Bundesliga

Avrupa'nın en iyi 4. liginin konusunu açmayarak ayıp ettiğimizi düşündüm ve konuyu ben açmaya karar verdim.. :) Bundesliga özellikle bu sezon çok zevkli geçiyor.. Şampiyonluk için 5 takımın şansı hala devam ediyor hatta bunların içinde B.Dormund'uda sayabiliriz.. Bilen bilir benim gönlüm Wolfsburg'dan yana.. Wolfsburg'un maçlarını izlerken çok keyif alıyorum.. Kanal 24 yayınlıyor maçları ama bazen çok saçma maçları yayınlıyor mesela geçen hafta Wolfsburg - Hoffenheim maçı varken
Bayern Münih - Mönchengladbach maçını yayınlaması çok saçmaydı bence..

Saadet Unal' Alıntı:
Avrupa'nın en iyi 4. liginin konusunu açmayarak ayıp ettiğimizi düşündüm ve konuyu ben açmaya karar verdim.. :) Bundesliga özellikle bu sezon çok zevkli geçiyor.. Şampiyonluk için 5 takımın şansı hala devam ediyor hatta bunların içinde B.Dormund'uda sayabiliriz.. Bilen bilir benim gönlüm Wolfsburg'dan yana.. Wolfsburg'un maçlarını izlerken çok keyif alıyorum.. Kanal 24 yayınlıyor maçları ama bazen çok saçma maçları yayınlıyor mesela geçen hafta Wolfsburg - Hoffenheim maçı varken
Bayern Münih - Mönchengladbach maçını yayınlaması çok saçmaydı bence..

Saadet yanılıyorsun, Kanal-24 Wolfsburg-Hoffenheim maçını yayınladı. Hatta izledim karşılaşmayı.

16:30'da bir maçı canlı verip daha sonra hemen ardından banttan başka bir maçı yayına sokuyorlar.Galiba 18:30'daki yayın ile karıştırdın Saadet.. :) Ben de Wolfsburg'un şampiyon olmasını istiyorum ve umarım öyle olur..Beni düşündüren nokta ise Wolfsburg gibi şampiyonluğa giden bir takımın bu kadar açık futbol oynaması..Hoffenheimli futbolcular daha ilk yarıda becerikli olsalar 1-0 , 2-0 yapıp koparabilecekleri maçı kendi elleriyle teslim ettiler..Wolfsburg çok pozisyon veriyor , bir hücuma çıkışları var ki 7 kişiyle gidiyorlar rakip kaleye..Kazandıkları için de göze hoş geliyor ama bu kadarını ancak Bundesliga kaldırır..Gerçi seneye Şampiyonlar Ligi vizesi almış olacaklarından bu düzeni değiştireceklerdir ama Magath'ın da sezon sonu Schalke'ye gidecek olması büyük soru işareti yaratıyor akıllar..Çünkü onunla bu sezon çok iyi bir kimya yakaladılar ve bu kimyayı belkide Mourinho gelse yakalayamazdı..Bu arada Bosnak oyuncuları gerçekten süper..Özellikle 9 numaralı oyuncuları olan Dzeko'da tam bir Pavlyuçenko havası var..Biraz daha kondisyonunu ve gücünü toparlarsa tam bir Premier Lig oyuncusu haline gelir..İlginçtir , bizim ülkenin scoutlarının yağmurdan olsun , çamurdan olsun ama Brezilyalı olsun havasından kurtulup bu tür saklı yıldızları ne zaman aramaya başlayacaklarını düşünüyorum..

Lider Wolfsburg bu hafta dördüncü sıradaki Stuttgart'a konuk oluyor. Wolfsburg'un dış sahadaki inişli çıkışlı performansı ve Stuttgart'ın kendi sahasındaki etkili oyunu, liderin bu maçta puan kaybedebileceğinin sinyallerini veriyor. Tabi Stuttgart'ın şampiyonluk veya şampiyonlar ligi şansı da devam ediyor, 3 puan oldukça önemli onlar için de. Öte yandan ikinci sıradaki Bayern Münih ise Energie Cottbus ile deplasmanda oynuyor. Energie son haftalarda çıkışta ama güçleri Münih ekibine yetecek gibi görünmüyor. Üçüncü sıradaki Hertha Berlin ise Bochum ile sahasında karşılaşacak. Özellikle bu üç maç Bundesliga'da hem zirveyi hemde düşme hattını çok yakından ilgilendiriyor. Sıralamada önemli değişiklikler olabilir bu hafta..

Wolfsburg'un şampiyonluk şanslarının az olduğunu düşünüyorum.

