Fernando Muslera

Uzun yıllardır izlediğim en iyi kaleci reflesklerine sahip kendisi.

Dünya kupasında yarı final görmüş ve Amerika Kupasının sahibi takımın kalecisini başkalarına kaptırmadan koparmak kolay iş değil.

Saygılar.

Bu konuda fikrim belli leo franconun 10 yaş gencini aldık.Bakın göreceksiniz millet dünyanın en iyi 7. kalecisi diyor fakat ilk 10 girmez.kolombiya kalecisi eski sakaryalı martinez daha iyi bundan bizim bir kaleciye 15 mil. dolar verecek paramız yok.

leo franco en iyi oldugu donemdeki formu bile musleranin simdiki performansina yaklasamaz. goreceksiniz bizim kaleci sikintimiz artik bu sene bitecek

yersiz yere kaleyi terk edip aşırtma goller yediğinde ben burda yazanlarla tekrar konuşacağım.fiziki yapısı iyi olabilir refleksleri iyi olabilir ama oyun görüşü vede zamanlamaları çok kötü bu adam bu para etmez etse etse yarısı eder.herkes yaşını yazmış iyi kaleci 30 yaşında olunur.örnek tafo,simo,mondi,van burukelen,paff,suhumi,bartez,bufon,vandersarr,rüştü,ceni,cordoba,zoff,goygoceya,daha yazarım anlatabildim mi neden karşı olduğumu

yersiz yere kaleyi terk edip aşırtma goller yediğinde ben burda yazanlarla tekrar konuşacağım.fiziki yapısı iyi olabilir refleksleri iyi olabilir ama oyun görüşü vede zamanlamaları çok kötü bu adam bu para etmez etse etse yarısı eder.herkes yaşını yazmış iyi kaleci 30 yaşında olunur.örnek tafo,simo,mondi,van burukelen,paff,suhumi,bartez,bufon,vandersarr,rüştü,ceni,cordoba,zoff,goygoceya,daha yazarım anlatabildim mi neden karşı olduğumu

Muslera'nın eksikleri olduğu kesin ancak yaşı gereği bu eksiklerini giderme şansı var. Taffarel geldiğinde de çizgi kalecisi deniyordu yan toplarda zayıf deniyordu hatalı goller de yedi ama önemli olan kalede güven bir kalecinin olması. Muslera güvenebileceğimiz bir kaleci hataları olacak tabiki ama artık bu takımın bir kalecisi var.

avrupada kaleci sıkıntısı yaşayan o kadar kalbur üstü takım var ki hiç biri musleraya bu paraları vermedi ben verilen para bu kaleci için fazla diyorum.

De Gea ne yapmış da, 21 Milyon Euro etmiş diye sorayım o zaman. Biz De Gea'dan daha tecrübeli Copa America Şampiyonu ve DK Yarı Finalisti bir Uruguay'ın kalecisine, ki bu iki turnuvada da en iyi kaleci performanslarını gösteren adamdı belki de, Cana + 6.75 Milyon Euro verdik. Hep söyledik büyük kalecilerin büyük hataları olur, mükemmler, hatasız kaleci yoktur diye. Muslera'nın eksiği var, ancak oyunun içinde oluşu, kalede güven verişi, bire bir müthiş bir kaleci olması, refleks olarak belki de dünyanın 1 numarası olması hiç mi önemli değil.

Ayrıca bu niye bize geldi, niye kimse bu paraları vermedi konusunu da anlamıyorum. Messi'yi 100 Milyon Euro verip getirsek, niye geldi, kimse bu parayı neden vermedi. Belki de bizim en büyük ihtiyacımız buydu ve en büyük bütçeyi bu pozisyona ayırdık. Başka takım biz kaleye bu kadar yatırım yapamayız, başka yerleri doldururuz demiştir. Dünya üzerinde kaleci kıtlığı varken gidip bir 2. sınıf kaleci alıp, yine bir hüsran yaşayabilirdik. Ama bu sefer riski en aza indirip bana göre şu an Dünyanın Top 10 kalecisinden birini getirip, bu riski minimize ettik. Bu saatten sonra Muslera gelir, uyum sağlayamaz, aşı tutmaz, ayrı konu. Ama bu Muslera hamlesinin yanlışlığını da ispat etmez. Bana göre Buffon, Casillas, Cech, Cesar ardından gelen grubun en önemli isimlerinden birini aldık. Neuer, Adler, Muslera ve De Gea grubundan birini aldık.

