BSL 16. Hafta | Galatasaray Doğa Sigorta 93-71 Türk Telekom

11.01.2020 Cumartesi
15:00
Sinan Erdem Spor Salonu

BSL'de son 5 maçını da kazanan takımımız ligin ilk yarısında kaybettiği Türk Telekom'la karşılaşacak. Takımımız 15 maçta 11 galibiyet ile 4. sırada bulunurken, Türk Telekom'un 11 maçta 7 galibiyeti bulunuyor. Eurocup'a iyi başladığımız ortamda ritim kaybetmemek ve Rytas maçına odaklanmak adına sert bir girişle başlayıp kazanmamız gerekli. Takımımıza başarılar.

Topu çok iyi paylaştığımız bir maçta rahat bir şekilde kazandık. Gerçekten bir tane lider özellikli tecrübeli bir oyuncu kurucu alsak Eurocupta sonuna kadar gidebilirdik. Bu arada partizan Mcadoo ile imzalamış adriyatik için mi aldılar yoksa Eurocup için transfer devam ediyor mu?

Çok iyi galibiyet çok. Bu takımın seneye de mutlaka korunması lazım. Harrison-Poythress-Whittington-Auguste-Yiğit iskeleti seneye de tutulmalı. Kısa ve uzun en az iki takviye yapılmalı. Şimdi bile iyi bir kısamız olsa hem ligde hem avrupada sonuna kadar giderdik.

İlk Çeyrek molaya kadar uyuduk ama sonrası tamamen bizim kontrolümüzde geçti. Yiğitin durumunu bilmiyorum ama ciddi gibi görünüyordu. Umarım ciddi değildir. Takım istediğinde savunmada çok rahat sıkıyor vidaları. Tebrikler tüm takıma.

28ine kadar devam ediyor transfer dönemi.
G-league’den transfer yapılabiliyor mu bu süreye kadar peki ? Bizim Harrison’un ikizi var Andrew Harrison, niye hiç gündemimize gelmiyor acaba. Aaron kadar kaliteli izlediğim g-league videolarına göre. Golden State’ın takımında oynuyor. Kardeşinden dolayı gelebilir diye düşünüyorum, yabancılık da çekmez. Keşke gündeme getirebilsek.

G-league’den transfer yapılabiliyor mu bu süreye kadar peki ? Bizim Harrison’un ikizi var Andrew Harrison, niye hiç gündemimize gelmiyor acaba. Aaron kadar kaliteli izlediğim g-league videolarına göre. Golden State’ın takımında oynuyor. Kardeşinden dolayı gelebilir diye düşünüyorum, yabancılık da çekmez. Keşke gündeme getirebilsek.

İstediğimiz yerden yapabiliyoruz. Andrew geçen sene khimki'de denemişti. Adam bulamayacaksak ben de deneyelim derim kentucky'de yan yana oynuyorlardı sanırım.