2021-2022 Türkiye Süper Ligi

Aziz Yıldırım doğrudan veya dolaylı(devam etmek istememiştir) kiminle yollarını ayırdıysa,Ali Koç döneminde o kişiler teker teker geri geldiler.

Fenerbahçe taraftarıda hoşgeldin hocam diyorlar İsmail Kartal'a.

Luis Aragones ölmeseydi onuda getirirdi Ali Koç muhtemelen.
İsmail Kartal'ı şimdi getirip sene sonuda büyük ihtimal Löw'ü getirecek gibiler.
 
Anadolu takımları kendi aralarında maç yaparken neden 1-0 öne geçince 60 dk 65 dk 70 dk kapanmaya çalışır anlamıyorum.

Be rezil herifler futboldan soğutuyorsunuz.Kendi taraftarınız bile ''golü ne zaman yiyeceğimizi bekledik'' diyor.

Golü yiyeceğin o kadar belli,pozisyon üstüne pozisyon veriyorsun hala kapanmaya çalışıyorsun.Hala rakibin seni baskı altına almasına izin veriyorsun.

Yahu bu lige gelen yabancı teknik direktörde garipleşiyor.İnsan kendi takımını,eşit güçteki takıma karşı 60 dk 70 dk geriye yaslar mı ?

Düşünce şu oluyor.3 puanı alırım,galibiyet parasınıda cebime koyarım,skormuş,oyunmuş umrumda değil diyorlar.

Bu kadar vasat düşüncelerin olduğu maçlar izliyoruz ne diyim.
 
Muslera sağlıklı ise Muslera oynar ,nokta.Okan kendi gitmek istedi,seneye doner ve yine yedek kalır,nokta.Madem oynamak istiyordu hiç gelmeyecekti.Sonic olarak parasını alıyor öyle yada böyle.
 
Bence sorun ne Okan ne Muslera ne de İsmail Çipe.Sorun 35 yaşında ağır ve uzun süren bir sakatlıktan çıkmış kaleciyle 3 senelik 2.5 milyon eurodan sözleşme imzalamakta.

Sakatlandığı günden beri taraftardan başkanına dek bizimkiler başladılar,biz Muslera'ya vefalı olmalıyız,Muslera'yı sahipsiz bırakmayacağız.Arda'nın gelişindede aynı şey oldu,Arda Galatasaray'a yanlış yapmadı gelmeli denildi.Fatih Terim ile devam edilirkende aynı yanlış yapıldı.Hep aynı yanlışlar devam ediyor,ederde.

Kimisi kalesini 3 yerliye birden emanet etmişken sen 10 senedir 1 tane yerli kaleci bulup kaleyi emanet edemiyorsan,bu senin sorunundur.

Bir noktadan sonra güzel bir şekilde vedalaşmayı öğrenmek lazım.
 
Muslera geçen sezona kadar düşük ücretle oynamış olsa yapılan sözleşmeyi anlarım. Ama bir ara Dünya'nın en yüksek sözleşmeli kalecilerinden biriydi.
Okan meselesine gelince de Muslera sonrası kaleyi ilk aldığında kötü başladı sonra geçen sezon kaleyi aldı ve Muslera iyileşene kadar ligin en az gol yiyen kalecisiydi.
Geç form tutuyor ki Muslera'da sezona genelde kötü başlardı.
 
Galatasaray'a yanlış yaptı-yapmadı kriterine göre sözleşme yapıyorsak zaten konu kapanmıştır. Muslera'nın arkasına da 11 yıldır 1 kaleci bir zahmet koy. Böyle daha mı iyi oldu şimdi ? Her maç kalen yol geçen hanı.
 
Yedek kaleci olarak gelen kaleci okan gitmek istiyorsa bir bedel karsiligi gitmesi lazim. Kendisini Damat beyin memleketi diye geri cagirmasiz beles gonderirsen ve yerine ismail cipeyi koyarsan gecmis olsun derim.
Hani anladik kulup yonetiminde tecrubeniz az ancak hic mi FM oynamadiniz.
 

Üst