Hakan Balta

Berkan;

Madem Emre Aşık efsanemiz ona türlü şerefsizlikler yapan bu adamı imzalarda görmek benim hoşuma gitmiyor. Hem de burası antu değilse imzalarımıza 2011 Şampiyonu Fenerbahçe falan da yazma hakkımız var o zaman. Ayrıca Alperen kapris falan yapmamış, rahatsızlığını belirtmiş.

Umut' a benim tavsiyem imzasından Lugano' yu silmesi. Şu forumdaki üyelerin yüzde 99.9 unun gıcık kaptığı adamı imzasına koyması garip kaçıyor doğrusu. Ha tabiki forum yönteminin bu konuda bir yaptırımı yoksa ister dinler; ister dinlemez beni...

Bu olay uzar gider sonuçta adam oraya Fenerbahçeli Lugano yazmamış, oyuncuyu bağımsız düşünün çirkef bir defans diyebilirsiniz ki bence de öyle ama arkadaşın stili hoşuna gitmiş oraya yazmış işte. Oradaki Materazzi ve Pique bana daha antipatik gelmekte mesela.

Milletin imzaları bile göze çarpıyorsa, Galatasarayımız şampiyonluğa giderken Galatasarayın forumunda Dallas, Miami, LAL avatarları da benim hoşuma gitmiyor ve ben de bunu gereksiz buluyorum ama sonuçta insanın kişisel özgürlüğüdür bazı çizgiler aşılmadıkça karışamayız ve bence imzasına Lugano yazması da çizgiyi aşmaz ki forumun böyle bir kuralı yoksa forum yönetimine göre de aşmaz.

Bence de Umut gereksiz ısrar içinde durmaya devam ediyor. O zaman bizler de burada birer imza yazarız toplumun örf adetlerine uygun olmasa da bunu demokratik haklar kılıfına uydurur haklı çıkarız. GS forumunda bunlar hoş şeyler değil. Bütün yapacağı imzadan o ismi silmek ama bunun yerine dayanak arıyor kendine.

Bu arada sık sık -burası antu değil- muhabbetleri de garip. Burası antu değil ama kendi oyuncuna istediğin hakareti etme hakkını görüyorsun, bundan yana bir çekince yaşadığın yok. Eeee bundan neden rahatsız olmuyorsunuz? Hakan Balta iyi oynamıştır kotü oynamıştır. GS'ın bir oyuncusuna bir GS forumunda hakeret etme rahatlığımı sağlıyor bu size? İmzana Lugano yaz veya yazanı koru, Hakan Balta'ya küfür et, olmadı hakaret et. Ondan sonra burası Antu değil. İyi iş gerçekten...

İmzaya takılıp atladığımız bir şey dikkatimi çekti. Konunun ilk sayfasında Onur Abi demiş ki:

Oyuncumuzu eleştirirken, soyadından yola çıkma sevdasından vazgeçelim.

Bu konuda da gereken yapılırsa iyi olur. Çünkü Umut' un mesajında açıkça ihlal edilen bir forum kuralı var.

@Berkan Çatal:
Tamam o avatarlar hoşuna gitmiyor diyelim ancak senin de avatarın Arda Turan mesela. Galatasaray' ın şampiyonluk yolunda gitmesiyle senin avatarın arasında da bir ilişki kuramadım ben.

Bence de Umut gereksiz ısrar içinde durmaya devam ediyor. O zaman bizler de burada birer imza yazarız toplumun örf adetlerine uygun olmasa da bunu demokratik haklar kılıfına uydurur haklı çıkarız. GS forumunda bunlar hoş şeyler değil. Bütün yapacağı imzadan o ismi silmek ama bunun yerine dayanak arıyor kendine.

Bu arada sık sık -burası antu değil- muhabbetleri de garip. Burası antu değil ama kendi oyuncuna istediğin hakareti etme hakkını görüyorsun, bundan yana bir çekince yaşadığın yok. Eeee bundan neden rahatsız olmuyorsunuz? Hakan Balta iyi oynamıştır kotü oynamıştır. GS'ın bir oyuncusuna bir GS forumunda hakeret etme rahatlığımı sağlıyor bu size? İmzana Lugano yaz veya yazanı koru, Hakan Balta'ya küfür et, olmadı hakaret et. Ondan sonra burası Antu değil. İyi iş gerçekten...

İki durum ne kadar alakasız bir konu... Gerekene oyuncusuna saygısızlık yaptığı için ceza verilir de bu iki konuyu bağlamak ne kadar orantısız bir karşılaştırma. Burası forumdur dolayısıyla arkadaş ortamı değildir saygısızlık yapılamaz ama bir insana da Lugano yazdı diye sallanamaz bu kadar.

Hakan Balta'ya saygısızlık yapıldıysa ceza verir yönetim ama bu ikisini bağlayıp Hakanla dalga geçip bir de Luganoyu imzasına yazıyor demek de dediğim gibi alakasızdır, tartışılan şey ile alakası yoktur.

