Burak Elmas

Burada haftalar öncesinden kehanetleri yazan arkadaşlar oldu. Futbolda Fatih hocayı reklam olarak kullanıp futbolun içine edecekler, ama basketbolda umutluyuz güzel şeyler olabilir diye hep yazıldı. Ama diğer arkadaşlar bunu yazanlara pervasızca saldırdılar hep. Senaryo zerre şaşmadı, şaşmaz da zaten, olduğu gibi gerçek oldu. İnşallahla maşallahla bAŞKanım laflarıyla gemi yürümüyor. Bu işler akılla mantıkla bilimle ilerler. Her neyse, beni ilgilendiren basketbol. Şu ana kadar basketbolda beni tatmin etti sayın başkan. O yüzden şimdilik, teşekkür ederim kendi adıma.

Rezzan Epözdemir kameraları zaten seviyordu daha da sever oldu. Sayın Elmas kendisine söyleyin bugün kü toplantısı bomboştu. TFF genel kurulunda söylediklerini tekrarladı durdu. Oysa Oğulcan Çağlayan'ın neden ceza almaması gerektiğini önceki tahkim kararları ve borçlar hukukuna göre açıklayabilirdi. O'nun yerine o istifa etsin bu zıplasın dedi.
Bir de ısrarla sizden önceki yönetimlerin yaptığı işleri kendiniz yapmış gibi anlatmaktan vazgeçin. Rezan Bey'in tahkim ve diğer disiplin kurulları ile ilgili değişimin kabulünde katkısı toplu iğnenin ucu kadar.

Yurt dışından 3 takımla anlaşma yapacağız derken Niğde FK gibi bir klüple anlaşma yapılmış sanırım.Bir de EH ekibi Bandırmasporla anlaştı diye dalga geçiliyordu. Resmen hayal satıp seçimi kazandılar.Ne kadar zaman geçti atayacağız dedikleri profesyonel sözcüyü bile bulamadılar .Ortada elle tutulur bir icraat olmayınca yok federasyon kuruları bizim önerimizle bağımsız hale geldi vs gibi şeylere sığınmaya başladılar sizi TFF’ye yararlı delege olasınıza diye seçmediler ki klübü yönetin ve en başta ne vaad etti iseniz onları yerine getirin diye seçtiler.

Yurt dışından 3 takımla anlaşma yapacağız derken Niğde FK gibi bir klüple anlaşma yapılmış sanırım.Bir de EH ekibi Bandırmasporla anlaştı diye dalga geçiliyordu. Resmen hayal satıp seçimi kazandılar.Ne kadar zaman geçti atayacağız dedikleri profesyonel sözcüyü bile bulamadılar .Ortada elle tutulur bir icraat olmayınca yok federasyon kuruları bizim önerimizle bağımsız hale geldi vs gibi şeylere sığınmaya başladılar sizi TFF’ye yararlı delege olasınıza diye seçmediler ki klübü yönetin ve en başta ne vaad etti iseniz onları yerine getirin diye seçtiler.
Boşuna başkandan iyi siyasetçi olurmuş demedim. insanların onlara olan sempatilerini kullanıp hayal satarak seçildiler ve bunun da alıcısı çoktu. Şu ana kadar makyajlı kasa Mustafa Cengiz yönetimi gibiler benim gözümde. Kaldı ki MC yönetimi de pek iyi bir referans noktası değil.

şu stad sponsorluğu konusunda gelişme var mı?Ne olacak o konu?

Boşuna başkandan iyi siyasetçi olurmuş demedim. insanların onlara olan sempatilerini kullanıp hayal satarak seçildiler ve bunun da alıcısı çoktu. Şu ana kadar makyajlı kasa Mustafa Cengiz yönetimi gibiler benim gözümde. Kaldı ki MC yönetimi de pek iyi bir referans noktası değil.

şu stad sponsorluğu konusunda gelişme var mı?Ne olacak o konu?
31 Aralık sözleşme bitiş tarihiymiş. Daha erken olsun diye uğraşıyorlarmış.

Son düzenleme:
Kimi kime şikayet edeceksin ki? Saray'a çıkıp CB'ye CB'nin atadığı federasyon başkanını mı? Daha bu federasyonu ibra etmemeyi bile beceremiyorsunuz ama sosyal medyadan ver gazı. Siz size haksızlık yapanlara karşı bile siyasi bağlantılarınız yüzünden çekimser oy kullanırsanız bu takımın hakkını kim nasıl savunacak?

