Bir şey Yapmalı !

Belediye Takımları bile bizden daha güçlü kadrolar kurmuş durumdalar en büyük örneği bugün Kepez Belediyesine kaybetmemiz oldu maç başa baş bile gitmedi maç'ın başından beri üstün olan takım onlar'dı.

Bir zamanlar Türk Basketbol'unun en önemli takımı olan Galatasaray şimdi hedef küçültüyor,rakiplerinin gerisine düşüyor,Galatasaray Spor Klübü değil bir Futbol Klübü olma yolunda hızla ilerliyor.

Dünya'daki diğer büyük spor klüplerine bakalım Barcelona Regal ile sponsorluk anlaşması imzalamış ve her zaman zirveye oynuyor,Ezeli Rakibimiz Fenerbahçe Ülker ile ciddi bir sponsorluk anlaşması imzalamış eurolig'te mücadele ediyor,lig'de her yıl şampiyonluğa oynuyor.Biz ise zaten orta sıralar olan hedeflerimize uygun bir sponsor bulmuşuz Cafe Crown ile yarı final oynasak kafi'dir mantığıyla Koskoca Galatasaray Spor Klübünün Erkek Basketbol takımını şampiyonluk yolundan ayrı bir yolda yürütüyoruz.

Bu durumdan memnun olanınız varmı bilmiyorum ? Ama sanmıyorum ki bu durumdan memnun olan bir arkadaşımız çıksın.Öyleyse Birşey yapmalı
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı en son 1994-1995 sezonunda kupa almış oda Türkiye Kupası 15 Yıldır Galatasaray Camiası Erkek Basketbol'unda Kupa görmüyor bu hem Galatasaraylı olan hem Basketbol Sevdalısı olan kişiler için büyük bir acıdır.

Şimdi Orta Sıralar İçin Oynayan bir takım kurulmuş ve gelecek yıl için Şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurulacağına inanan birileri varmıdır bilemiyorum ? Birşey yapmalı,tepkimizi bir şekilde göstermeliyiz aslında tepki değil hepimizin içinde olan Şampiyonluğa Oynayan bir Galatasaray Erkek Basketbol takımı görme arzusunu göstermeliyiz.Birşeyler yapalım arkadaşlar Galatasaray'ın erkek basketbol'unda hak ettiği yer bu değil biz her zaman Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olmalıyız.

"Arkadaşlar hepinizden görüşlerini belirtmenizi istiyorum bir şekilde tepkimizi gösterelim,neler yapabiliriz bir konuşalım,Şampiyonluğa oynayacak bir Galatasaray Erkek Basketbol takımı görmek için neler gereklidir,neler yapılması lazımdır bunları konuşalım kavga etmeden,birbirimize laf geçirmeden sadece Galatasaray'ı Görmek İstediğimiz noktaya nasıl getirebiliriz bunu tartışalım."

BİR ŞEY YAPMALI !

Re: Birşey Yapmalı !

Acilen kafe klanda bir toplatı yapılmasını öneriyorum.Eyüp bu organizasyonu yapmasını rica edecem,beni kırmaz kabul ederse çok sevinirim.

Ama artık taraftar,sözünü söylemeli,bu takımın en büyük transferi yıllardır takımı uzaktan destekleyen,taraftarı olmalı taraftarı yanına alan takım her zaman başarılı olur,belki bu sene ,olmaz ama en kısa sürede o beklenen başarı gelecektir.

Yazdıkların doğru olsada yazılan hedefler için ilk şart bütçedir...İlk önce bundan başlamak lazım...İsim sponsoru bulabilecek birisi varsa sorun yok...Diğerleri zaten o bütçe ile halledilir...İyi bir organizasyon para,iyi bir koç para,iyi oyuncular para...İllaki önce para...

Tabiki başta sponsor değişmeli Galatasaray isminin yanına sponsor alıyorsa o sponsor Galatasaray'a şampiyonluğa oynayacak bir kadro yaratmalı en başta cafe crown sponsorluğuna olan tepkimizi belli etmeliyiz,bir pankart'la bunu açıkça ortaya koyabiliriz mesela ..

