2018/2019 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi

Oyuncular biraz reaksiyon vermeye çalıştı aslında, bence hakemlerin düdükleri arenada ve sinan erdemde cok değişiklik gösteriyor.. efes arenada faul problemine giriyor hep.. Buna rağmen karsında kolu kanadı kesik bir takım vardı, guduric'i yıldız yaptılar..

Artık sinan erdemde kupayı daha coskulu alırlar.. Rakip ciddi rotasyon sıkıntısı yaşıyor ve enerjileri cok düşük.. Bir ara fener sıfır savunma yapıyordu, adım atacak halleri yoktu, o bölümde maç kopar diyordum..
Enerjileri çok düşük ama Ergin hocam da ilk 5'i zorunda kalmadıkça 35+ oynattığı için bir yerde dengeleniyor. Larkin umarım kendini son maça saklıyordur. Son 2 maçtır sezon başı gibi takılıyor. Onun deliciliği beko savunmasının aklını alıyor.

Enerjileri çok düşük ama Ergin hocam da ilk 5'i zorunda kalmadıkça 35+ oynattığı için bir yerde dengeleniyor. Larkin umarım kendini son maça saklıyordur. Son 2 maçtır sezon başı gibi takılıyor. Onun deliciliği beko savunmasının aklını alıyor.

Fener bir savunma takımı, savunmasının temelindede çok iyi yardımlaşma ve adam değişme var, kısaları kolay geçildigi için sürekli yardım yapıyorlar.. Bu savunma sistemi ile bu seriyi (rotasyondaki uzun oyuncularındaki eksiklerle) tamamlamaları mümkün değil.. Enerjileri efese göre daha düşük bence, zaten bir ara yardımı, kaymalarıı falan bıraktılar.. Efeste oyuncular rahatça top döndürüp boş şuta gidebiliyor.. Hucum tarafında efes daha kaliteli bir takım oldugu için oyun savunmasız atan kazanıra dönünce efes avantajlı oluyor..

Dedigine katılıyorum ergin ataman ana rotasyona cok yükleniyor ve efestede fener kadar olmasada enerji düştü ama eşleşmelerde mesela dunston zorlanmıyor eşleştigi oyuncular fizik olarak zayıf kalıyor.. Melli mesela adam değişince larkini savunuyor diğer taraftan dunston ile moerman ile eşleşiyor, bayılmadan oynaması bile mucize.. Yanlış bilmiyorsam ahmette sakat sakat oynuyormus, yani ahmet oynarken biraz daha oyun dengeleniyor..

Eğer buradan ergin ataman seriyi verirse büyük rezillik bana göre, ki ben cok rahat bir maç bekliyorum.. Bugunku maçta hakemler bir omuz verdi fenere son maçta öyle birşey olmaz..

Son maç için Efes'in ve Ataman'ın hiçbir bahanesi yok. Eze eze kazanmaları lazım. Oyuncular motive olarak çıkmalı parkeye. En önemlisi saha avantajı onlarda, hakemler ataşehir'deki gibi taraf tutamaz, üstelik kadroları daha iyi. Guardları daha kaliteli. Larkin ve Micic'in iyi oynadığı bir maçta Efes'in kaybetmesi çok zor. Yalnız Larkin'in bu formsuzluktan kurtulması gerekiyor. Ayrıca uzun süreler pivotsuz oynayan takıma karşı Dunston gibi bir silahı daha efektif kullanmaları lazım. Rakibin uzunları yokken Dunston çok daha faydalı olmalıydı bu seride. Moerman hücumda etkili lâkin savunmada aynı eforu sarfetmiyor.

Umarım şu seri artık biter de gerek Efes koçunun ve efesin, gerek fenerbahçenin bu kadar konuşulma işinden kurtuluruz. Maça gelince efes favori görünüyor.

