2008-2009 Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonası - Kocaeli

Takımımız 26 Mayıs'ta (yani bugün oluyor bu saatte) başlayacak turnuvada Ceyhan Belediye, Şehremini Lisesi ve Suadiye ile aynı grupta mücadele edecek.

İlk maçımızda rakibimiz Ceyhan Belediye. Maç 17 Ağustos salonunda 15:00'te oynanacak.

Takımımıza başarılar.

Merve Alkış 16 sayı
Balım Akbulak 13 sayı 9 Ribaunt
İlayda Tokmak 11 sayı 5 Ribaunt

Bütün takıma teşekkürler siz Galatasaraylısınız

27 Mayıs
17:00 Galatasaray-Suadiye Basketbol (Atatürk Spor Salonunda)

Konuyu uA.com'a da açtım. Geçen turnuvalarda da oradan giden arkadaşlar olmuştu. Yine 2-3 kişi de gitse kardır.

Sarp takım ne yapar sence?

Kerem, grup lideri oluruz bir aksilik olmazsa. Suadiye ve Şehremini İstanbul sıralamasında gerimizde olan takımlar.

Gerçi, çeyrek final serisinde Şehremini'ye sürpriz bir yenilgi almıştık; ama diğer iki maçı farklı kazanmıştık. Oyuncularımız gerekli konsantrasyonla sahada olacaklardır. Yoksa, turnuva ortamında ciddiyetsiz çıkıp maç kazanmak zor elbette. Kesin konuşmamak lazım.

Suadiye tamamdır.Kızlarımız 59-53 maçı aldılar.Emre'ye katılıyorum,büyük ihtimal grup lideri oluruz.Çeyrek finalde İstanbul Üniversitesiyle karşılaşırız diyorum ben.

maçı 59-53 kazandık.genel olarak kolay bir maç olduğu kanaatindeyim.son periyot hariç maçı hep 10 sayı civarı önde götürdük.sadece son periyot farkı azalttıkları zamanlar oldu.maçın geneline biz hakimdik zaten.aynı başarıyı diğer maçlarda da göstermelerini bekliyorum kızların.

Görünen olay budurki Merve ağırlığını koyuyor turnuvaya.

Adanada tanıma fırsatı bulduğum Nurcanda fena katkı vermemiş.Süre alması kendi elinde gibi duruyor.Ceyhan galibiyeti gerçekten önemli ilk gün.Botaşla her maçlerı 1-2 sayı ile bitiyordu burda.Ve biz Ceyhanı hem küçüklerde hem yıldızlarda geçmeye başardık.
Bir ara öne fırlayan adana basketbolunu yakaladık tekrardan.Altyapıda iyi işler oluyor olmaya da devam edecek gibi görünüyor.

Yanlız Botaş'da cok sağlam geliyor bugun onlarda kazandı 6 sayıyla

Galatasarayımız final oynar diye düşünüyorum kocaelide maçı izleyen arkadasımla konustum bugun Merveyi cok begenmiş aklıyla oynayan ve fazla riske girmeyen bi oyuncu dedi turnuvanın en iyilerinden şuana kadar bide takımımızın savunmada bazı sıkıntılar yaşadıgını söyledi bazen kopukluklar oluyor fark açık iken bireysel yanlıslardan mac zora giriyormuş buna dikkat edilirse kupa yakın bize

Takımımız Şehremini Lisesi'ni 65-44 mağlup ederek, grubunu ilk sırada tamamladı.

Çeyrek finalde İstanbul Üniversitesi ile eşleştik. Sene içinde, İstanbul'da rakibimize karşı üstünlüğümüz vardı, umarım bu maçı da kazanırız.

Şehremini karşısında;

Merve Alkış 15 sayı
Balim Akbulak 13 sayı 9 ribaunt
Gizem Kumandanoglu 10 7 ribaunt

ÇEYREK FİNAL PROGRAMI
Galatasaray-İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi, Galatasaray'ı 54-57 ile geçerek adını yarı finale yazdırdı.

Kızlarımızın ellerinden geleni yaptıklarını bilmenin huzuruyla, yenilmiş olmamıza rağmen üzülmedim.

Canı sağ olsun kızlarımızın ve teknik kadronun...