Fena fikir değil,salonda devasa bir pankartla crown'u istemediğimiz gösterilebilir...Ancak bunun için çok güçlü bir oluşum gerekli...Yapmak sorun değil orda açmak problem...Örnek vermek gerekirse geçmiş yıllarda koç grubuna verilen tepki müthiş işe yaramıştı...Bence Ülker bu tepkiyi fazlasıyla çoktan haketti...Ancak hala bir girişim yok...Eklemekte yarar var ultrAslan'ı bu olayın içine çekmek gerekli...Yoksa cılız kalmamız muhtemel...

Oyuncularımıza tepki gösteremeyiz,Antrenör'ümüze tepki gösteremeyiz,Yönetim'e yıkıcı bir tepki gösteremeyiz en mantıklısı sponsor'a tepki göstermek bu şekilde dikkatleri üzerimize çekebiliriz böyle bir tepki ciddi şekilde bazılarını rahatsız edecektir ve bu tepki mutlaka yerini bulacaktır çünkü bu sıradan bir tepki olmayacak yönetim istifa falan gibisinden bir tepki değil bu taraftarın klübe sahip çıktığının en büyük göstergesi olabilecek bir tepki.Madem ercan saatçi hürriyet'in spor müdürü olmasın diye organize olup tepki gösterebiliyoruz hadi Galatasaray'lılar Galatasaray Basketbol takımı içinde haklı tepkimizi gösterelim.

Sponsor ile dünyanın en kaliteli 5 yabancısını getirsek ne olacak? Yerli rotasyonu olmadıktan sonra.Piyasada yerli oyuncu kalmadığı için söylüyorum.Kapan kaptı.İş işten geçmiş artık. 10-15 sene bekleriz artık Evren,Cemal, Can vs. tecrübelensin diye..

Buraya yapıcı bir fikri olan varsa yazsın yoksa negatif bir düşünce belirtmek isteyen diğer konulara'da yazabilir yerli oyuncu kalmadıysa ne yapalım elimizi,kolumuzu bağlayıp herşeye razı mı olalım ?

Türkiye'de yerli oyuncu yok demişsin furkan aldemir,ilkan karaman gibi bir sürü kaliteli genç oyuncu var bunlar geleceğin yıldızları olacak bunları kadromuza kattığımız zaman,doğru yabancı oyuncuları takımımıza katıp,takımın başına gerçekten ismi tartışılmayacak bir basketbol antrenör'ü getirdiğimiz zaman herşey daha farklı olur.

Kusura bakma, ben senin kadar takip edemediğim için Türk basketbolunu, o saydığın oyuncuları hiç duymadım.Çoluk,çocuk ile basketbol oynuyoruz. Ayrıca hiçbiri de kötü oyuncu değil. Ben göreceğim yarın Fb maçında ,Efes maçında.Bunlar tecrübesi belli oyuncularla olur. Bak Fb'ye Oğuz,Semih,Ömer, Serhat vs. tarzı genç Türk oyuncular var ve aynı zamanda Ömer O.,Mrsic,Mirsad vs. tarzı oyuncular var.

Sen kalk Hüseyin ve Cüneyt'i yaşlarından dolayı gönderirsen olacağı budur. Çoğu kişi ikisinin performansından da memnundu.

Re: Birşey Yapmalı !

Mithat Duran' Alıntı:
Acilen kafe klanda bir toplatı yapılmasını öneriyorum.Eyüp bu organizasyonu yapmasını rica edecem,beni kırmaz kabul ederse çok sevinirim.

Ama artık taraftar,sözünü söylemeli,bu takımın en büyük transferi yıllardır takımı uzaktan destekleyen,taraftarı olmalı taraftarı yanına alan takım her zaman başarılı olur,belki bu sene ,olmaz ama en kısa sürede o beklenen başarı gelecektir.

Sponsora yüklenmenin yanlış olacağını düşünüyorum çünkü sponsorumuz ülker Galatasaray spor kulübüne desteğini veriyor ve bizimkiler basketbola ayırıcakları kısmı kendileri belirliyor gibime geliyor benim. Bana göre en doğru tepki yönetime koyulacak tepkidir...