Ama can sıkıcı bir nokta var, güya basketbolun lokomotifi denilen takımın 15 bin kişilik salona bilet satmaması, taşıma taraftarla iş götürmesi çok çirkin bir olay. Ne efes sempatisi olan, ne fenerbahçe destekleyen biri olarak en temel hakkım olan ücreti karşılığında maç biletine ulaşamıyorsam, kimse türkiye’de basketbolu sevdirmekten bahsetmesin.

Galatasaraylı dostlarımızın da, Ergin ataman ve efes’ten daha çok kendi takımına ilgi gösterdiği bir yeni sezon diliyorum ayrıca.

500. Baski olmasi gerekmiyor bence Tahincioglu Basketbol Ligi basliginda, Kimseyi ovmeyin veya yermeyin uyarilarina!

Leeds United macinda Arsenal macinda ve daha bir cok macimizda rakip takima basarilar dileyen pankart acan bir klubun elestirilmesinden daha dogal ne olabilir ki ?

Bu topic bu tur uyarilarla surekli dillendirilecekse, Tek bir konu basligi kalsin ve sadece Galatasaray Konusulsun.

Ergin Atamani dillendirmek savunmak veya sevgimizi gostermek suc mu yani ? Imkan olsa parasi karsiliginda bilet bulup sesim kisilana kadar Ergin Hocaya destege giderdim.

Beni bundan mahrum edenler basketbolu Turkiye de sevdirmekten bahsetmesin :) (Tamam bu kismi ben de anlamadim ama umarim icimizden birileri anlar ) :)

500. Baski olmasi gerekmiyor bence Tahincioglu Basketbol Ligi basliginda, Kimseyi ovmeyin veya yermeyin uyarilarina!

Leeds United macinda Arsenal macinda ve daha bir cok macimizda rakip takima basarilar dileyen pankart acan bir klubun elestirilmesinden daha dogal ne olabilir ki ?

Bu topic bu tur uyarilarla surekli dillendirilecekse, Tek bir konu basligi kalsin ve sadece Galatasaray Konusulsun.

Ergin Atamani dillendirmek savunmak veya sevgimizi gostermek suc mu yani ? Imkan olsa parasi karsiliginda bilet bulup sesim kisilana kadar Ergin Hocaya destege giderdim.

Beni bundan mahrum edenler basketbolu Turkiye de sevdirmekten bahsetmesin :) (Tamam bu kismi ben de anlamadim ama umarim icimizden birileri anlar ) :)

İmzamı atarım aynen katılıyorum. Kimseden izin almamıza gerek yok herhalde Türkiye ligi finalini ilgili başlıkta tartışmak için. Kapatın o zaman bu başlığı. Galatasaray basketboluna bu kadar hizmet edip, bize yıllar yıllar sonra başarılar kazandıran birisini desteklemek zaten her galatasaraylının yapması gereken bişeydir. Bari şu forumda fener seviciliğini bırakalım. Galatasaralıyız biz.

Kimsenin fener seviciliği yaptığını göremiyorum. Yıllardır Efes deplasmanlarına giden biri olarak oruçlu insanları bile düşünmeden Galatasaray taraftarına işkence çektiren bu insanların zannettiğiniz kadar temiz olmadığını söylüyorum.

Galatasaray basketboluna bu kadar hizmet edip, bize yıllar yıllar sonra başarılar kazandıran birisini desteklemek zaten her galatasaraylının yapması gereken bişeydir. Bari şu forumda fener seviciliğini bırakalım. Galatasaralıyız biz.

Galatasaraylılığın gerektirdiği tek şey, Galatasarayı desteklemektir. Ergin ataman yanda anadolu efesi desteklemek Galatasarayla alakalı bir durum değil, sevmek zorunda da değiliz keza.

Yazdığım şey uyarıdan ziyade bir sitem. İnsanların ne konuştuğuna/konuşacağına ben karar vermiyorum yoksa.

son maç fb seyircisi de olmayacak güle oynaya +15 farkla alır hocam...

