Aslantepe'ye Basketbol Salonu Projesi

Bence yeni salon NBA standartlarında ve Houston Rockets'in kullandığı Toyota Center'ın örnek alındığı bir modelde olmalı. Yani tribünlerin sahaya çok yakın ve tamamen bitişik olduğu, bazı tribünlerin yatay bazılarının dikey olduğu bir şekilde olmalı tabii bu şahsi düşüncem. Daha güzel ve tribün baskısının daha etkili olacağını düşünüyorum bu şekilde.

Db-I-jMW0AARcMl.jpg

Bence yeni salon NBA standartlarında ve Houston Rockets'in kullandığı Toyota Center'ın örnek alındığı bir modelde olmalı. Yani tribünlerin sahaya çok yakın ve tamamen bitişik olduğu, bazı tribünlerin yatay bazılarının dikey olduğu bir şekilde olmalı tabii bu şahsi düşüncem. Daha güzel ve tribün baskısının daha etkili olacağını düşünüyorum bu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 1020
Wiki'de yazana göre Toyota Center 235 milyon dolara mal olmuş. Böyle salonlar bizi aşar maalesef.

Mustafa Cengiz divanda yaptığı konuşmada salonu inşaatını yapacaklarını ve salonun altına bir teknokent kuracaklarını söyledi. Bu teknokentten yıllık en az 3 milyon dolar kira geliri gelecekmiş.

https://youtu.be/LBoknPoIgdA?t=1h5m2s

Önce e-spor dendi, şimdi de teknokent?

Mustafa Cengiz divanda yaptığı konuşmada salonu inşaatını yapacaklarını ve salonun altına bir teknokent kuracaklarını söyledi. Bu teknokentten yıllık en az 3 milyon dolar kira geliri gelecekmiş.

https://youtu.be/LBoknPoIgdA?t=1h5m2s

Önce e-spor dendi, şimdi de teknokent?

Tam bilmemekle birlikte kastettiği planı tahminimce şöyle yapabilirler,E-spor'da dahil buna benzer bir çok branşı dahada geliştirilmiş haliyle bunları salonun altında birleştirmek ve adınada Teknokent koymuş olabilirler.

Not: Sadece tahminim kesin bilgim yok.

Ben bir proje yapıldıktan sonra hemen icraata geçilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Kaç sene geçti ve yine yenibaştan plan proje çıkıyor. Herkesin farklı fikri ve projesi olabilir. Ama proje ve fikirler uygulamaya geçmeyince bir anlamı olmuyor. Oraya hangu proje olacaksa olsun yeter ki hemen inşaata başlansin.

Ne salonmuş be. Sanırsın uzay mekiği yapacaklar. Millet beş kuruş harcamadan spor salonu yapar elin arazisine. Biz kendi arazimize çivi çakacağız senelerdir.

[FONT=&quot]Abdi İpekçi Spor Salonu 10.000 m2Sinan Erdem S.Salonu 15.000 m2Ülker Sport Arena 12.000 m2İkenGalatasaray Kapalı Spor SalonuArsası 5.000 m2.Buraya 15.000 kişilik salon nasıl yapılacak biz çözemedik.Bilen varsa hepimizi aydınlatsın lütfen.

böyle bir twit gördüm az önce ??[/FONT]

[FONT="]Abdi İpekçi Spor Salonu 10.000 m2Sinan Erdem S.Salonu 15.000 m2Ülker Sport Arena 12.000 m2İkenGalatasaray Kapalı Spor SalonuArsası 5.000 m2.Buraya 15.000 kişilik salon nasıl yapılacak biz çözemedik.Bilen varsa hepimizi aydınlatsın lütfen.

böyle bir twit gördüm az önce ??[/FONT]

Oval şeklinde olacak belki o şekilde sığdırılabilir dikeylemesine giderek. İlk projede öyleydi.

Arkadaslar sizin dediginiz Proje, Proje felan degil. Dursun Özbek Divan Kurulunda show yapmak icin 3tane slayt hazirlamis ve sunmus alkis alabilmek icin o gördügünüz oval seklinde cizilen ciddi bi proje degildir. Mustafa Cengiz Baskan hatta bi yerde öyle bi Salon projesinin olmadigini. Projenin yeniden cizilmesini gerektigini söylemisti yanlis hatirlamiyorsam.

Salon ve kombineler!
1- Salon için Volkswagen Arena ile görüşülmüş ama Doğuş Grubu salonu GS'ye kiralamamış. Ayhan Şahenk için ise ben taraftarın tepki göstereceğini söyledim. Salon yine Sinan Erdem olacak.
2- Kadrolar netleştikten sonra uygun fiyatlı kombineler satışa çıkacak.

(via@eyupyildiz)

Sanirim bu salon, Galatasaray Basketbol takimi icin degil de, hukumete yakin mutaahitleri zengin etmek adina yapilacak. Amaci subeyi yoketmek olan bir basketbol organizasyonuna salon yapiliyor olmasi da komedi. Sadece Turkiye'de olabilecek sacmalikta bir hadise...

Aslantepeye Salon insaatinin mümkün olmadigini okumustum bi yerde. neden olarak oranin cok dar oldugunu vs vs yazmislardi..

Kemerburgaz da pek parlak görünmüyo, oraya tesis insaat etmek en az 50 Milyon Euro......

Yatacak yerin yok ÖZBEK

ABD-Avustralya maçının oynandığı salon.
Çok hoşuma gitti.
Keşke eğer yapılırsa! böyle bir salonumuz olsa.

Ekli dosyalar

• IMG_20190824_152934.jpg
    IMG_20190824_152934.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 25