Aykut Erçetin

Hani Aykut'u savunmak durumunda kalan ve seven biri olarak son iki maçta yediği gollerin rezalet olduğunu söyleyebilirim sadece ve gelecek için konuşacak olursak kalemiz için tek kelime ile UFUK demek istiyorum..

Aykut tarihe geçti!

Ufuk Ceylan'ın kırmızı kart cezası nedeniyle derbide kaleyi koruyan Aykut Erçetin, Galatasaray tarihine geçti. Derbide kalesini gole kapatan Aykut, Kadıköy'de bir lig maçından Fenerbahçe'den gol yemeyen ilk Galatasaray kalecisi oldu.

Galatasaray'da, 1982 yılından bu yana Kadıköy'deki 27 lig maçında da kaleyi koruyan bütün kaleciler en az bir golü kalesinde görmüştü. Bu arada Aykut Erçetin, 3 Şubat 2008 tarihinde 0-0 sona eren Türkiye Kupası maçında kaleyi koruyan Orkun Usak'ın ardından, Kadıköy'deki resmi ve özel toplam 47 maçı gol yemeden tamamlayan ikinci Galatasaray kalecisi oldu.

Öte yandan Aykut Erçetin, kariyerinde Fenerbahçe'ye karşı 4. kez mücadele etti. Galatasaray, Aykut'un kalede olduğu 2'si Türkiye Kupası, 2'si de Süper Lig maçından 2'sini kazandı, 1'ini yitirdi, bu akşam da berabere kaldı. Aykut bu 4 maçta toplam 3 gol yedi.

Sarı-kırmızılı kulüpte 9. sezonunu geçiren 28 yaşındaki Aykut'un kalede yer aldığı Fenerbahçe maçları şöyle:

Organizasyon Tarih Maç Sonuç
-------------- ---------- ---------------------- -----
Türkiye Kupası 08.03.2006 Fenerbahçe-Galatasaray 2 - 1
Türkiye Kupası 27.02.2008 Galatasaray-Fenerbahçe 2 - 1
Süper Lig 27.04.2008 Galatasaray-Fenerbahçe 1 - 0
Süper Lig 24.10.2010 Fenerbahçe-Galatasaray 0 - 0
Bak sen su Aykut'a :)

Ne zaman bir hata yapacak diye bekledim ama yapmadı :) Ne diyim ki şimdi.Bir geçen yılki Bursa maçı, bir bu maç.İnşallah böyle devam edersin.

Bu arada Fener'in mactaki tek pozisyonunda Niang'in vurusunu poposuyla mi kurtardi bana mi öyle geldi :)

Vallah bu çocuğu forumda seven ender kişilerdenim. Adam kadıköy'e ilaç. Salih zaten vermiş istatistikleri:) Son üç maçında FB mağlubiyeti yok. Aykut haftaya da oynar kalede sanırım Ufuk gene cezalı. Ondan sonra da uzun süre kaptırmaz. Kurtarışı yok derken bence kurtarışdan önemli şeyler var. Kalede güven evrdi. Ki Servet'in amele işi geri pasında da çizgi kalecisi olmasına rağmen iyi fırladı ve Niang'dan önce topa yetişti.

Bu takıma acilen yerli bir kaleci alınmalı.Ama eğerki alınmazsa kale Ufuk'a değil Aykut'a emanet edilmelidir.Rijkaard döneminde Aykut oynarken Ufuk kaleye geçmeli dedik ama beterin beteri varmış.Aykut yine arada bir kritik kurtarışlar yapıyor ama Ufuk her gelen topu içeri alıyor.

Trabzon'dan Onur alınamadıktan sonra bu ülkede Aykut veya Ufuk'tan daha iyi katkı verebilecek bir yerli kaleci yok arkadaşlar.(Volkan'ı saymıyorum bile)

Şimdi arada Sinan Bolat diyenler çıkabilirde,aman diyim yapmayalım öyle bir hata.Beterin beterinin beteri vardır.

Volkan Türkiyenin açık ara en iyi kalecisi.Onur da çok iyi bir kaleci.
Bu ikisi kadar olmasada S.Kulbilge nin Aykut-Ufuktan çok daha başarılı olacağına inanıyorum.(Eğer alınırsa.)

