Burak Elmas

Transfer yapmak sürpriz olur,bankalar Birliği ödemesi başlayacak. Ancak kullanmadigin bir oyuncuyu mucizevi bir şekilde satabilirsen belki yerine ise yarar bur adam alabilirsin.

Küme düşmeyi göze aldık diyorsunuz yani.

Öncesinde kulüplere ödenmesi gereken transfer ücretleri var, oyunculara verilmesi gereken maaşlar var.. Var da var...
Cidden gelecek hiç aydınlık gözükmüyor. Keşke bu kulüp için çalışan gerçekten zengin, vizyonlu ve güçlü bir başkan ve o başkan kadar da güçlü yönetim gelse. Ama çok zor. Kimse taşın altına elini koymuyor. İşte bu cidden üzücü...

Zengin değil sporu bilen, kendi PR'ını değil kulübün menfaatlerini düşünecek vizyoner biri gelse kafi.

Galatasaray veya ülkedeki büyük kulüplerin sporun içinden gelen ve işadamı olmayan biri (örnek: Terim) tarafından yönetilmesi kulüp yapısı ve bunlara bakış açısı nedeniyle bence pek mümkün değil. Bu kulüpler çok alışıldık bir söylem olacak ama sadece kulüp değil, hitap ettikleri kitle bakımında bir STK, reyting malzemesi, şan şöhret kapısı, ihale garantisi, bir baltaya sap olamamış asalakların gelir kapısı, seçimde oy deposu ve dahası... Bu kulüplerin ne nikâhı biter ne cenazesi; gitsen boy göstermeye geldi derler, gitmesen vefasız olursun. Her üye çocuğunun sünnetinde bile kirve ol ister. Sadece kendisine oy verenlerin haftada bir önemli organizasyonu (düğün, cenaze, açılış) olsa başkan hiç birine katılmasa ama çiçek, çelenk, hediye olarak cebinden 1.000 TL harcasa üç yıllık görev süresinde sadece bunlar için masrafı 158.000 TL yapar. Bu dünyada klasik müziği, baleyi geçtim tiyatro salonu görmemiş, sinemayı kız arkadaşla tenhada buluşma yeri gören, hayatı top peşinde geçmiş biri için bu büyüklükteki kulüplerde başkanlık falan tatlı bir rüya olur ancak. Bu nedenle kulüp yapılarının ve bakış açımızın değişmesi şart. Bu düzen batsa bile kendi isteği ile değişmez; çare devlet zoru ile değişmek zorunda bırakılmaları olabilir.

Niye öyle bir başkan gelsin ki, Fatih Terim'le çalışmayacağız dese anında soyguncu olacak :)

Furkan Allah aşkına ne alakası var 🤦‍♂️
Ben böyle bir şey demişsem ki hatırlamıyorum, göster, o kişiden de forumdan da özür dileyeyim.
Dediğim gibi Burak Elmas'ı ilk başta projelerinden dolayı istedim. Ama malesef büyük hayal kırıklığı. Onun dışında Yiğit Şardan'ı istemememin nedeni ise geçmişte ki hata ve yanlışları ile seçim sürecinde ki üslubundan dolayıydı. Senin vesilen ile tekrardan söylemiş olayım...

Küme düşmeyi göze aldık diyorsunuz yani.

Zengin değil sporu bilen, kendi PR'ını değil kulübün menfaatlerini düşünecek vizyoner biri gelse kafi.
Hayatta hersey mümkün,küme düşmeye de en çok yakın olduğumuz sene,4 takim düşecek ve rakipler üst üste 5 maç kazanabiliyor.Yine de bu olasilik pek mümkün değil sadece 2 maç üst üste kazanmaya bakar ve bolca şansa.Kulubun ekonomik kurtuluşu artık vizyonla, isbilmeyle,güçlü başkan,yönetimle düzelecek yeri çoktan geçti.Tek yol var en azından banka borçlarını ödeyecek rakamı örneğin tüm localari peşin uzun yıllar karşılığı alıp sonra kar koyup satacak bir yatirimci gibi.Ya da peşin para stad isim,forma hatta takım ismini yine uzun yıllar alacak bir yatırımcı vs.Bu da hele ülke şartlarında çok zor, bir ihtimal bir yabancı şirket.Kasaya borç olmayacak şekilde büyük nakit koymadan olmaz,debelenip dururuz ve bir süre sonra kaçınılmaz son gelir.

Ben böyle bir şey demişsem ki hatırlamıyorum, göster, o kişiden de forumdan da özür dileyeyim.
Dediğim gibi Burak Elmas'ı ilk başta projelerinden dolayı istedim. Ama malesef büyük hayal kırıklığı. Onun dışında Yiğit Şardan'ı istemememin nedeni ise geçmişte ki hata ve yanlışları ile seçim sürecinde ki üslubundan dolayıydı. Senin vesilen ile tekrardan söylemiş olayım...

Yani Twitter'in halini gördük seçimde.

