Joshua Ian Shipp

Euroleague'de oynayacağımız bir sezonda bizi Eurocupta bile ileriye taşıyamamış bir oyuncuyla neden sözleşme uzattık? Seneye yine kadromuz Fenerin kisi kadar kaliteli değil lafını duymak muhtemel

Euroleague'de oynayacağımız bir sezonda bizi Eurocupta bile ileriye taşıyamamış bir oyuncuyla neden sözleşme uzattık? Seneye yine kadromuz Fenerin kisi kadar kaliteli değil lafını duymak muhtemel

Kardeşim ne alakası var zaten su takımda hiçbir kimsenin bütün takımı ileriye taşıması beklenmiyordu ki. Takım olarak yükseliriz takım olarak düşeriz ki öylede oldu zaten. Ayrıca Eurocup'a gelince eğer ilk maçı kazansaydık büyük ihtimal yine f4 oynayacaktık ve o takımda beğenmediğin Shipp'de olacaktı. O zaman böyle söyleyebilcekmiydin merak ediyorum. Son olarak birde senden ricam Victor Claver'in Avrupa'da hem geçen seneki hemde bu seneki istatistiklerine bakarsan sevinirim(senin yazdığın ilk cümlenin üzerine).

Onu bilmem.Tüm sezon 20 tane 3lük atabilen sg ile euroleaguede oynanır mı?Biz 1 maçta 17 tane 3lük atan oyuncu gördük bu ligde.Shipp hiç bir euroleague takımının kadrosunda yer alabilecek bir oyuncu değil.Rakiplerimiz Bogdanovic,Spanoulis gibi transferler yaparken biz Shipp'le mi oynayacağız.Euroleague hedefi olan takımın vizyonu bu mu?Yüzde 15le üçlük atan sg'mi?

Eyüp abinin ''siyahi guard-süpriz'' dediği sanırım Shipp :D

Onu bilmem.Tüm sezon 20 tane 3lük atabilen sg ile euroleaguede oynanır mı?Biz 1 maçta 17 tane 3lük atan oyuncu gördük bu ligde.Shipp hiç bir euroleague takımının kadrosunda yer alabilecek bir oyuncu değil.Rakiplerimiz Bogdanovic,Spanoulis gibi transferler yaparken biz Shipp'le mi oynayacağız.Euroleague hedefi olan takımın vizyonu bu mu?Yüzde 15le üçlük atan sg'mi?

Önünde De Colo oynar bir şey olmaz benchten gelir katkı verir korkma Onur.
Yalnız Shipp kaldığına göre bence Gazanfer Evren hakkında doğru söylüyor sanırım.Evreni yollayabiliriz.

bogdanovici övüyorsun cibonada onun oynadıgı dönemde söyle bakalım cibonanın kadrosunda kim vardı.Bir takımda birileri sayı atmak zorunda oda bogdanovic oluyordu cibona'da.Fener cibona macını düsün 100 70 civari bitmisti bojan gene o macta 20 sayi civari oynamisti anlatabildim umarım...

@Onur Gürel

De Colo'yu eleştirmek için söylemiyorum ama çok istediğin De Colo yüzde kaç ile üçlük atmış?

Shipp bize maliyeti az olan bir oyuncu.Tam bir takim oyuncusu.Yedek kalmayi sorun etmez gerektiginde 40 dakika gerektiginde sakat sakat oynar.6.ci yabanci obsiyonunu kullanabilmemiz icin Shipp gibi bir oyuncunun kadromuzda bulunmasi lazim.O yuzden cok yerinde bir karar.Biz simdi 3 tane cok iyi yabanci tercihi yaparsak daha sonra aksayan noktaya 6 ci yabanci tercihide yapabiliriz .

