Oktay Mahmuti

"Galatasaray taraftarını ben yönlendiriyorum" diye bir iddia mı ortaya koydum ki " o zaman Galatasaray taraftarının kime teşekkür edeceğine de sen karar veremezsin." gibi bir şey yazdın bana? Ben konuyla ilgili fikrimi belirtiyorum. Sen ister teşekkür edersin, ister kapısında yatarsın. Ama ben Mahmuti'ye karşı bu tavrı mantıksız bulduğumu belirtiyorum. Bu da benim en doğal hakkım.

"Bir başarı bile dilemiyorken..." gibi romantik lafları da çok boş buluyorum. Kunter geldiğinde de başarı dilemedim. Kunter'e başarı dileyen adamların şimdi kendisine karşı yaptığı saygısız yorumları Kunter başladığında görebilirsin. Ama benim Kunter başlığında saygısız bir yorumumu göremezsin

Sen kimin kapısında yatarsan yat ama birine başarı dileyince sonsuza dek onu körü körüne savunmak zorunda kalmış olmuyorsun merak etme. Göreve başlayınca başarılar dilersin, ha baktın başarısız ya da seni tatmin etmiyor; o zaman eleştirmek en doğal hakkın. Kunter de gösterdiği içler acısı performansla her türlü eleştiriyi sonuna dek hakediyor.

Sen kimin kapısında yatarsan yat ama birine başarı dileyince sonsuza dek onu körü körüne savunmak zorunda kalmış olmuyorsun merak etme. Göreve başlayınca başarılar dilersin, ha baktın başarısız ya da seni tatmin etmiyor; o zaman eleştirmek en doğal hakkın. Kunter de gösterdiği içler acısı performansla her türlü eleştiriyi sonuna dek hakediyor.

Eleştiri başka bir şey hakarete varan saygısızlık başka bir şey. İkisi arasındaki ayrımı dahi yapamıyorsan diyecek bir seyim yok. Manasız yere yapılan güzellemeleri de başarısızlık ardından gelen hakarete varan saygısızlıkları da gereksiz buluyorum.

Dediğim gibi başarı dileme kısmı benim için gereksiz romantik bir söylemden başka bir şey değil. Ataman da gelse başarılar dilemeye gerek görmem. Kendisi Efes'e gitti, bak bakalım Euroleague başlığında kendisine başarılar dilemiş miyim. Ben başarı dileyince mi başarılı olacak? Ha sen kendi dileğini önemli sayıp burda paylaşabilirsin ama ben gereksiz buluyorum

Son düzenleme:
Tam bizim gibi amatörlerce yönetilen kulübe layık bir kontrat. Oyuncu almak için para bulamıyoruz ama 2 senedir bir takım çalıştırmamış, avrupada hiçbir başarısı olmayan hocaya 800 000 $ verebiliyoruz. Bu seneden bir çacık olmayacağı belli iken 100 000 $ civarı yabancı veya yerli bir koçla anlaşıp bu seneyi idare edip , yeni yönetimin vizyonuna, bütçesine göre seneye yeniden yapılanmak daha doğru idi. Şimdi yeni gelecek yönetim ben hedef yükseltip bütçeyi artırdım deyip ona göre bir koç getirirse mahmudiye bir de tazminat ödeyeceğiz. Yada benim için basketbol önemli değil 2m bütçe ayjrdım derse mahmudinin parasını nasıl ödeyeceğiz. Bu kadar berbat bir yönetim değil gs nin başına, herhalde hiçbir takımın başına gelmemiştir.

Gördüğüm en mantıklı yorum....

Yahu arkadaşlar güzel renktaşlar Oktay Mahmuti'ye alacağı para helâli hoş olsun şimdiden. Erman Kunter için Divan Kurulu üyemiz Tunç Üner 900 bin euro tazminat almış diye bir iddiada bulunmuştu birkaç gün önce.

Bu saatten sonra yan yöre işlerle uğraşmayı bırakıp koçumuza nasıl destek verebiliriz diye bakalım. Haydi lütfen.

Yahu arkadaşlar güzel renktaşlar Oktay Mahmuti'ye alacağı para helâli hoş olsun şimdiden. Erman Kunter için Divan Kurulu üyemiz Tunç Üner 900 bin euro tazminat almış diye bir iddiada bulunmuştu birkaç gün önce.

Bu saatten sonra yan yöre işlerle uğraşmayı bırakıp koçumuza nasıl destek verebiliriz diye bakalım. Haydi lütfen.

Erman Kunter'e iyi bir emeklilik ikramiyesi verdik zannediyordum ama milli piyango yılbaşı ikramiyesi çıkmış haberimiz yokmuş. Adam diyordur; iyiki girmişim şu liseye, Fransa'da o kadar sene bedava çalışmışım.
Allah hepinize böyle bir lise arkadaşı nasip etsin arkadaşlar.

Son düzenleme:

Böyle bir şeyin olması mümkün değil bence zira Kunter'in tüm maaşı 1 milyon liraydı diye biliyorum ben (doğrusunu bilen varsa düzeltsin lütfen). İmkansız geliyor bana.

