Yeni Koç Kim Olmalı?
Yeni Koç Kim Olmalı? isimli konuyu okuyorsunuz.
    Genel Yönetici
    Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    27.Mayıs.2012
    Mesajı
    3,321
    Konusu
    34
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler

Çocuk aklımla da olsa 90'ların ikinci yarısından bu yana Galatasaray basketbolunu takip ediyorum. Şimdiye dek yabancı bir baş antrenör tercih ettiğimizi hatırlamıyorum. En son ne zaman bir yabancı coach ile çalışmışızdır bilmiyorum, belki de on yıllar geçmiştir. Acaba bunun sebebi, yöneticilerin, yerli hocaların şubenin amatörlüklerini daha kolay "sineye" çekeceğini düşünmeleri midir, bunu da tartışmamız gerektiğine inanıyorum.

Şu an ise tek bildiğim, artık dar kalıpları bırakıp yeni bir isme yönelmemizin hiç de kötü olmayacağı. Mahmuti, olmadı Ataman, o olmazsa tekrar Mahmuti. Bu isimlerin şubemize elbette çok büyük emekleri geçti ve hatta yarın "Oktay Mahmuti'yle kontrat yapacağımız" söylense memnuniyetle karşılarım ama aynı isimler çevresinde dolaşmamızın da şubenin zaten sınırlı olan vizyonunu iyice körelttiğini düşünüyorum.

Avrupa basketbolu gözümüzün önündeyken Perasovic, Buscaglia, Filipovski, Bagatskis ve Radonjic gibi isimleri de düşünebilmeliyiz. Bu sezon için zor olsa da bu yaz yeniden yapılanmanın ilk yapı taşları olarak yeni bir hikaye yazabilmeliyiz. Şubenin tıkanan vizyonunu gerekirse biz açmalıyız.
    Konu Semih Nişancı tarafından (04.Ocak.2018 Saat 02:22 ) değiştirilmiştir.
    Begeniler Doruk Gölbaşı, Utku Turel, Dursun Kuş bu mesajı beğendi.

#5 VLADIMIR MICOV - 2015-2016 SEZONU EUROCUP ŞAMPİYONU GALATASARAY -

https://twitter.com/PotadaGS

Durum
    Çevrim İçi
    K.Tarihi
    01.Kasım.2017
    Mesajı
    131
    Konusu
    0
    Mekan
    katanya
    Teşekkür ve Beğeniler
    80'li yılların sonunda bir amerikalı koç (Jack Avina) çalıştı ama başarılı olamadı diye hatırlıyorum. Yeni yönetimle kurulacak iyi bir şube organizasyonu içinde yabancı koç olabilir bence de.
    Zaten boşta ve kaliteli yerli koç seçeneği yok gibi birşey. 1. Oktay Mahmudi, 2.??

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    03.Kasım.2017
    Mesajı
    156
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    Bu yonetimin, GSL mezunlari disinda bir antrenor tercih etmesi bile imkansiz gibi geliyorken, yabanci antrenor, bizimkileri fazlasiyla asar. Zaten kulubu yonetenlere, su an Euroleague de gorev yapan 5 coach'u say desen, ezbere sayabileceklerini hic sanmiyorum.

Cok guzel bir noktaya parmak basmissiniz ancak malesef malzeme bu. Cok fazla sey beklememek lazim.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    29.Kasım.2017
    Mesajı
    51
    Konusu
    0
    Mekan
    Yildiz
    Teşekkür ve Beğeniler
    Murat Özyer tam bu beceriksiz yönetimin vizyonuna uyar. Liseli, vasıfsız ve işsiz. Bizden gittiğinden beri de iş bulamadı parasız kalmıştır. Hemen getirsinler!
    Konu Çağlar Seventekin tarafından (05.Ocak.2018 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.
    Begeniler Çağlar Yıkılmaz bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    09.Ekim.2017
    Mesajı
    55
    Konusu
    0
    Mekan
    izmit
    Teşekkür ve Beğeniler
    Svetislav Pesic'in durumu nedir ?

