Fernando Muslera

Mithat abim sevgiler saygılar ama bu sefer aynı fıkırde degılım senle muslera ayakla topu oyuna sokabılen dünyada nadir kalecilerden biri, Yan hava toplarında bence gayet basarılı mondragondan sora oh be diyebiliyoruz.Taffarel tarzı kaleci insllah uzun yıllar bizle kalır

Muslera şu an dünyanın en formda kalecisidir.Hatırlayamadığım varsa düzeltsin yinede.Maç kazandıran bir oyuncu oldu artık sadece top tutan kaleci değil.G.Birliği maçında top gelmedi gibi bişey ama Sivas'ta gördük duruşunu Muslera'nın.Bugün Volkan'da Muslera benden daha iyi demiş yorum bile yapmamak lazım aslında:) İlk 2 maç hata yaptı,yok eli küçük müçük herşeyi dediler yanıltmadı bizleri kendi dediği gibi Nando Muslera!

Gaziantepspor maçından beri kusursuz maçlar çıkarıyor.22 Lig maçında sadece 13 gol yemesi bunun en basit örneği.Uzun yıllar bizimle kalmalı...

Gerçi o Gaziantepspor maçı sadece Muslera'ya değil tüm takıma yaradı.Fatih Terim , Eboue'yi tuhaf tuhaf yerlerde oynatmaktan vazgeçip sağ beke aldı ve oda o bölgeye geldiğinden beri harika oynuyor.Semih ilk 11'e geçti ve Servet'i aratacak bir performans ortaya koymadı.Ayhan ve Sabri fiilen kadrodışı kaldı vs. Eğrisi doğrusuna geldi ve o maçtan sonra takım şampiyonluk yürüyüşüne başladı.

Aklıma gelmişken şunuda söyliyeyim.Geçen yılki kadroda Ufuk yerine Muslera olsa en az 10-11 puan toplamış ve üçüncü ve ya dördüncü olmuştuk.Sadece kaleci farkıyla geçen yılki kadro UEFA kupasına katılırdı.

Ah ulan ah!Kalecisiz geçen yıllara yanıyorum.Manisaspor maçında da gol yemezse bir sezonda en çok maçta kalesini gole kapatan Galatasaray kalecisi olacak.

Geçen sezon ki Ufuk ondan önceki Leo Franco [gerçi kendisinin iyi oynadığı 2-3 maç vardı] ve Skibbe dönemindeki De Sanctis facialaından sonra her maçta ferahlıyorum.Dileniyorum resmen Fernando'ya...

Dipnot: Son 24 maçta 14 gol yemiş.Manisa maçında da gol yemezse 25'de 14 olacak ki rekor olabilir bu durum.

Erdal, işin özüne inersek sorun sürekli yeteneksiz kalecilerin formamızı giymesi değildi. Bana göre sorun; takımın kalecilerinin yıllarca yeteneksiz bir kaleci antrenörüne emanet edilmesiydi.

Nezihi Baloğlu gitti, dertler bitti! İnanıyorum ki Ufuk Ceylan da büyük bir gelişim gösterecek Taffarel´in önderliğinde.

Erdal, işin özüne inersek sorun sürekli yeteneksiz kalecilerin formamızı giymesi değildi. Bana göre sorun; takımın kalecilerinin yıllarca yeteneksiz bir kaleci antrenörüne emanet edilmesiydi.

Nezihi Baloğlu gitti, dertler bitti! İnanıyorum ki Ufuk Ceylan da büyük bir gelişim gösterecek Taffarel´in önderliğinde.

Söylediklerinizeh aynen katılıyorum ki Ufuk bu gelişimi Sivas ile oynanan kupa maçında belli etti. Özellikle cepheden gelen toplarda pozisyon alışı o ışığı gösterdi.

Tamamen katılıyorum bunun yanında keşke Fatih Hocamız Aykuta artık başka takıma verse onun yerine Emirhan filan da Tafinin elinde pişse ? :) MUslerayı 1 sezon daha elimizde anca tutarız ama satarsakta kesinlikle en az 25e filan satılmalı muhteşem bir kaleci muhteşem . Bu taraftar yıllar sonra kalecinin ve sağ bekin ne demek olduğunu anladı be :)

Arkadaşlarla maçı izlerken ilkinde izin vermezdi ama yine penaltı olsa Terim ne yapar diyorduk, hepimiz yanıldık ve Muslera geçti topun başına. Tribünler Muslera´yı davet ederken O´nun yüzündeki heyecanı görmek yeterdi insana. Terim de bu durumu görmüş olsa gerek bizi yanıltıp Muslera´ya onay verdi ve yazdı o da.

20 Milyon da verseler gitme be, yazılacak destanlar, alınacak Avrupa Kupaları var!

Kendimi tekrar etmek gibi olacak ama yeniden söylemek istiyorum.Geçen sezon kalede Muslera olsaydı [bu formuyla tabi] +14 puan daha toplayıp ilk 3'e girerdik.

Son 25 maçta 14 gol ve gol yemeden tamamlanmış 16 maç.Saygılar Fernando...

Evet Muslera iyi kaleci ama gol yemememizi sadece buna bağlamamak lazım. Geçen sene kalecilerin önünde Servet ve Gökhan Zan oynuyordu. Sağ bek Sabriydi. Bu sene Ujfalusi, Semih ve Eboue oynuyor.

sana "al sana muslera" yazma densizliğinde bulunan sakallı insan musveddesine hayatı boyunca unutamayacağı güzel bir tokat attın gökten kemik değil ama Allahın sopası yağdı sana volkan efendi.. şimdi otur kaba etinin üstüne de twitterdaki hesabını kapatmanın yollarını ara ...

Nezih Ali Boloğlu sorunsalını bu forumda ilk yazan bendim kimsenin aklında yokken. Gerçekten teşhisimin ne kadar doğru olduğunu bu sezon Muslera ve Ufuk'a bakınca gördüm bir kez daha.

Kaleciler gerçekten geç olgunlaşıyor, doruk noktalarına tecrübe ile varıyorlar onları erken pişirmenin tek yolu her anlamda, her platformda yarışmış,oynamış iyi hocaların eline vermekten geçiyor bunu yaptığımız an değişimi gördük.

Kendi hayatı boyunca yedek kalmış,çıkmış olduğu maç sayısı,yemiş olduğu gol kalitesi belli olan bir hocanın bir kaleciye öğretebileceği ne olabilirki 'kulübede oturma sanatı' dışın:)

Nasıl oldu da, Muslera'yı alabildik ben hala orada kaldım. Pek bizim tarzımız bir transfer değildi. Hem refleksleri hem tekniği ile dünyanın en iyilerinden biri olduğunu gözümüzle de görmüş olduk. Şimdi aklımdaki soru biz bu Muslera'yı nasıl elimizde tutacağız?

Nasıl oldu da, Muslera'yı alabildik ben hala orada kaldım. Pek bizim tarzımız bir transfer değildi. Hem refleksleri hem tekniği ile dünyanın en iyilerinden biri olduğunu gözümüzle de görmüş olduk. Şimdi aklımdaki soru biz bu Muslera'yı nasıl elimizde tutacağız?

1 yıl daha oynar inanılmaz üst bir kulübe inanılmaz ücretlere satarız . İnanın Ufukta çok bomba şekilde geliyor Tafiden sonra .