Eğer sponsora tepki verilirse, yönetim bunu kendi avantajına çevirir. "Haklısınız bunlar bir şey vermedi biz de küçüldük" derler. Burada her şey yönetimde bitiyor. İsteseler pazarlık yapıp kontratları değiştirirler, yeni sponsor bulurlar. Ama bu istek, bu vizyon yok bence. Bir tepki verilecekse direk yönetime verilmeli.

Doruk Gölbaşı' Alıntı:
Sponsora yüklenmenin yanlış olacağını düşünüyorum çünkü sponsorumuz ülker Galatasaray spor kulübüne desteğini veriyor ve bizimkiler basketbola ayırıcakları kısmı kendileri belirliyor gibime geliyor benim. Bana göre en doğru tepki yönetime koyulacak tepkidir...

fb'nin yarısı kadar veriyor..Ülkerin yan markası alt markasıyız farkında degilmisiniz hala ?

Evet arkadaşlar.Dün akşamdan beri artık iyiden iyiye isyan etmeyi düşünüyorum.Nedir bu çektiğimiz 2.sınıf muamele ya.Dün akşamki futbol maçında gördük yine.Adamlar 52.000 kişilik statta saha içinde ve saha dışında her türlü yendi bizi.Fiziken,ruhen,bedenen ve her türlü.İnsanlar hak edildiği gibi yönetilirlermiş.Düşünüyorum acaba suç bizde mi?Biz mi gereken desteği vermiyoruz.Neden acaba?Aşağı yukarı aynı sayıda taraftarımız varken bizim niye imkanlarımız kısıtlı?Neden?Yönetim zaten işin kolayını bulmuş.Türk insanının futbol aşkını o kadar iyi kullanıyor ki.Düşünsenize Avrupa'da artık çaptan düşmüş Baros,M.City'nin yeni yapılanmasında düşünülmeyen Elano,kaymağını başkalarının yediği Kewell ve O.Lyon'un ilk onbirde oynatmadığı Keita bizim için baştacı oluyor.Yanlış anlaşılmasın transferleri küçümsediğimden değil,sadece çok fazla abartıldığından ve gözlerimizin iyi boyandığından bahsediyorum.Biz bu şekilde kulübümüzün diğer branşlarını görmeyeceğiz ya da mazur göreceğiz.
Erkek basketbol takımımızdaki 2.sınıf sponsorluğu,koç seçimimizdeki vizyonsuzluğu ve de 1 ve 5 numaradaki (çocukların bile gördüğü) eksiklerimizi görmezden geleceğiz.İyi de bu basket takımı da Galatasaray değil mi?Bu yönetim de bu takımın yönetimi değil mi?
Voleybol şubelerimize ne demeli?Aynı koç faciası ve de emekli oyuncular cenneti takımlarımız.
Yönetimimiz neyin peşinde?Ve biz neden susuyoruz?Bu her branşımıza (idarecisinden oyuncusuna) bulaşan 2.sınıflıktan ne zaman kurtulacağız?Suçlu yönetimimizin destek istediği ama bizim vermediğimiz bizlermiyiz?Yoksa bizden istifade etmeyi bilmeyen yönetimimizde mi?Açıkçası dün akşamdan sonra iyice "ezik" hissettim kendimi.Bizim ne zaman 52.000 kişilik rakibin tüm direncini kıran stadımız olacak,bizim ne zaman daha ısınırken rakibini itekleyen ve bunu cesaretle yapabilen arkasında yönetim gücünü hisseden futbolcumuz olacak,bizim ne zaman stadımızda kafası yarılan bir hakem oyunu yine de başlatma cesaretini gösterecek,bizim ne zaman 1.sınıf (Ülker'in Cafe Crowncuğu) şampiyonluk hedefli bir sponsorumuz olacak,bizim ne zaman emekli eski milli oyunculardan değil de günümüzün ve geleceğin milli oyuncularından kurulu voleybol takımlarımız olacak?Ne zaman?
Ve de bütün bunları ne zaman yönetim duyacak?Siz yönetim tam kadro gidin tüm futbol maçlarına ve dün akşamki gibi "morarıp" gelin.Oysa 10-20 kişinin desteklediği ve futbol haricindeki tüm branşlarda olduğu gibi aynı kaderi paylaşan bayan voleybol takımımız şampiyon adayı VGSTT'u eze eze yendi.Sizin tüm ilgisizliğinize rağmen.Zaten tüm sorunun kaynağı bu.İLGİSİZLİK!
Ezeli rakibimizin başkan ve yöneticileri kulüplerinin tüm branş maçlarında yerlerini alırken bizim şubelerimiz sadece arma sevdalısı 15-20 kişinin desteğiyle mücadele ediyor.Hiç düşündünüz mü acaba rakibimizin başkanı niye gidiyor diye?Hiç aklınıza geldi mi?İnsanlar çocuklarını ayırır mı?Hepsini aynı sevip,aynı imkanları vermez mi?Aynı ilgiyi göstermez mi?
Aziz Yıldırım neden 11.5 yıldır başkan hiç düşündünüz mü?Çünkü F.Bahçe isminin geçtiği her branşta başarıya odaklandığı için.F.Bahçe'nin sadece ve sadece başa güreşmesi gerektiğini bildiği için.2.liği hiç düşünmediği için.F.Bahçe potansiyelini çok iyi kullandığı için.
Biz neyi bekliyoruz?Adnan Polat'ın bir gün sabah uyandığında tüm bunları hatırlamasını mı?Ben şuna inanıyorum.İmam osurursa,cemaat s... derler.Yönetim tüm branşlara eşit mesafede olsa,aynı ilgiyi gösterse,aynı yatırımları yapsa(sponsorluk için daha ciddi firmalar bulunsa) bizler de her türlü destekler ve takımlarımızın yanında oluruz.Ama başta babanın dışladığı evlatları olursa,toplum ne yapar bu çocuklara?
İsmimizin geçtiği her yerde sadece ve sadece tepeye oynayan bir takım olmalıyız.Geçiştirme sponsorluklar,göz boyayıcı "emekli" transferler ve vizyonsuz koçlarla sadece orta sıraların takımı oluruz.Ben isyan ediyorum arkadaş.Bu isyanı taşradan çok fazla anlatamam.Ama İST merkezli her türlü yapılacak her türlü tepkiye varım.HEDEFSİZLİĞE SON verelim.