Mahmuti'nin maaşı konusunda ise hata tamamen şubenin geçmişinden kaynaklanıyor. Bir basketbol adamının bu şubede göreve talip olması ve harcayacağı zihinsel ve fiziksel enerji, normalin 3-5 katı olur sanırım. Düzeltilmesi gereken o kadar şey var ki! Haliyle bu "ikna bedeli"nin niceliği de artıyor... Oktay hocama Allah bereket versin, bir de başarı tabi :)

Bir defa kamuyo bilgilendirme platformuna yapilmis aciklamamizda " karsilikli olarak yollarimiz ayrilmistir " ibaresi yer almaktadir. Tazminat icin tek tarafli olarak yollar ayrilmistir ibaresi yer almasi gerekirdi. Tazminat felan odenmesi bu aciklama ozelinde mumkun degildir. Ayip olacak ama bunca rezillige bir de prim mi verecektik ?

Iciniz rahat olsun, Erman Beye 1 kurus tazminat odememiz soz konusu dahi olamaz!

Bir defa kamuyo bilgilendirme platformuna yapilmis aciklamamizda " karsilikli olarak yollarimiz ayrilmistir " ibaresi yer almaktadir. Tazminat icin tek tarafli olarak yollar ayrilmistir ibaresi yer almasi gerekirdi. Tazminat felan odenmesi bu aciklama ozelinde mumkun degildir. Ayip olacak ama bunca rezillige bir de prim mi verecektik ?

Iciniz rahat olsun, Erman Beye 1 kurus tazminat odememiz soz konusu dahi olamaz!
Kunter tazminat almayacak yalnız sezon başından ayrıldığı güne kadar,olan alacağını alacak.Zira tüm sezon boyunca 1 milyon tl alması lazımken şuana kadar 5 krş almamıştır.

Kısır tartışmalar yapmak yerine belki de kariyerinin en zor görevini devralıp Galatasaray için elini taşın altına koyan Oktay hocamıza sahip çıkmak en doğrusu olacaktır. Kendisini çok severim. Benim jenerasyonumun Galatasaray basketbolunu sevmesinde payı büyük Cem hocayla beraber tabiki. İşin duygusal taraflarını bir kenara bırakacak olursak ben son topa kadar savaşan elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir takım ortaya çıkaracağını düşünüyorum. Bu sezon özelinde hepimizin mutabık olduğu gibi yapabileceği en iyi şey bu takımı 7 veya 8.sıradan play offa sokmak olacaktır zaten. Hepimiz heyecanlıyız,mutluyuz fakat ayaklarımız yere bassa iyi olur sanki. Sonuçta eldeki malzeme ve içinde bulunduğumuz durum belli. Oktay hocanın da elinde sihirli değnek yok. Çok saçmalamadığı müddetçe umarım gereksiz eleştirilere ve Ergin Ataman kıyasına muhatap olmaz. Bu forumu takip ettiğim günden beri çok anlam veremediğim bir tartışma sürüp gidiyor. Şu an alabileceğimiz en iyi koçu getirdik bence . Geriye kalan kıyaslar veya loser winner sözleri çok manalı değil.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Mahmuti için de bir fırsat olduğunu düşünenlerdenim. Koçları kıyaslamak da bana doğru gelmiyor. Ataman bize çok güzel başarılar yaşattı, hatta Mahmuti'nin sonuna kadar gelip sonunu getiremediği başarıları da Ataman ile birlikte yaşadık. Bu bağlamda bendeki yeri ayrı. Diğer taraftan bu sene basketbola ilgimin azalmasında Sinan Erdem ve yönetim faktörleri ile birlikte geçen yılki tavırlarının da payı var.
Ama Mahmuti'nin bende özel bir yeri de var. Zira Cem Hoca dönemi sonrası arkadaşım Kutay Çamcı'nın da teşvikiyle bu yıl hariç her yıl kombine alma motivasyonumu oluşturan takımın başında Mahmuti vardı. CSKA maçındaki heyecanım ile Strasbourg maçındaki heyecanım ve sonunda yaşadığım duygular çok benzer.
Mahmuti üst seviye için ne kadar yeterli tartışılır ama şu an orta seviye bile olmayan kulübümüz için iyi bir tercih, umarım 2010 yılındaki sinerji tekrar olur.

