Mustafa Cengiz Yönetimi ve Basketbol
Mustafa Cengiz Yönetimi ve Basketbol isimli konuyu okuyorsunuz.
    Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    24.Nisan.2009
    Mesajı
    917
    Konusu
    7
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Follow Doruk Gölbaşı On Twitter

Galatasaray Spor Kulübünde görev dağılımı gerçekleşti. Basketboldan sorumlu yöneticilerimiz İş Adamı Erol Özmandıracı , Ömer Cansever ve Mahmut Recevik oldular. Görevlerinde başarılar dileriz.
    Fikri Hür Vicdanı Hür Galatasaray

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    27.Mayıs.2012
    Mesajı
    6,781
    Konusu
    10
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Follow Muhammed Selçuk On Twitter Add Muhammed Selçuk on Facebook

Tanıyanlar, bilgi verebilecekler var mı nasıl insanlar ve nasıl yöneticiler oldukları hakkında? Umutlanmalı mıyız, üzülmeli mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    18.Şubat.2013
    Mesajı
    3,182
    Konusu
    29
    Mekan
    Türkiye
    Teşekkür ve Beğeniler
    Neden 3 kişi? AŞ çalışmaları ile ilgili mi acaba?

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    04.Şubat.2009
    Mesajı
    713
    Konusu
    3
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Malesef hiç birinin basketbol ile alakası yoktur. Tek beklentim sahip çıkmaları ve ilgilenmeleri.

Saygılar.
    Begeniler Mert Demirtepe bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    09.Temmuz.2011
    Mesajı
    748
    Konusu
    16
    Teşekkür ve Beğeniler
    Arkadaşlar, Türkiye'de genel olarak spor yöneticilerinin profesyonel spor geçmişi olmuyor. Aslına bakarsanız olmaması doğrudan handikap yaratan bir faktör de değil. Örnek vermek gerekirse, Galatasaray'da çok övülen Hakan Üstunberk'in basketbolla, sporla alakası şubeyi yönetene kadar pek yoktu. Ancak, geldi başarılı oldu. Buna karşıt, gitmesi için herkesin ağız birliği yaptığı Can Topsakal'ın ise çok genç yaşlarından beri basketbolla ilgisi vardı. Kardeşi Levent Topsakal eski bir Galatasaray ve Milli Takım oyuncusuydu... Merhum eski başkanlardan Özhan Canaydın da profesyonel olarak Galatasaray'da basketbol oynamıştı ama, onun başkanlık döneminde basketbol şubesi dibe vurmuştu. Bu örnekler çoğaltılır...

Gelelim bugünkü yöneticilere. Benim hatırladığım kadarıyla hiçbir dönem aynı anda Galatasaray'da üç yönetici basketboldan sorumlu olmamıştır. Öncelikle şunu anlıyoruz ki, yapılacak çok iş var ve şube de bir düzen oturtmak için çoklu bir yönetim modeline gidildi. Zaten Sn. Mustafa Cengiz'in şubeyi profesyonelleştirip, A.Ş yapacağı söyleniyor. Böylelikle şubenin bütçesi bağımsız olacak. Ne kadar para girişi olursa, o kadar harcama yapılacak.

Bu bağlamda göreve gelen üç yöneticiden Erol Özmandıracı'nın ağırlıklı olarak mali işler ve şirketleşme sürecinden, Ömer Cansever'in yapılacak yeni salonun ön hazırlık sürecinden ve Mahmut Recevik'in idari işlerden ana hatlarıyla sorumlu olacağını düşünüyorum. Muhtemelen Ömer Yalçınkaya'nın yerine de profesyonel bir GM getirilecek...

Umarım şubeyi bir an önce toparlayıp, güçlü sponsorluklar bularak, Galatasaray'ı ait olduğu yere, Euroleague'e kalıcı olarak taşıyabilirler.
    Konu Oğuz Güven tarafından (27.Ocak.2018 Saat 14:06 ) değiştirilmiştir.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    08.Mart.2016
    Mesajı
    1,109
    Konusu
    6
    Teşekkür ve Beğeniler
    Umarım yeni gelecek genel menajer Naci Cansun olur..Pek tanıdığımdan değil de Başkanın bu isme sıcak baktığını okumuştum..Naci Cansun zamanında NBA'nın Türkiye direktörlüğünü yapmış bir isim..Bu tarz bir hamle ile basketbolda level atlarız..Hakkımızda hayırlısı olsun..
    Begeniler Aykut Kadıoğlu bu mesajı beğendi.

