Aykut Erçetin

Barış Yavruoğlu' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":k6qkgkhi]Çünkü yönetim kendi transfer ettiği adam'ı yedek kulübesinde görmek istemez,yönetim derki yabancı kontejanından fedakarlık yaptık gittik yabancı kaleci aldık,yedek oturacaksa ne diye transfer ettik der,taki fenerbahçe maçında yenilen golün yapılacak bir savunması kalmadı yönetim'de leo'nun ipini çekti.

Bayram bende diyorum ki önümüzde De Santics ve Leo örneği var.Bunlara rağmen yeni sezonda yabancı kaleci arayışlarına gireceğimize Aykut ve Ufuk'la devam edelim.[/quote:k6qkgkhi]
Bende aynısını diyorum,hemfikirim seninle.

Ufuk'u kazanmak istiyormuyuz öncelikle? Öncelikle sorumuz bu olmalı.

Eğer Ufuk kazanılsın istiyorsak Aykut'a sahammül edeceksiniz arkadaş.Serdar'mış,Hakan'mış bunların hepsinin Aykut'tan eksiği vardır fazlası yoktur maç tecrübesi dışında.Bu konudada bu çocuk eksikse suç onda değil.

Bugün Aykut gitse kim gelirde Aykut'tan iyi olur?Benim aklıma tek gelen isim Sinan Bolat'tır ki kendisininde bonservisi en az 5 milyon avrodur.Kaldıki o adamı o parayla getirdinmi Ufuk'u Aykut'laştırmaktan başka hiç bir şey yapmış olmayız.

Volkan'ın Fenerbahçe'deki ilk zamanlarını hatırlayın. Ne komik goller yiyordu değil mi? Ama adamlar doğru olanı yaptı, sabrettiler ve Volkan şimdi maç kurtaran kaleci konumuna geldi. Bence biz de Ufuk konusunda böyle yapmalıyız..

Hala yabancı kaleci alınsın veya türk kaleci ile devam edilecekse farklı isimler ortaya atılıyor.

Şaşırıyorum bazen bu tür yorumlara.Aykut ve Ufuk'a 1 sezon katlanılsa çok mu şey kaybedilir.Adamı her sezon yedek kulübesine mahkum et sonra 1-2 maç oynat tesadüf ya bir de hatalı gol yiyince hemen başka kaleci alınsın.Her sene farklı yabancı kaleci görmek istemiyorum ben.

Barış Yavruoğlu' Alıntı:
Hala yabancı kaleci alınsın veya türk kaleci ile devam edilecekse farklı isimler ortaya atılıyor.

Şaşırıyorum bazen bu tür yorumlara.Aykut ve Ufuk'a 1 sezon katlanılsa çok mu şey kaybedilir.Adamı her sezon yedek kulübesine mahkum et sonra 1-2 maç oynat tesadüf ya bir de hatalı gol yiyince hemen başka kaleci alınsın.Her sene farklı yabancı kaleci görmek istemiyorum ben.

Katlanıldığında da neler olduğunu gördük.Sadece ben mi hatırlıyorum bilmiyorum ama Aykut aklıma gelince iki sene önceki Sivas maçında yediği goller ( Tek maç demeyin kolunu uzatsa alacağı topu bırakıp yemişliği vardır. Allahtan Ayhandan beklenmedik goller geldide şampiyonluğu kurtardık.)
Unutmadan söyleyim Bükreş maçından sonra mikrofonlara ağzında sakızı çiğneyerek ; Her kaleci böyle goller yiyebilir.Futbolda böyle şeyler var demesi.
Aykut sana hiçbir zaman güvenmedim ve güvenmeyeceğim.

Aykut böyle işte, tam oldu mu diyorsunuz öyle abuk subuk işler yapıyor ki tüm inancınız yok oluyor kendisine.
6 sezonda 27 maç yapan bir kaleciye eleştiri yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama öyle kritik anlarda öyle tam kale benim dediği anlarda abuk subuk goller yiyor ki, sonra kalsın mı gitsin mi bunu düşünüyor duruyoruz.

Bence kalenin gerçek sahibi Ufuk olmalıdır.

Vallahi bugüne kadar Aykut'un ne olduğunu,tamam oluyor artık dedirttiğini görmedim ..

Ben mi ona karşı önyargılıyım bilemiyorum ama,ona emanet bir kale bildiğin Allah'a emanettir ..

Leo Francoya tahammül eden taraftar Aykuta hayli hayli tahammül eder. Aykut degil miydi Cevat hocayla sampiyon olurken son 6 mac gol yemeyen? Birakin bi oynasin refleksleri cok iyi ve cok inanilmaz kurtarislari var hatasi yok mu o da var ama tecrübeyle alakali biraz da oynasin zamanla daha da iyi olur.

