Fernando Muslera

Bugünkü kaleci antrenörleri kim bilmiyorum ama Taffarel'den sonra hiç iyi çalıştırılmadığı net belli.

Bugünkü kaleci antrenörleri kim bilmiyorum ama Taffarel'den sonra hiç iyi çalıştırılmadığı net belli.

Artık 30 yaş üstü bir kaleci için kaleci antrenörünün etkisi ne kadardır bilemiyorum tabi ama Muslera'nın bizdeki 6. sezonu ve de ilk kez formsuz bir dönemden geçiyor. Ben çok fazla büyütülmemesi gerektiğine, Muslera'nın zaman içerisinde kendisini toparlayacağına inanıyorum ve de Buffon'un Juventus'ta yaptığı gibi, 40'lı yaşlarına kadar Galatasaray'ımızda kalmasını istiyorum.

Mental olarak bitmiş durumda, güvenini iyice yitirmiş diğer bazı oyuncular gibi. Destek olmamız gerekiyor.

Yılda 4 milyon € kazanıyor bir kaleci için çok bu rakam. Nihayetinde PSG falan değiliz. FFP ile uğraşan bir takımız. Seneye maaşında ciddi indirime gitmesi lazım yoksa satılması taraftarıyım. Bu adam penaltı kurtaramıyor, komik komik goller yiyor. Ve yılda 4 milyon € kazanıyor. Senede birkaç maç panter olacak diye kalsın diyemem.

Sezon sonunda acil şutlanması gereken ilk isim. Bugün kaleye 2 tane şut geldi 2'sini de yedi, afiyet olsun.

1- Eski performansından hayli uzak.
2- Penaltı kurtaramıyor.
3- Eliyle veya ayağıyla oyun kuramıyor.
4- Sağından gelen topları kesinlikle kurtaramıyor.
5- Ve en önemli madde, yılda 4 milyon € alıyor.

İlk geldiği sezonlara bakın bir de son 3-4 senesine bakın. Kaleciler yıllandıkça iyi oynar bizim Nando tam tersine yıl geçtikte kötü oynuyor!

Problem yaşla ilgili değil. Geldiği günden beri her sezon mutlaka formsuz bir dönemi olurdu lakin öyle işler yapardı ki o dönemleri hatırlanmazdı. Yan topları hep felaket oldu ve hatta bizim ligimizde akıllı futbolcular olsaydı buradaki ömrü çok kısa olurdu. Kanatlardan bel hizasına kesilen toplarda da sorun yaşıyor.
Lakin şu da var bu haftadan itibaren yine god mode açıp şampiyonluk getirebilir çünkü daha önce yaptı.
Peki Galatasaray'dan ayrılır mı? Hiç sanmıyorum çünkü bu maaşı alabileceği dünya üzerinde her hangi bir lig yok. Bu da gösteriyor ki biz maaş ayarlamayı bilmiyoruz. Bir ara dünyanın en çok kazanan ilk beş kalecisinin içindeydi.
Hizmetleri için teşekkür edilmeli ve taraftarla arası bozulmadan yollar ayrılmalı. Dünyanın belki de kaleci açısından en verimli zamanını yaşıyoruz.

Benfica maci ozelinde elestiriliyorsa yenilen 2 golde de hatasi yok. 2 si de sakar sakir Marcaonun hatasindan kaynaklandi. Yaslaniyor oldugu gercek hepimiz yaslaniyoruz ama bir kaleci yasi icin hala cok ideal.

Yaslaniyoruz dedimya 2-3 yil evvel bir arazi almak icin gorusmeye gitmistim, orada bulunan 5-6 kisi surekli ayaklarima bakiyordu ve en sonunda dayanamayip ben de baktim. Bi de ne goreyim 2 farkli ayakkabinin teklerini giymisim ayagima. Deli danalar gibi eve kosup degistirdim.

Cumleten yaslaniyoruz takilmayin fazla :)

Nando'nun her sene böyle formsuz dönemleri oluyor artık alıştık buna. Düzelecektir. Futbolu bizde bırakmasını istiyorum.

Sezon sonu gönderileceği konuşuluyor. Ben gitmesi taraftarıyım ancak o giderse yerine kim gelecek o da var. Çünkü nispeten iyi kalecileri gönderdiğimiz zaman çok büyük arayış içinde olduk. Simoviç'ten sonra Taffarel'e kadar kaleci bulamadığımız, Mondragon'dan Muslera'ya kadar kaleci bulamadığımız o karanlık dönemler aklıma geliyor. Ancak şu da var Muslera'nın şu an gösterdiği performansı ligdeki her kaleci gösterir. Rize'deki Gökhan, Göztepe'deki Beto bile en az onun kadar oynar diyorum. Sezon sonuna kadar kendine gelmezse ve maaşında indirime gitmezse satılmalı. Yıllık 4 m € alacak bir kaleci değil çünkü.

Sorun kaleci bulamayış değil, oyuncu bulamayış. Yönetim çöp olunca futbol da futbolcular da çöp oluyor. Barış Özbek, Mustafa Sarp, Servet, Pinto, Culio vs.. Ben bir sezon daha kalmasını düşünüyorum. Ama giderse de ağlamam. Benim adaylarım yurtdışından iyi bir isim gelmeyecekse; Kayseri kalecisi Lung, Erzurum kalecisi Sehic, özellikle Göztepe kalecisi Beto. Bunlar aklıma gelen, refleksi iyi ve kalesini namusu gibi koruyup devleşen çok iyi kaleciler, özellikle çizgide.

Sorun kaleci bulamayış değil, oyuncu bulamayış. Yönetim çöp olunca futbol da futbolcular da çöp oluyor. Barış Özbek, Mustafa Sarp, Servet, Pinto, Culio vs.. Ben bir sezon daha kalmasını düşünüyorum. Ama giderse de ağlamam. Benim adaylarım yurtdışından iyi bir isim gelmeyecekse; Kayseri kalecisi Lung, Erzurum kalecisi Sehic, özellikle Göztepe kalecisi Beto. Bunlar aklıma gelen, refleksi iyi ve kalesini namusu gibi koruyup devleşen çok iyi kaleciler, özellikle çizgide.
Sehic de çok iyi. Özellikle ayağı çok iyi bunu bizle oynadıkları maçta gördük. Bizim Muslera biraz pres yiyince topu taca atıyor. Aslında Keylor Navas'ı düşünsek mi ki. Real Madrid'de yedek oyuncu durumuna düştü. Bu sene satılmazsa seneye bedava gidecek, Real Madrid satmak isteyecektir.