Milan Baros

- denge ve güç problemi vardır, ayakta duramaz.
- mental problemleri vardır oyuna çok iyi konstantre olduğu söylenemez. zaman zaman oyundan silinir.
- çok iyi bir bitirici değildir. ayrıca sırtı dönük oynama, top dağıtma gibi özellikleri neredeyse yoktur.
- oyun görüşü yetersizdir ayrıca takım arkadaşlarının konumuna oyun içinde dikkat etmez.
- istikrarsızdır; bir maçta üç gol atar, iki maç ortada yoktur. sonra tek maçta hat-trick yapar, 5 hafta gol atamaz. toplamda çok iyi bir istatistik yakalasa da takıma katkısı minimumdur.
- topa elle müdahele etme, kendisini yere atma, rakiple ve hakemle gereksiz tartışmaya girme gibi takıma sürekli zarar veren özellikleri vardır.

-tek artı özelliği ise hırslı olmasıdır. yiğidi öldür hakkını ver.

ilyas salman'ın futbolcu rolünde oynadığı ya ya ya şa şa şa filminde, son sahnelerde oyuncu ne
istese yapamıyor, tribünler üzerine gelir gibi oluyodu ya işte baros'un şu anki hali öyle.

- mental problemleri vardır oyuna çok iyi konstantre olduğu söylenemez. zaman zaman oyundan silinir.
- çok iyi bir bitirici değildir. ayrıca sırtı dönük oynama, top dağıtma gibi özellikleri neredeyse yoktur.
- oyun görüşü yetersizdir ayrıca takım arkadaşlarının konumuna oyun içinde dikkat etmez.
- istikrarsızdır; bir maçta üç gol atar, iki maç ortada yoktur. sonra tek maçta hat-trick yapar, 5 hafta gol atamaz. toplamda çok iyi bir istatistik yakalasa da takıma katkısı minimumdur.
- topa elle müdahele etme, kendisini yere atma, rakiple ve hakemle gereksiz tartışmaya girme gibi takıma sürekli zarar veren özellikleri vardır.

ilyas salman'ın futbolcu rolünde oynadığı ya ya ya şa şa şa filminde, son sahnelerde oyuncu ne
istese yapamıyor, tribünler üzerine gelir gibi oluyodu ya işte baros'un şu anki hali öyle.

Aynen katılıyorum ama artı özelliklerine iki şey daha eklemek lazım. Birincisi, çapraz koşuları iyi yapıyor, ikincisi de gol noktalarında kendini unutturup pozisyona girebiliyor, Fenerbahçe maçında olduğu gibi. Bu iki özellik çok önemli.

Herşeye rağmen, bu seneye kadar bize fazlasıyla yararı dokunan bir futbolcu olsa da, benim sevdiğim tarzda bir forvet değil Baros. Bence de miadını doldurdu artık. Seneye Baros gönderilip, Elmander'in yanına, daha teknik ve yetenekli bir forvet getirmeliyiz.

Baros'un kalması mümkün değil arkadaşlar çok büyük ihtimalle bir Rus kulübüne satıldı yada satılacak bir aksilik olmazsa.

Fatih Terim ilk günden bu yana kendisine sıcak bakmıyor, yukarıda benim ve arkadaşların saydığı olumsuz özelliklerden ötürü artı olarak sağlıklı bir oyuncu olmaması, sürekli sakatlanma ihtimali bulunması Terim'in kadro stratejisini olumsuz etkiliyor yani Baros yeni sezonda yok.

Takımda kalması bize hem kontenjan, hem mali külfetten başka bir halt getirmez. Hakemlere karşı inandırıcılığını tamamen kaybetmiş, hızı ilk geldiği 2 seneye kıyasla yarı yarıya düşmüş bir oyuncuyu tutmanın, anılarımızı kirletmenin manası yok zaten.

Baros'un gelecek sezon kalması çok zor gözüküyor bu bariz belli birşey tabii ki. Çok açık olan birşey daha var ki an itibariyle oynadığı futbol hiç tatmin edici değil, hatta vasat altında. Bunlar gözle görülür gerçekler.

Lakin benim anlamlandıramadığım bir konu var ki, özellikle sosyal internet platformlarında; forumundan tutun bloğuna, sözlüğünden tutun kişisel sayfalara bir linç etme, aşağılama mevcut. Özellikle Galatasaray taraftarına yakışmayacak derecede mazi mazide kalır şimdi işime yaramıyorsa söverim gelmişine geçmişine mantığı,üslubu çok gaddarca ve vicdansızcadır. Yazık.

Hakan Balta'yı yorumlamanı rica edebilir miyim Alper?Üslubuna dair fikir edindikten sonra bu konuda bir şeyler yazmak istiyorum.

Hayır arkadaş kaldıki şu bağış yapılmış dahi olsa Baros'un adam olup olmamasının fiyatı 50 bin tl miymiş yani? Yapmayın ne olursunuz.

Kaldıki bağış falanda yok ortalıkta.

Milan Baros bende yeri özel olan bir oyuncudur, 4 senenin hatırı da var. Ben de gitmesinden yanaydım ama kalacaksa da faydalanmak lazım.. Lakin işin garip yanı Şampiyonlar Ligi kadrosunda ismini vermemize rağmen Genoa hazırlık maçına dahi götürmüyoruz. Bence saçmalık, çok umutlu değilim kendisinden ama kadroda yer aldığına göre gayet şans verilebilirdi.. Bakalım akıbeti ne yönde olacak..

barosun artık miadı doldu..doyuma ulaştı.katara satılsa fena olmazdı.. her eve umut bulut gibi,elmander gibi,selcuk gibi isimler lazım.. umut bulut kalbi ile oynayan bir oyuncu.. benim için umut bulut barostan yüz kat daha faydalı gözümde.

Şahsıma göre Fatih Terim'in Milan Baros ile şahsi problemleri vardır. Başka bir açıklaması yok şu anki duruma bakılırsa..

Eğer mevzu Antalyaspor maçında görülen kırmızı kart ise Engin Baytar'ın Erzurum'dan dönmeden kulüp ile ilişkisi kesilmeliydi.