Salih Coskun' Alıntı:
Leo Francoya tahammül eden taraftar Aykuta hayli hayli tahammül eder. Aykut degil miydi Cevat hocayla sampiyon olurken son 6 mac gol yemeyen? Birakin bi oynasin refleksleri cok iyi ve cok inanilmaz kurtarislari var hatasi yok mu o da var ama tecrübeyle alakali biraz da oynasin zamanla daha da iyi olur.

Son 6 maç gol yemeyen derken?

Sivas&Aykut efsanesi de unutulmasın.

Aykut'u iyi çözmüş biri şunu çok iyi bilirki Aykut ne zaman yeni kaleci transfer edilecek diye söylenti çıksa hemen akabinindeki maçlarda form düşüklüğü yapan ciddi hatalar yapan bir kaleci.Onun performansını duyguları ,ruh hali çok etkiliyor.Almanya doğumlu olduğu halde kendisinin Türk olduğunun en büyük kanıtıda bu davranış şeklidir zaten.

Sivas maçından önce çıkan kaleci haberlerinide hatırlayalım.

Bu maçtan önceki Hakan haberlerinide.

Doğancım kaleye yabancı transferi yapılmadığı dönemde de Orkun bile Aykut'u kesmişti Aykut sadece taraftara değil gelen hocalara da güven vermiyor demekki.

Ben şahsen severim Aykut'u ama asla birinci kaleci olması taraftarı değilim bence de Kale Ufuk'un olmalı, ki zaten yabancı transferi yapılmazsa Ufuk Aykut'tan alır o kaleyi.

Aykut abartmıyorum belki de dünyanın en iyi yedek kalecilerinden biridir ama asla birinci kaleci olamaz, olmamalı. Bence.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Doğancım kaleye yabancı transferi yapılmadığı dönemde de Orkun bile Aykut'u kesmişti Aykut sadece taraftara değil gelen hocalara da güven vermiyor demekki.

Ben şahsen severim Aykut'u ama asla birinci kaleci olması taraftarı değilim bence de Kale Ufuk'un olmalı, ki zaten yabancı transferi yapılmazsa Ufuk Aykut'tan alır o kaleyi.

Aykut abartmıyorum belki de dünyanın en iyi yedek kalecilerinden biridir ama asla birinci kaleci olamaz, olmamalı. Bence.

Abi zaten gelen hocalara güven vermemesinin sebebide bence duygusal ve hafif depresif bir hali olmasıdır.Kalecilik fazla duygusallık kaldırmıyor bence.

Ayrıca ben Aykut'un 3.sınıf kaleci görülmesinden ve 5 maç iyi oynadıktan Leo'nun sezon boyu kurtarmadığı kadar top kurtardıktan sonra tek maçta yaptığı hatalardan sonra paçavra muamelesi görmesine bozuluyorum.

Efsane dediğimiz çoğu oyuncudan çok daha uzun zamandır bu takımda Aykut.Mehmet Topal'a bile evlat muamelesi yapılırken Aykut'a böyle davranılması hoş bir durum değil.

Güvenilsin Aykut'a bırakalım çocuğu bir rahat eğer Ufuk'ta bizim umut ettiğimiz yetenek,azim varsa o zaten alır kaleyi onuda bir zahmet 4 milyon avroluk hocamız görsün.

Barış Yavruoğlu' Alıntı:
Doğan , her sene yabancı kaleci değiştirmek varken niye güvensinler ki Aykut'a Ufuk'a ?

Doğru diyorsun.Hayır üzüldüğüm nokta Aykut bizde bulunduğu 6 senedir başka bir başka kulübe gidipğ ortalama 30 maç yapmış olsaydı her yıl en azından milli takımımızın kalesinde Volkan karaktersizi olmazdı.Adamı 6-7 yıl boyunca yaz kampı topçusu yapacaksın sonrada tukaka diyeceksin.Pek hakkaniyetli bir davranış değil bu durum.

yemin ediyorum bu kaleci sorunu yüzünden soğudum takımdan. Aykut'un en az 1 kurtarışı var ekran başında ya da statta "aferin oğlum beeee" dediğimiz. Artık yeter bırakın bu yabancı kaleci işini. Volkan ilk geldiğinde Recep kesiyordu bazen onu. Recep'in Orkun'dan ne farkı var. Ama Volkan şimdi değişmez oldu. Recep nerde bilen var mı ? Aykut ve Ufuk yeter bize. Sanki paramız çokmuş gibi bir de kaleci peşindeyiz. Hata yapılcaksa Aykut ve Ufuk yapsın. Leo Franco ya da seneye alınırsa gelecek olan tırt kaleci olmasın kalede.
Hala daha yabancı kaleci alınırsa ben iyice bıkcam artık bu kadro yanlışlarından...