Umarim dediginiz gibi olur ama ben o kadar rahat degilim. Obradovice sorsalar hangi maci hayatiniz boyunca kaybetmek istememissinizdir diye, hepsini diyecektir mutlaka ama bu macin atmosferi oncesi sonrasi dusunuldugunde, hayatindaki en onemli 3-5 mactan birisi olarak emekliliginde hafizasinda fazlaca yer alacaktir.

Umarim gulen taraf Ergin Hoca olur!

Ergin hoca da ultraslan da gereken açıklamaları yaptılar zaten. Ultraslan’ı da kutluyorum, Galatasaraylılık bunu gerektirirdi zaten, bırakın siz bizi ilgilendirmez falan diyenleri yarın ki maçın bir tarafı da biziz ve elimizden şampiyonluğu çalanlara, yalı çocuklarına karşı kendi değerimizi korumak zorundayız. Ultraslan’ın da dediği gibi Galatasaray taraftarının kalbi Ergin Ataman’ladır.

http://www.hurriyet.com.tr/amp/spor...rbahce-maci-oncesi-konustu-ultraslan-41250566

Biletlerimizi hazır ve yarın yine her zamanki gibi Ergin Ataman için salondayız. 5. maçta önümde deli gibi sevinen bir kaç kişi vardı.Muhabbet ilerledi ve birbirimize Galatasaray kombinelerimizi gösterdik. Oldukça fazla Galatasaray taraftarı var Efes tribünlerinde.Bu arada maç çıkışı otoparktan arabamızı almak üzereyken sırf üzerimdeki tshirt mavi beyaz diye (Anadolu Efes ibaresi yok) fenerli taraftarların saldırısına uğradık,üstelik yanımda bayan arkadaşım varken. Otopark deplasman tribünün çıkışında ve hiç bir güvenlik önlemi yok.Polis diye spor şubeden koydukları gencecik çocuklar onlarda ürktüler. Sonradan takviye kuvvet geldi de çıkabildik oradan. Gözümüzün önünde bir bayana sırf Anadolu Efes kaşkolu var diye, onlarcası tekme tokat saldırdı. Teröristten farkları yoktu.

17.sıradaki takımın başkanı her hafta Galatasaray’ı hedef alıp bütün kulüpleri galeyana getiriyorsa ben de tuttuğum takımın eski, fanatik Galatasaraylı hocasını desteklerim elbet.

Umarım şu seri artık biter de gerek Efes koçunun ve efesin, gerek fenerbahçenin bu kadar konuşulma işinden kurtuluruz. Maça gelince efes favori görünüyor.

Ama can sıkıcı bir nokta var, güya basketbolun lokomotifi denilen takımın 15 bin kişilik salona bilet satmaması, taşıma taraftarla iş götürmesi çok çirkin bir olay. Ne efes sempatisi olan, ne fenerbahçe destekleyen biri olarak en temel hakkım olan ücreti karşılığında maç biletine ulaşamıyorsam, kimse türkiye’de basketbolu sevdirmekten bahsetmesin.

Galatasaraylı dostlarımızın da, Ergin ataman ve efes’ten daha çok kendi takımına ilgi gösterdiği bir yeni sezon diliyorum ayrıca.

Bilgilendirme amaçlı yazayım öncelikle.

1-Sinan Erdem' in üst katlarının boş bırakılma sebebi tamamen fenerbahçe taraftarı.Deplasman tribununden yan üstlere geçiş çok kolay.Emniyet kapasitesi üzerinde güvenlik gücü vermediği için oralar boş bırakıldı.

2-Taşıma taraftar,bilet satmama gibi bir durum söz konusu değil.Salonun yarısı neredeyse kombine. Geri kalan biletlerin çoğu sponsorlar ve gelen istekler üzerine veriliyor.Kalan miktarda çok kısa sürede satılıp bitiyor.