Hangi oyuncuya izlemediğim halde bok attım? 20 kere ceza alma mevzuna gelince doğruları söyledim diye ceza alacaksam yapabileceğim bir şey yok.Gelip burda gerçek olmadığını bildiğim halde Shipp müthiş oyuncu,harika sg diyemem.Eurocup 2. tur grubunda 6 sayı ortalaması varmış.Eğer onun yerine çok büyük yıldız demiyorum Robert Hite bile olsa biz o gruptan çıkardık

Coştukça coşan insanlar var ne yazık ki..Sen de onlardan birisin..Robert Hite da iyi bi oyuncuydu ama katkı açısından Shipp'le eş değerdi..Adam iyi zıplıyo,smaç basıyo diye sen fazla heyecanlanmışsın bence,gerçekleri göremiyosun..

Kaldı ki yaşın daha 16 Onur,burda konuşurken senden yaşça büyük insanlardan daha fazla tecrübe edinmişsin gibi konuşman çok yersiz..

Kendine gel artık.

Üçlük atmış derken herhalde isabet anlamında söyledin. Doron Perkins 17 üçlük atmıs 2 ay önce Euroleague finalinde oynuyordu. Demekki az üçlük atan adamlada EL oynanıyormus.

Onur benim her görüşe saygım var ama oyuncularımıza sacma sapan sebeblerden vurmaya kalkışılırsa orda sular durur.

Eleştirini yap sonuna kadar hakkındır ama mantıklı yap.

Onur ben Bornova'da çok maçını izledim Shipp'in gayet yüzdeli 3'lük atıyordu.Final serisinde ritmini bulamadı sadece.Ritmini bulamadı diye de oyuna küsmedi, çünkü şutuyla yaşayan bir adam değil bazı skorerler gibi.Ribandlara çok katkı yaptı bütün sezon, penetreleriyle çok katkı yaptı.Savunmada en önemli adamlarımızdan biriydi.
Sana göre takımın bütün oyuncuları yıldız olmak zorunda.Stonerook her maç 20 sayı 10 riband mı yapıyor Siena'da. Ama takımın en çok süre alan ve en kilit oyuncularından biri.Basketbol sadece atarak kazanılmaz. Victor Sada'nın ne işi var ozaman Barcelona'da. Takımı yıldızlarla donatan Olimpiakos'un F4 e çıkamadığını,Miami'nin finalde ne hale düştüğünü,belkide tarihinin en mütevazı kadrosuyla sistemine güvenerek şampiyon olan Pana'yı da gördük.

Maç başına 1.8 üç sayılık atış ve 5.6 iki sayılık atış(bunun çoğunun içeri penetre olduğunu söylemeye gerek yok herhalde) kullanan bir adam hala niye ' iyi bir skor opsiyonu değil' diye eleştiriliyor anlayamıyorum ben. Shipp'e at dediler de atmadı sanki.

Bence en azından bu sene takımda kalmayı hak etti. Çok da tedirgin olmamak gerek.Bir fast break'te Bogdanovic'in/Spanoulis'in beynine bloğu vurur Onur'da rahatlar, biz de rahatlarız.

Ayrıca NCAA'de yüzde 45 ile üçlük atmış bir önceki senenin sayı kralından bahsederken hücum gücü zayıf denmesi komik oluyor. 2 sene önce NCAA'de maç başına 5.5 üçlük atıp 2.5 isabet bulmuş. Tamamen hocanın ona verdiği rol ile ilgili bir olaydı bu seneki üçlük durumu

Onur'un Shipp takıntısı ile Gazanfer'in Evren takıntısı birbirine çok benziyor, benim fikrim hangi seviyede oynarsak oynayalım ikisininde kesinlikle takımın bir parçası olması gerektiğidir.

Bu arada birbirinize ayar vermekten artık vazgeçin sizi rahatsız eden mesajları iletin bi yöneticiye gereken illaki yapılır, kimse birbirine ayar vermeye kalkmasın.

