BSL Play-Off Yarı Final | Anadolu Efes 82-77 Galatasaray DS

31.05.2019 Cuma
19:00
Sinan Erdem Spor Salonu

Son bir kaç ayın Avrupa'da ki en formda takımlarından biriyle oynayacağız. Ligi lider bitirdiği için bu maç ve bir sonraki maçın ev sahibi avantajı Efes'te olacak. Takımımızdaki sorunlar hepinizin malumu. Üst üste gelen transfer yasakları ve topçuların son zamanlarda maaşlarını alamadığı gündemden hiç inmedi. Maalesef yönetimimizin ve yöneticilerin bu şubeye verdiği önem ve verdikleri çaba skandal derecesinde. Ne olursa olsun karakterli bir takıma sahibiz. Bu işi elbette para için yapıyorlar ama Efes gibi bir takıma karşı yarı final oynayacakları için motive oldukları ve antrenmana çıktıkları konuşuldu ki bu takımın yapısına kesinlikle uyan bir hareket bu. Sezon içerisindeki iki maçta da Efes ile kafa kafaya oynamıştık. Ne olursa olsun ben bu takıma sonuna kadar inanıyorum. Efes'e karşı ne sorun olursa olsun sonuna kadar mücadele edecektir.

https://www.mobilet.com/event/anadolu-efes-galatasaray-doga-sigorta-4238-2dc0

Son düzenleme:
Takımın mücadelesi karşısında şapka çıkarıyorum. Yenilirler hatta 20 sayı fark da yiyebilirler ama şu üvey evlat muamelesi gördükleri ortamda mücadeleleri takdire şayan.

İlk dakikalara biraz kötü başlayan fakat sonrasında cesur oynayan ve savaşan bir Galatasaray vardı.

Haydi aslanlar elinizden geleni yapmaya devam edin.

İyi oynamadığımız ve düşük yüzdeyle attığımız bir maçın devresini 43 sayı atarak önde kapatmak. İlk 5 dakika ile sonraki 15 dakika arasındaki bariz fark önemli. Sonuç bilinmez ama mücadeleye devam. Tribünde 30 kişi ya var ya yok

Türk basketbolunun lokomotifi yine alışıldık silahını devreye soktu. 3 faul alan dunston 10 dk faulsüz parkede kaldı:) 10 faul yapan takım koca çeyrek 2 faulde kaldı. Her ribaunda ucuz fauller. Hiç utanmıyorlar ya yazık

Tufan denilen adam, tecrübe ve oyun bilgisi gibi gereksiz senalar yapıyor da, ilgisi yok!

Şu Duston denilen adam her savunmada, blokta faul yapıyor. Doğuş denilen atlet de keza aynı ama hakemler düdük çalmıyor.

Maç sonunu kötü oynayarak kaybettik.

Ne yazık ki şubenin arkasında kimse durmuyor. Gerçi Erol Özmandıracı filan şubenin arkasında olsa ne yazar o da ayrı mesele. Hakemler de çok rahat karşımızda.

Şu şov amaçlı çalınan sportmenlik dışı faullere uyuz oluyorum.İster ligimizde olsun,isterse Avrupadaki sıradan bir maçta olsun.

Maç zaten bitmiş ver normal faul bitir maçı.

Takımı tebrik ediyorum.Sağlık olsun.Larkin'in durumu nedir koç kararı ile mi oynamadı yoksa sakat mı ?

Takımın şu emeğine şapka çıkarmak lazım ama bu kadar da yaklaşmışken kazanamamak gerçekten üzüyor. Ama hakemlerin özellikle ikinci yarıdaki kararları da gayet tartışmaya açık.

Hakemlerin 2-3 kritik hatasına (3. Periyotta Dunston'ın Auguste'a yaptığı açık faulu es geçtiler) , Webster-Harrison ikilisinin çok düşük yüzdeyle oynamasına ve Nigel Hayes'in skandal oyununa rağmen maçı kazanabilirdik.Ne son hücumları iyi değerlendirebildi Webster-Harrison ikilisi ne de Hayes'in acele ve anlamsız üçlüğü girdi.

2. Maçta aynı konsantrasyonun-mücadelenin üstüne akıl koyarak oynamamız lazım.Bu akıl içinse Play-Off performansı ile hepimizi olumlu yönde şaşırtan Can Korkmaz'a ihtiyacımız var.

Maçın olduğunu bile unutmuşum. Foruma bakınca hatırladım. Eskiden maç günler saatleri, bazen dakikaları sayardım. Şimdi gelinen nokta içler acısı... İşin en dramatik yanı ise, bu durumun müsebbiplerinin en ufak bir rahatsızlık duymuyor olması...

