Bayanlar Euroleague

Euroleague'de Rakiplerimiz Belli Oldu

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı'nın Euroleague'deki rakipleri, bugün Almanya'nın Münih kentinde yapılan kura çekimi ile belirlendi.

Takımımız, A Grubu'nda İtalya'dan Cras Basket Taranto, Rusya'dan UMMC Ekaterinburg, Letonya'dan TTT Riga, Litvanya'dan TEO Vilnius ve İspanya'dan Ros Casares ile eşleşti.

Grubu ilk 4 sırada tamamlayan takımlar, son 16'ya kalıp eleme usulüyle yola devam edecekler.

Rakiplerimiz hakkında ayrıntılı bilgi, birazdan resmi sitemiz Galatasaray.org'da!

A Grubu Maç Programı
28 Ekim 2009
Galatasaray - Cras Basket Taranto

4 Kasım 2009
TTT Riga - Galatasaray

11 Kasım 2009
Galatasaray - TEO Vilnius

18 Kasım 2009
UMMC Ekaterinburg - Galatasaray

25 Kasım 2009
Galatasaray - Ros Casares

2 Aralık 2009
Cras Basket Taranto - Galatasaray

9 Aralık 2009
Galatasaray - TTT Riga

17 Aralık 2009
TEO Vilnius - Galatasaray

13 Ocak 2010
Galatasaray - UMMC Ekaterinburg

20 Ocak 2010
Ros Casares - Galatasaray

Konular silindiği için yeniden açıyorum

Re: Euroleague'de Rakiplerimiz Belli Oldu

Rakiplerimizi Tanıyalım

Geçen sezon FIBA Eurocup'ta şampiyon olarak Türk spor tarihine geçen Galatasaray, bu sezon Avrupa'nın bir numaralı kupası Euroleague'de yer alacak.

Euroleague'de 24 takım, 4 grupta mücadele edecek. Gruplarında ilk 4 sırayı alan toplam 16 takım, eleme turlarına katılacak.

Galatasaray, 1999'da elde ettiği Euroleague üçüncülüğü ile bu turnuvada Türkiye'nin en başarılı takımı durumunda.

A Grubu'ndaki Rakiplerimiz

Cras Basket Taranto (İtalya)

A Grubu'ndaki rakiplerimiz arasında yer alan Cras Basket Taranto'yu yakından tanıyoruz. Geçen sezon FIBA Eurocup finalinde eşleştiğimiz İtalyan ekibine ilk maçta 67-55 yenilmemize rağmen İstanbul'daki rövanşı uzatmada 82-61 kazanarak şampiyon olmuştuk.

Geçen sezonki son maçımızı İstanbul'da Taranto ile yapmamızın ardından bu sezonki Avrupa maceramıza yine İstanbul'da Taranto ile başlamamız, kura çekiminden ilginç bir rastlantı.

Cras Basket Taranto, geçen sezon İtalya Ligi'nde Vanezia'yı 3-1 ile geçerek şampiyonluğa ulaştı.

UMMC Ekaterinburg (Rusya)

Son iki sezondur Euroleague'i üçüncü tamamlayan Rus ekibi, 2001'de bu turnuvanın şampiyonu olmuştu.

Euroleague'in en tecrübeli ekiplerinden biri olan Ekaterinburg, Rusya Ligi finalinde ise dünyaca ünlü Spartak Moskova'yı 2-1 ile geçerek şampiyon oldu.

Ros Casares (İspanya)

1996-2001 yılları arası hariç, yaklaşık 30 yıldır bayan basketbolunun Avrupa kupalarında boy gösteren Ros Casares, iki sene önce Euroleague'de final oynadı. Geçen sezon ise çeyrek finalde, kupanın şampiyonu Spartak Moskova'ya elendi.

Ros Casares aynı zamanda son İspanya şampiyonu.