Mithat Abi'de Muslera'yı en olmicak adama benzetmiş :D
Leo Franco'nun gençliğindede ne refleksleri iyidi abi, neden atletizmi iyiydi onun oyun bilgisi ve defansla hareket etme özelliği vardı ve ozamanlar karşı karşıyası iyi bir kaleciydi Leo Franco ama hiç bir zaman ama hiç bir zaman Muslera'nın bugün sahip olduğu özelliklere sahip olmadı.

Ancak Muslera bugün sahip olmadığı bütün özellekleri 2 yıl içinde kazanacak bir kaleci.Maliyetinin bende birazcık fazla olduğunu düşünüyorum ancak 2 milyon ucuz olsa benim için hiç sıkıntı olmayacaktı yani okadar bir fazla var gözümde. Ve jenerasyonunun en iyi kalecilerinden biri aldık bunu tartışmam bile.

sevgili Doğan bak ben leo musleradan iyi demedim,leo 12 sene evvel arjantinin yeni kalecisi deniliyordu ispanyada çok üst düzey maçlar oynadı,sonra sıradan bir kaleci oldu muslera daha çok üst düzey kaleci değil,ama ilk 20 de sayarsınben geçen sene muslerayı en az 15 maç seyrettim 5 tanesi canlı ve o maçlarda top oyunda yokken veya hucumdayken konsantre sıfır.Bana kimse copa america demesin orda nasıl bir kısır futbol oynandığını hepimiz gördük.Bu muslera kötü demek değil ama 14 mil. dolar etmez ben onu söyledim.Uğur kardeşim bana cevap vermiş bende ona geçen sezon lazio maçlarını bir kez daha seyretmesini öğütlerim bakalım oyun görüşü kalede güven verişi nasılmış.

Abi hem diyorsun Dünya'da kaleci kıtlığı var, hem diyorsun o kadar etmez. Zaten Dünya'da kaleci kıtlığı olduğu için fiyatlar böyle. Daha önce de verdim örneğini ManU, De Gea'ya 21 Milyon Euro verdi. Ben De Gea'yı da izledim, Muslera'yı da izledim. Eğer De Gea o kadar para ediyorsa, Muslera da bir o kadar eder. Demiyorum ki bu paralar gerçek değerleridir. Ama durum kaleci kıtlığından dolayı böyle. Dünya'da kaleci bolluğu olsa kim gider bu kadar para bayılır, kalecilere? Muslera'nın geçen sene ben 5-6 maçını falan izlemişimdir, hatasız, mükemmel bir kaleci dediğim yok. Her kalecinin bir defosu, hatası vardır. Ama Muslera'nın iyi hatta müthiş olduğu yanları da var. Yan Toplarının zayıf olduğunu dünya alem biliyor ama eskiye nazaran kendini geliştiriyor. Lazio'daki ilk yılı ile arada ciddi fark var. Hala eksikleri var, mesela Copa America'da çok iyi bir performans gösterdi ama bazı maçlarda o yan top eksikliği hemen göze battı. Ama maç kurtarabilen, sonucu değiştirebilen bir kaleci olduğu da göründü. Bana kalede güven veriyor. Verilen fiyat tartışılabilir ama dünya üzerinde bir kaleci kıtlığı olduğunu sen de söyledin. Bizim de yıllardan beri yaşadığımız bir problem var. Durum böyle iken ben şu an TOP 10'da olan bir kaleciye verilen rakamı yadırgamıyorum.

