A Milli Takımın Hazırlık Maçları...

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Bormio?da devam eden kamp ile sürdüren A Milli Erkek Takım, bu akşam Avusturya ile hazırlık maçı yaptı. Karşılaşmanın büyük bir kısmında üstün bir oyun ortaya koyan millilerimiz mücadeleden 88-77 galip ayrıldı.

Avusturya ile oynanan hazırlık maçında hafif sakatlığı olan Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu forma giymedi.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında tutuk bir görüntü sergileyen millilerimiz ilk periyodu geride kapatmasına rağmen ikinci periyottan itibaren oyunun hakimiyetini tamamen eline geçirerek, rakibi karşısında rahat bir galibiyet aldı. İlk periyot dışında oyunun tamamında üstün bir görüntü çizen millilerimizde Engin Atsür, İbrahim Kutluay ve Serkan Erdoğan skorer oyunları ile galibiyette önemli rol oynadı. Maç boyunca antrenör Tanjevic, kadrodaki tüm oyunculara süre verdi.

Bu arada maçın sonunda devam edildi. 20 dakikalık ek bir süre oynandı. Maç toplam 60 dakika sürdü. Yani 20 dakikalık 3 periyottan oluştu. 60 dakikanın sonunda Milli Takımımız 116-102 yendi. Maçın sonlarında özellikle Ömer Onan'ın dış şutları etkili oldu. Tanjevic 16 oyuncuyada şans verdi.

BogdanTanjevic, Avusturya karşısında alınan galibiyetten memnun olduğunu belirterek, "Önemli olan skor değildi. Sakat oyuncular hariç kadrodaki tüm oyuncuları deneme fırsatı buldum. Başarılı bir oyun çıkardık. İlerleyen günlerde eksikliklerimizi gidererek tamamen hazır hale geleceğiz" ifadesini kullandı. Millilerimiz yarın yapacakları antrenmanla hazırlık çalışmalarına devam edecek.

3709_B_turkiyesevinc002B.jpg

Evet maçın sonuna 20 dakika eklemişler. Tanjevic oyunculara daha fazla şans vermek için yapmış galiba. Daha çok maç var bu kadar yormaya gerek yok oyuncuları... Ama zaten bizimkilerrde fazla kasmamış. Ben skoru ile görünce bunlar ne yaptılar demiştim sonra maçın 60 dakika olduğu görünce anladım...

İtalyayla maç vardı . Maçı Sky Turk verdi. 16 sayı farkla yenilmişiz. İlk 15 dakika izledim Semih Erden'in saçmalarını görünce daha dayanamadım ve kapattım skorun böyle olacağı belliydi :?

Tanjevic ve kankaları ile beraber bir maçı daha bitirdik.AA 16 sayı fark yemişiz.Niye şaşırmadım acaba ?

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Bormio?da devam eden kamp ile sürdüren A Milli Erkek Takım, bu akşam İtalya ile hazırlık maçı yaptı. Mücadeleyi evsahibi İtalya 77-59?luk skorla kazandı.

A Milli Takım ile İtalya arasında oynanan mücadeleyi Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de izledi.

Karşılaşmanın ilk periyodunda büyük çekişme yaşandı. Karşılıklı basketlerle geçilen ilk periyotta oyundan kopmayan A Milli Takım ikinci periyoda 18-18?lik skorla girdi. İkinci periyoda iyi başlayan İtalya oldu. İlk 4.5 dakikada skor üretmekte zorlanan A Milli Takım karşısında üst üste basketler bulan İtalya farkı da açtı. Ömer Onan ile dış atışlardan isabet bulamayan A Milli Takım, Serkan Erdoğan?ın basketi ile ilk yarının bitimine 4:30 dakika kala skoru 31-22?ye getirdi. Andrea Crosariol?un sayıları ile 16. dakikayı 11 sayılık (33-22) fark ile geçen İtalya, Luca Vitali?nin basketi ile skoru 37-24?e getirdi. Ömer Onan?ın üçlüğü ile A Milli Takım farkı 10 sayıya indirdi (37-27). Evsahibi ekip Andrea Bargnani?nin serbest atış çizgisinden bulduğu basketlerle skoru 39-27?ye getirdi. Centilmenlik dışı faul sonrasında Oğuz Savaş ve Ersan İlyasova ikilisi ile basketler üreten A Milli Takım ilk yarının son 30 saniyesine 39-30?luk skorla girdi. Kalan sürede her iki takım da sayı üretemedi ve ilk yarı 39-30 İtalya?nın üstünlüğü ile geçildi.

