Ali Sami Yen Spor Kompleksi

5 Kasım 2008: Aslantepe İnşaat Alanı Fotoğrafları
B_2342_IMGP8472_B.jpg

Aslantepe Ali Sami Yen Spor Kompleksi içerisinde yer alacak olan yeni stadımızın inşaatı devam ediyor. Gece vardiyasıyla birlikte stadın dört tarafında birden çalışmalar sürerken, Ali Sami Yen Stadı'ndaki Eski Açık'a tekabül eden Güney Tribün başta olmak üzere artık otopark katlarında son aşamaya geliniyor.

Statta kaba inşaatın Şubat ayında tamamlanması hedefleniyor. Ardından da tribünlerin yapımına geçilecek.

http://www.galatasaray.org/aslantepe/ha ... r/2342.php
--
aslantepe.biz'den buyuk resim;
http://i292.photobucket.com/albums/mm23 ... -11-05.jpg

yeni stadımız ile ilgili haber ekleyeyim dedim bulamadıgım icin bu konuyu actım baska aslantepe baslıgı varsa konu silinsin.

Re: Aslantepe

700 işçi paralarını alamadığı için alana kadar görevlerini bırakmışlar galiba grev hesabıı.Bu paraları toki mi veriyor?yoksa bizim kulübümüz mü?

Arkadaşlar inanmamakla birlikte stad inşaatı durdurulmuş işçiler tarafından paralarını alamadıkları gerekçesiyle daha fazla bildigis olan varmı çok üzüldüm inşaallah durum öyle değildir.....

"Hiçbir sorun yok,

Galatasaray Spor Kulübü'nün Seyrantepe'de yapılan yeni stad projesinin inşaatında çalışan 700 işçi 3 ay boyunca maaşlarını alamadıkları iddiasıyla bu sabah işi bırakıp, firmayı protesto ederken, durum tatlıya bağlandı. Bu konuda bir açıklama yapan Eren Talu, "Hiçbir sorun yok. inşaat tüm hızıyla sürüyor" dedi.

Eren Talu, yarım günlük bir kriz yaşandığını belirterek, "Bize bağlı alt taşaron firma, işçilerin ödemesini geciktirmiş. Hemen müdahale ederek bu olayı çözümledik. İşçiler öğle saatlerinde tekrar çalışmaya başladı" diyo konuştu.

Bugüne kadar 44 milyon dolar inşaata, 11 milyon dolar TOKİ'ye avans ödediklerini ve 15 milyon dolar yine TOKİ'ye banka teminat mektubu verdiklerini de ifade eden Talu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu iş için ortaklarımızla beraber 700 milyon dolar sermaye çektik. Ali Sami Yen projesinde hiçbir aksaklık yoktur. Çalışmalar bütün hızılyla sürüyor. Ocak ayı içerisinde herkes görecek. Stadın kaba inşaatı bitecek. Stadın inşaatına toplam 200 milyon dolar harcayacağız, ayrıca Mecidiyeköy'deki projeye 250 milyon dolar yatırım yapacağız . Son olarak 250 milyon dolar daha TOKİ' ye ödeyeceğiz. Bütün bu ödemelerin garantisi şimdiden mevcuttur. Stadda bundan sonra hiçbir sorun olmayacak"

06.11.2008
Kaynak : DHA

_________________________________________________________________________________________

İnşaat işlerinde bu tip sorunlar normaldir arkadaslar.Hakediş alımlarında gecikmelerden kaynaklanan nakit sıkıntısı olagan bir olay.
Kaldıki burada taşeron firma olaya el koymus ve stadla ilgili kötü bir haber yapmaya hazır fener medyasınada yrm günlük malzeme vermeyi yeterli görmüştür.

Uzun zamandır böyle bir topic açmayı bende istiyordum.Açan arkadasa teşekkür ediyorum.Umarım bu konuyada gerekli ilgi ve alaka gösterilecektir.
Çünkü bu stadın bitmesi Uefa şampiyonlugundanda,eoro ligden de ya da türkiye ligi şampiyonlugundanda daha önemlidir..

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
700 işçi paralarını alamadığı için alana kadar görevlerini bırakmışlar galiba grev hesabıı.Bu paraları toki mi veriyor?yoksa bizim kulübümüz mü?
Semih inşaatın bizle hiç alakası yok ödemeler denildiği gibi orda çalışan taşeron firmalara ve Eren Talu'ya ait.

Yıllardır aile olarak inşaat sektörünün içinde olarak üstelik bir inşaat öğrenci olarakta rahatlıkla söyliyim bu problemler oldukça normal.İnşaat sektörü sürekli sıcak para girişli olmadığından bu tür nakit akışlarında sıkıntılar her inşaatta yaşanır kaldıki böyle yüksek bütçeli yapılarda illaki olur.Ama sorunun sadece yarım gün sürmesi bunun aşılması çok kolay bir sorun olduğunu gösterdi bize.

Bence bu forumun ve Galatasaray kulübünün en önemli konusu bu ama hiç ilgi gösterilmemeside enteresan bir durum.