Maçın olduğunu bile unutmuşum. Foruma bakınca hatırladım. Eskiden maç günler saatleri, bazen dakikaları sayardım. Şimdi gelinen nokta içler acısı... İşin en dramatik yanı ise, bu durumun müsebbiplerinin en ufak bir rahatsızlık duymuyor olması...

Kısıtlı bütçeyle takım ciddi başarı yakalamış (Bir sezon önce playoff görememişti), sezon boyu çok iyi mücadele edip iyi diyebileceğimiz de basketbol oynamış, yine iyi bir seriyle Gaziantep'i eleyerek son 4 e kalıp Eurolegue finalistiyle eşleşmiş, finale kalmak için de salona çıkıyor ve sen maçı unutuyorsun. Bunun için kim ne yapsın?! Tek çözüm, ikinci maç için takvimine hatırlatma koyabilirsin.

Forumdaki çoğu yönetim eleştirilerine katılıyorum fakat takımın ve teknik ekibin bu formayı terleten mucadeleleri her maçı takibe değer.

Kısıtlı bütçeyle takım ciddi başarı yakalamış (Bir sezon önce playoff görememişti), sezon boyu çok iyi mücadele edip iyi diyebileceğimiz de basketbol oynamış, yine iyi bir seriyle Gaziantep'i eleyerek son 4 e kalıp Eurolegue finalistiyle eşleşmiş, finale kalmak için de salona çıkıyor ve sen maçı unutuyorsun. Bunun için kim ne yapsın?! Tek çözüm, ikinci maç için takvimine hatırlatma koyabilirsin.

Forumdaki çoğu yönetim eleştirilerine katılıyorum fakat takımın ve teknik ekibin bu formayı terleten mucadeleleri her maçı takibe değer.
Evet unuttum çünkü artık eskisi gibi maçları yakından takip etmiyorum. Zira mevcut tabloya ben sizin kadar pozitif yaklaşamıyorum. Bütçe ve yapılanma bakımından dibe çekilmiş bir takımı desteklemek, istesek de istemesek de, buna sebep olan yönetimin icraatlarını onaylamak anlamına geliyor.

Diğer yandan, Efes ve FB dışında çoğu takımın yatırımı kestiği bir ligde 4. olup Antep'i elemenin de bir başarı olduğunu düşünmüyorum. Geçen sene bundan kötü bir derece elde etmiş olmamız, bu bakışımı değiştirmez. Çünkü geçen yıllarda ligdeki rekabet daha sertti. Takım Eurocup'ta gruptan çıkamadı. Orada daha başarılı olsak, belki yaklaşımım değişirdi.

Ehveni şer, şerlerin en beteridir. Biz her sene düşen bütçelere, kariyersiz koçlara, ödenmeyen maaşlara eyvallah dediğimiz müddetçe, kulübü yönetenler çeşitli bahaneler ile bu manzarayı önümüze sunmaya devam edecek. Bu durumda şubenin geleceği noktayı, Fenerbahçe futbol takımına bakarak kestirebilirsiniz. Onlar da yıllarca her türlü vasatlığa razı olup takımlarını desteklediler ve her sene yapılan yönetsel hatalar ile ivme kaybeden takım, bu sene neredeyse küme düşüyordu. Hem de futbol gibi bir branşta...

Ne yapalım biz de maç saatleri unutup, olanlara tepki vermeyelim mi? Hem maça gidiyoruz bir şekilde, hem var olanı konuşup, hem daha iyi olmak istiyoruz bunda bir yanlış göremedim

Galatasaray gibi bir takıma x koç yakışmıyor

Galatasaray gibi bir takıma x oyuncu yakışmıyor.

Biz daha sene başında fenerli diye yerden yere vurulan adam elinden geleni yapıyorken aşağılamaya çalışıyoruz. Rica ederim önce içinde bulunduğu durumda bile elinden gelenin en iyisini yapan bir adama bir teşekkür etme nezaketini gösterin önce.

Ne yapalım biz de maç saatleri unutup, olanlara tepki vermeyelim mi? Hem maça gidiyoruz bir şekilde, hem var olanı konuşup, hem daha iyi olmak istiyoruz bunda bir yanlış göremedim
Ben kimseye ne yapacağını söyleyemem. Sadece kendi tavrımı yazıyorum. Neticede herkes kendinden mesuldur. Zaten İstanbul'da yaşamıyorum.

Yalnız şunu unutmayın, siz maçlara gidip desteklediniz diye hiç bir yönetici tavrını değiştirmeyecek. "Bu taraftar daha iyisini hak ediyor" deyip şubeyi yüceltmeye çalışmayacak. Aksine, bu durumu şubeyi daha da küçültmek için fırsat olarak görmeleri beklenmedik bir tavır olmaz.

Bu takım o vasıfsız yöneticilerin değil bizimdir. Belki bir klasik laf olacak ama onlar gider biz kalırız!! Biz bu akşam salondayız!