Gerekirse kuru ekmek yiyelim ama Galatasaray'ın hakkını savunalım diyebiliyor musunuz bir kişinin korkusu yüzünden? Diyemiyorsunuz. O zaman geçelim bu işleri. Her yıl Tevfik Fikret'in sözünü paylaşıp, t-shirt giymekle bu iş olmuyor.

İsteseydi bunu yapardı demek ne demek abi ? Zahmet olmuş lütfetmiş sağ olsun yapmamış diyelim o zaman. Sanki Messi için pazarlık dönüyor bir de. Ya arkadaş her gelen kendine düşman yaratıyor iyice dış güçler olayına bağladılar. Başkanın hepsinden önce “hoca ben seni savunuyorum da sen bize ne zaman futbol oynatacaksın” demesi lazım da hiç sanmıyorum. Bire bir ülkenin kaderini yaşıyoruz , yazık. Ahbap çavuş ilişkisiyle herkesin tek düşündüğü kendi çıkarı. Anlaşılan 3 yıl da bunların ceremesini çekeceğiz.

Ortada alenen bir ahlaksızlık var burada ''kendimize düşman yaratıyoruz'' diye konuyu yorumluyoruz. Ülkede zaten bu tarz konularda hesap sorabilen bir medya yok. Normal şartlarda ülkenin yangın yeri olması lazımdı. Herkes 3 maymunu oynuyor.

Buak Elmas ya da x kişi isminden bağımsız yanlış yapmıştır, yine yapar ama bu olayda haklılar ve tüm Galatasaray'lılar yanında ve olmalı. Bunu da sümen altı edebilirlerdi. Daha önce çok şahit olduk. Etmediler, çıktılar Türkiye'de alışılmadık şekilde çatır çatır konuşup belgeleri ifşa ettiler.

Son olarak sadece Başkan, yönetim, teknik ekip vs de ülke kaderi yaşamıyoruz. Eleştiren kesimde de bu kaderdeyiz.

Son düzenleme:
Bugün cumartesi oldu ve hâlâ nelssona lisans çıkarılamadı. 1.5 hafta oldu oyuncu geleni yahu.. sekidika yada ozanwafor 1.5 haftadır gönderilemiyorsa buda yönetimin ayıbıdır.

Efelenmeye gerek yoktu,devletin kucağına oturmusken ne yapsan boş. Bu ülkede aynı zarfa atılan 4 oyun biri hileli diye seçim yenilendi senin hakkın yenmiş çok mu?
Bu federasyon gitsede yine aynı tip adamlar gelicek zaten herşey altın tahtta oturan kişinin iki dudağı arasında. Ülkemizde basketbol federasyonu başkanı hem danışmanlık hemde federasyon başkanı futbolu mütahit yönetiyor diğer federasyon başkanlarıda allaha emanet voleybol dışında.

Şu an kulüplerin çoğu TFF'den rahatsız görünüyor ancak aralarında en ufak bir ağız birliği bile yok. Muhtemelen ilk tavizde diğer kulüp TFF ile anlaşır diye düşünüldüğü için bu tip restleşmeler münferit kalacak ve TFF'nin temizlenmesi pek mümkün olmayacak. Ulusal Futbol Takımı başarısız olmuş, en kıytırık spor yorumcusu bile Şenol Güneş'e "sen hoca değilsin" temalı sorular sorabilirken TFF'ye ufacık bir eleştiri bile göremedik medyada. Benzer şekilde bizim kulüpte de Fatih Hoca'ya basın toplantılarında soru soramıyor aynı muhabirler. Çok daha kolay olduğu için onun atadığı ve kongrenin de seçtiği yönetim eleştiriliyor.

Ben geç de olsa olayları örtbas edip uzlaşmak yerine kamuoyu ile paylaştıkları için yönetimi tebrik ederim. Keşke işin başında bu kararı alsaydılar çünkü eleştirdikleri MC yönetimi bile Oğulcan olayını yönetebilmişti. Oğulcan meselesi büyük bir ihtimalle lisans çıkarılma problemi yaşandığından bu yana bu pazarlıklara sahne oluyor. TFF'nin Marcao'ya verdiği ceza ise gayet normal. Nasıl olacak da alt sınırdan daha düşük 3 maç ceza verecekti onu anlamadım.

