Işıl Alben

Önder Ç.

0
Yönetici
Anasayfamızdaki haberi.
Riga maçında sakatlanan Minik Aslanımız Işıl Alben' in kesin durumu gelecek hafta yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacak. Çekilen MR' dan sonra menisküsünde ufak bir yırtık tespit edilen Işıl' ın, ön çapraz bağlarında da kısmi bir yırtık olabileceği belirlendi. Şu anda istirahat eden ve Samsun' a gitmeyen Işıl'ın son net durumu Salı günü Bakırköy Acıbadem Hastanesinde Ömer Taşer tarafından kontrol edildikten sonra belli olacak. Kendisine geçmiş olsun dileyip, en sağlıklı olacağı zamanda tekrar parkelerde görmek isteriz.

Resmi websitesi http://www.alben10.com ' da bir yazı koymuş. Okumanızı tavsiye ederim.

Ön çapraz bağlarda yırtık varsa , 2 ayı bulacaktır tahminim. Raporları görmedik tabii ki , ama genelde çapraz bağ kopmalarında temiz dönüşün süresi 5 ay civarıyken , Işıl'ın 3.5 ayda dönmesi, ve döner dönmez aynı sakatlığı yaşaması , ayak fazla kuvvetlenmeden döndü şüphesi uyandırdı bende.

Testlerde hep kuvvetli gözükür. Eskiden daha kuvvetli hatta. Basit bi açıdan bakarsak bacağı 3.5 ay çalıştırırsan eskisinden bile iyi gözükür testlerde. Ama herşey gözüktüğü gibi değil maalesef. Çok erken dönmüştü çok. Kimin sucu var burada. Kulübün. Oynatmayacaksın kardeşim. Seimone bile gelmiyor işte. Kafadan 6 ay idman bastıracaksın. Ama daha hazırlık maçlarında oynadı. Orada bile küçük sorunlar yaşad. Olur dendi geçildi. Normal dendi geçildi. Şimdi 2-3 ay daha kafadan yok. Bakalım bu kadar ağır yükten bu kız nasıl çıkacak. Umarım eskisinden iyi döner. Kötü dönse de zamanından önce dönmesin yeter.

Herkes erken diye bas bas bağırırken bu işe olur veren Sağlık ekibi ve Teknik ekip sorumludur bu işten...Bu işin riskli olduğu tekrar edebileceği artık sporla uğraşan herkes tarafından bilinen bir olayken bu kadar acele etmeye ne gerek var...Bu şanszılık filan değil,görevini doğru bir şekilde yerine getirmemekle alakalı...Bu takımın bir şube direktörü,bir menajeri,bir koçu var,ayrıca bir sağlık ekibi var...Bu saydıklarım ne diye para kazanıyorlar soruyorum...Bu olay öyle üstü kapatılıp geçilecek bir olay değil...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Herkes erken diye bas bas bağırırken bu işe olur veren Sağlık ekibi ve Teknik ekip sorumludur bu işten...Bu işin riskli olduğu tekrar edebileceği artık sporla uğraşan herkes tarafından bilinen bir olayken bu kadar acele etmeye ne gerek var...Bu şanszılık filan değil,görevini doğru bir şekilde yerine getirmemekle alakalı...Bu takımın bir şube direktörü,bir menajeri,bir koçu var,ayrıca bir sağlık ekibi var...Bu saydıklarım ne diye para kazanıyorlar soruyorum...Bu olay öyle üstü kapatılıp geçilecek bir olay değil...

imzamı atıyorum

% 100 iyileşmemiş bir oyuncuya bu kadar zorlu bir maçta bu kadar fazla sorumluluk vermek....

aynısı uğura,tufana ve şimdi ışıla....3 ü de sakatlandıkları yerlerin bir daha sorun çıkarması her şubede kader mi ? ihmal mi ?

yeter artık saglık ekibi Galatasarayın en buyuk dusmanı istifa edin. sakatlanan ,ya kendiliğinden iyileşiyor yada almanyaya gidip kendini kurtarıyor.

Hepimizin Galatasaray algısı farklı tabii, ve burada Işıl'ın Galatasaraylılığını sorgulamak gibi bir niyetim kesinlikle yok. Fakat burada durum biraz farklı, yani Işıl tüm iyi niyetiyle ?Ne gelirse GALATASARAY'dan kabulümdür...? demesi durumu; zira bu ifadede benim kabul edemediğim bir ?alaturka?lık var. ?Cehalet? de gelse, ?akılsızlık? da gelse, ?çirkinlik? de gelse Galatasaray?dan kabulü mü Işıl?ın? Benim değil şahsen; hatta aksine, ve çoğu zaman olduğu gibi, bu ve benzeri durumlarda Galatasaray?a bir Galatasaraylı olarak bu kadar sövmemin sebebi bunu kabul edemiyor, Galatasaray?a bunu yakıştıramıyor olmam. Tıpkı her Fenerbahçe maçında ayrı bir zevkle haykırılan ?Nevriye, Nevriye, o... Nevriye? tezahüratı gibi, tıpkı Dedehayır?ın yaptığı bütün saçmalıklara, ve kendi taahhütüne, rağmen hala görevinin başında olması gibi. Ya da ?Turkcell?le bağlan Zafer?e? tepkisindeki zekanın; Ali Sami Yen?i koyduğu hedefi takiben (ki benim için Galatasaray?ın sportif manası budur), her izlediğimde gözlerim dolan UEFA Kupası zaferindeki kararlılığın ve sistemin tam aksine..