Administrator
    Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    04.Eylül.2004
    Mesajı
    3,265
    Konusu
    124
    Mekan
    Erenkoy
    Teşekkür ve Beğeniler
    Follow Arda Ezer On Twitter Add Arda Ezer on Facebook
    Senelerdir taraftar olarak amatör branşların takipçisi olan Mahmut RECEVİK' in basketbol şubesi için çalışacak olması memnuniyet verici bir gelişme. En azından aynı dili konuşabileceğimiz, tribünlerin beklentilerini bilebilecek içimizden biri yönetimde yer alıyor.

Spor Sergi, Ahmet Cömert, Haldun Alagaş, Abdi İpekçi, Burhan Felek gibi salonlarda bizlere ağabeylik yapan Mahmut Ağabey' e hak ettiğini düşündüğüm yöneticilik sürecinde başarılar diliyorum.

NOT:
    Konumuz olmadığı için değinmedim ama hemen hemen aynı dileklerim voleybolda da Okan BÖKE için geçerli. Okan Ağabey de taraftarın beklentilerini en iyi bilen senelerce tribünlere ağabeylik yapan isimlerden biridir.

A R D A Q U E
    Un joueur de basket-ball retire qui aime Galatasaray
    http://www.gsbasket.org

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Ocak.2008
    Mesajı
    77
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    Maçlarda görelim kendilerini ve oyuncular ile ilgilensinler çünkü Ömer Yalçınkaya bana yukarıdan laf gelmesinde ne olursa olsun mantığıyla kimseyi sallamıyor.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    23.Temmuz.2016
    Mesajı
    504
    Konusu
    0
    Teşekkür ve Beğeniler
    Basketboldan sorumlu yöneticilerden Mahmut Recevik, Cuma günü GSTV'de ''Son Topa Kadar'' programına konuk olacakmış.
    #MahmutRecevikeSorun” etiketiyle sorular da sorulabilecek programın saati 16:30
    Begeniler Doruk Gölbaşı, Burak Yıldız bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    24.Nisan.2009
    Mesajı
    917
    Konusu
    7
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Arkadaşlar Cuma gününe girdiğimiz için bugün diyeceğim her hafta bugün GSTV'de yayınlanan Son Topa Kadar program sunucusu İbrahim Demir'e ulaştım ve sakatların son durumuyla alakalı bilgi rica ettim. Yönetici Mahmut Recevik maç için Konya'daymış ve yoğun sis sebebiyle yarın ki programa yetişmeye çalışacak dedi. Rahatlıkla yetişir diye düşünüyorum. Twitter'daki sorular da itinayla not ediliyor.

Ayrıca kulüp üyemiz Tunç Üner'e (YK Dinç Üner'in akrabası) de ulaştım ve transfer yasağıyla alakalı muhakkak hamle yapmamız gerektiğini ve takımın pivot ihtiyacını dile getirdim. Bugün yapılacak bir toplantıdan bahsetti ve not aldığını söyledi.

Gelişmeler şimdilik bu yönde. Yönetimin bir an evvel hamle yapmasını istiyoruz.
    Begeniler Dursun Kuş, Bayça Oral bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    30.Mart.2015
    Mesajı
    356
    Konusu
    2
    Teşekkür ve Beğeniler
    Tüm konsantrasyonları futbol denilen branşa dönük!
    Ne basketbol takımının oyuncu ihtiyaçlarından haberdarlar ne yasaktan ne de ligdeki pozisyonumuzdan; getiriyorlar şunları, vallahi insanın basketbol sevgisi iflas ediyor...