İkinci yarıya A Milli Takım Engin Atsür, Ersan İlyasova, İbrahim Kutluay, Ermal Kurtoğlu ve Kaya Peker beşi ile başladı. İkinci yarının ilk sayılarını Gianluca Basile?nin üçlüğü ile bulan İtalya skoru 42-30?a taşıdı. Ersan İlyasova?nın üçlüğü ile ilk sayılarını bulan A Milli Takım farkı tekrar tek hanelere indirdi. Angelo Gigli?nin basketi ile İtalya 26. dakikaya 44-33 önde girdi. Savunmasını sertleştiren ay yıldızlılar, Ermal Kurtoğlu ve Ender Arslan ikilisi ile sayılar üreterek skoru 44-37?ye getirdi. Etkili savunmasını sürdüren A Milli Takım üçüncü periyodun 3:30 dakikasına da 45-39?luk skorla girdi. Kerem Gönlüm ile serbest atış çizgisinden sayı üreten milliler son 2:30 dakikaya 46-40 geride girdi. Ancak Marco Belinelli ile sayılar üreten İtalya skoru 52-41?e getirdi. Son dakikada milliler Serkan Erdoğan ve Cenk Akyol ile sayılar üretse de son periyoda 55-45 geride girdi.

Final periyoduna Marco Belinelli?nin üçlüğü ile başlayan İtalya farkı 13 sayıya çıkardı. İlk sayılarını Kerem Gönlüm ile bulan A Milli Takım 32. dakikaya 58-47?lik skorla girdi. Boyalı alandan üst üste basketler üreten İtalya son 6:30 dakikaya 62-48 üstün girdi. Etkili oyununu sürdüren İtalya, Daniel Hackett ve Luca Vitali?nin basketleri ile son 5 dakikaya 67-50 önde girdi. Angelo Gigli?nin sayıları ile evsahibi ekip farkı 19 sayıya kadar çıkardı. Ermal Kurtoğlu ve Oğuz Savaş ile basketler bulan A Milli Takım ise son 2:30 dakikaya 69-54?lük skorla geride girdi. Kalan sürede farkı eritemeyen A Milli Takım mücadeleden 77-59 mağlup ayrıldı.

TÜRKİYE (59): Ender Arslan 9, Ersan İlyasova 6, Kerem Gönlüm 7, ,Ermal Kurtoğlu 9, Kaya Peker 2, Ömer Onan 3, Serkan Erdoğan 15, Oğuz Savaş 2, Engin Atsür 0, Cenk Akyol 4,Semih Erden 0,Hakan Demirel 0 , İbrahim Kutluay 2,

İTALYA (77): Maresca, Basile 3, Soragna 2 , Marconato 4, Mordente 2 , Bargnani 7, Mancinelli 2, Hackett 8, Fantoni 2,, Gigli 7, Belinelli 16, Gallinari 10, Vitali 4, Crosariol 10.

1.PERİYOT: 18-18
2.PERİYOT: 21-12
3.PERİYOT: 16-15
4.PERİYOT: 22-14

Maçta bir kaç istatistik gözüme çarptı.
Semih Erden 4'de 0 la 0 sayı
İbrahim Kutluay 5'de 0 üçlük atışla 2 sayı.

Artık Milli takım çok antipatik geliyor bana üzülerek söylemek istiyorum :? Bu kadar da olmaz ki yani :? Tufan nasıl olmaz bu kadroda bu oyun düzeninde nasıl olmaz bir Muratcan :?

Nba'de ki oyuncularımız gelmese belki de hiç bir maçı izlemezdim :?

hayir Tufan neyse derim bir yere kadar nede olsa GSlı, ama ya Kerem Tunceli?
Allah seni nasil biliyorsa oyle yapsin fb gülü Tanjeviç.

Belinelli'nin bu çıkışı da beni şaşırtı.Bu kadar kaliteli basketbol oynayacağını sanmıyordum.Ama yaz başından beri süper performans gösteriyor.