Rüştü'nün artık emeklilik çağına geldiğini düşünürsek şu an Türkiye'nin 1 numaralı kalecisi Volkan'dır. Buna da kimsenin itirazı olamaz kanımca. Peki söyleyin Volkan her zaman çok mu iyiydi? Schalke maçı, Sevilla maçı, milli takımdaki İtalya maçı vs.vs. daha birsürü maç var Volkan'ın inanılmaz hatalar yaptığı. Daha 3-4 sene öncesine fener taraftarı değil miydi Volkan'ın önünü kesip "saçlarına jöle sürmeye devam et" anca onu yaparsın tarzında söylemlerde bulunan. Ama noldu? Bütün fener teknik heyetleri Volkan'a güvendi. Bu Volkan zaman zaman gene maç kaybettiriyor ama hiç değilse bu sezon tek başına 8-10 tane maç kazandırdı fenere. Burada Aykut'u eleştirenlere aklım fikrim ermiyor. Adam 6 haftadır kalede. Sadece bu hafta yediği gollere bir eleştiri getirebiliriz. Daha 3 hafta önce Bursa maçında 3 tane yüzde yüzlük top çıkardı. Belediye maçında keza öyle. Sivas maçında yediği gole hatalı diyor bazıları ama o maçta kurtardıkları var. Kaleci hata yapar ama maç da kazandırır. Aykut'taki en büyük eksiklik oyunun içinde olmaması, biraz umursamaz davranışlarıydı 2 yıl önce. Ama bence bu sene onu da aşmış. Medyada çıktı bi Hakan Arıkan transfer haberi. Hakan Arıkan kim ya? Aykut'un tırnağı etmez. Aykut bütün sene maç oynamıyor 2 ayda bir kaleye geçiyor Türkiye Kupası'nda filan. Hatırlayın bu seneki kupa maçlarını. Sami Yen'deki Trabzon ve Antalya maçlarını. Neler neler çıkardı Aykut. Yok güven vrmiyomuş cartmış curtmuş geçin bunları lütfen ya. Taffarel var da Aykut oynasın mı diyoruz. Mondi var da Aykut oynasın mı diyoruz. Santcis geldi de noldu. Hadi o gene neyse. Leo Franco naptı ya söyleyin naptı. Topa uçtuğunu bile görmedim ben. Bir tek beşiktaş maçında Holosko'nun kafasını çıkardı. Bu kurtarış haricinde offf bunu nasıl çıkardı diyebilceğimiz bir tane pozisyonu söyleyin bana yemin ediyorum bir daha ağzımı açmayacağım bu konuda. Franco dediğimiz adam Galatasaray kalesine geçmiş en kötü isim belki de (çok eskileri tam hatırlamıyorum onun için belki de diyorum). Aykut'a şans tanımamız, güvenmemiz lazım. Ve inanıyorm bu adam 1 sene 2 sene oynasın milli takımda da oynar. İlk 11 olmasa da Volkan'ı çok zorlar. Bu adam 7 yıldır yedek. Bu zamana kadar hiç sesini çıkarmadı. Takım şampiyon olduğu sene (Cevat Hoca dönemi) kalemizi Aykut-Orkun ikilisi koruyordu. Ben şahsen Orkun'u beğenmiyordum. İkinci devre Aykut oynadı zaten. Ve o sene tam hatırlamıyorum 20 küsür gol yemiştik sadece. Ligin en az gol yiyen takımıydık. Sonra naptık Santcis'i aldık. Hadi o gene fena değildi (ama Aykut'tan daha iyi olduğunu düşünmüyorum) bu sene gittik Leo kazmasını aldık. Herkesin dilinde Sivas maçı. Yahu öteki maçlar noluyor? Ne bu yabancı kaleci sevdası? Leo dursun diye Nonda'yı gönderdik (Nonda iyidir kötüdür orası tartışılır ama Baros yokken ve de Avrupa'da oynayamayacak Jo alınmışken Nonda kalmalıydı). Nonda kalsa durumlar daha farklı olcaktı belki de. En azından şu anki durumdan daha kötü olmazdı çünkü o gidince Leo kaldı ve bizi yakmaya devam etti. Çok yanlış düşünüyoruz çoook. Türkiye'ye bakın, Avrupa'ya bakın. Kaç tane büyük takımın kalesinde yabancı kaleci var. Aklıma ilk gelenler Chelsea'de var, Manchester'da var, Liverpool'da var, İnter'de var. Birisi Cech, birisi taa kaç yıldır İngiltere'de oynayan Van der sar, birisi Reina, birisi Julio Cesar. Bunlardan biri gelsin Galatasaray'a tamam oynatmayalım Aykut'u. Peki gelirler mi? Hayır. Atletico Madrid Leo'yu postalıyor ve yerine iki tane gencecik kaleciyle yola devam ediyor. Sonra da UEFA'yı alıyorlar. Biz napıyoruz o postalanan Leo'yu alıp her maç saçma sapan goller yiyoruz. Aykut'a da güvenmemeye devam. Yine alalım salak bi tane yabancı kaleci. Aykut yedek otursun. Ufuk'u da tribüne yollayalım çürüsün orda. Bunu istiyosunuz dimi sevgili renktaşlar? Aykut bütün futbol hayatını yedek olarak bitirsin. Ufuk tribünde çürüsün, çürümezse de Aykut'un izinden devam edip yedek sürdürsün bütün kariyerini. Kaleyi de Leo gibi armutlara teslim edelim. Sonra da bi sene üçüncü bi sene beşinci oluruz ama sorun değil. Neden? Çünkü bizim kalecimiz yabancı. Bizi batırsa da o kaleciler laf edemeyiz çünkü yabancılar. Böyle düşünelim hep. Yerlilere güvenmeyelim böyle devam edelim. Sami Yen'deki son fener maçında tribündeydim. Herkesi tribüne çağırdık, sesimizi duymayanlara defalarca bağırdık oley çektirdik, Aykut'a 1 kere bile seslenmedik, onu tribüne çağırmadık. Acayip üzüldüm o an. Ama bu adam gücenmedi, kırılmadı, darılmadı. 1 hafta sonrasına kaleye geçti ve aslanlar gibi oynadı. Şimdi biz onu eleştirelim, karalayalım. BRAVO SİZE RENKTAŞLAR, BRAVO...