Kesinlikle katılıyorum Muha abiye forum'daki diğer abilerinde sessiz kalmamasını istiyorum çünkü bu tür konuları en iyi anlayanlar bu yaşlardaki abilerimiz.Artık Tepki vermenin zaman'ı geldi bizim ki medeni bir tepki varya ben sokak'ta desem gelin şu takıma yumurta atalım,yöneticilere küfür edelim bir sürü kişi gelir ama iş medeni bir şekilde klüp'le ilgili bazı şeyleri konuşmaya gelince herkes sırtını döner sonuçta gençliğin istediği adrenalin,küfür edecek,yönetim'e sövecek egolarını tatmin edecek ama medeni bir şekilde armamız için birşeyler düşünen ve bu düşüncelerini bizlerle paylaşan abilerimizin ellerinden öpüyorum.

Bu başlık hareket düzeyinde bir tepkiye yol açmasada fikirsel düzeyde tartışmak için bence çok güzel ve olumlu...Eylem yoksa fikir ne işe yarar dememek lazım...Bugün,yarın,ertesi gün yani herzaman Galatasaray için birşeyler yapmamız gerektiği gerçeği altında fikirler burda beyan edilebilir...Bu fikirler mutlaka birgün bir şekilde eyleme dönüşecektir,veya birilerine yol gösterici olacaktır...Fikirsiz kalmaktan daha kötü ne olabilirki...

Bakın arkadaşlar,tepki her şekilde verilir,bunda sıkıntı yok,ama vereceğiniz tepki ses getirmeli,yönetim katında.