İmzaya takılıp atladığımız bir şey dikkatimi çekti. Konunun ilk sayfasında Onur Abi demiş ki:

Bu konuda da gereken yapılırsa iyi olur. Çünkü Umut' un mesajında açıkça ihlal edilen bir forum kuralı var.

@Berkan Çatal:
Tamam o avatarlar hoşuna gitmiyor diyelim ancak senin de avatarın Arda Turan mesela. Galatasaray' ın şampiyonluk yolunda gitmesiyle senin avatarın arasında da bir ilişki kuramadım ben.
Şuan Basketboldan sonraki en önemli gündem maddesi Futbol takımı, yeni yapılanma. Bu konuda tartışılan birşey olan Arda satılmalı mı satılmamalı mı mevzusu da önemli yer teşkil ediyor şuan. O yüzden böyle bir avatar kullandım herşeyden öte bu foto Galatasaray ile ilgili.

seni tebrik edeceğim aklımın ucundan bile geçmezdi ama sende ilk iyi oynadın,iyi mücadele ettin,hep böyle devam et canımızı ye...

3 yıldır en iyi oyununu oynadı bence Hakan. Basit, istekli ve oyundan kopmadan oynadımı herşeyi iyi yapmayı beceriyor ama işte devamlılık yok Allah onuda daim etsin ne diyim. Yinede tebrikler Hakan.

Madem bu kadar iyi oynayabiliyordunda niye iki yıldır o kadar laf söylettin kendine diye yazmak geldi içimden bi an ama neyse galibiyetin keyfini çıkarıyım.

Devamını bekliyoruz.....

Fizik olarak çok kötüydü, muhtemelen özel hayatından kaynaklı bazı problemlerde vardı. Bu sezon Fatih Hoca ile çok daha iyi çalışıyor. Sahada da bunun meyvelerini alıyor.

Sen devam et böyle Hakan ; körler için de radyo var , dinlemeyi akıl ederler elbet. Artık bazı Galatasaray'lılarla futbol konuşmak banallaşmış durumda.
Ayhan bikbikbik.
Hakan hömhömhöm.
Emre Çolak zaten höhöhöhöhö...
Balta dün 10 numara top oynamıştır gözü gören insanlara göre. Ama adı Hakansa Ayhansa Emreyse tamam. İyi de oynasa mutlaka sövmek gerek dimi ? Şurdaki bazı yazılanları görüyorum da tebrik ediyorum gerçekten bazılarını.
Not : Görebilenleri tebrik ettim yanlış anlaşılmasın. İnternette hala sövme modası var Hakan'a. Adın çıkmasın bi kere arkadaş.

Hakan'ın en iyi zamanında bile kapasitesi bellidir arkadaşlar. Bir bekin en keskin özelliği bindirmesi ve hızı ise Hakan'da bu iki özellikle futbol kariyerinin başından beri yoktu. Zaten hızlı bir oyuncu değil ancak kısmen akıllı bir adam ,pozisyon bilgisi ile bunu kapamaya çalışıyor. O yüzden Hakan kötü derken neye göre kötü diyoruz bunu hatırlamak lazım.

Geldiği günden 2008 Avrupa Şampiyona'sına kadarki süreçte oynayan , hepimizin, bayıldığı ,övdüğü, direkt 11'e yazdığı adam ile kıyaslıyorsak çok ciddi söylüyorum şu sezonki Hakan ile o Hakan arasında çok bir fark yok.Bu anlamda biraz haksızlık ediyormuşuz gibi hissediyorum bende.

Bununla beraber ruhsuz diye etmediğimiz küfür bırakmadığımız adam yeni sezonda ilk önce milli takımda Hırvatistan maçı sonrasındaki soyunma odası çıkışı, çok büyük artış yaşıyan özveri ve son olarak fb maçında 3 goldede şahit olacağınız gibi gol sevinçlerine katılışı ile bir takım şeylerin sadece ondan kaynaklanmadığını gösteriyor bence. Devre arasında zaten bir sol bek alınması muhtemel ama Hakan Balta bu takımdan kolay kolay ayrılmaz o yüzden biraz daha hoş görülü ve objektif değerlendirmekte fayda var.

Ne olur git ya, bu takımın oyuncusu değilsin. Gerçekten hakaret anlamında değil ama acizsin futbol oynamak için. Sol bek mevkii kolay değildir herkes yapamaz, sen hiç yapamazsın Hakan Balta. Özellikle Galatasaray Spor Kulübü çatısı altında seni sol bek olarak izlemek ömrümden ömür alıyor. Daha fazla hakaret,küfür yemeden bırak şu işi..

Dün yine çok kötüydü. Belki önünde oynayan açık oyuncusu performansını etkiliyordur ama Sabri ve Hakanlı tandem hattımız gerçekten evlere şenlik. Bu iki oyuncunun önümüzdeki sene kadroda olmaması en büyük iki transferimiz olacak.