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    23.Temmuz.2016
    Mesajı
    499
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    Taraftarın çoktan umudu kestiği basketbol şubesini tekrar ayağa kaldırıp herkese yeniden umut veren
    takıma sırtını dönmüş taraftarı büyük bir heyecanla salona getiren güzel yürekli insan Oktay Mahmuti'nin gelmesini çok isterim...

Taraftara teşekkür edecek misiniz sorusuna ''Teşekkür yabancıya edilir, onlar aileden birisi." diyerek taraftarı bu kadar güzel ve naif bir cümleyle tanımlamasını unutmak ne mümkün...

Nerede Kalmıştık.....
    Begeniler Doruk Gölbaşı bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    03.Kasım.2017
    Mesajı
    156
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    2018'de zarar etmeme, (SPK) muhabbeti varken, yabanci ve kariyerli bir kocun gelme ihtimalinin cok dusuk oldugunu dusunuyorum. Muhtemelen bir sekilde, fazla talepkar olmadan, bu sezonu "idare" edecek, bosta ver yerli bir antrenor tercih edilir. Bu kosullar altinda en kuvvetli aday Oktay Mahmuti gibi duruyor.
    Begeniler Çağlar Yıkılmaz bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Eylül.2016
    Mesajı
    1,173
    Konusu
    82
    Mekan
    Liverpool
    Teşekkür ve Beğeniler
    Oktay Mahmuti'yi sezon ortasında getirmeye kalkarsak Erman Kunter'dan daha fazla zarar verebilir. Ben sezon öncesi demiştim Oktay Hoca gelecekse sezon öncesi gelmeli, Erman Hoca'dan bir yol olmaz diye. O yüzden kalan yarım sezonu iyi kötü kotaracak bir yabancı isim gerekiyor. Yabancı hoca piyasasına hakim değilim ama gelebiliyorsa Pesic veya Radonjic gelsin. Baktık iyi grafik çiziyor gelecek sezon için de anlaşırız.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    09.Ekim.2017
    Mesajı
    55
    Konusu
    0
    Mekan
    izmit
    Teşekkür ve Beğeniler
    Svetislav Pesic gelsin sağlık sorunları yoksa. bu sene hazırlar seneye mükemmel bir başlangıç yapar..

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    24.Nisan.2009
    Mesajı
    732
    Konusu
    7
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Follow Doruk Gölbaşı On Twitter
    Arkadaşlar şu an GSTV'de devam eden Son Topa Kadar programında GM Ömer Yalçınkaya bağlandı. Bu olay ani gelişti diyor Sunucu çocuk Oktay Mahmuti ve Ahmet Çakı veya yabancı bir koç diye sordu. Yalçınkaya isim veremem ama çalışmalar başladı dedi. Bu arada Fatih Solak , Ömer ağabey seninle daha geçen hafta takıma 4-5 lazım diye konuşmuştuk bu Henry Walker nasıl alındı bu adam 3.5 numara dedi. Yalçınkaya ise Erman Kunter çok istedi aldık dedi.

Son olarak tel bağlantısı sonrası Fatih Solak benim kulağıma gelen genç bir isim var ama açıklanmadan söylemeyeyim diyerek Ahmet Çakı'yı işaret etti.