Neyse konumuza dönersek 1 haftadır inşaatta süren durgunluk tekrar hızlanmaya basladı diyebiliriz.
Aslantepe.biz sitesinden inşaatla ilgili son haberler :

- Gecen hafta gelisen olaylar sonrasi islerine son verilen isci sayisi tam olarak 208
- Bu isciler basinda yazdigi gibi 3-4 ay degil sadece 10-12 günlük bir gecikmeyle maaslarini almislar.
- Yarin 50 kisilik yeni bir Isci grubu gelecek.
- En gec Hafta sonu ayrilan iscilerin yerine yenileri gelmis olacak.

Engellemeye çalışıyorlar ancak başaramayacaklar.
Stadımıza kavuşacağız.
Fener medyası da yaptığı şişirme haberler ve olayları saçmalayıp büyütmesiyle apışıp kalacak.

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
bir kere giden işçi sayısı 700 değil.

stadı yapımında bizim hiçbir alakamız yok. biz tokiye sami yeni veriyoruz. karşılığında aslantepeyi yaptırıyoruz. toki sadece stad ve otopar yapacak.

salon ve diğer projeleri Galatasaray S.K. kendisi isterse yapma hakkına sahip, çünkü kullanım hakkı Galatasaray S.K. ait.

giden işçilerin kulübümüzle alakası yok. stad yapımında cebimizden 1 kuruş daha çıkmıyor.

Birde benim bildiğim şöyle bi durum var o huzursuzluk çıkaran işçilerin yeniden iş başı yapmaları beklenmiyor onların 12 günlük gecikmeli olan paralarını verdiler hadi eyvallah size dediler işlerine son verdiler yerlerine yeni işçiler gelecek.

Bu statı bundan sonra durdurmaya kimsenin gücü yetmez. Bir an önce bitsede salonumuzu da yapabilsek.

Seyrantepe/Ali Sami Yen stadı projesine Arap ortak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihaleye açılan Galatasaray Seyrantepe/Ali Sami Yen Stadı Projesine ilişkin, Eren Talu/Alke İnşaat Ortaklığı ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Dhabi/Zarooni ortaklığı arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Anlaşmanın imza törenine, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve şirketlerin yöneticileri katıldı.

Törende verilen bilgiye göre, stadyum ihalesini Eren Talu-Alke konsorsiyumu kazanmıştı. İhalenin alınmasında sonra geçen 1 yıl boyunca stadyum inşaatı aralıksız bir şekilde devam etti. Halihazırda mevcut Ali Sami Yen Stadyumu Haziran 2009?da yıkılarak, yerine toplam inşaat alanı 300 bin metre kare olan rezidans ve alışveriş merkezi yapılacak.

Eren Talu mevcut işe, Abu Dhabi Şeyhi Sheikh Nahayan Bin Mübarek Al Nahayan?ın sahip olduğu Dhabi Group ve Al Zarooni ailesi ile ortak olarak devam etme kararı aldı.

Dhabi Group?un ana faaliyet alanları inşaat, bankacılık, telekomünikasyon, otomotiv, ilaç sanayi, otelcilik ve turizm olurken, grubun 25 bin çalışanı bulunuyor.

Abdülrahim Mohammed Al Zarooni?nin başkanlığını yaptığı Al Zarooni Grubun ana faaliyet alanları ise konut ve proje geliştirme, alışveriş merkezi yatırımları, petro kimya, havalandırma ve fuarcılığı kapsıyor. Körfezin en büyük spor kompleksi projesinin sahibi olan grubun 7 bin çalışanı bulunuyor.

TOKİ onayının alınması sonrasında kurulan yeni şirketin adı Dhabi-Eren Talu-Alke oldu. Dhabi Group yeni kurulan şirkete yüzde 51 oranında iştirak etti. Yeni kurulan şirketin sermayesi ise 75 milyon YTL oldu.

Milliyet

Aslantepe Stadı`ndaki 150 özel bölüm için 1000`in üzerinde başvuru yapıldı
Galatasaray, daha yeni stadın inşaatı bitmeden köşeyi döndü! 100-150 bin euro arasında fiyat belirlenen localara talep fazla olunca, rakamın 150-200 bin euro`ya çıkartılması gündeme geldi. Satışa şubat ayı sonunda başlanacağı bildirildi

Satış başlamadan sıradalar

ASLANTEPE, G.Saray`a ilk planda 30 milyon euro kazandıracak. Yapımı süren yeni stat için yönetim 150 loca yaptırmayı planlarken, fiyat olarak 100 bin ile 150 bin euro arasında değişen rakamlar belirlendi. Ancak daha satışa başlamadan localara 1000`in üzerinde talep geldi. Yönetim de bunun üzerine fiyat artışını gündeme aldı.

Yönetime büyük baskı var

ŞİMDİDEN karaborsaya düşeceği belli olan locaların fiyatının 150-200 bin euro`ya yükseltilmesi görüşülürken, birçok kişinin tanıdıkları vasıtasıyla kulübe baskı yaparak loca temin etmeye çalıştığı ifade edildi. Hatta bazı kişilerin birden fazla loca alıp, sezon içinde bunları kiraya vererek, gelir temin etmek istediği de ileri sürüldü...