3-Tabiki Galatasaray bizim canımız ve takımımızı destekliyoruz. Ancak Ergin Ataman'a final serisi ve öncesinde yapılanlar tamamen Galatasaray' dan olan kuyruk acıları yüzünden. Velev ki konunun Galatasaray ile alakası yok.Erkek takımımıza hem koç hemde kongre üyesi olarak Avrupa Kupası kazandıran bir hocayı da sonuna kadar destekleriz.Bu Galatasaray taraftarının en doğal hakkı.

Ayrıca burada duyar kasan fener sevicilere de bir çift sözüm var.Keşke özelden bana yazsaydınız sizi misafir ederdim. Fener tribününe yanlışlıkla giren Efes taraftarı 10 yaşlarında bir çocuk ve babasının dakikalarca tekme tokat dövüldüğünü izleseydiniz. Fener taraftarının tek amacı Sinan Erdem'de olay çıkartmaktı.

Sayın sevgi pıtırcıkları.

Uykunuzdan uyandınız mı? Merhabalar, nasılsınız?

Ekrem Memmnun ve Işıl Alben'e Metro Enerji salonunda yapılanları unuttunumuz mu? Biz Efes'i değil Fener medyasına karşı Ergin Ataman'ı koruyoruz, daha önce Kaptan Işıl Alben ve Erkem Memnun hocamızda olduğu gibi... Sapla samanı karıştırmayın, ha bunu akıl edemiyorsanız da susun, ha illa ki yazacağım diyorsan iğneleme...

Galatasaray basketboluna bu kadar hizmet edip, bize yıllar yıllar sonra başarılar kazandıran birisini desteklemek zaten her galatasaraylının yapması gereken bişeydir. Bari şu forumda fener seviciliğini bırakalım. Galatasaralıyız biz.
Bilgilendirme amaçlı yazayım öncelikle.

1-Sinan Erdem' in üst katlarının boş bırakılma sebebi tamamen fenerbahçe taraftarı.Deplasman tribununden yan üstlere geçiş çok kolay.Emniyet kapasitesi üzerinde güvenlik gücü vermediği için oralar boş bırakıldı.

2-Taşıma taraftar,bilet satmama gibi bir durum söz konusu değil.Salonun yarısı neredeyse kombine. Geri kalan biletlerin çoğu sponsorlar ve gelen istekler üzerine veriliyor.Kalan miktarda çok kısa sürede satılıp bitiyor.

Ben yıllardır maçlara keza efes deplasmanlarına gidiyorum. Gs serisinde orta katı vermeyip, fenerlilere açan, oruçlu insanları bile bomboş salonda salonun en ücra noktasından salona alan, ayhan şahenkde küçücük salonda son ses müzik açan bu spor ahlakından yoksun camianın sempatik gösterilmesi beni üzüyor.

Fenerbahçe konusuna gelince, aramızda herhangi bir Fenerbahçe sempatizanı olduğunu zannetmiyorum. En azından laf banaysa, ben değilim.

Çok acaip bir durumun içine girdik.
Ergin Atamanı çok seviyorum ve destekliyorum. Şampiyon olmasını her daim de isterim.
Ama:
1-Fb camiasına karşı Ergin Hoca'nın Başkanı ve genel menajeri hiç destek açıklaması yapmamışken biz neden sorumluluk alıyoruz?

2-Allah korusun Anadolu Efes kaybeder ve Fenerbahçe Beko şampiyon olursa, bunlar sizi de yendik şampiyon olduk hepiniz bir biz tek demeyecekler mi?
Neden bu lafı onlara dedirtme ihtimalini ortaya çıkarıyoruz?

Umarım Ergin Ataman ve Anadolu Efes şampiyon olur ve bizde zor durumda kalmayız 🙏

Nacizane düşüncem, basketbolu seven herkesin kendi çabasıyla gidip efesi desteklemesi kadar normal birşey olamaz.. Ama bu iş taraftar grubu seviyesinde olursa biraz saçma ve yanlış olur.. Ne yani kim görev verirse ona mı gidicez, Galatasaray kişilerden önemlidir.. Organize birşekilde yapılması bana etik gelmiyor açıkçası..