#8 Tolga Tekinalp

Doğum Tarihi : 28.12.1974
Boy : 2.04
Pozisyon : 3-4

TBL Kariyeri

06-07 Galatasaray CafeCrown
05-06 Besiktas ColaTurka
04-05 Besiktas
03-04 Besiktas
00-01 Fenerbahce
99-00 Fenerbahce
98-99 Ulker
97-98 Ulker
96-97 Ulker
95-96 Ulker
94-95 Ulker
93-94 Ulker/T.Tomato Kolejliler
92-93 Kolej

kendinden beklemediğim derecede iyi bir performans sergiliyor,özellikle alpella maçında 3lükleri çok yüzdeliydi

all around player'ım benim.
seviyorum stilini, cooook eskiden beri, ayaklarını içe basıp 3lük atışlarını hatırlıyorum, 21-22 yaşlarını hatırlıyorum, ülkerde 6. adam, 7.adam gibi oynadığı dönemleri hatırlıyorum, ve her zaman çok sevdiğimi biliyorum.

isveçe gitmeden önceki haliyle, oyunuyla, duruşuyla şimdiki hali çok farklı. ama her haliyle en sevdiğim oyunculardan biri.

MuratCan Güler den sonra izlemekten en çok zevk alacağım yerli oyunculardan biri olacak. belki çoğu zaman çoğumuzu tatmin etmeyecek ama beni edeceğini biliyorum

Tek eksiği üzerindeki formanın renkleriydi.Tolga'nın Gs'da özverisiyle tutulacagını düşünüyorum.Gs'ın şut yükünü benchten gelerek çekecek ilk isim.

türküye kupasında bjk lilere nispet yaptı
süper oynadı...

gerçekten beğendiğim bi oyuncu ve sinoplu olduğu için tabiki daha fazla sewiyorum yedekten gelip çok katkı sağlıyacağını düşünüyorum iyi bir galatasaraylı bi oyuncumuz

her yönden pozitif bir oyuncu takıma böyle bir oyuncu gerekliydi ondan beklenileni yapıyor takımda önemli bir yere sahip..

Tolga Abi şu anda İTÜ'de mücadele ediyor.Takımın gizli kahramanı diyebilirim.Yaşına rağmen hala atletik oluşu da beni çok şaşırttı doğrusu.Gençken bu kadar atletik bi oyuncu değildi.İdmanlarda karşımda siyahi atletik bi oyuncu var sanki.Seni seviyoruz Tolga Abi...