Takımın doktoru değilim tabii ki, bilemem dizi nasıldı da çıktı oynadı, ama benim hissiyatım şu ki, çok daha fazla temkinli olunması gerekirken, belki biraz Işıl?ın kendi gazıyla da, tam olarak hazır değilken sahaya sürüldü, özellikle resmi maçlarda bahsediyorum. Ve buna rağmen Işıl hala çıkıp da ?Ne gelirse GALATASARAY'dan kabulümdür...? deyince, hakkaten sinirleniyorum ve üzülüyorum.

Selamlar..

Maalesef haklısınız diyemeyeceğim...Anlıyorum Işıl'ın iyiliği için mantıklı davranması rasyonel olması gerektiğini söyleyip o duygusal yazıyı eleştirmişssiniz.Ancak bu rasyonelliği suyun kaldırma kuvveti seviyesine çekmemek lazım.Zaten taraftarlık dediğimiz,hepimizin yaşadığı şey başlı başına irrasyonel bir durum değilmidir.Hangi mantıklı insan bir takım yenildi diye akşam yatamaz,maçtan sonra yenildik diye ağlar,cebinde kalan son parayla bilet alıp eve yürüyerek gitmeyi göze alır,bu saydıklarımın hangisi rasyonel sizce.Bunlar sizin deyiminizle taraftarı olduğumuz klubün bize getirdiği çirkinlikler değilmidir.O zaman bunları kabul etmek niye.Neyin karşılığında bunları yapıyoruz.Baştada dediğim gibi rasyonel olmak lazım buna bende katılıyorum ama bunu suyun kaldırma kuvveti seviyesine çekmemekte yarar var.

Ali, yukarıdaki post'unuzdan gördüğüm kadarıyla kesinlikle farklı görüşlerde değiliz, zira benim de, belki biraz fazla genelleştirerek, bu olay özelinde söylemeye çalıştığım aynen sizinkilerdi: "Bu takımın bir şube direktörü,bir menajeri,bir koçu var,ayrıca bir sağlık ekibi var...Bu saydıklarım ne diye para kazanıyorlar soruyorum...Bu olay öyle üstü kapatılıp geçilecek bir olay değil..."
Yani, bu olayın üstü Galatasaraylılıkla kapanmamalı, demek istedim..

Yoksa taraftarlığın irrasyonalliği çok açık ve açıklanamaz derecede güzel bir durum, ki mesela ben de gavur ellerinde iki karışlık odamın baş köşesine parçalı formamı asmamda mantıklı bir taraf bulamıyorum. :) Verdiğiniz örnekler de asla benim 'çirkinlik' sınıfında nitelendireceğim şeyler değil..

Pardon Evrim ben yazının anafikrini kaçırdım o zaman,sanırım biraz yanlış anladım yazdıklarını...İrrasyonel duruşumuza bir saldırı var zannettim... :)

Birileri tepkidenmi çekiniyor acaba...Bu nasıl birşeydir,sakatlığı geçirdiği günden hafta geçti,kesin birşey yok demekte neyin nesi anlamıyorum...Uzman değilim ancak böyle birşeyide ilk defa görüyorum şişlik insin 2-3 gün beklemek lazım meselesini duydumda hele bir 2-3 hafta geçsin meselesiyle ilk defa karşı karşıyayım...Cahilliğimdendir belkide...Ancak mide bulandıran bir durum bu...

1 buçuk 2 buçuk ay söyliceklerine düz hesap 1 veya 2 aya indiriyolar işte ne güzel :) 2 hafta geçti zaten geri kalanını çıkar söyle.Işıla yazık ya en kötü şey belirsizliktir.

neden resmi siteden açıklama yapılmıyor anlamıyorum ışıl bu kadar değersizmi kardeşim.ne olduğunu bizde bilelim meraktan ölücez,düşündükçe insanın aklına kötü şeyler geliyor.

Işıl sezonu kapadı

11 Kasım 2009 Çarşamba * 08:55

Galatasaray Bayan Takımı'nın yıldızı Işıl Alben büyük ihtimalle sezonu kapattı.

Galatasaray Bayan Takımı'nın yıldızı Işıl Alben büyük ihtimalle sezonu kapattı. Geçen hafta Euroleague'de Riga maçında sakatlanan yıldız oyuncunun eski sakatlığının nüksetmediği bildirilirken menisküs ameliyatı olacağı ve uzun süre sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.Ön çapraz bağlarında da yırtık olduğu tespit edilen Işıl'ın kesin durumu cumartesi günü belli olacak.

Bu saglik ekibine söyliyecek söz bulamiyorum..