Oktay Mahmuti varken Ahmet Çakı doğru olmayabilir ama bilemiyorum hata kredimiz de kalmadı...
    Fikri Hür Vicdanı Hür Galatasaray

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    17.Şubat.2007
    Mesajı
    2,770
    Konusu
    9
    Mekan
    Adana
    Teşekkür ve Beğeniler
    Yeni koç Ahmet çakı olacak gibi duruyor. Bu iş bilmezlerden daha iyi bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Son maçı da izlemiş sanırım. Koç arama olayları hikaye olabilir. Benim tercihim ise Oktay mahmuti ya da yabancı bir Koç.. Oktay mahmutinin açıklaması doğru ise güzel bir hamle yapmış koç, yalandan teklif gitti, reddetti haberlerinin önüne geçmek için.

kunterin yerine koç bakıldığı haberleri ilk çıktığında radonjic bagatskis İvanoviç isimleri geçiyordu, bu isimlerden nasıl Ahmet çakıya geçtik yine mi tiyatro ? Kunter olayındaki gibi

oktay mahmuti boştayken Ahmet çakı yine can topsakallık tercih Ural Aküzümün vizyonu buysa hiç göreve başlamasın.
    Bir yerde uzun süre kalırsan sonunda o yer olursun

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    03.Kasım.2017
    Mesajı
    156
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    Her yerde Ahmet Caki haberleri cikmaya basladi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    04.Aralık.2017
    Mesajı
    180
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    Bu yönetim(!) Ahmet Kandemir'i getirirdi ama o da boşta değil sanırım. Murat Özyer işsizi veya Ahmet Çakı gelebilir. Çapları bu kadar ancak çok ani bir kararla Dursun'un kardeşi de getirilebilir takımın başına.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    20.Şubat.2014
    Mesajı
    151
    Konusu
    0
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Eğer 6 aylık bir isim bakılıyorsa Ahmet çakı’ya hayır demem. Oktay hoca benim gözümde, “gel de bizi bu sezon idare et” denemeyecek kadar değerli. Ha, 1.5 sezonluk bir anlaşma olacaksa o başka. Ama bu sezonki kadroyu ben hiç beğenmiyorum, kim gelse bocalayacak ve yıpranacak. O yüzden 6 aylık bir çözüm daha doğru olur diye düşünüyorum. Bu süre içerisinde de perasovic, radonjic veya Oktay hocayla görüşüp anlaşma zemini aramak lazım önümüzdeki sezon(lar) için.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    17.Şubat.2007
    Mesajı
    2,770
    Konusu
    9
    Mekan
    Adana
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Oğuzhan Çelenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer 6 aylık bir isim bakılıyorsa Ahmet çakı’ya hayır demem. Oktay hoca benim gözümde, “gel de bizi bu sezon idare et” denemeyecek kadar değerli. Ha, 1.5 sezonluk bir anlaşma olacaksa o başka. Ama bu sezonki kadroyu ben hiç beğenmiyorum, kim gelse bocalayacak ve yıpranacak. O yüzden 6 aylık bir çözüm daha doğru olur diye düşünüyorum. Bu süre içerisinde de perasovic, radonjic veya Oktay hocayla görüşüp anlaşma zemini aramak lazım önümüzdeki sezon(lar) için.
    niye 6 aylık bir çözüm düşünülsün ki..? Peras, Radonjic, Bagatskis ya da Oktay Mahmuti ile 1.5 yıllık hatta 2.5 yıllık anlaşma bile yapılabilir. Gerçekten istenilirse hepsinin de ikna edilebileceğini düşünüyorum bir proje çerçevesinde.. hatta Oktay Mahmutinin bugünkü açıklaması doğruysa kabul edebileceğinin de ipucunu vermiş, ki diğer koçlar da gerçekten istenilirse getirilebilir bence. Bu şartlarda neden Ahmet Çakı..? sanki birileri Kunterde olduğu gibi daha önceden anlaşmış gibi görünüyor. Koç arayışları da sanki tiyatro gibi.. Ahmet Çakı'nın son maçı izlemesinin tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

Ahmet Çakı'ya gelince elbette kötü bir koç olmayabilir ama Galatasaray'ın başına geçmesi için de bazı başarımları olması gerektiğine inanıyorum. Mesela neden Ekrem Memnun değil de Ahmet Çakı..? iş oralara gidecekse Cem Akdağ'ı tercih ederim

Bir yerde uzun süre kalırsan sonunda o yer olursun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş

Giriş