Serdar Kulbilge nedir arkadaşlar ya... Yönetime kızıyoruz Fb ve Bjknin artıklarını alıyorlar diye. Anadoluda dolanıp duran bir kaleciyi istiyoruz. Bu adam Bursaspordan kovulunca boşta kaldı ve Fb de o ara kaptı yedek kaleci olarak. Oynadığı 1-2 maçta iyi performans gösterince iyi bir kaleciymiş gibi kamuoyu oldu işte böyle. Aykut da Ufuk da çok daha iyidir Serdardan

Görüşüme katılmayanlar 15. haftada Konyaspor ve 17. hafta Bursaspor maçlarının özetini izleyin. Ayrıca bu adam kendi piyasasını yapıyor 2 hafta önce yok Galatasarayla anılmak hoşuma gidiyor falan diyor. Kim anıyordu onun adını 1-2 totomaç gazetesi hariç.

Özür dilerim Aykut Erçetin başlığında Serdar Kulbilge ile alakalı şeyler yazdığımdan dolayı.

Berkan Çatal' Alıntı:
Serdar Kulbilge nedir arkadaşlar ya... Yönetime kızıyoruz Fb ve Bjknin artıklarını alıyorlar diye. Anadoluda dolanıp duran bir kaleciyi istiyoruz. Bu adam Bursaspordan kovulunca boşta kaldı ve Fb de o ara kaptı yedek kaleci olarak. Oynadığı 1-2 maçta iyi performans gösterince iyi bir kaleciymiş gibi kamuoyu oldu işte böyle. Aykut da Ufuk da çok daha iyidir Serdardan

Yanlış biliyorsun arkadaşım.Sedar Bursa dan kovulup Fener e gitmedi.Ayrıca Fener dende kovulmadı ki Fener in artığı olsun.Maddi anlaşmazlıklar nedeniyle ayrıldı.Bursadayken taraftarının en sevdiği oyunculardan biriydi.(dönemin golcüsü Okan yılmaz ile birlikte.)Fb 100. yılında şampiyon olduğunda kalede o vardı.Hatta Milli takımada yükseldi.
Şu durumda yerli olarak alınabilecek kaleciler arasında en iyi tercih olur Serdar.

Serdar mı :) Kılıçarslan'ı filan tercih ederim o derece yani. Bir de şöyle bir durum var şu saatten sonra gelen kaleci Aykut ve Ufuk'tan 2 gömlek üstün biri olmalı yoksa taraftardan kabul görmez bu da kesinlikle Serdar değil bence.

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
[quote="Berkan Çatal":a6yyu4bs]Serdar Kulbilge nedir arkadaşlar ya... Yönetime kızıyoruz Fb ve Bjknin artıklarını alıyorlar diye. Anadoluda dolanıp duran bir kaleciyi istiyoruz. Bu adam Bursaspordan kovulunca boşta kaldı ve Fb de o ara kaptı yedek kaleci olarak. Oynadığı 1-2 maçta iyi performans gösterince iyi bir kaleciymiş gibi kamuoyu oldu işte böyle. Aykut da Ufuk da çok daha iyidir Serdardan

Yanlış biliyorsun arkadaşım.Sedar Bursa dan kovulup Fener e gitmedi.Ayrıca Fener dende kovulmadı ki Fener in artığı olsun.Maddi anlaşmazlıklar nedeniyle ayrıldı.Bursadayken taraftarının en sevdiği oyunculardan biriydi.(dönemin golcüsü Okan yılmaz ile birlikte.)Fb 100. yılında şampiyon olduğunda kalede o vardı.Hatta Milli takımada yükseldi.
Şu durumda yerli olarak alınabilecek kaleciler arasında en iyi tercih olur Serdar.[/quote:a6yyu4bs]

Bursaspor küme düştüğü sene Serdar vardı kalede. Kaptandı Bursasporda ama gitmek istiyorum diye ısrar edince sene sonunda, Bursaspor yönetimi tarafttarın baskısıyla da yolladı Serdar'ı. Gemiyi en önce terk eden kaptan olacaktı, yönetim kendi attı denize Serdarı ve çok büyük bir şansla da Fb'ye transfer oldu.

Evet tek tek yediği gollere bakarak kaleci değerlendirilmez fakat kaleci hakkında bilgi verir. Son 3 haftadaki iki maçında yediği absürd gollerden sadece 1 tanesini Gençler maçında Ufuk yedi verilen tepki ortada. Ufuğu savunmuyorum burda ayrıca Aykut için de geçerlli bu. Tek maçla fatura kesilen bu camiada Serdar yarı sezon geçiremez.