Durum
    Çevrim İçi
    K.Tarihi
    17.Şubat.2007
    Mesajı
    2,929
    Konusu
    7
    Mekan
    Adana
    Teşekkür ve Beğeniler
    Şimdi söz konusu olan programa bakıyorum. Yönetici arkadaş iyi niyetli görünse de transfer konusunda yeterince özenli ve aceleci olmadıkları izlenimine kapıldım. Ligde oynayacağımız her maçın play off için çok önemli olduğu ortadayken- ki kendisi de bunun altını çiziyor- transfer konusunda daha net daha aceleci davranılması gerekiyor ve anladığım kadarıyla daha transfer yasağı da kaldırılmamış.

Dursun Özbek garabetinden sonra iyi görünseler de biraz daha özveri..
    Bir yerde uzun süre kalırsan sonunda o yer olursun

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    24.Nisan.2009
    Mesajı
    917
    Konusu
    7
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Mahmut bey Topsakal'a göre çok çok iyi bir yönetici bu çok açık fakat programda genellikle yuvarlak söylemlerde bulundu şu ana kadar.

Programa bağlanan Ömer Yalçınkaya oyuncu arayışı içindeyiz bir pivot bulduğumuz anda lisansını çıkartacak durumdayız transfer yasağını büyütmemek lazım diyor Tövbe tövbe yahu Birkaç aday var pivot için anlaştığımız anda transferi tamamlayacağız diyor. İnşallah öyledir...

Edit: Bu arada Mahmut Recevik bir sponsordan bahsetti üstü kapalı olarak. Bu konuda baya iddialı görünüyor. Rakiplerimizden geri kalmayacağız sponsorluk konusunda gerekeni yapacağız , kısa zamanda görecekler dedi.
    Konu Doruk Gölbaşı tarafından (02.Şubat.2018 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.
    Begeniler Muhammed Selçuk bu mesajı beğendi.

Durum
    Çevrim İçi
    K.Tarihi
    17.Şubat.2007
    Mesajı
    2,929
    Konusu
    7
    Mekan
    Adana
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Doruk Gölbaşı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahmut bey Topsakal'a göre çok çok iyi bir yönetici bu çok açık fakat programda genellikle yuvarlak söylemlerde bulundu şu ana kadar.

Programa bağlanan Ömer Yalçınkaya oyuncu arayışı içindeyiz bir pivot bulduğumuz anda lisansını çıkartacak durumdayız transfer yasağını büyütmemek lazım diyor Tövbe tövbe yahu Birkaç aday var pivot için anlaştığımız anda transferi tamamlayacağız diyor. İnşallah öyledir...

Edit: Bu arada Mahmut Recevik bir sponsordan bahsetti üstü kapalı olarak. Bu konuda baya iddialı görünüyor. Rakiplerimizden geri kalmayacağız sponsorluk konusunda gerekeni yapacağız , kısa zamanda görecekler dedi.
    Gerçekten güçlü bir sponsor bulurlarsa ki iddialı konuştu, Galatasaray basketboluna büyük bir hizmet etmiş olurlar. Tabi ki basketbol a.ş konusu da oldukça önemli.. Bu iki olayı basketbol adına gerçekleştirsinler, gerçekten iyi bir yönetim göstermiş olurlar.

ve tabi Ömer Yalçınkaya da o koltuğu işgal etmemeli artık.. Göz göre göre yalan söylüyor hala.. Bu takım Rakeem Christmas gittiğinden beri uzun arıyor)
    Begeniler Doruk Gölbaşı bu mesajı beğendi.

Bir yerde uzun süre kalırsan sonunda o yer olursun

Durum
    Çevrim Dışı
    K.Tarihi
    14.Kasım.2004
    Mesajı
    362
    Konusu
    2
    Mekan
    İstanbul
    Teşekkür ve Beğeniler
    Alıntı Can Akan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu takım Rakeem Christmas gittiğinden beri uzun arıyor)
    Ermen Kunter gidene kadar uzun aranmıyordu diye biliyorum ben. Ege'nin önünü kapatmamak için uzun almayacağız denmişti.

Ben programı izleyemedim. Sonradan izlemenin bir yolu var mı?
    Konu Kerem Kayacan tarafından (02.Şubat.2018 Saat 16:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş

Giriş