Bastan beri sureci sizlere en dogru sekilde aktarmaya calistim. Gorusulurken adini aciklayamadigim koc ivanovicti. Ivanovicle anlasilamiyinca en iyi secenek olan mahmudiye gidildi. Teklifin detaylarini su mesajimda yazmistim daha yapilmadan https://gsbasket.org/forum/galatasa.../102737-yeni-koc-kim-olmali-3.html#post727403 Ilk tercih hep mahmudiydi ama onun kabul etmeyip daha fazla sartlar kosmasi seneye 10 milyon butce istemese 3-4 senelik sozlesme istemesi gibi durumlara karsilik once ivanovicle gorusuldu. Biyandanda cakiyla iletisime gecildi. Kulupte ilgili herkes mahmudinin kabul etmeyip cakiyla anlasilacagini dusunuyodu. Mahmudinin 2 senedir bosta olmasi enson dackada trabzona 3-0 yenilip itibar kaybetmesi ve diger koclarla yapilan gorusmelerle sen sadece alternatiflerden birisin mesaji verilip mahmudinin birazda elini zayiflatip kulubun istedigi sartlara yakin sartlarda gelmesi saglandi. Kunter olsa fark yeriz diye maci acmiycaktim ama mahmudinin gelisi cok farkettirdi hepimiz gorduk. Insallah basarili olcak.

Burdaki son mesajimdada yine hicbiyerde yayinlanmayan bi bilgi verip gideyim
Sakatmis hemde dacka macinda eline gelen toplari potaya deydiremeycek kadar bugun sahaya cikamiycak kadar!
1 hafta once ima ettigim gibi hopson gidici. Bazi yerlerde yazildigi gibi 2 yeni oyuncu baktigimizda Dogru. Hadi giderayak bide kiz takimindan bilgi veriyim. Tum ekipten enaz 3 ayrilik olursa sasirmayin.

Gecmis mesajlarimi okuyanlar daha once hicbiyerde yazilmayan dogru haberleri ilk benden okuduklarini gecmis mesajlarima bakinca gorurler. Bu birliktelik bukadarmis. Burayi takip edenlere insallah iyi bi hizmet sunmusumdur. Hadi herkes hakkini helal etsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle Oktay hocaya başarılar dilerim..İşi çok zor ama daha öncede bu tarz zorluklar ile mücadele etti..Yaptığı röportajda en çok duymak istediğim sözü söyledi hoca ki oda farkında bu kadro ile olmaz diyor yani içimizden hallederiz demedi çok şükür..Kadroya 4 ve 5 numara alınsa takımın verimi çok daha artacak ama nasıl bir basketbol aklı varsa kulüpte gittiler 3.5 numara Henry Walker'ı aldılar..Hocanın takımdan önce bu basketbol aklını değiştirmesi gerekiyor..Tek başına ne kadarını yapabilir tartışılır ama en azından "doğru transfer politikasını" yaratsa yeterli..

David Blatt bu kıtadaki en iyi koçlardan birisi ama bizim için daha uzun süre hayal olarak kalmaya devam eder. Bu yönetim ve kafa yapısıyla David Blatt bize 2-3 beden büyük gelir daha uzun bir süre.. Bildiğim kadarıyla kontratına sadık kalmak için Darüşşafaka'da kaldı bu sezon, Darüşşafaka bu sezonki bütçesiyle devam ederse seneye Darüşşafaka'da kalacağını da pek sanmıyorum ve hatırladığım kadarıyla David Blatt Darüşşafaka'dan yıllık 1.7 milyon euro alıyor ve bu kıtada bir koç için çok büyük para bu.. net rakamları bilmiyorum ama muhtemelen Obradovic'ten sonra en yüksek parayı kendisi alıyordur, en kötü ihtimalle ilk 5'tedir.

Biz Oktay hocamızla başarılı ve istikrarlı sezonlar geçirelim kısa vadede.. orta ve uzun vadede ise bir gün Trinchieri'yi Galatasaray'ın başında görmek isterim kendi adıma.
Haklısın ve sene sonu yine Maccabi yapar gibi duruyor.Mesela salonun bitmesine 1-1.5 yıl kalsa ve adamın eline 7-8 milyon bütçe verdikten sonra salonun açıldığı ilk sezon 10 milyonluk bütçe vereceğim desen ikna edilirdi.Salon ve sponsor gelirleriyle o bütçe zamanla 15-20 milyon seviyelerine çıkardı.

Kafayı yemeden sezonu bitirir inşallah Ömer Yalçınkaya - Erman Kunter işbirliği ile oluşturulan bu kadro ile.

Kariyerinin en zor dönemecinde ve en ağır sınavıyla karşı karşıya Oktay hoca. Gerçekten delirmemek işten değil şu tabloda. Daha geri koşmayı bilmeyen antrenman falan yapmamış bir takım, mental sorunlar, pivotsuz rotasyon, oyun görüşü yetersiz kısalar ve geciken ödemeler...

Hem başarı hem de sabır diliyorum Oktay hocaya.

Koç elindeki kadrodan net olarak muzdarip durumda ve de haklı. Mehmet Yağmur ve Ege Arar neredeyse 0 katkı veriyorlar. Bunlara birde Jordan Taylor eklenince el kol bağlanıyor bir yerde. Özellikle Ege'nin bu hale gelmesinde Erman Kunter'in katkısı çok büyük... Mahmuti'nin maç sonu dile getirdiği gibi 5 numara transferi yapılması lazım. Transfer yasağı Cuma gününe kadar kaldırılır inşallah tüm beklentimiz bu yönde.