Şu an kulüplerin çoğu TFF'den rahatsız görünüyor ancak aralarında en ufak bir ağız birliği bile yok. Muhtemelen ilk tavizde diğer kulüp TFF ile anlaşır diye düşünüldüğü için bu tip restleşmeler münferit kalacak ve TFF'nin temizlenmesi pek mümkün olmayacak. Ulusal Futbol Takımı başarısız olmuş, en kıytırık spor yorumcusu bile Şenol Güneş'e "sen hoca değilsin" temalı sorular sorabilirken TFF'ye ufacık bir eleştiri bile göremedik medyada. Benzer şekilde bizim kulüpte de Fatih Hoca'ya basın toplantılarında soru soramıyor aynı muhabirler. Çok daha kolay olduğu için onun atadığı ve kongrenin de seçtiği yönetim eleştiriliyor.

Ben geç de olsa olayları örtbas edip uzlaşmak yerine kamuoyu ile paylaştıkları için yönetimi tebrik ederim. Keşke işin başında bu kararı alsaydılar çünkü eleştirdikleri MC yönetimi bile Oğulcan olayını yönetebilmişti. Oğulcan meselesi büyük bir ihtimalle lisans çıkarılma problemi yaşandığından bu yana bu pazarlıklara sahne oluyor. TFF'nin Marcao'ya verdiği ceza ise gayet normal. Nasıl olacak da alt sınırdan daha düşük 3 maç ceza verecekti onu anlamadım.
M.C yönetimi olayi yönetebilmisti 🤔🤔🤔
Nasil yönettiler 1.2m euro Onlarin zamaninda verilen miktar. 6mac ceza aldi yine M.C zamaninda aldi yönetimden kimse gık demedi.

Burak Başkan secim zamani vaadlerinde uçtu suana kadar yapamadi

Secim zamani yazmistim vaadlerinin %50 sini yaparsa İyi Baskan %80yaparsa Büyük Baskan
Hepsini yaparsa Efsane baskan olur demistim.

Suan sıradan bir başkanlık sürecinde.

Dün yapilan ise Ülkenin Her devlet biriminden her merkezi sistemde yapilan ahlaksizca tekliflerin Beyani oldu

Siyasete girmek istemiyorum ama 2000 den 2015 kadar yapilan Tüm ahlaksizlar hirsizliklar rantlar cikarlar peşkeş cekmeler normaldi

Ammaaaa hirsizlar çalarken degil paylasirken kavga eder

2015 de ayni merkezi iradenin yarisi Vatan Kahramini yarisi Vatan haini ilan edildi.

Ulkeninin yarisida bu tiyatroyu izledi.

Baskan dun bu tiyatrodan sonraki vatan kahramanlarinin Ahlaksizliklarini ifsa etmiştir.

Eminim bu dakika itibari ile daha fazla üstümuze gelecekler Galatasaray bir bütün halinde dik durursa sinerler 2023 de bu işin sandik başı durumu var.

Düşman yaratmaktan kastım: asıl meseleleri paspas altı etmek. İsterse 50 tane dostun olsun TFF’de; bir yol olmaz senin futbol takımından. Ali Koç masalları dinlemek istemiyorum. Randers’ın kadrosunda da Nihat Özdemir vardı ondan yenemedik. Şimdi 3 yıl boyunca TFF ile mi atışacağız yoksa futbol taktiği oturtacak mıyız ? Cevap baştan belli zaten. 3 yıl daha zemin deriz TFF deriz bir şeyler deriz sürekli.

Bu konuda elmalar ve armutlar karismaya basliyor.
Evet bizim futbol takimi iyi yonetilmiyor, bu bizim ic sorunumuz. Tespitlerimiz dogru olmadigi icin hala yerimizde sayiyoruz.
Diger konu ise turk futbolu da iyi yonetilmiyor, bu konu ise ulusal. Ozerk oldugu sanilan federasyon atanmis kisilerce yonetiliyor. Bize de bu tiyatroda figuran rolu bicilmek isteniyor. Senelerdir iyi kotu rolumuzu oynadik ama yanlis yaptik.
Umarim camia olarak birlik oluruz ve karsi dururuz.