Bende ''sinirden'' maçın belirli bölümlerini izledim.Anlayamadığım ''hazırlık maçlarının'' amacı takımın eksiklerini görmektir eyvallah ama Sayın GFB Tanjeviç eğer bütün hazırlık maçlarında bu düşünce ile çıkarsa peki Avrupa Şampiyonasında nasıl bir ''ilk beş'' iskeleti oluşturacak ??? (pardon İbrahim , Semih , Oğuz Savaş ve Hakan'ı unutmuşum onlar varken diğerleri benchte ''havlu sallasınlar'' işleri ne ...

* uleb şampiyonunun guardı yok,ülker'de neredeyse hiç süre bulamayan hakan demirel milli takımda

* hüseyin beşok yok,yerine alpella'dan tecrübesiz ömer aşık var

her nedense alınmayan iki oyuncuda galatasaray altyapısından çıkma,alınan iki oyuncuda fenerbahçe'nin geleceği olarak görülen oyuncular

Cem YILMAZ' Alıntı:
* uleb şampiyonunun guardı yok,ülker'de neredeyse hiç süre bulamayan hakan demirel milli takımda

* hüseyin beşok yok,yerine alpella'dan tecrübesiz ömer aşık var

her nedense alınmayan iki oyuncuda galatasaray altyapısından çıkma,alınan iki oyuncuda fenerbahçe'nin geleceği olarak görülen oyuncular
tufan ersözde yok belki biraz abartı olcak ama savunmasıyla ben ilk 5te yer bulur dediğim tufan 18de yok!!!! ülkerde bütün sene oynamayan hakan var yası ilerledi diye almadığı kerem tunçeri yok 30 küsür yasında olan ibrahim var hüseyin yok ülkerin alt yapısında oynayan ömer aşık var.

A Milli Takım, Avustralya'ya Mağlup Oldu (54-69)
31.07.2007 20:30

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İtalya?da sürdüren A Milli Takım, Diego Gianatti Turnuvası?ndaki ilk maçında karşılaştığı Avustralya?ya 69-54?lük skorla mağlup oldu.

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İtalya?da sürdüren A Milli Takım, Diego Gianatti Turnuvası?ndaki ilk maçında karşılaştığı Avustralya?ya 69-54?lük skorla mağlup oldu.

A Milli Takım turnuvadaki ikinci maçını yarın TSİ 18:00?da Sırbistan ile oynayacak.

Mücadeleye iyi başlayan taraf Avustralya oldu. Jason Smith ve David Andersen ile etkili olan Avustralya üst üste basketler bularak farkı açtı ve ilk periyodu 22-12 önde tamamladı. İkinci periyotta toparlanan A Milli Takım, İbrahim Kutluay ve Ender Arslan ile sayılar üreterek oyunda dengeyi kurdu. Ermal Kurtoğlu?nun da devreye girmesi ile A Milli Takım farkı kapattı ve soyunma odasına 33-33?lük eşitlikle girdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Avustralya, savunmada da başarılı oldu ve millilerimize sayı şansı vermedi. Son periyoda 41-50 önde giren Avustralya final periyodunda da farkın kapanmasına izin vermedi. Düşük şut isabeti ile oynayan A Milli Takım mücadeleden de 54-69 yenik ayrıldı.

A Milli Takım'da İbrahim Kutluay 10 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, Ender Arslan 9, Ermal Kurtoğlu ise 7 sayı ile mücadele etti. Avustralya cephesinde Jason Smith 13 sayı ile maçın en skorer ismi olurken, David Andersen 12, Sam MacKinnon ve Patrick Mills ise 9'ar sayı ile maçı tamamladı.

TÜRKİYE (54): Ender Arslan 9, Ermal Kurtoğlu 7, Engin Atsür 3, Ersan İlyasova 5, İbrahim Kutluay 10, Serkan Erdoğan 4, Kerem Gönlüm 2, Mehmet Okur 2, Kaya Peker 2, Semih Erden 4, Cenk Akyol 3, Tutku Açık 3

AVUSTRALYA (69): Damien Ryan 3, Adam Gibson 4, Sam MacKinnon 9, Darnell Mee 3, Jason Smith 13, Mark Worthington 5, Glen Saville 5, David Andersen 12, Luke Schenscher 6, Patrick Mills 9

1.PERİYOT: 22-12
2.PERİYOT: 11-21
3.PERİYOT: 17-8
4.PERİYOT: 19-13

Semih efendi var Fatih gene yok :? Ah Ah FAtih'in yerinde olsam bırakıp gelirdim !