Nedenine gelince,

60 puanlı Wolfsburg'un kalan maçları şunlar ;

Stuttgart v Wolfsburg
Wolfsburg v Dortmund
Hannover v Wolfsburg
Wolfsburg v Werder Bremen

57 puanlı Bayern Münih'in kalan maçları şunlar ;

Cottbus v Bayern Munich
Bayern Munich v Bayer Leverkusen
Hoffenheim v Bayern Munich
Bayern Munich v Stuttgart

56 puanlı Hertha Berlin'in kalan maçları şunlar ;

Hertha Berlin v Bochum
Köln v Hertha Berlin
Hertha Berlin v Schalke 04
Karlsruher Sc v Hertha Berlin

55 puanlı Stuttgart'ın kalan maçları şunlar ;

Stuttgart v Wolfsburg
Schalke 04 v Stuttgart
Stuttgart v Cottbus
Bayern Munich v Stuttgart

55 puanlı Hamburg'un kalan maçları şunlar ;

Werder Bremen v Hamburger Sv
Hamburger Sv v Bochum
Hamburger Sv v Köln
Frankfurt v Hamburger Sv

52 puanlı Dortmund'un kalan maçları şunlar ;

Dortmund v Karlsruher Sc
Wolfsburg v Dortmund
Dortmund v Arminia Bielefeld
Mönchengladbach v Dortmund

--------------------------------------------------------------
Gönlüm tabii ki desteklediğim takım olan Dortmund'dan yana fakat bir gerçek varki 8 puanlık fark 4 haftada kapanmaz. Üstelik bu kadar fazla takım şampiyonluk potasındayken...

Fikstür avantajı Hamburg'un elinde fakat şampiyonluğa Bayern Münih'i yakın görüyorum...

Bu sezon performanslarıyla rakipleri alt üst eden Grafite-Dzeko ikilisi bugün Hannover deplasmanında 5 gole imza attılar. Bayern ligin flaş ekibi Hoffenheim ile 2-2 berabere kalınca puan eşitliğini koruyamadı. Hertha Berlin'de kendi sahasında Schalke ile 0-0 berabere biten maçın ardından şampiyonluktan çok uzaklaştı. Wolfsburg hiç olmadığı kadar yaklaştı kupaya.

Bu sene Bundesliga gerçekten harika geçti. Son haftaya girilirken şampiyon hala belli değil ve bu sefer favori tarihinde hiç Bundesliga kazanma başarısı olmayan Wolfsburg...

Son hafta Wolfsburg kendi sahasında Pizarro'lu, Diego'lu, Mesut Özil'li Werder Bremen ile yapacak. Artık herşey onların elinde...

Senin gibi Bayern in de Becekenbauer inde Toni ninde emi! Kafadan beni Forbes100 e ilk 20 den sokacak parayı kaçırttılar.Ribery hariç ne iş yapar bunlar satın hepsini hele Toni sana ben topçu diye Bayern in forveti yapanın, küçük takımın çirkin ördek yavrusu kılıklı beleşçi topçusu ,hayatın dünkü golun gibi gol atarak geçti ama hala para yiyorsun bu spordan bitane top alda önündekini geç,koca sezon5000 pozisyona girersin 25 ini atarsın forvetsin ne güzel valla

Bir lafım da burayı kesin okur Cem e neymiş "Kraliçe kötü yola düşer ama Newcastle düşmezmiş" oynadık işde 6 ayda 2 galibiyet almış takıma.
RTE nin dediği gibi "Benim için Newcastle bitmişdir" birdahada oynamam :=)

Werder'in hafta sonuna UEFA yorgunu olarak gireceğinden , Wolfsburg elini sallaya sallaya alır bu maçı ve şampiyonluğunu ilan eder..

Taner Tuna' Alıntı:
Zamanında Galatasaray 5 Milyon Dolar teklif yapıp , 6.5 Milyon Dolar'a Wolfsburg yolunu tutmuştu Grafite..
Gayette hayırlı olmuş bence dünya futbolu kalite bir oyuncu daha kazanmış oldu en azından izleme zevkine sahip olacağız. Bize gelseydi ne olacaktı kim bilir Lincoln ün tripleriyle, teknik patronların başarısızlığıyla,yönetimin hatalarıyla ,basının atmasyon haberleriyle ve rakip taraftarların saçma sapan tepkileriyle alışık olmadığı bir ortamda sıradan bir forvet olarak kalacaktı.. Tabii tem tersi durum da olabilirdi ama bu dediğim şartlar altında gerçekleşmesi imkansıza yakın bir durumdu..