Olaya biraz da değişik açılardan bakmak gerekir.Öncelikle kadroda tutulan her oyuncunun birinci opsiyon olarak düşünülmediğini hesaba katmalıyız,sonuçta ya Euroleague'de ya EuroCup'ta mücadele edeceğiz ve geniş bir rotasyona ihtiyaç duyacağız.Ben Shipp'in bu sene güzel işler yaptığına inanıyorum,kolej kariyerinde hep müthiş bir skorerdi,burada ise hocamızın ona biçtiği rolü oynuyor,iyi de katkı veriyor ve henüz 1987 doğumlu.Yani bir takımda 5 yabancının yer aldığı bir ortamda gayet de rotasyon oyuncusu olabilir Shipp,olaya biraz da böyle bakmanı öneririm Onur.

Shipp'in burada kalma sebeplerinden birisini de kendisinin devşirme statüsüne hak kazanacağı zamanın yaklaşıyor olması da olabilir,şimdi kim Shipp'ten Türk olarak faydalanmak istemez?

Bir de ben herkesin birilerine laf sokarken önce kendi söylediklerine bakmasını öneririm.Kimine göre Evren gereksizdir bu takımda,kimine göre Shipp.Mücadelesini eksik etmediği sürece kimsenin ne Evren'e ne de Shipp'e hakaret etmek hakkı olduğunu düşünmüyorum.

Berkan darılmada sende bombayı patlatmışsın ya :D

Robert Hite'ın nasıl sıcramak dısında bir özelliği yoktu. NCAA tarihinin en çok üçlük atan 5 oyuncusundan biriydi geldiğinde. Ayrıca savunmasına söylenecek laf yok. :D

Shipp isterse hiç sayı atmasın..Ama sözleşmesini yenilerken kimsenin EL veya Türkiye liginde biz şampiyonluğu Shipp ile kazanıcaz dediğini sanmıyorum..

3 tane çok önemli yabancı transferi yapıcaz,pota altı,2 numara ve galiba 3-4 oyanayabilen biri..

Takım zaten iyi ve gelen yabancılarla en az 1 basamak daha yukarı çıkacak..

İyi oyuncularla şampiyonluk kazanılsaydı daha şampiyonanın başında herkesin(benim de) dediği gibi Oly-Barça final oynardı..
Pana takım olmanın,koç faktörünün ne kadar önemli olduğunu gösterdi bi kez daha..

İyi oyuncular alırken verilen süreyi sorun etmeyecek,oynadığı sürelerde canını verecek,şampiyonluğu kaçırdığımızda bizim gibi ÜZÜLECEK adamlar isteriz..Eee Shipp'den daha iyisi var mı bu konuda?

Kaldı ki ribauntlara,top çalmalara ne kadar katkısı olduğunu ve hücumda deliciliğinin ne kadar işe yaradığını da gördük..Evet şut yüzdesi kesinlikle yeterli değil ama Shipp bizi kurtarmak için gelmedi zaten bu takıma..

Ben 1 sene kiralanmasından yanaydım,daha iyi yabancılar alırız ve Shipp de o 1 sene de şut yüzdesini geliştirir diye..Ama kalmasından da çok mutluyum çünkü onun gibi canla başla oynayan her sporcuyu tuttuğum takımda,hatta tutmadığım takımda da görmek isterim..

Yalansa yalan deyin,Tuncay Şanlı'yı hırsından,emeğinden dolayı sadece Fenerliler mi seviyordu..Bi Gsli olarak ben de seviyodum..

Böyle insanların spora katkıları büyüktür..

Yıldız oyuncu,skorer oyuncu,asist yapan,blok yapan,smaç basan oyuncu her zaman bulabilirsin..Ama yüreğiyle oynayan oyuncu bulmak zordur..Biz böyle 2 oyuncuya sahipken (Andric-Shipp) ikisine de rahatlıkla laf edebiliyoruz..Basketbol bilgisini falan geçtim,insanda biraz vicdan olur vicdan..