Cok degil taffarelin yarısı kadar performans göstersin benim tarafmdan vergisini ödeyen birtürkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak ve en az iki ayda bir kulubunun lisansli urununu alan bir galatasaray taraftarı olarak derimki Verilen para helali hoş olsun.. ama daha öncekilere zehir zıkkım..

sevgili Doğan bak ben leo musleradan iyi demedim,leo 12 sene evvel arjantinin yeni kalecisi deniliyordu ispanyada çok üst düzey maçlar oynadı,sonra sıradan bir kaleci oldu muslera daha çok üst düzey kaleci değil,ama ilk 20 de sayarsınben geçen sene muslerayı en az 15 maç seyrettim 5 tanesi canlı ve o maçlarda top oyunda yokken veya hucumdayken konsantre sıfır.Bana kimse copa america demesin orda nasıl bir kısır futbol oynandığını hepimiz gördük.Bu muslera kötü demek değil ama 14 mil. dolar etmez ben onu söyledim.Uğur kardeşim bana cevap vermiş bende ona geçen sezon lazio maçlarını bir kez daha seyretmesini öğütlerim bakalım oyun görüşü kalede güven verişi nasılmış.

Abi bende olaya en kötü ihtimalle yaklaşıyorum hatta verilen ücretin fazla olduğunu konuştum ben twitter'da ama Muslera'ya güvenim tam.
Çünkü kendisini hiç geliştiremse dahi kensini hep ön plnda tutacak, iyi yapacak özellikleri var. Atletzmi ve refleksleri bunların en başında geliyor.Ve şu konudada haklısın oyun görüşü çok iyi değil ancak yer tutma konusunda iyi bir kaleci hatta baya iyi bu konuda işte bu yüzden bizde her anlamda iş yapacağını düşünüyorum. Eee bide buna Fatih Terim ve Taffarel etkisini katıyorum ozaman bu kaleci gelişmeyipte napacak abicim:D

Ama Cana'yı verdikten sonra üstüne 6,75 vermek fazla bencede3-3,5 verilmeliydi ama işte artık alındığına göre yapacak bir şey yok destek olmaktan başka.

Doğan beniz az çok tanırsın yanlışı babam yapsa karşısına geçer yanlış derim,Kolombiya kalecisi martinezi seyrettin mi? o kaleci musleradan kötümü değeri 3.5 mil avro degea örneği vermiş sevgili kardeşim de gea allah onu kaleci yaratmış desek yeridir.shalke kalecisi var neuergaliba ismi tam hatırlamadım kaça gitti.bizim pişmiş kaleciye ihtiyacımız var çünkü takım 4 kişi savunma 6 kişi hucum oynayacak yani bir nevi bizim kaleci libero da olacak muslera bu tarz bir kaleci değil.O savun ma ağırlıklı oynayan bir takımda iş yapar bizde sıkıntı olur.Ama zamanla göreceğiz inşallah ben yanılırım.

Doğan beniz az çok tanırsın yanlışı babam yapsa karşısına geçer yanlış derim,Kolombiya kalecisi martinezi seyrettin mi? o kaleci musleradan kötümü değeri 3.5 mil avro degea örneği vermiş sevgili kardeşim de gea allah onu kaleci yaratmış desek yeridir.shalke kalecisi var neuergaliba ismi tam hatırlamadım kaça gitti.bizim pişmiş kaleciye ihtiyacımız var çünkü takım 4 kişi savunma 6 kişi hucum oynayacak yani bir nevi bizim kaleci libero da olacak muslera bu tarz bir kaleci değil.O savun ma ağırlıklı oynayan bir takımda iş yapar bizde sıkıntı olur.Ama zamanla göreceğiz inşallah ben yanılırım.

Abi ben senin Muslera'nın Leo Franco gibi olacağını falan düşündüğünü zannetmiyorum. Sende biliyorsun Muslera'nın 3-4 yıl sonra Neuer'den çok bir farkının olmayacağını ama şimdiki zamanı düşünüyorsun. Eeee çokta haksız değilsin bir açıdan baktığında ama takımla birlikte gelişecek Valdez-Casillas-Canizares gibi takımla büyüyen bir kalecide bize çok farklı katkılar verecektir diye düşünüyorum.

Gündem farklı yerler kaydığı için kamoyu kendisini unuttu heralde ama hani 3.etap çalışmalarda başladı kendisi ne zaman gelecek acaba..sanki böyle bir oyuncumuz yokmuş gibi bir hava var şuan..