu arada Rudd savrukta, Summers değil mi? Maç başına 5.5-6 üçlük atan bir power forvetten bahsediyoruz. Bunların yarısı dripling üstü, el üstü falan
    Ben sizin Summers için "gördüğu en üst seviye Canaria" söyleminizden ötürü, Canaria'yı küçümsediğiniz izlenimine kapıldım. Novgorod yorumunu bu yüzden yazdım. Nizhny de sıradan bir takım anlamında... Yanlış anladıysam özür dilerim.

Atletik Amerikalıların tamamında belli oranlarda savrukluk oluyor, ancak Rudd geçen sene izlediğim maçlarda, bende pek iyi bir izlenim bırakmamıştı. Savunmada çok çabuk geçilen, topsuz oyunda hiç olmayan, hücumda da smaç kovalayan bir oyuncuydu. Nizhny, Antep gibi takımlar böyle 1-2 oyuncu alıp, bütün takımın hücum planını onların üstüne kurar ve verim alır. Bizim gibi skor yükünü paylaştırmaya çalışan takımlar için Rudd tarzı oyuncular, sistemi bozmaktan başka bir işe yaramaz. Bu bakımdan Summers, Rudd'a göre daha dengeli bir oyuncu...

Tekrar söylüyorum, daha iyi bir tercih yapılabilirdi, o konuda haklısınız.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Feb 2013
    Mesajı
    2.894
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler
    Hopson, Hardy ve Renfroe Blue Room’a konuk oldu

Galatasaray Odeabank’ın yeni transferlerinden Scotty Hopson, Alex Renfroe ve Dwight Hardy Türk Telekom Stadyumu’nda bulunan Twitter Blue Room’da sarı-kırmızılı taraftarlardan gelen sorulara yanıt verdi. Oyuncularımızın gelen sorulara verdikleri cevaplar şu şekilde:

Kendisinin örnek aldığı basketbolcu ve idolü?
    Scotty Hopson:
    Kobe Bryant.

Avrupa’nın en ateşli ve gürültülü taraftarı için ne söylersin? Bu taraftarın önünde oynamak senin için ne ifade ediyor?
    Dwight Hardy
    : Galatasaray taraftarının önünde daha önce oynadım. Gerçekten çok tutkulu bir taraftar grubu. Onların önünde oynamak için sabırsızlandığımı söyleyebilirim.

Bayern Münih formasıyla çıktığı Abdi İpekçi atmosferi hakkında izlenimleri nasıldı? Taraftara bir mesajı var mı?
    Alex Renfroe:
    Galatasaray’ın atmosferinin Avrupa’da karşısında oynamanın en zor olduğu atmosferlerden biri olduğunu herkes bilir. Münih’te 12-13 sayı farkla kazanmıştık ama İstanbul’a geldiğimizde ilk yarıda 20 sayı geriye düşmüştük. Onların desteği çok önemli. Bu yüzden taraftara mesajım; her zamanki gibi bizi destekleyin ve o çılgın atmosferi bize yaşatın.

Göksenin Köksal’a rakip olmak onun baskısına karşı oynamak nasıl bir duygu?
    Alex Renfroe:
    Ona karşı oynamak gerçekten çok zorluydu. Çok iyi bir savunmacı. Sonunda onunla aynı takımda olduğum için mutluyum. Onunla beraber oynamak için sabırsızlanıyorum.

Zach Lavine gibi smaç vurabilir mi?
    Scotty Hopson:
    Ben Zach Lavine gibi smaç vuramam ama Scotty Hopson gibi smaç vurabilirim. Bunu zaten sıkça göreceksin.

Galatasaray’a gelmeden önce bu kulüp hakkında ne biliyordunuz ve ne düşünüyordunuz?
    Scotty Hopson:
    Sanırım üçümüzün de Galatasaray’a gelmeden önce en çok bildiği şey taraftarın desteği. Umarım bu desteği siz de bize göstereceksiniz.