Hazırlık maçında tuzlaspor maçını bile alamıyoruz bu gidişle ali koçun ilk senesi gibi olacak gorundugu kadariyla son haftalara dusmeme mucadelesi verebiliriz

Sorun bunu sanki benim dediğim gibi algı yapman. Benim mesajlarımın altına yazman.
Ayrıca her başkan için kötü haberler çıktı. Malesef bu olumsuzluklar her başkan içinde yaşandı.
Umarım önümüzdeki seçimlerde böyle durumlar ile karşılaşmayız...

Yani abi seni bilmesek sanki biz şizofren olduk da kendi kendimize konuşuyoruz zanneder. Yani seçim zamanı yazdıklarına git bir bak rica edicem.

Ben de öyle bir şeyler hatırlıyorum. O dönem baya baya Elmas Trolü gibi davranıyordun. Benim gibi başka başkanların daha iyi seçim olabileceğini söyleyenlere saçma sapan laflar söyleyip bel altı vurmaya filan çalışıyordun. Gerçekler kısa zaman içerisinde ortaya çıktı ve kalpli postlar attığın Aşk başganım kalp başganım dediğin başkanından da çok kısa süre içerisinde vazgeçtin. Peki şimdi ne oldu kaybeden Galatasaray oldu ve senin gibi arkadaşlar da Elmas ve avanesi tarafından seçim kazanmak için kullanılmış oldu. O beğenmediğin Yiğit Şardan seçim kazanmak için atıp tutmadı FT'ye yanlamadı. Neye inanıyorsa onu söyledi. Evet seçime çok hazırlıklı değildi benim için çok ideal bir aday da değildi ama herhalde seçilseydi şu elmastan da iyi yönetirdi. Zira Eşref Hamamcıoğlu da bence daha iyi yönetirdi. Metin Öztürk'ten ise çok emin değilim.

Burak Elmas gibi sinsi insanlar çok tehlikelidir. Bir seçim kazanmak için bu kadar kolay yalan söyleyen çok sevdiğini iddia ettiği FT'yi kullanıp bir kenara atan twitterda başka başkanları eleştirirken attığı twitlerin hepsini yalayıp yutup o bahsettiği başkanların bile onda biri kadar başkanlık yapamayan zavallı bir adam. Arkadaşı Serdar Ali Çelikler bile ben bu kadar ezik bir GS yönetimi görmedim diyor maalesef haklı. Bu adamın tek derdi seçilmekti ve seçildi gerisi yok:)

Ben de öyle bir şeyler hatırlıyorum. O dönem baya baya Elmas Trolü gibi davranıyordun. Benim gibi başka başkanların daha iyi seçim olabileceğini söyleyenlere saçma sapan laflar söyleyip bel altı vurmaya filan çalışıyordun. Gerçekler kısa zaman içerisinde ortaya çıktı ve kalpli postlar attığın Aşk başganım kalp başganım dediğin başkanından da çok kısa süre içerisinde vazgeçtin. Peki şimdi ne oldu kaybeden Galatasaray oldu ve senin gibi arkadaşlar da Elmas ve avanesi tarafından seçim kazanmak için kullanılmış oldu. O beğenmediğin Yiğit Şardan seçim kazanmak için atıp tutmadı FT'ye yanlamadı. Neye inanıyorsa onu söyledi. Evet seçime çok hazırlıklı değildi benim için çok ideal bir aday da değildi ama herhalde seçilseydi şu elmastan da iyi yönetirdi. Zira Eşref Hamamcıoğlu da bence daha iyi yönetirdi. Metin Öztürk'ten ise çok emin değilim.

Burak Elmas gibi sinsi insanlar çok tehlikelidir. Bir seçim kazanmak için bu kadar kolay yalan söyleyen çok sevdiğini iddia ettiği FT'yi kullanıp bir kenara atan twitterda başka başkanları eleştirirken attığı twitlerin hepsini yalayıp yutup o bahsettiği başkanların bile onda biri kadar başkanlık yapamayan zavallı bir adam. Arkadaşı Serdar Ali Çelikler bile ben bu kadar ezik bir GS yönetimi görmedim diyor maalesef haklı. Bu adamın tek derdi seçilmekti ve seçildi gerisi yok:)

Ya trol dediğin bir işi ücret karşılığında karşılık bekleyerek yapana denir. Benim yaptığım trollük değildi. Savunma idi. Projelerinden dolayı onun olmasını istedim. Sizler, istediğiniz başkan adayı seçilmediği için ilk günden eleştirmeye başladınız bende daha erken,biraz süre verelim zamanı gelince birlikte eleştirelim dedim. Şu geldiğimiz aşamada bu eleştirinin tam zamanı işte. Eğer bu haldeyken hâlâ destek olsaydım belki o zaman trollük olurdu. Önce bunun ayrımını yapın. Sonra eleştirin beni👍