Dünyada bir Allah'ın kulu çıkıpta,Aykut'un iyi bir kaleci olduğuna,
beni inandıramaz ..

Geldiğinde yüksek potansiyelliydi,yeterince şans verilemedi,yeterli desteği hiçbir zaman görmedi,vs vs.. Bunlar beni hiç mi hiç enterese etmiyor.Bunca senedir bu takımda kendini zerre geliştirmemiş,şans geldiği zamanlarda hiçbir zaman bu şansları değerlendirememiş birisidir..

Hayatında yantop'a çıkmamış ve her yantop'ta yüreğimi ağzıma getiren bir kaleciye, önümüzdeki sezon kaleyi emanet edeceksek,demektir ki o kale ''Allah'a emanet'tir '' ..

Tolga Kaplan' Alıntı:
Dünyada bir Allah'ın kulu çıkıpta,Aykut'un iyi bir kaleci olduğuna,
beni inandıramaz ..

Geldiğinde yüksek potansiyelliydi,yeterince şans verilemedi,yeterli desteği hiçbir zaman görmedi,vs vs.. Bunlar beni hiç mi hiç enterese etmiyor.Bunca senedir bu takımda kendini zerre geliştirmemiş,şans geldiği zamanlarda hiçbir zaman bu şansları değerlendirememiş birisidir..

Hayatında yantop'a çıkmamış ve her yantop'ta yüreğimi ağzıma getiren bir kaleciye, önümüzdeki sezon kaleyi emanet edeceksek,demektir ki o kale ''Allah'a emanet'tir '' ..
Şans geldiği zaman değerlendirememiş mi? Sen Aykut'un 20 maçta bir oynadığı (ve de çok iyi oynadığı) Galatasaray maçlarını seyretmedin heralde? Bir şeyler saymışsın, sonra da bunlar beni hiç enterese etmiyor demişsin. Sen bir kaleciye şans vermezsen, destek olmazsan sonra da onun hakkında kötü konuşamazsın. Petr Cech'i transfer edelim istiyosan onun boyu da uzun yan toplarda gayet başarılı olur. Mükemmel bir mantığın varmış tebrik ediyorum seni.

Emre elbette ki vardır.Adam yıllardır Florya'ya kazık çaktı resmen.Aykut'un yaşı 28'e gelmiş elbette bir kaleci için önemli değil fakat Aykut bu yaşına kadar hiçbir zaman As kaleci olamamıştır ve olamayacaktır.Kendisine güvenildiğinde de neler olduğunu biliyoruz.Öyle üstüne gelen topa planjon yaparak Galatasaray kalecisi olunmuyor.Lütfen Aykut'un yediği golleri bidaha izleyin ne demek istediğimizi anlayacaksınız.