Büyük bir skor potansiyeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Kariyerinde bir üst seviyeye sıçrama zamanının geldiğini düşünüyor mu?
    Dwight Hardy:
    Bence Galatasaray, kariyerimi bir üst seviyeye çıkarabilmem için çok mükemmel bir yer. O yüzden bu fırsat için çok heyecanlıyım.

Trabzon’a göre burada daha fazla takım oyunu oynanacak. İstatistiklerini burada sürdürebileceğini düşünüyor mu?
    Dwight Hardy:
    Takımla beraber çalışmam gerekiyor. Her gün çok fazla çalışmam gerekiyor. Bunları yaptığım sürece Trabzon’da yakaladığım istatistikleri aynı şekilde sürdürebileceğimi düşünüyorum.

Bormio kampını tamamladık. Başantrenörümüz Erman Kunter hakkında düşünceleriniz nelerdir?
    Alex Renfroe:
    Koç biraz rahat bir insan ama oyuncularından ne istediğini biliyor. Ben onun koçluk tarzını sevdim.
    Scotty Hopson: Koç kazanmak istiyor bu da en önemli şey.
    Dwight Hardy: Koç gerçekten tutkulu bir insan. Oyuncularından en iyisini elde etmeye çalışan bir insan. O yüzden iyi anlaşacağımızı düşünüyorum.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Oct 2004
    Mesajı
    3.095
    Konusu
    59
    Mekan
    GÖZTEPE///İZMİR
    Teşekkür ve Beğeniler

Bu maçlar biraz daha takım hakkında bilgi edinmemize yardımcı olacak gibi
    Marifet hiç düşmemek değil,Her düştüğünde tekrar kalkmaktır.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Apr 2013
    Mesajı
    60
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    fransadaki maçların yayını olacak mı ?

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Feb 2013
    Mesajı
    2.894
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler
    Fransa'daki ProStars turnuvasının ilk maçı dün oynanmış ve Elan Chalon 71 - 79 Cholet Basket şeklinde sonuçlanmış. Maçın yayını Facebook'taki Basketlabaule44 sayfası üzerinden yapılmış. Tabi buna ne kadar yayın denirse...

https://www.facebook.com/19613592474...type=3&theater

Muhtemelen bizim maç da buradan yayınlanır.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Jul 2016
    Mesajı
    408
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    Turnuvada sadece final maçında canlı yayın olacakmış.

Fransa'da katılacağımız turnuva da finale kalamazsak takımı izleme şansımız yine olmayacak demek ki...!
    Konu Önder Çiçekoğlu tarafından (14-09-2017 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Oct 2004
    Mesajı
    3.095
    Konusu
    59
    Mekan
    GÖZTEPE///İZMİR
    Teşekkür ve Beğeniler
    İlk Yarı Sonucu |Galatasaray Odeabank : 36Cholet Basket : 40

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Oct 2004
    Mesajı
    3.095
    Konusu
    59
    Mekan
    GÖZTEPE///İZMİR
    Teşekkür ve Beğeniler
    Hazırlık maçı | Üçüncü çeyrek sonucu: Cholet Basket 57 - 56 Galatasaray Odeabank.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Oct 2004
    Mesajı
    3.095
    Konusu
    59
    Mekan
    GÖZTEPE///İZMİR
    Teşekkür ve Beğeniler
    İlk yarıda öne çıkan isimler: Scotty Hopson 12 sayı - 5 ribaund, Richard Hendrix 8 sayı - 5 ribaund.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Oct 2004
    Mesajı
    3.095
    Konusu
    59
    Mekan
    GÖZTEPE///İZMİR
    Teşekkür ve Beğeniler

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    Oct 2004
    Mesajı
    3.095
    Konusu
    59
    Mekan
    GÖZTEPE///İZMİR
    Teşekkür ve Beğeniler
    Maç Sonucu | Galatasaray Odeabank : 75Cholet Basket : 63İyi geri dönüştü ,tebrikler #YenilmezArmada !

5. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var Birinci ... 34567 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Giriş

Giriş