Aykut bazı maçlarda çok çok iyi oynamasına rağmen bazen yaptığı hatalardan dolayı yetersiz diyorum ben kendi adıma. Büyük takım kalecisi istikrarlı olacak 3 maç kazandırıyorken 2 maç kaybettirmeyecek yani. Serdar da o tarz bir kaleci iyi oynadığı maçları hatırlıyoruz ama hatalı goller yediği maçlar oldukça çok.

Berkan Çatal' Alıntı:
Bursaspor küme düştüğü sene Serdar vardı kalede. Kaptandı Bursasporda ama gitmek istiyorum diye ısrar edince sene sonunda, Bursaspor yönetimi tarafttarın baskısıyla da yolladı Serdar'ı. Gemiyi en önce terk eden kaptan olacaktı, yönetim kendi attı denize Serdarı ve çok büyük bir şansla da Fb'ye transfer oldu.

Ee bu durumda Serdar kovulmuş mu oluyor?Takım küme düşüyor,taraftar tepkili,Serdar ayrılmak istiyor ve sonunda ayrılıyor.
Her neyse siz Serdar ın Aykut-Ufuktan bir farkı olmayacağını düşünüyorsunuz ama ben öyle düşünmüyorum.Bence Serdar Aykut tanda Ufuk tanda çok daha iyi bir kaleci.Bursa,Kocaeli,Fb,Gençlerbirliği formalarıyla benim hatırladığım en az 5-6 maç var Serdar ın takımına kazandırdığı.Aykut senelerdir bu takımda.Ben daha bir kere bile maç kazandırdığını hatırlamıyorum..Ama kaybettirdiği bir sürü maç ve bir sürü tur var.Ne zaman kaleyi terkeceğini bilmiyor.Yan toplarda berbat.Serdar refleksleri müthiş bir kaleci Aykut ise o derece kötü bu açıdan.
Ben zaten Serdar mükemmel kaleci,onu alıp kaleyi sağlama alalım,dertler bitsin demiyorum.Ama bence bu takımın bir kaleciye ihtiyacı var.Yerli olarak alınabilecek kaleciler arasındada en iyisi Serdar.

Türkiye liglerinde FB2lilerden sonra en sevmediğim iki oyuncu var biri Ömer ÇAtkıç diğeri serdar kulbilge. Ne şans ki ikisi de kaleci. Takımı öndeyken maçlar 40 dakika oynanır. Yere yatarlar anası ölmüş de haberini almış gibi dakikalarca kıvranır. İkinci yarı kesin sahada dğeil deriz haddiii gene Serdar kalede. Buna bir iki üç dört değil çok maçta şahit oldum. İstemiyorum öyle kaleci. Ufuk'a razıyım Serdar gelmesin.

NOT: Bunu dedim ya Yönetim yazılarımı mı okuyor anlamadım 2 vakte Serdar'ı alırlar.

Derbide kaleye Aykut un geçmesinden yanayım.Gelecek sene içinse yedek kaleci olarak illa biri kalacaksa Ufuk kalacağına Aykut kalsın daha iyi.

Aykut ve Volkan Demirel aynı dönemde ortaya çıkmıştı hatta ilk çıktıkları zaman Aykut daha iyi diyordu büyük bir çoğunluk. Milli takım bazında da Aykut alt yaş kategorisinde Volkanın önündeydi.

Sonra Volkan şansında yardımıyla Fb kalesine geçti ve CL de Schalke maçında büyük bir hata yapsada ve bazı zamanlar çok hatalı goller yesede arkasında duruldu ve bugün geldiği nokta ortada.

Aykut ise hep 2. kaleci oldu önünde GS kalesine yakışmayan "yabancılar"ın gölgesinde kaldı(Mondragon hariç). Kallinin gidip 6 da 6 yaptığımız şampiyonlukta ise düzenli oynadığı zaman iş yapabileceğini gösterdi. Ama son 3 sezonda ya düzenli forma giyemedi ya da önündeki defans hattı veya takım iyi değildi.

Ben Aykutun halen düzenli forma giyse önünde iyi bir defans hattı ile başarılı olabileceğini düşünüyorum(ki Inter maçında harika işlere imza attı). Çünkü Volkan maç alışkanlığı kazandı ve gelişti. Aykut da bunu yapabilir ama şu da varki Muslera transferinden sonra 2. kaleciliğe mahkum kalacak gibi gözüküyor ama Musleraya birşey olduğunda kale için kormaya gerek yok sadece güvene ihytiyaç var.