AA Burak ayıp değil mi? Koskoca Semih Erden den bahsediyoruz burada.Tanjevic'in üvey oğlu.Lütfen yani. :)

Fatihi de heralde şampiyona saklıyor.En önemli kozumuz ya. :)

Ah Tnjevic Ah dilerim ki 2010'da seni başımızda görmem.

Semih'in öz babası onu bu kadar sevmiyordur eminim :?

2010 geçtim bu adamı Fener'in başında görmekte beni deli edecek :?

2005 Belgrad'tan sonra ne güzel istifa etcekti federasyon niye tuttuysa. Bu takımın başına ouncularla daha yakın ilişkiler kurabilecek olan onlara sadece kondisyon çalışması yaptırmayan bir coach lazım. Kamp başından beri kondison çalışması yaptırıyor. arada biraz top yüzü gösteriyor...

A Milli Takım, Sırbistan'a Yenildi (77-78)
01.08.2007 20:23

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İtalya?da sürdüren A Milli Takım, Diego Gianatti Turnuvası?ndaki ikinci maçında karşılaştığı Sırbistan?a 77-78?lik skorla mağlup oldu.

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İtalya?da sürdüren A Milli Takım, Diego Gianatti Turnuvası?ndaki ikinci maçında karşılaştığı Sırbistan?a 77-78?lik skorla mağlup oldu.
A Milli Takım'da Mehmet Okur 14 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, Oğuz Savaş 13, İbrahim Kutluay ve Ender Arslan ise 8'er sayı ile maçı tamamladı. Sırbistan'da Darko Milicic 23 sayı ile maçın en skorer ismi olurken, Milan Gurovic 13, Zoran Erceg 12 ve Aleksandar Rasic ise 11 sayı ile çift haneli rakamlara ulaşmayı başardı.

Diego Gianatti Turnuvası A Grubu?ndaki maçlarını tamamlayan A Milli Takım, 5-6?ıncılık mücadelesi verecek. Millilerin turnuvadaki rakibi yarın oynanacak maçlar sonunda belli olacak.

Öte yandan A Milli Takım yarın TSİ 15:30?da Senegal ile hazırlık maçı yapacak.

Baştan sona büyük çekişme içinde geçen mücadelenin ilk periyodunda Sırbistan etkili oldu. Darko Milicic ve Zoran Erceg ile sayılar bulan Sırbistan ilk periyodu 24-16 önde tamamladı. İkinci periyotta savunmasını sertleştiren ve dengeyi kuran ay yıldızlılar Mehmet Okur ve Oğuz Savaş ikilisi ile sayılar üretti ve mücadelenin ilk yarısını 41-42 önde tamamladı.

İkinci yarıda kontrolü elinden bırakmayan A Milli Takım, İbrahim Kutluay ve Ender Arslan?ın basketleri ile skor üstünlüğünü korudu. Milliler son periyoda da 59-62 önde girdi. Final periyodunda ise büyük çekişme yaşandı. Darko Milicic, Milan Gurovic ve Aleksandar Rasic ile sayılar bulan Sırbistan son saniyelere 1 sayı fark ile önde girdi (77-78). Son hücumda Ender Arslan ile kullandığı hucümu değerlendiremeyen A Milli Takım mücadeleden de 77-78?lik skorla mağlup ayrıldı.

TÜRKİYE (77): Ender Arslan 8, Ermal Kurtoğlu 5, Engin Atsür 5, Ömer Onan 3, Ersan İlyasova 5, İbrahim Kutluay 8, Kerem Gönlüm 4, Mehmet Okur 14, Kaya Peker 3, Semih Erden 3, Oğuz Savaş 13, Cenk Akyol 6

SIRBİSTAN (78): Milos Teodosic 4, Branko Chetkovic 4, Zoran Erceg 12, Dragan Labovic 1, Marko Jaric 8, Mile Ilic 2, Darko Milicic 23, Aleksandar Rasic 11, Milan Gurovic 13

1.PERİYOT: 24-16
2.PERİYOT: 17-26
3.PERİYOT: 18-20
4.PERİYOT: 19-15

Neden üzülmüyorum acaba ! . Fatih yetim mi ya bu çocuk neden oynamıyor !