Ya trol dediğin bir işi ücret karşılığında karşılık bekleyerek yapana denir. Benim yaptığım trollük değildi. Savunma idi. Projelerinden dolayı onun olmasını istedim. Sizler, istediğiniz başkan adayı seçilmediği için ilk günden eleştirmeye başladınız bende daha erken,biraz süre verelim zamanı gelince birlikte eleştirelim dedim. Şu geldiğimiz aşamada bu eleştirinin tam zamanı işte. Eğer bu haldeyken hâlâ destek olsaydım belki o zaman trollük olurdu. Önce bunun ayrımını yapın. Sonra eleştirin beni👍
Trollük sadece parayla olmuyor sanırım. O dönem fazlaca gönüllü trolü vardı başkanın ve herkes bu durumdan sorumlu. Bu saatten sonra kendisini savunmak çok kolay değil bence insan utanır. Dolayısıyla senin de artık savunmuyor olman o açıdan doğal ama bir şeyleri anlamak için illa önce çukura düşmek gerekmiyor. Bunların uyarılarını kendi adıma yaptım. O dönem öngörülerimi çok kibirli bulmuştun ama bugün olduğumuz nokta belli. Umarım Galatasaray taraftarı bundan ders alır ve bir daha bu tarz çukurlara düşülmez. Her iyi konuşanı her vaat vereni tribünlere iyi oynayanı iyi başkan sanmamak gerekiyor sanırım. Vaat vermek bol keseden atmak bir şey değil. Önemli olan gerçekleştirebileceğin şeyler söylemek.

Aynı çukura düşülmeye devam edilecek, ediliyor da. Boşuna kendinizi yormayın. Zannediyor musunuz ki Fatih Terim devam etse Burak Elmas’a toz kondurulacağını? Aylardır milleti enayi yerine koyan adam; sırf hocayı gönderdi diye 2 haftadır hain ilan edildi yeni yeni. Madem futbola göre başkanlığı eleştiriliyor, benim için Ünal Aysal sonrası gelen en iyi başkandır. Zira almadığı futbolcu, vermediği maddi manevi destek kalmadı. “Futbola göre” hareket edeceksek , ben Burak Elmas’çıyım şimdi de. Yedirmem başkanımı. Aylardır kalpler atılan adamın 2 haftadır 10-15 yıllık twitleri paylaşılıp duruluyor. Yazın niye paylaşmadınız bu twitleri ? Cahil taraftarların iki yüzlü isteklerinden sıkıldım zira. Bu söylemlerimin yanı sıra; basketbola gereken desteği verdiği sürece ömrü billah başkanım olsun.

Aynı çukura düşülmeye devam edilecek, ediliyor da. Boşuna kendinizi yormayın. Zannediyor musunuz ki Fatih Terim devam etse Burak Elmas’a toz kondurulacağını? Aylardır milleti enayi yerine koyan adam; sırf hocayı gönderdi diye 2 haftadır hain ilan edildi yeni yeni. Madem futbola göre başkanlığı eleştiriliyor, benim için Ünal Aysal sonrası gelen en iyi başkandır. Zira almadığı futbolcu, vermediği maddi manevi destek kalmadı. “Futbola göre” hareket edeceksek , ben Burak Elmas’çıyım şimdi de. Yedirmem başkanımı. Aylardır kalpler atılan adamın 2 haftadır 10-15 yıllık twitleri paylaşılıp duruluyor. Yazın niye paylaşmadınız bu twitleri ? Cahil taraftarların iki yüzlü isteklerinden sıkıldım zira. Bu söylemlerimin yanı sıra; basketbola gereken desteği verdiği sürece ömrü billah başkanım olsun.

Yahu o twitleri paylaştığı için, eleştirdiği şeyi yapmayacağını düşündüğümüz için, Galatasaray'ın haklarını savunacağını düşündüğümüz için ve projeleri için gelsin istedik zaten Muhammed 😀 Nerden bilelim eleştirdiği şeyi kendisinin yapacağını? Pişmanız, bir daha olmaz yüce hazirun😅

Ben sana yönelik söylemedim. Sadece bu twitlerden de bahsetmiyorum. Adamın elli yıl önce Trabzon'la ilgili twitlerini paylaşıyorlar twitterda. E bu adam adayken niye peygamber gibi davranıldı diye sorguluyorum. Cevabı belli aslında.

Ben sana yönelik söylemedim. Sadece bu twitlerden de bahsetmiyorum. Adamın elli yıl önce Trabzon'la ilgili twitlerini paylaşıyorlar twitterda. E bu adam adayken niye peygamber gibi davranıldı diye sorguluyorum. Cevabı belli aslında.

Yok hiçte haşa peygamber gibi davranılmadı, öyle olmadı, yanlış hatırlıyorsun Muhammed. O süreçte konuşulan şimdi aklıma gelenlerden sadece ikisini söyleyeyim. İlk olarak doğru ya da yanlış mason olduğu haberleri dolaştı. Sonrada sizinde aklınıza gelecektir, o iğrenç karikatür paylaşıldı. Yani diğer başkanlara yapıldığı söylenen şeyler Burak Elmas'a da yapıldı.

Son düzenleme: