2013-2014 Kadın Voleybol Takımımızın Maçları

Kadın Voleybol Takımımızın tüm maçlarını artık bu başlık altında konuşacağız.

Lige Yeşilyurt deplasmanı ile başlayacağız. Maç pazar günü saat 16.00'da oynanacak.

Takımımıza tüm lig maçlarında başarılar.

Sezon başı olduğu için kabul edilebilecek vasat bir maç oynadık.Maçın en sevindirici kısmı kesinlikle Aslı Kalaç'ın performansı oldu.3. sette 22-17 gerideyken servise geldi ve müthiş servisler attı, 8-0'lık seriyle seti aldık.Son sette de iyi bir oyun ortaya koydu. Veljkovic ve Lo Bianco da maçın iyilerindendi. Veljkovic blokta hem iyi pozisyon alıyor, hem de ellerini rakip sahaya çok iyi uzatıyor. Orta hücumlarda da iyiydi bugün. Nihan da fena oynamadı, geçen birkaç yıldan hiç alışık olmadığımız savunmalar yapıp,toplar çıkardı. Neriman vasattı diyebiliriz,ondan beklentim hep çok yüksek ama şu ana kadar beklediğimiz performansı ortaya koymadı,gelecek haftaki Avrupa ve Vakıfbank maçlarında çok daha iyi oyununa ihtiyacımız var. Sinem ve Ergül'ün performansları sınıfta kaldı bugün.Ergül'ün ilk 6'da çıkmaması ve az süre alması beni şaşırttı ama bu süre zarfında da olumlu bir performans ortaya koymadı. Sinem konusunda da neden Özgenur'u kiralayıp, onu kadroda tuttuğumuzu anlayabilmiş değilim.Servisi dışında Özgenur'dan daha iyi olduğu bir nokta göremiyorum.Son olarak da Ezgi takımın en kötüsüydü, istatistiklerini bilmiyorum ama sadece ilk sette öldürdüğü 1 topu hatırlıyorum,onun dışında olumlu hareketi yoktu neredeyse.Hadi hücumda çok bir şey beklemiyoruz kendisinden ama en azından vasat üstü manşet alabilse, savunma yapabilse bari.

Sezon başı olduğu için kabul edilebilecek vasat bir maç oynadık.Maçın en sevindirici kısmı kesinlikle Aslı Kalaç'ın performansı oldu.3. sette 22-17 gerideyken servise geldi ve müthiş servisler attı, 8-0'lık seriyle seti aldık.Son sette de iyi bir oyun ortaya koydu. Veljkovic ve Lo Bianco da maçın iyilerindendi. Veljkovic blokta hem iyi pozisyon alıyor, hem de ellerini rakip sahaya çok iyi uzatıyor. Orta hücumlarda da iyiydi bugün. Nihan da fena oynamadı, geçen birkaç yıldan hiç alışık olmadığımız savunmalar yapıp,toplar çıkardı. Neriman vasattı diyebiliriz,ondan beklentim hep çok yüksek ama şu ana kadar beklediğimiz performansı ortaya koymadı,gelecek haftaki Avrupa ve Vakıfbank maçlarında çok daha iyi oyununa ihtiyacımız var. Sinem ve Ergül'ün performansları sınıfta kaldı bugün.Ergül'ün ilk 6'da çıkmaması ve az süre alması beni şaşırttı ama bu süre zarfında da olumlu bir performans ortaya koymadı. Sinem konusunda da neden Özgenur'u kiralayıp, onu kadroda tuttuğumuzu anlayabilmiş değilim.Servisi dışında Özgenur'dan daha iyi olduğu bir nokta göremiyorum.Son olarak da Ezgi takımın en kötüsüydü, istatistiklerini bilmiyorum ama sadece ilk sette öldürdüğü 1 topu hatırlıyorum,onun dışında olumlu hareketi yoktu neredeyse.Hadi hücumda çok bir şey beklemiyoruz kendisinden ama en azından vasat üstü manşet alabilse, savunma yapabilse bari.

Furkan,

Neriman hem manşet alıp hem de hücumda 1. opsiyon olarak oynayınca ara ara performansı düşebiliyor. Dün hücum ve manşette Ezgi'yi kapatmaya çalışmasına rağmen istatistikleri fena değil %46 ile top öldürmüş 17 hücum 3 blok toplam 20 sayısı var, maçın en skoreri. 5 manşet ve 7 hücum hatası olumsuz olan istatistikleri.

İstatistiklere buradan bakabilirsin.

http://www.tvf.org.tr/Sezonlar/2013...ats_pdf/YESILYURT-GS_BAYAN(1-3)20.10.2013.pdf

Ek olarak Sinem'in servislerinin iyi olduğunu kim uydurdu bilmiyorum ama tam bir şehir efsanesi :) 2-3 maçta küçük seri yakalayınca Sinem'in servisleri iyi sanıldı ama Özgenur'un servisleri Sinemden çok daha iyidir.

Bayan Voleybol Takımımız Şampiyonlar Ligi ilk maçında İtalya'da Conegliano deplasmanındaydı. Maçı 3-2 kaybettik.

İmoco Conegliano 3-2 Galatasaray Daikin (25-23/25-23/19-25/21-25/18-16)

2.sette 12-18, tie breakte de 3 maç sayısını çevirip maçı almayı bildi İtalyanlar.

