BSL 28. Hafta | Galatasaray DS 70-66 Gaziantep Basketbol

Normal sezonun son haftasında Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol takımımız, 12 Mayıs Pazar günü Gaziantep Basketbol ile karşılaşacak. İlk 4 yolunda önemli bir maç. Umarım salonda hatrı sayılır bir kalabalık olur.

Galatasaray Doğa Sigorta - Gaziantep Basketbol
Sinan Erdem S.S | 12.05.2019 - 17:30

Takım bu sene bütçesine oranla çok güzel bir mücadele örneği sergiledi. Play-off'a da saha avantajıyla girmek istiyorsak muhakkak kazanmamız gerekiyor. Takım desteği hak ediyor. Oruçluysanız da bundan daha güzel zaman geçirecek bir şey düşünemiyorum.

İnsallah kazanırız ve Anteple yapacağımız play off maçlarında ev sahibi avantajını elimize alırız.

Ciddiye alarak oynamak lazım.Antep kötü takım değil,kötü sezonda geçirmediler.

Son düzenleme:
Gazianteple eşleşeceğimiz için aslında saha avantajı zaten bizde. Saha avantajı demek evindeki maçların hepsini kazandığınızda turu geçmek demektir. Ligdeki maçı da dahil edince saha avantajı bizim. Bu maçın saha avantajını ele geçirme maçı olarak değerlendirilmesi bu yüzden komik geliyor. Play-Off ilk maçı bir taraf için saha avantajını koruma, bir taraf için saha avantajını ele geçirme maçıysa bu lig maçının da bundan farkı yok. Evimizdeki maçları kazanalım ve bu turu geçelim yeter benim için.

Gazianteple eşleşeceğimiz için aslında saha avantajı zaten bizde. Saha avantajı demek evindeki maçların hepsini kazandığınızda turu geçmek demektir. Ligdeki maçı da dahil edince saha avantajı bizim. Bu maçın saha avantajını ele geçirme maçı olarak değerlendirilmesi bu yüzden komik geliyor. Play-Off ilk maçı bir taraf için saha avantajını koruma, bir taraf için saha avantajını ele geçirme maçıysa bu lig maçının da bundan farkı yok. Evimizdeki maçları kazanalım ve bu turu geçelim yeter benim için.

5.olursak evimizde 1 maç yapıyoruz yalnız.

Maçı kazandık ama Harrison’un vücut dili iyi değil. Çok isteksizdi bugün ama ev sahibi avantajı iyi oldu. emir-can çok kritik katkı verdi

Kazanmak ve 4'ten bitirmek güzel. Yalnız, coach belli etmemeye çalışıyor ama maaş sıkıntısının takıma yansıdığı iki maçtır çok belli maalesef. Duyduğum kadarıyla iki ay geriden geliyormuş halen.

Galatasaray Spor Kulübü tarihinin en beceriksiz yönetimi yüzünden şu güzelim takımın tavanını adam akıllı izleyemeyeceğiz sanırım Playofflarda.

Takımın ve özelde Harrison'ın sorunu neydi bilmiyorum ama tam da en hazır olmamız gereken dönemde maçın büyük kısmı sezon başı dağınık döneme çok benziyordu. Dertler derya olmuş, sezon erken biter derken 4. sıradan play off müthiş sonuç orası ayrı başarı. Ama yetmez...

Yeri değil ama bu sezon hemen hemen tüm maçlarda saçmalayan bir sürü oyuncu izlerken gözüm hep gülen adam Micov'u aradı.

5.olursak evimizde 1 maç yapıyoruz yalnız.
@Eyüp Özkaya

Bu maçı kaybedersek play offta Antep'e karşı ilk maçı deplasmanda oynamak durumunda oluyoruz.
Eğer seri 1-1 e gelirse tekrardan deplasmana gitmek durumunda oluyoruz.
Yazdıklarım açık ve net olsa da anlaşılamamış gözüküyor. Ben bu maçın play-off'un ilk maçı gibi olduğunu ve sahamızda oynandığından play-off'ları 29 maçlık bir sezonun ardından bu hafta hemen başlamış gibi düşünün demiştim. Bu maçı ve play-offta evimizdeki 2 maçı kazanmamız yani evimizdeki maçları kazanmamız yetiyorsa saha avantajını zaten 29 hafta sonucunda elde etmişiz diyordum. Kaybetseydik ise Gaziantep bizden maç çalmış olacak ve saha avantajını ele geçirecekti. Durum bundan ibarettir ve benim açıklamam seri skorları üzerinden değil saha avantajı üzerinden yapılmıştır. Elbetteki evimizde resmi play-offtaki ilk maçı kaybedip saha avantajını kaybedebiliriz ama en azından ilk maçta bu fırsatı vermedik.

Gaziantep Basketbol sezon itibariyle iyi bir savunma takımı olduğunu göstermişti.Nitekim dünde iyi savunma yaptılar.
Fakat savunma takımına karşı bizde iyi savunma yaptık ve savunarak kazandık.

Pota altında Jekiri'yi savunabilecek oyuncumuz yok o ayrı ama Sarunas'a ve McKissic'e çok iyi baskı yaptık.Özellikle Sarunas'ı basketboldan soğuttuk.

Play off ilk maçından önce umarım oyunculara bir miktar ödeme yapılır.Harrison'un 2 maçtır aklı maçta değil.Fenerbahçe maçında ilk şutunu 3.çeyrekte denemişti düşünün.