Ben zamanında yazadım nasıl bir tepki verilebiliceğini,şimdi,bu işlerin içinde olmuş,bu şubenin en zor zamanlarında,şubede bir şey yapmaya çalışan bir avuç insandan biri olarak ben diyorum ki!!! sorun yönetim zihniyetinde.

Şimdi şube sorumlusu,çıkıp derse biz küçüleceğiz,daha başında kaybeder elindeki,kozları o zaman çıkıp kimse ağlamayacak,yok cafecrown,bize para vermiyor,yok takım kurulamıyor,bazı arkadaşlar yazıyor para ile bu işler oluyor,diye bende diyorum son üç senede para vardıda ne oldu?sakın bana yine avrupada yarı final oynadık demeyin, o yarı final bize iki sene kaybettirdi.

Taraftar olarak yapılması gereken pazar günü,maçta sessiz olmaktır yani çıt çıkarmadan ,oturup maçı seyretmek,bu tepki şekli çok anlama gelir.

Yönetim için:Sn. Başkan Yiğit beyi karşısına almak istemiyor ,seçim öncesi,varsa yoksa futbol,eğer futbolda başarılı olursa o da biliyor taraftar desteğini alarak kongreye gideceğini.

Sponsora göz dağı verilebilir,ama onların,şu aşamada bir suçu yok,suçlu bizim yönecilerimiz,bir takım kuruyorsunuz,takımın menejeri olaylardan bii haber,idari menejeriniz,yöneticinin,çocukluk arkadaşı,daha önce sıfır deneyim,koçu bayan takımından 1 gecede alıp getiriyorsunuz,adam bütün kamp programını yapmış,sabah uyanıyor hadi sen erkek takımındasın,böyle bir saçmalık olurmu.

Transfer yapıyorsunuz,gerekli yere değilde adam almak için alıyorsunuz,Metin ŞENTÜRK görüyor bu takımın pota altını zayıf olduğunu bizimkiler görmüyor,hadi canım Galatasaray yöneticisiniz diye her yerde hava atmasını çok iyi biliyorsunuzda iş elinizi cebe sokmaya gelince ortada yoksunuz.

Bu sene ne aldınız C.C. 3 mil. dolarmı üstünede siz o kadar koyarsınız,olur 6 mil. dolar ortaya taş gibi bir takım kurarsınız,ama sağlam bir koçla,ama işinize gelmez, o sağlam koç,çünkü o adam gelirse bütün dostlarınızı kapının önüne koymasından korkarsınız,sizin ağzınıza bakacak adam lazım geçen sene bulamadınız gönderilen hocadan sonra basketbolu anılarında yaşayan bir abinizi oyunlara alet ettiniz,geçin bu işleri,taraftar artık ne istediğini dile getirmeli tabi uslubunca,bence sessiz kalmak ,bunun en güzel yolu.

Birde ülkerden adam transfer ettik,ülkerin sömürge valisi sn. Hakan AYDINOL,ne iş yapar bu arkadaş bizde bileniniz varmı?ama zamanında bizim basketbolu tek başına yönetirdi,şimdi nerde.

Geçen sene ortaya atılan T.T balonu vardı amaç ortalığı bulandırmaktı o gün için o sayede ismini vermeyeceğim belli zümreler gerekli rantı elde etti.Bu sene ne oldu,nerdesiniz ey sevgili yöneticiler sağ sola emir vermekle yönetici olunmaz,bakın bu saat oldu sinirden uyumadım,ne yapılabir diye.

Basındaki kalemşörler nerde,geçen sene paso giydiriyorlardı,hatta adamın kafası bir dünya güzel olmuş,o bile bilmeden yazıyordu nerde bu arkadaşlar niye yazmıyorlar.

Gideriz aslanlar gibi pazar günü maça ,tek bir tezehurat yapmadan seyrederiz maçımızı o zaman anlarlar sessizliğimizin asaletimizden kaynaklandığı.

Bundan sonra birşeyler değişecek,bu mevzu uzayacak,yarın bu konuyla ilgili derin çalışmalar yapacağız şimdi uyku vakti ilerliyen günler şube'yi uyandırma vakti.