Milan Baros

Hagi senin Galatasaraya hoca olduğun güne lanet olsun..
En baştan beri yazdık.. Hagi şimdi de Baros'a taktı diye..
Zamanında Hakan Yakın Ümit Karanı Hasan Şaşı silen zihniyet bu.
Hayatımda bu kadar takıntılı egolu bir adam görmedim..
Galatasaraya zarar veren kimse Allah belasını versin.

Büyük bir revizyona ihtiyacımız var, bu süre sancılı olabilir, sıkıntılı olabilir, çok sevdiğimiz oyunculara veda etmek zorunda da kalabiliriz.

Hagi'ye güveniyorum, Galatasaray'ın kötülüğünü istemeyeceğini de biliyorum. Aksini de kimse iddaa edemez.

Bir de aklıma gelmişken yazayım,
Baros daha sakatken saçma sapan laflar ediyordu paşa " bizi bu önemli zamanımızda yalnız bıraktı " gibi..
Ben de diyorum ki Arda konusu ayyuka çıktı.. Bilerek oynamıyor, sakatlığı nasıl hala geçmedi diye herkes konuşuyor. O kadar erkeksen, maçan sıkıyorsa Arda'yı kadro dışı bıraksana zor zamanımızda bizi yalnız bıraktı diye..

Kafasında seçmiş adamları.. Sinsi planlarla yer yapıyor. Aynı şeyleri Ümit Karan'a da yaptı ama yiyemedi..
Yedirmezler paşa yedirmezler.. Bu çiftlik hayatının sonu geldi.. Tası tarağı toplayacaksın.

Boşver aslanım sen büyük oyuncusun bir zamanlar Hagi'nin olduğu gibi...
Ancak karşındaki insan ne kadar büyük bir oyuncu ise o derece küçük bir hocadır...
Takma kafana...Fiil ehliyeti olan her Galatasaray taraftarı neyin ne olduğunu çok iyi görüyor,gerisininde önemi yok zaten...

Sezon başından beri şimdilik kalsın ama yeterli değil diyordum. Haklıymışım yeterli değil. Kralsın severiz ama son zamanlarda hep tartışma konusu oldu. Güvenmek zorundaydık güvendik. Çift forvete döndük golleriyle bir kaç maçta getirdi. Ama yine aynı sorun. Türkiye için idare eder Baros Barostur ama kalcaksa bile daha iyisi şart. Kredisi tükenmek üzere. Hatta bugün bitmiştir belki de.

Romantikliğin alemi yok.Nasıl Servet-Ayhan-Serkan fiilen kadro dışı kalmışsa bu adamda kadro dışı kalmalı.Aldığı topu olumlu kullanmaktan ,ayakta durmaktan aciz.Bu takımda Baros'un hiçbir şekilde yeri yok.

Romantikliğin alemi yok.Nasıl Servet-Ayhan-Serkan fiilen kadro dışı kalmışsa bu adamda kadro dışı kalmalı.Aldığı topu olumlu kullanmaktan ,ayakta durmaktan aciz.Bu takımda Baros'un hiçbir şekilde yeri yok.

Başka alternatifimiz varsa söyle de bilelim Erdal.. Sercan ve Mehmet'e mi bel bağlayalım forvette ? Veya sistemi mi değiştirelim ? Sistem değişse zaten takım oyunuyla buraya gelen takım pozisyon üretmekte iyice sıkıntı çekecek. Elmander yokken oynatmaktan, Elmander varken de kulübede hazır tutmaktan başka bir çaremiz yok. Yanlış anlama, Baros'un ne kadar berbat durumda olduğunun ben de farkındayım ama alternatifi fazla olan bir takım değiliz senin de bildiğin üzere..

Başka alternatifimiz varsa söyle de bilelim Erdal.. Sercan ve Mehmet'e mi bel bağlayalım forvette ? Veya sistemi mi değiştirelim ? Sistem değişse zaten takım oyunuyla buraya gelen takım pozisyon üretmekte iyice sıkıntı çekecek. Elmander yokken oynatmaktan, Elmander varken de kulübede hazır tutmaktan başka bir çaremiz yok. Yanlış anlama, Baros'un ne kadar berbat durumda olduğunun ben de farkındayım ama alternatifi fazla olan bir takım değiliz senin de bildiğin üzere..

İşte bunun için transfer yapmalıydık Ocak ayında.Takımda Riera dışında adam akıllı kanat oyuncusu[ki Riera'da aldığı paranın hakkını vermiyor] ve Elmander dışında adam akıllı forvet yok.Bu ikiside sahada olmayınca gol atmamız sadece Felipe Melo'nun,Eboue'nin sürpriz çıkışlarına kalıyor.Onlarada güvenmemiz mümkün değil.

Bütün bunlar Ünal Aysal ve yönetiminin cimriliğinden kaynaklanıyor tabi.Takım dolu dizgin giderkende takviyeye ihtiyacı olduğu belliydi ama yapılmadı.Bu takımda güvenebileceğim sadece 7 oyuncu var biri ya da ikisi play-off'a sakat girerse ızdırap gibi bir play-off bizi bekler.O 7 oyuncu sağlam olduğunda şampiyonluk adayıyız.Ama bugünkü gibi biri [Elmander] sahada olmadığında sıradan bir takıma dönüşüveriyoruz.Ve maalesef yedek klubesinde güven duyabileceğimiz 1 tek oyuncu yok...

Barosu kadro dışı bırakmak gibi bir durum asla olamaz. Bu adam yıllarca bu formanın hakkını vermiş,oynadığı her maçta sonuna kadar savaşmıştır. ZAten bu yüzden her zaman taraftar tarafından sevilen bir adamdır. Bu seneki performansı götüdür, yerine transfer yapılmalıdır ancak tüm bunlar gelecek sezonun yapılanmasıda yapılacaktır. Bugün çok kötüydü ama umursamaz değildi,oynamaya çalıştı ama olmadı.

Yolcudur abbas bağlasan durmaz. Emekleri,attığı goller,yaşattığı sevinçler için teşekkür ederim kendisine, en güzel plaketi yaptırıp yolları ayıralım sezon sonu yoksa güzel anıları yıpranmaya başlayacak. Hiç bozuşmadan ayrılalım.

Mevcut takımımızın seviyesinden çok uzak, oyun sisteminden çok uzak, fiziksel olarak yetersiz, hız olarak geldiği ilk seneye kıyasla belki yarı yarıya düşüş var, okadar çok kendini yere bıraktığı son 1,5 yıldır hakemlere karşı inandırıcılı kalmadı,buda bize ekstra zarar veriyor.

Sıkıntı gol atıp atamaması değil önümüzde daha 8 maç var ve ben Baros'un 2-3 gol atacağınıda düşünüyorum ancak asıl sıkıntı saha içinde yaptıkları ve yapamadıkları. Topa hareketlenmiyor,adam eksiltmiyor,ayağına topu dolamadan topu 15 metre süremiyor bütün bunlar o pozisyon için bizim olmazsa olmaz özellikler zira yanında ya Necati yada Elmander gibi topu tutup servis yapabilen, araya kaçabilen adamlar varken Baros giderek bu ikili ile uyum çizgisinden uzaklaşıyor üzücü şekilde.

Erdal bravo yine görevi yapmışsın Baros'u kadro dışı bırakarak.. :) zaten ya yeni oyuncu öneriyorsun ya birini kadro dışı bırakıyorsun ya da gönderiyorsun :)