Kısaca özetlemek gerekirse maça çok kötü başladık. Acemi takımlardan farkımız yoktu, set sonunda toparlansakta oyuna giren Gamze Alikaya'nın etkili servisleriyle farkı kapasakta yetmedi bu ve seti kaybettik. İkinci sete ise çok iyi başladık. Özellikle Neriman'ın hücumda etkili olması, Nihan'ın savunmada takımı toparlamasıyla farkı da açtık. 2.teknik moladan sonra hem Rabadzhieva'nın, hem Neriman'ın manşette aksamasıyla farkı eritip müthiş bir seriyle öne geçtiler ve seti de almayı bildiler.

3.sette daha sert girdi takımımız ve ilk 2 set ortada gözükmeyen Montano'nun da oyuna katkısıyla seti rahat aldık, setin sonunda seriye izin versekte.
4.sette de hem Neriman, hem Montano hücumda etkili olan takımımız seti alarak 2-2'ye getirdi.

Tie break'e de çok iyi başladık. Özellikle Rabadzhieva, Lloyd eşleşmesini iyi kullanıp farkı açtık ve saha değişimine 5-8 üstünlükle girdik hatta bu üstünlüğü set sonuna da taşıdık 11-14 öndeydik ama maalesef hem manşette aksadık, hem de Rabadzhieva'nın hücumda aksamasıyla seti ve maçı 3-2 kaybettik.

Conegliano'nun hikayesine vakıf olduğumdan eşleşmemize sevinmiştim,maçı fikstür belirlendiğinden beri iple çekiyordum.Kopenhag maçı ve esnasında sonuçtan uzak durmayı başarıp öğlene doğru maçın tam kaydına erişebildim.İlk iki sette bölüm bölüm baya daralsam da geri dönüşle 3-2'lik galibiyetin de baya bir şey katacağını düşünüyordum,aklımda uzun uzun yazmak vardı.11-6,akabinde 14-12'den maçı vermek fazlasıyla kalp kırıcı oldu.Son sette nerede ''eyvah'' desem hep o kötü ihtimal gerçekleşti.
Conegliano geçen sezonki gibi,Lloyd'un gelişi baya artı olmuş üstüne.Karşımızda hayli sağlam bir takım varken şu görüntüyle galibiyeti pisi pisine kaçırmak potansiyelimizi ortaya koyuyor.Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun bir Vakıfbank galibiyetine endekslenmesi işten değil.Bunun yanında maçın kalp kırmasının sebebi Conegliano taşı sıkıp suyunu çıkarırken bizim temel noktaları dahi halledememiş olmamız.Kısacası yol hayli uzun kaliteye rağmen.Bu noktada voleyboldaki Milli takım sistemine de değinmek istiyorum.Şampiyonlar Ligi sezonunun en değerli maçlarından birine 3 gün kala ne Montano ne de Saori takımlaydı.Gülümsemesi ve şirinliğiyle ün yağmış Saori sahada canlı cenaze gibi duruyordu,halini gördükçe moralim bozuldu.2 haftada bir Dünya'nın öte başında absürd Milli maçlar oynanacaksa kulüplerin bu kadar yatırım yapmasına,ŞL'ye endeksli sezon planlanmasına gerek yok.

Pazar günü Vakıfbank'ı konuk edeceğiz Burhan Felek'te. Maçın henüz sezonun başında olması bizim için büyük handikap, hem Montano, hem de Saori takıma daha yeni katıldı. Conegliano maçında da görüldüğü gibi kaliteli bir takıma sahibiz, bize şuan için tek lazım olan şey zaman.

Maça dönecek olursak; oynatacağımız yabancıları merak ediyorum. Montano kesin kadroda olur ama Saori oynar mı, oynamaz mı merak ediyorum. Veljkovic'de performansıyla şuan bence takımın en iyisi.. Bakalım Massimo hangi yabancıları sahaya sürecek.

Son olarak; 55 olmasın !

Galatasaray maçları arasında en hevesle beklediğim maç son zamanlarda :)

Çok klişe oldu fakat; gelmeyecek olan çok şey kaçıracak,geçen sene Eczacıbaşı maçındaki gibi...

Takım ne durumda pek fikrim yok ama umarım gereken mesajı veririz

Bu maça gelmemenin bahanesi yok,herkesi bekliyoruz.Yenersek takım kaptanımıza ufak bir sürprizimiz olacak.Vakıfbank'ın 54 maçlık serisini bitirip tüm camiaya gereken mesajı verebilir umarım kızlar.

Ben görmiyeli ne olmus site böyle yav, neyse ligin baslarinda Vakifbank ile karsilasmamiz bizim acimizdan iyi mi oldu kötü mü tam olarak bilemiyorum.

Umarim (en azindan) 1p alabiliriz. Basarilar diliyorum kizlara. Bu arada pek fazla takip edemiyorum Gioli ayrildi digil mi?

Geçen sezonki Eczacıbaşı maçı benzeri bir tat olsun.Oyuncuların Milli Takım'dan fırsat bulamayıp part-time bizde forma giydiği dönemde fazlasını isteyemiyorum.Burhan Felek güzeldir,gelin bekleriz. :)

Pek fazla ilgilenen olmamis, ben yinede yaziyim dedim. Özellikle 2. & 3.setlerde iyidik, ancak sonunu getiremedik & (maalesef) maci 3-0 kayip ettik.

Settler: 17-25, 25-27, 22-25

Saori'nin hasretinden prangalar eskittik.
Tribün enfesti.Totem olarak alıp ciddi şekilde destek verdiğimiz 3. sette söylenen repertuar uzun süre unutulmaz.
Artık varsa yoksa Bakü maçı.Saori ve bu bağlamda manşet yokken en azından 2 puanı cebe koymak lazım.