TEO Vilnius (Litvanya)

Litvanya liginde geçen sezon namağlup şampiyon olan TEO Vilnius, 2005 ve 2006'da Euroleague'de yarı final oynadı. 1999'dan beri Avrupa arenasında aralıksız yer alan Vilnius da tecrübesiyle dikkat çekiyor.

TTT Riga (Letonya)

Ülkesinde geçen sezon final oynayan ve Cesis'e 3-0 ile yenilen TTT Riga, grubumuzda 'şampiyon' unvanı taşımayan tek rakibimiz.

Son iki yıldır Euroleague'e katılan ve geçen sezon B Grubu'nu 5. bitirerek eleme turlarına da kalamayan TTT Riga, bu yönüyle de grubun en tecrübesiz ekibi.

Konuların yeniden açılması iyi oluyor. Yazın rehavetinden çıkıp yavaş yavaş spor sezonuna merhaba diyoruz. Kuraya alt torbadan girdiğimiz için çok zorlu bir gruba düştük. Biraz da şanssızlık tabii. Herşeye rağmen ilk dördü zorlayabiliriz diye düşünüyorum. Daha ötesi için bu yıl biraz erken.

UMMC Ekaterinburg (Rusya)
Televizyondan izlemiştim ve çok etkilenmiştim. Grubumuz zor ama çıkılamayacak kadar da değil.

Taranto'da ki Avustralya'lı kızın adı neydi yahu.Dilimin ucunda gelmiyor :)

Evet.Hala Taranto'da mı ki o ? Bize karşı çok iyi oynamıştı İtalya'da.Türkiye'de taraftar görünce biraz tırsmıştı ya neyse :)

Eueoleguedeki ilk rakibimiz Taranto bu takımla ile ilgili biraz bilgi verelim.Oyuncularının coğunu takımda tutmuşlar Mahoni, David,Zimberle,Godin,Greco... Batkoviçi değiştirmişler yerine en az onunki kadar iyi oynayan Rebekkah Brunson u almışlar çok iyi bir oyuncu wnba de 12,3 sayı 7 ribaunt ortalamsını yakalamış.Kısacası takımın kimyasını bozmamışlar bize göre çok hazırlar eurolegua deki ilk maçta bizi çok zor bir maç bekliyor.

tbbl ve woman euroleague hangi kanalda ?

tbbl ve woman euroleague hangi kanalda ?

arkadaslar bilgisi olan var mı tbbbl ve bayanlar euroleague maçları satın alan yada yayınlayacak bir kurm varmıdır ?

Re: tbbl ve woman euroleague hangi kanalda ?

Galatasaray'ın maçlarını GalatasarayTv gösterecek.Diğerleri D spor'da...Euroleague maçlarımızı da gösterecek Gs tv.

Genel olarak Euroleague'i konuşsak güzel olur sanırım :)

Bu arada Birsel 13 asist yapmış. Vay vay.

UMMC Ekaterinburg: 85 - Teo Vilnius: 56

Ros Casares: 118 - TTT Riga:38

--

Bizim grubun diğer maçlarında alınan sonuçlar bu şekilde. Ekaterinburg'un dominasyonu normal de Riga'dan biraz daha hareket beklerdim açıkçası. 40 dakikada atılan 38 sayı ve yenilen 118 sayı. : )

Çağlar ben skorlara bakarken 38'i farketmemişim ya. Yok böyle bir fark bu seviyede ya.

Bu arada Fener de 75-67 kazanmış.

Bu farklar hakikaten biraz fazla.Şu sonuçlara bakarak bile ilk 3'e çok rahat girmemiz lazım.Litvanya ve Letonya takımlarının bu kadar zayıf olduğunu sanmıyordum.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Çağlar ben skorlara bakarken 38'i farketmemişim ya. Yok böyle bir fark bu seviyede ya.

Bu arada Fener de 75-67 kazanmış.

Ribaundlar 52-18 Casares üstünlüğü var, top vermemişler ki Riga'ya sayı atamamaları normal. : )

Asistler 25-3 falan, dehşet rakamlar var.