Yönetim ek loca yaptıracak

LOCALAR şimdiki fiyat üzerinden satılırsa, kulübün kasasına 20 milyon euro girecek. Gündeme gelen fiyat artışı gerçekleşirse, elde edilecek gelirin 30 milyon euro`ya çıkabileceği hesaplanıyor... Bu arada idareciler, 150 locanın kapış kapış gideceğini anlayınca, kendileri için 10 tane ek loca yaptırmaya karar da verdi.

Metin Kuruçay' Alıntı:
Aslantepe Stadı`ndaki 150 özel bölüm için 1000`in üzerinde başvuru yapıldı
Galatasaray, daha yeni stadın inşaatı bitmeden köşeyi döndü! 100-150 bin euro arasında fiyat belirlenen localara talep fazla olunca, rakamın 150-200 bin euro`ya çıkartılması gündeme geldi. Satışa şubat ayı sonunda başlanacağı bildirildi

Satış başlamadan sıradalar

ASLANTEPE, G.Saray`a ilk planda 30 milyon euro kazandıracak. Yapımı süren yeni stat için yönetim 150 loca yaptırmayı planlarken, fiyat olarak 100 bin ile 150 bin euro arasında değişen rakamlar belirlendi. Ancak daha satışa başlamadan localara 1000`in üzerinde talep geldi. Yönetim de bunun üzerine fiyat artışını gündeme aldı.

Yönetime büyük baskı var

ŞİMDİDEN karaborsaya düşeceği belli olan locaların fiyatının 150-200 bin euro`ya yükseltilmesi görüşülürken, birçok kişinin tanıdıkları vasıtasıyla kulübe baskı yaparak loca temin etmeye çalıştığı ifade edildi. Hatta bazı kişilerin birden fazla loca alıp, sezon içinde bunları kiraya vererek, gelir temin etmek istediği de ileri sürüldü...

Yönetim ek loca yaptıracak

LOCALAR şimdiki fiyat üzerinden satılırsa, kulübün kasasına 20 milyon euro girecek. Gündeme gelen fiyat artışı gerçekleşirse, elde edilecek gelirin 30 milyon euro`ya çıkabileceği hesaplanıyor... Bu arada idareciler, 150 locanın kapış kapış gideceğini anlayınca, kendileri için 10 tane ek loca yaptırmaya karar da verdi.

Süper bir haber bu ya!!Bir kaç sene önce para sıkıntısı çekiyorduk.Şimdi ki durumları görünce acayip seviniyorum.Vallahi güzel bir transfer bekler bu taraftar seneye Kewell,Meira ve Baros'dan sonra bir Süper yıldız gelse kimsenin şaşıracağını zannetmiyorum.Basketbol'da da aynı şekilde Augustus gibi olmasa da iyi bir transfer gelir inşallah.Bu Aslantepe'nin yanına yapılacak olan salona kimsenin gelmemezlik yapacağını zannetmiyorum.Zaten ulaşımı metro büyük ölçüde rahatlatacağından gelmemezlik olmaz diye tahmin ediyorum.Güzel günler yakında...Askerliği tecil ettirmek lazım Aslantepe'nin açılışını göremezsem gözüm açık gider :) :)

Polat: Stat zamanında bitecek
Galatasaray yönetimi, Seyrantepe Stadı inşaatına süpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Stadın belirlenen tarihte biteceğini açıklayan başkan Adnan Polat, teknik direktör Michael Skibbe'nin de görevine devam edeceğini söyledi.

NTVSPOR
Güncelleme: 14:53 TSİ 25 Kasım 2008 Salı

Galatasaray yönetimi, inşaatı devam eden Seyrantepe Stadı'nı ziyaret etti. Pazartesi gecesi geç saatlerde yapılan ani yapılan ziyarete başkan Adnan Polat, yönetim kurulu üyeleri Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ve Ali Haşhaş katıldı.

Şantiyeyi uzun süre gezen Adnan Polat ve yöneticiler, çalışmalar hakkında projeyi yürüten Eren Talu'dan ayrıntılı bilgi aldılar.

Şantiyede yürütülen gece vardiyasından memnun olduğunu dile getiren Adnan Polat, stadın belirlenen tarihte biteceğini söyledi.

Teknik direktör Michael Skibbe'nın görevinin başında olduğunu da vurgulayan Polat, Metalist Kharkiv maçını kazanarak UEFA'daki galibiyet serilerini devam ettirmek istediklerini söyledi.

Başkan Adnan Polat, Seyrantepe Stadı'nın açılışı için de, Real Madrid ile maç yapmayı plandıklarını sözlerine ekledi.

D ve E blok 4 otopark kat bitirildi,eğik kolonlar yapılıyor.A,B,C,F blokların temeli ve 1. otopark katı bitti, 2. otopark katı bitmek üzere.
İşçi sayısı eskisi gibi,çalışmalar aralıksız devam ediyor...

Biran önce kombinelerin satışa çıkarılmasını bekliyoruz...(Sanırım Nisan ayı başlangıcında olacak) 8)